Tom HardyI

Edward Thomas Hardy

8,8
127 844 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tom Hardy

Oglądasz go w Batmanie - myślisz okej. Oglądasz go w innym znanym filmie typu Incepcja - myślisz okej.
I przychodzi taki moment, w którym oglądasz : Bronson'a, Legend lub Lawless i już wiesz, że jest to jeden z najlepszych aktorów ostatnich lat. Jest fantastyczny. Nie wiem, na ile to talent, a na ile wypracował to sobie ale dla mnie jeden z top aktorów. Nawet się nie spodziewałem.
Ogromne brawa i szacunek.

PiiiTeeeR

Fajne w nim jest jeszcze to, że jest spójny ze swoimi postaciami, zawsze jakoś tak inaczej wygląda w każdym filmie i operuje różnymi barwami głosu! Szkoda i żal, że w MadMax już nie dali mu się aż tak wykazać... Ale w Legend to jest fantastico i zasłużona za to nagroda:))

MadFuriosa

Dokładnie jestem tego samego zdania Q

MadFuriosa

Dokładnie, w Zjawie nie widać w ogóle że to on!

PiiiTeeeR

zdecydowanie to obecnie jeden z najlepszych aktorów i niestety chyba najmniej doceniany biorąc pod uwagę nagrody :(

anilorak94

Brak nagród nie odmawia aktorowi docenienia. Hardy'ego doceniają wszyscy mimo braku nominacji do najwazniejszych nagród więc nie wiem w czym problem.

Metropholis

Nie twierdzę, że nikt go nie docenia tylko, że nie jest doceniany przez tych przyznających nagrody. Szkoda, bo wiele jego kreacji moim zdaniem zasługuję na taką. Oczywiście jest wiele osób, którzy uważają te wszystkie Oskary itp to coś zupełnie nie potrzebnego. Moim zdaniem jednak takie uznanie może podnieść samoocenę, ale to tylko moje zdanie :)

anilorak94

Ale to nie tak że oni go nie doceniają bo nie dają mu nominacji tylko filmy w których gra - nawet te najlepsze role - nie są zazwyczaj na tyle dobre by przebić się na Oscary, Złote Globy czy Bafty. Albo nawet nie są promowane na nie (bo niestety producenci muszą swoje filmy promować przed rozdaniem nagród jesli chcą coś zgarnąć). Plus jak dotąd Hardy grał głównie w kinie niezlaeznym, z małymi wyskokami w mainstream więc nic dziwnego że nie ma jeszcze żadnej nominacji na koncie. Ale spokojnie, to tylko kwestia czasu. Jego czas nadszedł teraz, gdy wskoczył do czołówki Hollywood więc najbliższych kilka lat na pewno będzie jego.

Metropholis

Hardy od początku pokazuje, że jest wielkim aktorem. Wielu młodych powinno się od niego uczyć! Zagra miłego i zakłopotanego chłopaka("Burza Hormonów"), alkoholika("Stuart"), socjopatę("Bronson"), sztukę jednego aktora("Locke"), gangstera("Gangster"), przystojnego agenta("A więc wojna"), szaleńca("Mroczny Rycerz powstaje") czy normalnego walecznego faceta("Mad Max", "Incepcja"). Takich aktorów obecnie jest mało. On Fassbender i Hiddleston to obecnie czołowa trójka Wielkiej Brytanii. Oscar za "Zjawę" ukradnie Stallonowi

joan19

Wcale nie mało. Ja widzę świetne młode pokolenie brytyjskich aktorów - McAvoy (jaki on był znakomity w Filth), Cumberbatch (zarówno teatr jak i film), Reddmayne, Fassbender, Hiddleston, Hardy a z jeszcze młodszych całkiem nieźle radzą sobie ostatnio Daniel Radcliffe, Sam Claflin, Nicholas Hoult, a nawet Pattinson (widać ambicję i eksperymentowanie w rolach co opłaciło się choćby w The Rover, gdzie zaliczył absolutnie najlepszy występ w swojej karierze). Natomiast zadatki z nich na bycie wielkim ma właśnie Hardy. Oscara za Zjawę nie zgarnie bo nic na to nie wskazuje, wszystkie nagrody na razie zgarnia Stallone, więc to jego można się spodziewać na Oscarach. Ale rola świetna, dla mnie był lepszy od DiCapria, ale to akurat mocno rzecz gustu.

joan19

Fassbender jest niemcem z RFN

Lepsza rola niż DiCaprio ale nie zgarnie oscara bo to dopiero jego pierwsza nominacja a Leo już swoje odczekał, ale zdecydowanie zapada w pamięć

PiiiTeeeR

Byłbyś w stanie wymienić minusy z jego stylu? A takie zdecydowane plusy?

roadwarrior

Haha.
Kolega czeka jeszcze na odpowiedź? Chyba się nie doczeka ;).
Łatwo jest napisać :"okej!", "fantastyczny","top-aktor(?!)","jeden z najlepszych","brawa i szacunek", ale już poprzeć to konkretami, to "nie do mnie z tym". W najlepszym razie przeczytasz coś o tym, że "tak czuję i już!", albo : "nie znam tych wszystkich pieprzonych hollywoodzkich sloganów, ale ...on taki sexy!". Z dwojga złego, lepiej kiedy jest, jak się stało - zapada półtoraroczna cisza "nabrzmiała od zakłopotania"... Pozdrawiam.

PiiiTeeeR

nie przepadam za nim ale to prawda, Legende i Bronsona rozwalił i po tych filmach musze przyznac ze jest bardzo dobrym aktorem

PiiiTeeeR

Czytałam kiedyś, że on się tak bardzo wczuwa w rolę, że na czas kręcenia filmu praktycznie staje się daną postacią. Może dlatego jest tak bardzo przekonujący :).

użytkownik usunięty
PiiiTeeeR

W Mad Maxie postać drugoplanowa, przyćmiony przez Charlize, w Incepcji charyzmatyczny, skradł cały film i to on przyćmił DiCaprio. Czyli nowy Max miał być właśnie takim nieciekawym mrukiem.

podobał mi sie nowy Max , nigdy nie szalałam za starszymi odsłonami MadMaxa ale jego interpretacja , trochę mrukliwy wycofany ale koniec końców zaangażowany w pomoc paniom . W tym filmie wbrew wcześniejszym odsłonom chodzi o kobiety i on jest dla nich wsparciem , trochę tłem ale nie jest zbędny , jest tam i czeka by pomóc Furiosie w załamce , odblokować jej płuca czy podjąć decyzję o powrocie...a później jak zrobi co miał zrobić to idzie sobie dalej.
incepcja mnie trochę wkurza ale skoro on błyszczy w tym filmie to sie przemogę i obejrze bo Leo przez pierwsze pol godziny przynudza

PiiiTeeeR

Ja go uwielbiam za główną rolę w Venomie - Eddiego. Po prostu super, naprawdę trzeba umieć grać tak, żeby nie wyjść na typa z rozdwojeniem jaźni. Jemu to się udało. Utalentowany gość. "Incepcja" the best, ale szok, że to on był Bane'em... <3 uwielbiam go na równi z Cumberbathem, Hiddlestone'em i Rennerem.

PiiiTeeeR

Nic dodać, nic ująć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones