Paweł Pawlikowski

Paweł Aleksander Pawlikowski

8,0
2 812 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Paweł Pawlikowski

Ja chyba śnię! Chory kraj, albo desant pisowy nasłany za wyklikanie tego "wyniku." Nawet nie chce mi się tego komentować, bo chce się wyć. Wspaniały artysta i taki sam człowiek. Widzi to i nagradza świat, a w Polsce- mamy, co mamy. Głupota prowokacja czy ignorancja? Po prostu ręcę opadają. :-(

justykob

Palmę dostał wczoraj za film, który nie miał premiery w Polsce, zatem czy automatycznie należy podwyższyć ocenę wszystkich dotychczasowych jego filmów ? I czemu PIS skoro Zimna Wojna została dwukrotnie dofinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ??? Ostatnie pytanie: kiedy poprzednia szefowa Magdalena Sroka (audyt: połowę pracowników PISF łączyły wtedy relacje rodzinne, w październiku 2016 r. Wówczas blisko 2/3 pracowników otrzymało nagrody powyżej 10 tysięcy złotych! Najwyższe... dwie sekretarki, które dostały odpowiednio 12 tys. zł i 17 tys. zł itd, itd. dawała dotacje wybranym, ale był wśród nich Pawlikowski i Pawlikowski nie miał wtedy żadnych zastrzeżeń co do OGÓLNEJ sytuacji w Polsce to było w porządku wobec podatników ?

mars700

Sorry mars, nie przebrne przez ten skumulowany dramatycznie bełkot, napisz raz jeszcze po polsku, z zachowaniem logiki zdań jesli możesz. Nic nikt nie ma nie podwyższać tylko wybitny film IDA ze średnią 6 to jakby nazwać Bałtyk stawem. I tyle ode mnie. C

justykob

Kobieto zwyczajnie nie masz argumentów. A bełkot to masz tutaj: "...Nic nikt nie ma nie podwyższać tylko wybitny film IDA ze średnią 6 to jakby nazwać Bałtyk stawem...".

mars700

No ale "Ida" z tak niską średnią to poniekąd "zasługa" obecnie rządzących bandytów, którzy uważają siebie za drogowskaz wskazujący co jest patriotyczne i polskie, a co nie. I potem mamy wysyp takich błaznów i trolli (przykład: https://www.filmweb.pl/user/Shadow_dawnego_ggggggg), którzy tworzą tu konto wyłącznie po to, by prowadzić krucjatę anty-żydowską.

skalp_el

Nie, tak niska ocena dla Idy wynika wyłącznie z faktu, iż jest to po prostu kiepski film, i choćby całe tabuny zwolenników PO zaklinały rzeczywistość, nie zmienią tego faktu.

Keanu_Reeves1992

"Tabuny zwolenników PO". No idiota, po prostu idiota. :D

I sam pokazałeś, że zaniżyłeś ocenę filmu ze wzgledów ideologicznych, bo wydaje Ci się, że film jest taki, a nie inny. Mogę się założyć, że go nie oglądałeś. Jesteś tylko błaznem.

skalp_el

Idiotyzmem jest zwalanie niekorzystnych dla twórcy ocen na taką czy inna opcję rządzącą. Nie wiem w jakiej rzeczywistości żyjesz, ale "Ida" była krytykowana na długo przed nastaniem obecnej władzy. Co się zaś tyczy samych ocen, nijak nie są one zależne od większości parlamentarnej, bowiem władza co najwyżej odzwierciedla tendencje społeczne panujące w danym momencie, więc powinieneś mieć pretensje do ogółu Polaków (o ile już nie masz ;) A tak w ogóle to powinieneś się szykować na jakiś marsz KODu, wszakże Konstytucja sama się nie obroni.

Keanu_Reeves1992

Błazen, który nie oglądał filmu, żałośnie słabe. :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
camakal

Cóz za klasa i jak wyrafinowana polszczyzna. Obawiam sie, że możesz skończyc jako "użytkownik usunięty" dżentelmenie :-)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
justykob

Haha. Śmieszny komentarz. Od kiedy o jakości filmu decyduje to czy dostał oskara? Najlepszym przykładem jest Ziemia Obiecana. W głównej mierze decyduje polityka. Chyba nie myślisz że filmy typu Ida, Pokłosie, Pokot czy Twarz, dostały nagrody tylko przez to że są wybitnymi dziełami. W twojej wypowiedzi czuć Michnikowszczyzną, tanim chwytem który stosuje od lat. Kto myśli tak jak my to: inteligent, człowiek na poziomie, osoba z wyższej półki. A jeśli śmiesz myśleć inaczej, to jesteś prostakiem i ciemnogrodzianinem. Albo, myśl samodzielnie, nie daj sobą manipulować. Czyli myśl tak jak my. W ten sposób swoim czytelnikom można wmówić wszystko. Nawet to, że pożar w burdelu to wyższa kultura.

maniek23_filmweb

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Ani słowa nie napisałam o O

justykob

uciekło, sorry,,/ Ani słowa nie napisałam o Oscarach, tylko o wielkim kinie i wybitnym twórcy. WIdziałam na festiwalach na świeiciejak przyjmowano "Idę", a cały ten cyrk chorej części prawicy wokół filmu, to jakis obłęd kompletny. Nie chce mi sie juz o tym pisac, bo odbyłam setki rozmów z cudzoziemcami o filamch Pawlikowskiego, widziałam ich zachwyt, najwyże noty jakie mu dawali, a patrząc na oceny chce mi się płakać. Nie mam więcej do dodania. Świat nie pojmuje o co chodzi "najlepszej zmianie" , wielu cudzoziemcom próbowałam to wyjaśnić, ale tylko stukali się w głowę . I Bogu dzięki.

justykob

Ręce opadają. Niestety...takie już mamy zawistne społeczeństwo. Na szczęście nie wszyscy tacy są i tego optymistycznego akcentu trzymajmy się. Pozdrawiam :)

agatha103

Pozdrawiam Cię Agatho103 także ciepło! :-)

justykob

Cóż, część ludzi po prostu nie uważa "Idy" za film wybitny. Ja na przykład uważam, że był jednym z największych zawodów, jaki mnie spotkały. Świetnie, że na świecie się podobał, ale też na pewno nie wszystkim, nie ma co płakać, że ma "słabą ocenę" - chyba najważniejsze, że Tobie się podobał, prawda?

justykob

Przypominasz mi z twarzy tego dewianta Rafalalę, uderzające podobieństwo.

Dzida_86

Niezły z ciebie palant, ale dzida ci w oko. Nie wiem czy jesteś brzydka babą, któej zawiśc dupę ściska, czy też kretynem.

justykob

Bo jak rezyser pokazuje "Polaka portret wlasny" to tak mu dziekują :/ . Sthur po "Pokłosiu" tez dostał za swoje . Holland czy Pawlikowsli musieli by dlugo sie wybialac robią filmy o heroizmie polaczka by go ( ją ) wreszcie docenili

justykob

Ponieważ reżyser ten za granicą potrafi kręcić filmy dziejące się współcześnie, kolorowe, mniej więcej o dzisiejszych sprawach, a przyjeżdża do rodzinnego kraju i robi czarno białe filmy rozgrywające się 60 lat temu odległe od mentalności wpsółczesnej, nawiązujące do polskiej szkoły filmowej, nie mające na dodatek nic odkrywczego do powiedzenia i z nieco przekręconą historią w tle. Na dodatek artystycznie przeciętne. Wystarczy obejrzeć scenę z oknem. Mówię tu oczywiście głównie o Idzie bo tego nowego nie widziałem, ale po pierwszych fragmentach widzę że może przynajmniej będzie troszkę efektowniejszy.

justykob

nie zesraj się xD

hawana666

Klasa, wiedza i błysk erudycji, wow! Chyba pomyliłeś portale chamiszcze.

justykob

Haha, "szmata do płukania mordy", celny, zasłuzony nick dla prostaka i chama. Rzadko motłoch potrafi sam siebie tak celnie spuentować, wow! Prosze nie dyskutować z tym matołkiem pani redaktor. Buty może czyścić rekawem, nie dialogować. :-)

janusz_mackowiak

Nie do wiary, aż zajrzałam na konto tego osobnika. Faktycznie tak sie nazwał. To wiele wyjaśnia i przestaje zdumiewać.

justykob

" a w Polsce- mamy, co mamy"

tak, w Polsce mamy wlasnie dziennikarke TVN24, ktora tak kocha Polske i Polakow, ze az dusi sie w "tym chorym kraju" :)
przy okazji, dla wlasnego dobrego samopoczucia, weszla na forum filmowe i podzielila sie z calym swiatem swoimi preferencjami politycznymi
brawo, tak trzymaj obiektywna dziennikarko :)

(wyprzedzajac zaczepki typu: niepoprawna gramatyka, skladnia, polskie znaki, etc. - informuje, ze jezyk polski nie jest moim ojczystym jezykiem, wiec docen moje starania :)

ti7

Czy Ty w ogóle wiesz o czym piszesz, i w jakim celu ? Chyba pomyliłes portale. Nie pogadamy. W nosie mam Twoja gramatyke o składnie, wpis był o Pawlikowskim kolego. Znajdz inny obiekt do żałosnych zaczepek z polityką w tle. Na innym portalu i zmień obiekt!.

justykob

rece opadaja :)

elita dziennikarstwa ...

ti7

Ja tesz jestem w tefałenó i jósz pralnujemy atak na tfuj dom

ti7

A tak wgl o co chodzi, kto to jest xd? Autor temat w sensie?

justykob

gdybyś kreowała się serduchem nie chwaliłbyś antypolskich filmów. No chyba , że jesteś obrzezana .

justykob

Już jest ocena 7,7 :)

justykob

Może ma taką chujowa ocenę,bo kręci nudne i statyczne filmy ,których nikomu nie chce się oglądać?

demoncey

Może ty jesteś taki niedoyebany że nie rozumiesz tych filmow? Chociaż nie wiem czego mogę oczekiwać do kogoś kto ocenia Kac Wawę i Smoleńsk na 10/10 a potem pisze że Pawlikowski robi nudne filmy XD Jesteś Żałosny. Nie pozdrawiam.

WTTW_FILM

nie zesraj sie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
justykob

Zgadzam się z Tobą. Ta średnia to chyba pomyłka.

justykob

Ida ssała ale reżysera doceniam. W sumie szanowałbym za opnie ale "albo desant pisowy nasłany za wyklikanie tego "wyniku."" z polityką wypierdalać z filmłebku. Wgl hipokryzję wyczuwam bo najpierw coś tam piszesz o pisie a a potem jak ktoś pierdoInie o polityce w odpowiedzi to zaczynasz gadać o "pomyleniu portali" także elo.

WTTW_FILM

polać mu, w końcu ktoś sensownie podsumował całą tę gównoburzę.
A wpis na forum trzeba przesłać do najlepszych komentarzy z filmweb'a bo to złoto i aż żal, żeby tylko kilka osób się do tego dokopało.

kermitek96

Ida - Świetny wizualnie, nudny jak flaki z olejem.

WTTW_FILM

Na szczęście Zimna Wojna nadrobiła za Idę.

justykob

Demokracja taka jest i już. :) Nie ma nad czym deliberować. Większość tak zdecydowała i już. A czym poszczególni filmwebowicze kierowali się przy ocenie tego filmu, to już ich sprawa. Każdy ma prawo zagłosować jak chce. Czy nie o demokrację walczymy od 1989 roku?

justykob

Nie widzę powodu do obrazy. Nagrody to jedno, aplauz publiki to drugie.

justykob

"Ida" z taką średnią ? ta średnia jest mocno zawyżona bo to kiepski film, moim zdaniem gniot, a oskar ? Oskar apropo dostają wszystkie tego typu filmy (czyli tematy opisujące uciśnionych żydów, zwyrodniałych księży i zakonnice, dobro płynące z homoseksualizmu, starszliwy niszczący wpływ religii na życie) to taki standardzik. A film żenująco słaby i powoduje generalnie utratę powagi nagrody jaką jest Oskar, w sumie już dawno upolityczniony

justykob

Średnia jest taka, bo społeczeństwo jest antysemickie, same filmy za trudne, nie w stylu Vegi lub chociaż nie tak patologiczne jak filmy Smarzowskiego. O tyle :P

Agniete

Ta jaka erudytka i wielce obeznana z ambitnym kinem. Śmiech z ciebie. Średnia jest taka, bo film jest przeciętny a na dodatek antypolski. Jak ja bym nakręcił filmidło o Agniete, czyli tobie, i zrobił tam z ciebie zakałę, to pewnie byś była oburzona, co? Dziwią mnie takie osobniki jak ty, które srają na Polskę i jej przywary. Nie podoba się, to pakuj się i wypad do Kongo czy tam Izraela.

Hammerheart81

Odwal się gnojku ode mnie

justykob

Przecież ma średnią 8

maciekb80

4 lata, gdy to pisałam miał ledwie 6!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones