Tomas Alfredson

Hans Christian Tomas Alfredson

6,5
465 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tomas Alfredson

Za Szpiega pomnik mu stawiać

użytkownik usunięty

Bo to jeden z przykładów absolutnej perfekcji.

Perfekcji w fatalnie opowiadanej historii z powodu fatalnego montażu scen?

użytkownik usunięty
Elizeusz

Tak.

Przesadzasz. Nie jest to poziom Spielberga z "Monachium". Zdjęcia też nie ta klasa, co u Kamińskiego.

I ten utwór na końcu, "La Mer" - wydaje mi się, że wcześniej był wykorzystany w innych filmach i to trochę ch*jowo wyszło. Sądziłem, że po wszystkim, Smiley wejdzie do domu, usiądzie na kanapie nie zdejmując ubrania i butów, pojawi się wówczas ten charakterystyczny motyw fortepianu przewijający się przez cały film, odjazd kamery i koniec. Niestety, Alfredsona nie stać na takie wyrafinowanie. W dzisiejszym kinie, gdy reżyser nie wie w jaki sposób poradzić sobie z emocjami w danej scenie, zawsze wrzuca pie*doloną piosenkę. Raz wychodzi to lepiej ("Magnolia" - wszyscy śpiewają razem), a innym razem gorzej ("Szpieg').

użytkownik usunięty
La_Pier

Ta piosenka to był mój ulubiony element. A w Magnolii byłem zażenowany. Gust. :D

Ja wiem, może bardziej odwagi. Zrobić film w wypłowiałych szarościach, w tempie które przypomina serial z Aleciem Guinnessem (nastolatki wiercą sie w krzesłach, gryzą niecierpliwie popcorn), taki zupełnie antybondowski. Dzisiaj? Trzeba mieć jaja.

Muszę przyznać, że to świetny film, jeden z najlepszych z 2011.

Trudno się nie zgodzić, ale ja osobiście postawiłbym mu pomnik za " Pozwól mi wejść".

Perfekcyjna reżyseria, do tego kapitalne zdjęcia i montaż. Wyszło kapitalnie.

użytkownik usunięty

Miał zabrać się za "Ludzi Smileya''. Jakieś postępy?

Jeśli taka sama miara "perfekcji" jak w The Snowman to podziękuję ;)

Hustla

Każdy dobry reżyser ma na swoim koncie jakieś "wpadki", Alfredson nie jest tu wyjątkiem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones