Yórgos Lánthimos

8,1
3 926 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Yórgos Lánthimos

Geniusz!

użytkownik usunięty

Jego filmy są nasiąknięte tą bezduszną bezbarwną atmosferą. Genialny! Czekam na kolejne filmy!

ps. znacie jakichś podobnych niekoniecznie popularnych reżyserów?

Ale podobnych na jakiej płaszczyźnie?

użytkownik usunięty
sen o lataniu

zdjęcia, klimat, cokolwiek

Ulrich Seidl, podobny inteligentny sadysta, chłodny styl kręcenia

użytkownik usunięty
sen o lataniu

dzięki wielkie

Przed chwilą obejrzałem "Miss Violence". To debiut, ale grecki i zapatrzony na sukces kolegi od "Kła" i koleżanki od "Attenberg". Drugi tytuł to "Play". Seidl faktycznie podobny i z bardzo znanych Haneke. Dorzuciłbym też ostatnie filmy Kim Ki Duka.

Haneke- podobny chłód. L.Alonso- podobny minimalizm.

Według mnie w miarę podobny jest Cristian Mungiu....

Antoniak jest podobna.

Ale co w tym takiego genialnego?

polecam von Triera i Hanekego

blackbudda

Gość ma nieźle narąbane w głowie. Oglądałem "Lobstera" i "Kła". W obu filmach jest pokazane jakieś upiorne, a zarazem groteskowe zezwierzęcenie, zdehumanizowanie człowieka. Trochę mnie razi też pastwienie się nad zwierzętami, ale w tak ukazanej kondycji ludzkiej znajduję do tego uzasadnienie. Ciężko się Lanthimosa ogląda, ale z pewnością pozostawia po sobie ślad i prowokuje do przemyśleń. Niemniej, jego filmy są jednorazowe. Nie mam ochoty już do "Lobstera" i "Kła" nigdy wracać. Obejrzę jeszcze "Alpy" - zobaczymy, czy będą równie (albo bardziej) popieprzone.

Michael Haneke

todd solondz

Vilneuve

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones