Ridley Scott

7,9
19 344 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Ridley Scott

To byłoby szaleństwo:
Zbyszko - jakiś piękny hollywoodzki chłoptaś żeby nastolatki miały po co pójść do kina,
Maćko - Russel Crowe, Russel z wiekiem coraz bardziej się zaokrągla a jego nieokrzesany, australijski sposób bycia pasuje do rubaszności Maćka.
Jagienka - Megan Fox, żeby chłopcy w burzliwym wieku dojrzewania mieli na co popatrzeć w czasie seansu,
Danusia - Scarlett Johansson, jak wyżej i także dlatego by chociaż jedna z odtwórczyń ról kobiecych posiadała umiejętności aktorskie,
Władysław Jagiełło - Liam Neeson, kawał chłopa o szlachetnym obliczu pasuje na Jogaiłę,
Jurand ze Spychowa - Mel Gibson, to chyba jasne, Dziki Mazur z szaleństwem w oczach to wypisz wymaluj Mel. Poza tym ma doświadczenie w cierpieniu i umieraniu, wspaniale umierał w Braveheart, a katują go prawie w każdym filmie, scena oślepiania też wypadłaby z pewnością fantastycznie.
Zawisza Czarny - Danzel Washington, a niech się chłopak wykaże,
Ulryk von Jungingen - Alan Rickman, chyba nie ma pytań?
Zygfryd de Lowe - Roman Polanski, bo Zygfryd też nastawał na cnotę niewieścią. Romek potrafiłby wczuć się w tą postać,
Sanderus - Gary Oldman, Sanderus to wprawdzie postać pozytywna ale to taki śliski typ dorobkiewicz i naciągacz.Słowem rola w sam raz dla Oldmana,
Fulko de Lorche - Orlando Bloom, bezbarwny naiwniak idealista = Orlando Bloom.
Zdjęcia: John Mathieson , bo robi wszystkie te pompatyczne filmy ze Scottem, po co ich rozdzielać,
Muzyka: Hans Zimmer, najlepszy fachman od muzy do blockbusterów.

bagrov

Powaliło cię człowieku? Po co facet, który zrobił całkiem sporo niezłych filmów miałby się brać za taki śmieć jak Krzyrzacy???

DarkHunter

a dlaczego nie? shit dobry jak każdy inny, można gwałcić kolejny raz legendę o Robin Hoodzie to można i Krzyżaków, ważne żeby się sprzedało człowieku.

bagrov

Mega pomysl czlowieku! Gdzie ten telefon do Ridleya, dzwoni :)
Poza tym podoba mi sie obsada!

El_Draque

szczególnie przełomowa rola Danzela Washingtona :P

Lesio666pl

:) pasuje jak ulal :)

El_Draque

Zawisza Czarny i Danzel czarny... Nocą byłby niewidzialny. Jak ninja! :D

masquerade__

hahahaah :D

matbla2000

Rozwaliłeś mnie :D :D :D

DarkHunter

Po to chociażby, żebyś pogapił się tu i ówdzie na ten tytuł i nauczył, że w krzyżu nie ma dwóch `rz` ;) A pomysł rzeczywiście świetny, chciałabym coś takiego zobaczyć :D

WilczycaAurea

Nic dodać, nic ująć :)

użytkownik usunięty
DarkHunter

Widać, że dla Ciebie książki to śmiecie - nawet nie umiesz napisać tytułu bez byka...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tomucho77

I wszystko !

DarkHunter

Dobry reżyser nawet z takiego "shitu" powinien umieć zrobić dobry i wciągający film, jeżeli by mu się udało udowodniłby jak wysoki jest poziom jego umiejętności.

DarkHunter

Krzyżacy to śmieć? no stary... najlepsza książka akcji!

kamilgorzynski

No raczej jedna z gorszych. Chyba, że czytałeś w życiu tyle książek, że można na palcach policzyć to może i ta będzie najlepsza. Polecam obczaić takie tytuły jak: "Pieśń Lodu i Ognia", "Malazańska Księga Poległych" czy "Czarna Kompania".

DarkHunter

Pieśni lodu i ognia to nazwa cyklu nie książki. Znawca się Odezwał

kamilgorzynski

Przecież to najgorsza książka jaką spłodził Sienkiewicz, taki Potop mimo podobnej objętości jest dużo ciekawszy i bardziej wciągający, tylko że niezła ekranizacja Potopu już była.

Zuy_pan_muzgodestroktor

Nie zgadzam się. Prawdziwe sieniewiczowskie gnioty to te ponure łzawe nowelki typu "Szkice węglem", "Za chlebem" czy "Latarnik". Aż trudno uwierzyć że to napisał autor Quo Vadis czy Trylogii.

Hagan

Ale tamto jest krótkie, 20 minut i po sprawie, a żeby przemęczyć krzyżaków potrzeba kilkudziesięciu godzin, bo czyta się fatalnie.

Hagan

Nikt ci nie każe tych gniotów oglądać !

bagrov

Ale zwała!!! ha ha ha :D dobre ja na taki film się piszę:D Pomyślmy, taka superprodukcja Mmmmh..... Henio Sienkiewicz chyba by się ucieszył:P

bagrov

W roli Zbyszka idealnie by się nadawał Leonardo DiCaprio albo Edward Norton (ewentualnie Christian Bale :P), a do roli Jagienki Jennifer Connelly, S. Johansson ostatnio obniżyła loty więc zamiast niej dałbym np. Natalie Portman albo Evan Rachel Wood. Wcisnąłbym też gdzieś Marka Stronga do jakiejś conajmniej drugoplanowej roli, montaż oczywiście Pietro Scalia i parę mocnych epizodycznych ról z Robertem DeNiro, Anthonym Hopkinsem i np. Matt Damonem na czele :P

Budżet coś koło 280 mln dolarów, miejsce zdjęć Nowa Zelandia, film oczywiście w 3D ;p Murowany hit. I moim zdaniem byłby to sukces zarówno kasowy (wszyscy lubią takie historie) jak i artystyczny (to dobra historia a reżyser to geniusz). Tak czy owak piszcie maila do Ridleya może się zaciekawi projektem ;p

Waclaw

Matt Damon mógłby zagrać Zyndrama z Maszkowic. W roli starego wielkiego mistrza Konrada von Jungingena widziałbym zmęczonego życiem i nałogami Ala Pacino( inny pomysł to Donald Sutherland). Dla Roberta De Niro zarezerwowałbym rolę Wielkiego Księcia Witolda. Mark Strong byłby świetnym Kuno von Lichtensteinem no i pod koniec filmu pojedynkowałby się z Russelem z Bogdańca. Pomocnikiem Zbyszka dzielnym Czechem Hlavą powinien być ten aktor, który we Władcy Pierścieni grał Sama Gumgee. Cały czas zwracałby się do Zbyszka per Panie Zbyszku, zapewniał by go o swojej lojalności i że go nigdy nie zostawi pójdzie z nim nawet na daleką Żmudź. Niejednoznaczność relacji Zbyszka z Hlavą przyciągnęłaby do kin mniejszości seksualne. Jeremy Irons zagrałby księcia Mazowieckiego Siemowita IV a Meryl Streep Księżna Danutę. Brad Pitt doskonale sprawdziłby się jako Skirwoiłło, przywódca oddziału Żmudzinów który masakruje niemieckich zakonników a na czołach poległych - dla zwiększenia grozy - wycina znak krzyża

bagrov

Zawisza Czarny - Denzel Washington, no nie mogę! :)
Reszta w miarę, ale role kobiece rozdzieliłbym komu innemu. Zbyszkiem mógłby być Orlando Bloom :)

ja27

jeżeli Bloom ma być Zbyszkiem to kto w takim razie zagra Fulko de Lorcha?

bagrov

Super sprawa ! Chcę to zobaczyć ! :D Zwała na maxa :P

Farcimine

"Ulryk von Jungingen - Alan Rickman, chyba nie ma pytań?" Tym punktem przekonana zostałam i pełna pokory czekam na realizację.

bagrov

O czym ty ku'wa pierdo''isz

MR_ciachciach

O czym ja ku'wa pierdo"ę? nie wiem, ale w 2015 sekundzie filmu mam dla Ciebie wspaniałą role spalonych zwłok.

bagrov

zajebiste hahahaha mam dla ciebie rolę spalonych zwłok

bagrov

Bardzo dobry pomysł - obsada znakomita. Brak mi tylko roli dla Olbrychskiego. Może zagrałby suchą gałąż, na której wiesza sie Zygfryd de Lowe?

agur

jesteśmy skłonni wraz z producentami rozważyć Twoją propozycję o ile oczywiście Pan Daniel stawi się na castingu w wybranym przez nas terminie, przy dzisiejszej technice komputerowej absolutnie byłoby to możliwe.Pozdrawiam i czekam na dalsze uwagi dotyczące obsady i scenariusza :)

bagrov

niezle, autorze topicu, niezle. Najlepszy teks to tez z Zawisza CZARNYM, he he he

agur

Czy ja wiem czy to dobry pomysł żeby Polański się wieszał na Olbrychskim.Znowu jakieś skandale będą.

bagrov

Gościu jak będziesz pisał petycję i prośbę do Ridleya w sprawie Krzyżaków i jego obsady to daj znać a podpiszę się pod tym obiema rękoma, obiema nogami i wackiem oczywiście.

Tylko jest jeden mały problemik - taka obsada musi mieć odpowiednie honoraria a co za tym idzie budżet filmu musiał by wynieść gdzieś ok. 600 000 000 dolców !!!
kogo na to by było stać ?
I jest jeszcze druga kwestia Krzyżacy jest filmem polskim, o polskiej historii więc musiał by być nakręcony w naszym Polskim ojczystym języku...
z tego co wiem żaden z wymienionych przez ciebie aktorów nie zna go !!! ale jest na to rada zrobili by go z dubbingiem.

tomucho77

Dziękuję za poparcie drogi kolego. Język nie będzie problemem, obecnie wraz z zespołem naukowców z wydziału Astrofizyki i Nauk Wszelakich Szkoły Głównej Gotowania na Gazie i Glazurnictwa w Sielcach nad Oką opracowujemy translator, który wczepiony w otwór gębowy aktora będzie przetwarzał w czasie rzeczywistym język angielski na język polski nie zmieniając przy tym głosu odtwórcy danej roli. Zniknie w ten sposób konieczność dubbingu który odbierałby przyjemność z kinowego seansu i możliwość delektowania się kunsztem aktorów. Dzięki naszemu wynalazkowi dowolny aktor na naszej planecie będzie mógł grać posługując się nienaganną polszczyzną jednocześnie nie znając w naszym pięknym języku ani słowa, fenomenalne!

Budżet rzeczywiście jest problemem, sądzimy jednak że w ciągu najbliższych 5 lat gospodarka USA wyhamuje i dolar amerykański znacznie straci na wartości. Jeżeli nasze przewidywania się nie spełnią rozważamy wraz z rządem RP ( od którego nawiasem mówiąc mam gwarancje budżetowe i pełne poparcie, zresztą nie tylko tego rządu, chęć wspomożenia tej produkcji wykazują wszystkie siły polityczne od skrajnego prawa do skrajnego lewa) możliwość odsprzedania wytwórni Paramount Pictures praw do eksploatacji złóż gazu łupkowego w Polsce co powinno wystarczyć nie tylko na produkcję ale i na zakrojona na szeroką skalę akcję promocyjną na całym świecie. Jak widzisz jesteśmy w ten sposób przygotowani, że tak powiem na najlepsze.

bagrov

hmm, tyle gwiazd? Każda potrzebuje dużo czasu ekranowego, jaki miałby być w zamierzeniu czas trwania produkcji?
Świetny pomysł obsadowy z Denzelem, ciekaw jestem jak przygotuję się do co by nie było, cholernie trudnej roli.

GhostFace

przewidywany czas trwania wersji kinowej naszej produkcji to 320 minut. Oczywiście ciężko oczekiwać by widz wysiedział w kinie ponad 5 godzin. Fabuła zostanie więc podzielona na dwie części, które rok po roku trafią do kin. Wersja reżyserska wydana na DVD będzie oczywiście znacznie bogatsza ale jej długość zależy już tylko i wyłącznie od wizji Ridleya.

Co do Danzela, to stosowna literatura została mu już dostarczona. Jest też na etapie nauki posługiwania się mieczem jednoręcznym jak i dwuręcznym, kopią i toporem. Należy nadmienić że od dwóch tygodni chodzi po domu tylko i wyłącznie w pełnej zbroi nie ważne czy śniadanie czy relaks przed telewizorem Danzel zawsze dźwiga to żelastwo. Ma też w planach odwiedzenie miejsc związanych z Zawiszą jak Garbów, Kruszwica, Spisz, Kraków.

bagrov

Czyli to będzie serial.

bagrov

nie jestem pewien czy ogrom produkcji nie przerośnie Ridley'a, być może do reżyserowania scen akcji, zatrudnić brata - Tony'ego? Chyba że Mel go wspomoże na planie, co jest bardzo możliwe. Brakuje mi jeszcze Cruise'a, miło by było zobaczyć też, powrót takich ludzi jak - Gene Hackman i Sean Connery. Jest szansa?

GhostFace

Cruise'a w filmie nie zobaczymy niestety. Negocjacje z nim utknęły w martwym punkcie po tym jak zażądał by Bogurodzicę śpiewaną przed bitwą pod Grunwaldem zastąpić jakimś scjentologicznym hymnem.

Co do Seana i Gene'a, to oczywiście zobaczymy ich w epizodycznych rolach. Connery pojawi się w retrospekcyjnych scenach jako ojciec Jagiełły Olgierd. Natomiast Gene zagra Mikołaja Trąbę podkanclerzego koronnego i doradcę polskiego króla.

tomucho77

Przecież skoro na planie pojawi się Mel może doradzić Ridleyowi w sprawie języka. Kręcił już po aramejsku i po majsku/majowsku, no w języku majów.

TomaszO1983

No fakt.

bagrov

w obsadzie musi pojawic sie HARRISON FORD.

pani_racja

oczywiście czeka na niego rola starszego brata Jagiełły, księcia Nowogrodu Wielkiego i Mścisławia Lingwena Olgierdowicza.
W rolach dowódców chorągwi tatarskich Dżalal ad-Dina i Najman-bega zobaczymy Chow Yun-Fata i Jeta Li.

bagrov

Ostatnio takze pan Chan zmienia troche kierunek, wiec moze i dla niego znalazl by sie jakis powazniejszy epizod?

bagrov

Mam nadzieję, że jeszcze nie jest za poźno na podpisanie tej prośby do p. Scotta, bo zamysł jest przedni. Świetna osada, szczególnie role Juranda, Urlyka i Skwiryłło wycinający te krzyże... I zawsze chciałam zobaczyć Washingtona wywijającego mieczem.

Czy przy castingu na Jagienkę, wizięto pod uwagę, że musi ona pośladkami rozłupywać orzechy? Szczerze to nie wiem, czy p. Fox ma o0dpowiednie po temu warunki. Proszę o ewentulane potwierwdzenie tego faktu, bo nie znam fizjonomii p. Fox.
0
Jeszcze chciałam zapytać czy byłaby możliwość obsadzenia mnie w roli Anuli Sieciechówny. Nie musiałanbym mieć dialogów, ani nie obciążyłabym budżetu - ewnetuklanie jakieś pokrycie kosztów przelotu na plan do Nowej Zelandii. Uważam, że świetnie nalewałabym wody do balii, czy czego tam Jagienka by sobie życzyła.

Czy obsadzeni zostali już Cztan i Wilk?

AureliaKotta

Co do Megan, to rozpoczyna ona w przyszłym tygodniu intensywny trening łupania orzechów pośladkami. Trening obejmuje orzech włoski, laskowy, ziemny, fistaszki, pistacje a nawet orzech kokosowy. Sadzimy więc że do filmu będzie należycie przygotowana.

Jeśli chodzi o rolę Anuli to myśleliśmy raczej o kimś bardziej doświadczonym z Nagrodą Akademii na koncie np. Kate Winslet. To nie jest łatwa sprawa zagrać tak skomplikowaną psychologicznie postać i ukazać jej wszystkie rozterki w ciągu 30 sekund obecności na ekranie... Chociaż.... Hmmm... Ok masz tą rolę! Ale przelot na miejsce klasą ekonomiczną, wyżywienie we własnym zakresie i dzielisz pokój z Szycem i Karolakiem (grają ciurów ciągnących za armią, ale spoko na etapie montażu się ich wytnie).

Role Cztana i Wilka pozostają nieobsadzone, ale myśleliśmy o kimś zahartowanym w kinie akcji jak Jason Statham lub Gerard Butler. Ale to jeszcze nic pewnego, propozycje mile widziane.

bagrov

WOW!!! To nic, że nie wygrałam tych 56 milionów w lotto - MAM ROLĘ W KRZYŻKACH!!! yes! yes! yes!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones