Peter Dinklage

Peter Hayden Dinklage

8,7
46 910 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Peter Dinklage

Po tym jak go zobaczyłem w "Grze o Tron", sądzę że byłby idealny do roli Zoltana Chivaya, gdyby HBO postanowiło się wziąć za ekranizację Sagi AS-a. Jest zresztą na tyle dobrym aktorem, że mógłby zagrać zarówno Zoltana, jak i Yarpena jednocześnie.

Nightwing_2

No coś w tym jest. Na Zoltana był by jak ulał. Wzrost jest, charakteryzacja, to nawet trochę z książki go przypomina. Jedynie co to nie wiem jak gra aktorska, bo Zoltan miał specyficzny charakter, ale raczej Peter Dinklage jest dobry aktorem.

Nightwing_2

Karzeł to nie Krasnolud

Nightwing_2

Krasnoludy były rubaszne, a Dinklage to koleś z klasą. Nie przypisuj go do ról krasnoludów dlatego, że jest karłem.

litwosxd

Dokładnie tak. Poza tym krasnoludy to typowe pakery "kwadraty". Ale myślę że nadawałby się na Dainty'ego Biberveldta, albo na znanego z bitwy pod Brenną chirurga Rusty'ego.

CorporalHicks

Bardziej Rusty moim zdaniem.

litwosxd

To jest myśl. Niech aktorzy grają jedną rolę. Czy według Ciebie nie powinien zagrać postaci "rubasznej", bo wydaje Ci się, że on taki na prawdę nie jest? Dobry aktor powinien być wstanie zagrać każdego.
Co do porównywania Karła do Krasnoluda, zgadzam się, ale autor nie musiał mieć na względzie jedynie wzrostu.

sankamil007

Chyba masz rację.

sankamil007

Zwlaszcza, ze w ''Wiedzminie'' jest kilkakrotnie wspomniane, ze ''niziolkow i tak nikt nie rozroznia, wszystkie wygladaja tak samo'' (wlasnie w opowiadaniu: ''Wieczny ogien'' z ''Miecza przeznaczenia''), podobnie jak Krasnoludy, nawet zenskiej plci. Ale solidna ekranizacja sagi lezy poki co w sferze marzen, a przygode z''GOT'' dopiero zaczelam (najpierw czytalam ksiazki), ale lepszego Tyriona trudno mi sobie wyobrazic.
Ja widze tego aktora raczej jako niziolka, a ze nie znalazl sie w obsadzie WP ...
Az dziwne.

Nightwing_2

absolutnie nie, krasnoludy były bardzo silne, mocno zbudowane i sprawne fizycznie, po prostu inna rasa o innej budowie ciała,
podczas gdy Dinklage (z całym szacunkiem i sympatią dla niego) jest jednak ułomny; jest słaby, niezgrabny i ma kaczkowaty chód.

Nightwing_2

Mi z kolei Nick Frost by pasował do roli Zoltana. Pod warunkiem, że by go tak ucharakteryzowali jak w Huntsmanie. Sprawdźcie sami: http://cdn-static.denofgeek.com/sites/denofgeek/files/styles/insert_main_wide_im age/public/2016/04/screen_shot_2016-04-01_at_12.49.14.png?itok=9bpflw-I

Nightwing_2

Chyba jednak nici z twojego dawnego pomysłu obsadzenia Petera w adaptacji Wiedźmina, a szkoda;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones