Steven Spielberg

Steven Allan Spielberg

8,1
25 738 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Steven Spielberg
janusztypowy

Polakożerca i kłamca.
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/steven-spielberg-prawdopodobnie-w-polsce -zostane-aresztowany/vwtmvlt

nawieczor

Niestety antypatie narodowe zobowiązują, Spielberg tu nie jest wyjątkiem. A potem wszyscy dziwią się, że Polacy nie lubią Żydów, choć w krajach zachodu wskaźnik niechęci do Żydów jest znacznie wyższy. Jestem święcie przekonany, że antysemityzm zwłaszcza gdyby mocno dopadł on Polaków jest zwyczajnie na rękę dla Żydów, z czegoś trzeba czerpać profity i siłę na arenie międzynarodowej. Co z tego, że naprawdę wiele narodów diabelnie cierpiało podczas II wojny a spojrzenie na wojnę nie powinno być nigdy czarno-białe, dla wielu to jest tylko holokaust i tylko i wyłącznie biedni Żydzi.

Z żadnym narodem nikt się tak jak z jajkiem nie cacka jak właśnie z Żydami. Mentalność wybrańców, faworytów i Bóg wie czego jeszcze pomieszana z nienawiścią do ludzi innej narodowości niż Żydzi jest właśnie powodem tego, dlaczego tak antysemityzm dawniej był popularny. Skądś musiał się wziąć, ale lepiej nie brać wniosków z własnych czynów tylko udawać wiecznie pokrzywdzonych.

janusztypowy

Zgadzam się z tym co napisałeś z wyjątkiem jednej sprawy.
Antysemityzm jest dalej bardzo "popularny" szczególnie na zachodzie. Jest to na rękę Izraelowi który wykorzystuje to zjawisko do wspomagania imigracji żydów do Izraela.
Tak więc antysemityzm nie może zniknąć ponieważ przynosi profity wielu stronom zjawiska.

janusztypowy

Nic dodać, nic ująć.

nawieczor

"Wspomniał, że pewnego dnia w przerwie między zdjęciami jakaś Polka powiedziała Ralphowi Fiennesowi, ubranemu w mundur SS (aktor grał Amona Götha, komendanta obozu koncentracyjnego w Płaszowie), że "bardzo podoba jej się mundur" i że "życzyłaby sobie, żeby [Niemcy - przyp. red.] wrócili i znów nas chronili".

- Za to, co powiedziałem, prawdopodobnie w Polsce zostanę aresztowany, kiedy następnym razem się tam pojawię, w końcu uchwalili swoje prawo - powiedział Spielberg, nawiązując do ustawy o IPN, która pozwala skazać na karę więzienia osoby, przypisujące narodowi polskiemu zbrodnie popełnione przez nazistów w czasie II wojny światowej."

Co za debil...

użytkownik usunięty
janusztypowy

Przereklamowany reżyser, kręcił głównie papkę familijną, nawet nie chce mi się tego komentować.

użytkownik usunięty

He, ja wolę 100 razy tę "papkę familijną" niż patologiczne filmidła niejakiego Vegi czy innego polskiego "twórcy"

użytkownik usunięty

A kto ci powiedział że ja oglądam jakiegoś Veg ety kamehameha? Speilberg to ży dow sski magik robiący papkę z mózgu młodych goj ów. Nie bez powodu niejaki Han Ford uganiał się za ży dowsskim artefaktem ich kosmicznego bożka Jah wee.

użytkownik usunięty

Ok, nie chciałam być wredna, wybacz :)
Swoją drogą - masz plusa za Roba Zombie w avatarze (bardzo lubię jego twórczość)

użytkownik usunięty

To Charles Manson a nie Rob Zombie. Właściwie to aktor Matt Smith grający Charliego.

użytkownik usunięty

O sorry, pomyłka :)

janusztypowy

https://www.youtube.com/watch?v=j3mR_f0o0Fk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones