Piotr Gąsowski

5,8
4 055 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Piotr Gąsowski

Pamieta ktos moze ten serial-teatr w tv polskiej ladnych kilkanascie lat temu, co wystepowal Piotr Gasowski, Wiktor Zborowski, Henryk Bista, Pawel Wawrzecki...? Akcja dziala sie w pociagu, w przedzialach..., rozne smieszne sytuacje, nawet bardzo. Co odcinek dwoch panow spotykalo sie na korytarzu pociagu i jeden z nich mial ochote skoczyc, bo mial dosc zycia... ale tak rozmowa przybierala bieg, ze ten co pocieszal tego drugiego chcial skakac, a ten co chcial skakac juz nie chcial :)
I wtedy padaly slowa: "czekaj pan, fajnie sie gada". Z tego co pamietam to nazywalo sie to "Odjazd" czy jakos tak... Moze ktos zna wiecej szczegolow? Moze ktos ma nagrania tego? Bede wdzieczny ;)

Cygi_2

Na 100% "Odjazd" się to nazywało a piosenke tytułową śpiewał Rynkowski na końcu i do dziś nigdzie nie idzie tego znaleźć. Jeszcze taki szczegół, że na końcu było ujęcie z zewnątrz pociągu i "okazywało" się że to jeden wagon stoi na bocznicy.. Bohater Wawrzeckiego nazywał się Misiak a bohaterka Śleszyńskiej pani Irmina. Jak Ktoś ma nagrania to ponawiam prośbę o udostępnienie ich w jakiś sposób.

Dymoteusz

Myslalem, ze nie da sie czegos nie znalezc w internecie ;)
Jak ktos kiedys powiedzial: "Jesli szukasz czegos w internecie i nie mozesz tego znalezc.. to znaczy ze to w ogole nie istnieje" ;)

Cygi_2

Ja też nie tylko to pamiętam, ale też bezskutecznie szukam tego w internecie od kilku lat... Nie ma tego NIGDZIE... (może trzeba napisać aż do TVP?). Faktycznie, ostatnie ujęcie było z zewnątrz, gdy konduktorka grana przez H.Śleszyńską wychyla się przez drzwi i macha ręką na odjazd, a oddalająca się kamera ukazuje, że to pojedynczy wagon, nie podłączony do żadnego składu. Pamiętam też, że w jednym odcinku (chyba jedynym jaki widziałem) dużą rolę miał Piotr Machalica. W tym odcinku był wątek jakiegoś złodzieja czy innego przestępcy, który ukrywał się w tym wagonie, w przebraniu anioła. Ale co chwilę był bliski zdemaskowania, bo albo wymykały mu się jakieś sprośne żarty, albo niecenzuralne teksty. Była też scena w Warsie, gdzie kelner z kimś rozmawiali o polskiej literaturze. Na barze leżały jakieś książki, któryś z rozmówców wskazał jedną z nich, a wtedy ten drugi mówi: "A nie, to nie jest polskie. To jest jakiś czeski wiersz... albo nie... słowacki. Kordian się nazywa".

Piter_83

dobry pomysl napisac do tv.. ale czy skuteczny? :D
jakbys cos wiedzial na ten temat, albo cos znajdziesz.. podziel sie po prostu wiadomoscia tu ;)

Cygi_2

Witajcie. Czy udało się coś znaleźć? Mnie też naszło szukanie tego serialu (?)
Co zapamiętałem jeszcze to to, że był nadawany w poniedziałki wieczorem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones