Willem Dafoe

William J. Dafoe

8,3
83 963 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Willem Dafoe
marcino55555

Jak dla mnie całe te nagrody od lat są jednym wielkim syfem i cyrkiem jarmarcznym. Nie ma co się nimi czy ich brakiem przejmować.

frycek49

Niby nie ale to jakoś tam ma potwierdzać wartość aktora...

marcino55555

Ale za którą rolę?

iwonka_sl

ogólnie. moim zdaniem on w każdej roli był rewelacyjny...

iwonka_sl

Za 'Pluton'. Genialna rola. Powinien wygrać z Cainem.

marcino55555

Też się dziwię, że nie ma na koncie Oscara, ale z drugiej strony jest tak wielu aktorów, którzy dostali Oscary a dziś nikt o nich nie pamięta.
Wspaniały aktor!

użytkownik usunięty
marcino55555

Oskary są gówno warte, cala masa geniuszy ich nie dostała i cała masa beztalenci je dostała przez farta. Prawdziwy Oskar jest w sercach widzów, rola o której pamięta każdy starczy za milion takich bezużytecznych statuetek.

użytkownik usunięty

To jak Złote Piłki w piłce nożnej. Nagroda popularności i tyle. Wydaje się, że uznawanie tego za nagrodę "za umiejętności" mija się po prostu z celem.

porównaj drybling Lewego i Ronaldinho w czasach swojej świetności. Lewy wykańcza akcje całej drużyny. Ronaldinho sam decydował o wynikach meczów.

użytkownik usunięty
BigKahunaDick

Zacznijmy od tego, że Ronaldinho był pomocnikiem, a (celebryta) Lewandowski gra jako napastnik. Lewus to typowa dziewiątka - wykańcza akcje.

marcino55555

Jest bardzo prawdopodobne że zgarnię za The Florida Project.

Ludi_filmaniak

Po filmie stwierdzam , że raczej nie :)

Ludi_filmaniak

Złotego Globa zgarnął Sam Rockwell, nad którym rozpływają się krytycy
i to może być wskazówka, że łatwo nie będzie.
Jeśli Rockwell jest faktycznie taki genialny (filmu jeszcze nie widziałem),
to Dafoe może liczyć co najwyżej na Oscara miłosierdzia (znaczy niby za Floridę,
ale w domyśle za całokształt)

de_Franco

Obecnie wydaję mi się że większych faworytem jest Rockwell, ale Dafoe by postawił na drugim miejscu

Ludi_filmaniak

Ja jednak na drugim miejscu postawiłbym Plummera (bo reszty nominowanych narazie nie widziałem). Jeżeli Dafoe zdobędzie tego Oscara to będzie największa pomyłka ostatnich lat. Uważam
ze należy mu się nagroda ale na pewno nie za tę konkretna role. Serio, gdybym nie zobaczył ile nagród i nominacji przyznano mu za „Florida Project” nawet bym go w tym filmie nie zauważył.

Ludi_filmaniak

Mój błąd. Umknęło mojej uwadze ze nominowany jest również Woody Harrelson. W takim razie trzecie miejsce Harrelson bo jednak Plummer był lepszy. Pozostaje jedynie obejrzeć „Kształt Wody” ale po roli Jenkinsa nie oczekuje cudów.

marcino55555

Tak jak inni słusznie zauważyli wielu wybitnych nie dostało Oskara, w tym roku Willem gra samego Vincenta van Gogha, wiec może 24.02. 2019 wreszcie odbierze statuetkę jak w tym roku Gary Oldman.

marcino55555

Za który film ?

marcino55555

Napisz film za który Towim zdaniem winien dostać Oscara oraz oznacz sobie na konkurencję która w danym roku była

marcino55555

A na ch....j mu ta złota wydmuszka. Ona już od lat nie ma wartości poza promocją filmu

maciekb80

Dokładnie tak

marcino55555

Za całokształt będzie - za dekadę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones