Zac Efron

Zachary David Alexander Efron

8,0
33 091 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zac Efron

Nie ma nic gorszego jak uprzedzenia którymi ludzie będą oceniać ludzi, aktorów, muzyków itp.
poprzez początki kariery. Chłopak musiał się gdzieś wybić, trafił do HSM które osobiście nie trawie
na maxa, nie lubię tego typu familijnego kina. I mimo że sam byłem sceptycznie nastawiony do Zac'a
to jednak dałem mu szansę i obejrzałem jego filmy od 2010 + i szczerze pozytywnie się
zaskoczyłem !!! Erka15 fantastycznie skomentował pewien fakt - "Moda na dawanie gwiazdką
disneya niskich ocen, bez względu na umiejętności", trend ten panuje dalej....

Sawyerr

Popieram w 100% , Efron ma duży potencjał. Najbardziej wkurzają mnie wrzuty na niego oceniane tylko przez pryzmat HSM. Dalej pisać nie będę bo temat wątku mówi sam za siebie.

Sawyerr

Powtórzę swoje słowa, z innego postu
Przede wszystkim na ocene aktora składa się całokształt jego pracy. To tak jak z filmem, oglądasz i to, że podoba Ci sie 2 czy 3 minuty filmu, to nie znaczy, że jest to arcydzieło zasługujące na 10 pkt...
A jeszcze inaczej, jak można ocenić tego pseudo aktora wyżej niżeli 4 max 5 ?
Skoro dał by mu ktoś np 9, to jaką ocene musiał by dać na prawde wybitnym aktorom - typu Aanthony Hopkins.

Moja osobista ocena to 4 na wyrost. I nie życzę sobie, żeby osoba Twojego pokroju nazywała mnie hejterem, to, że ktoś inaczej gustuje nie znaczy, że możesz ubliżać innym. Mi osobiście gra tego aktora na dzień dzisiejszy strasznie nie odpowiada. i tyle, może wpływ upodobań. Na dzień dzisiejszy jest tylu wspaniałych aktorów, że tego jeszcze po prostu wyżej nie można ocenić.

A co do patrzenia przez pryzmat przeszłości (HSM), każdy człowiek wybiera sam drogę jaką pójdzie, on wszedł na deski teatralne w ten sposób, ok jego wybór trafny bądź NIE. I nie wiem, czy to ma wpływ na ocene teraźniejszą, bo nadal jako aktora go nie lubie i tyle. I Drogi koleżko nie życzę sobie nazewnictwa hejter, bo chyba wszystko uargumentowałem.

imperatorkuzco

Jednak zwróciła twoją uwagę ten "pseudo aktor" skoro marnowałeś swój czas, aby odpisywać na posty na jego temat. Koleś jakieś emocje wzbudził u ciebie. Ja nie wiem co wszyscy maja do HSM dla osób, które lubią musicale to genialne filmy, które przyczyniły się do powrotu musicali do kina np. hairspray [gdzie również gra Zac ]. Bo HSM to musical czyli dużo tańca i dużo śpiewania. I trzeba przyznać koleś umie tańczyć, śpiewać i wg mnie grać. Np. miracle run, Charlie St. Cloud czy też the Lucky one. A co do twojego porównania do Anthony Hopkins'a to on ma 77 lat i w pierwszym filmie zagrał mając 26 lat, a Zac ma 28 i zobacz ile rożnych ról już zagrał. Zac dorastał na scenie i wg. mnie dobrze idzie mu wybieranie ról, stworzył ciekawy wachlarz postaci. Oceny na film webie są mylące i tak naprawdę niczego nie wnoszą, bo jak można porównywać filmy, które okres swej świetności miały przed era internetu. I dużo osób, która je docenia zapewne nie ocenia filmów na film webie.

Rozumiem, że możesz nie lubić tego aktora, ale opcja nie dam mu więcej niż 4, bo co dam innym jest dziecinna. Jak dla mnie wcale nie musisz go oceniać. Po co ci to ja go lubię, a żadnej oceny mu nie wystawiłam, bo nigdy na ocenie na filmwebie nie opieram swojej opinii. Gdy chce się wypowiadać na temat danej osoby oglądam całą dostępna filmografię w której grał oraz kilka wywiadów.
A co do HSM to uważam, że to był TRAFNY .:p

imperatorkuzco

"Przede wszystkim na ocene aktora składa się całokształt jego pracy." Racja przecież aktor się nie rozwija nie dostaje ciągle to nowych ról w których to pogłębia swój talent, ciągle jest w dużej mierze tym samym człowiekiem który jakoś tam zaczynał kiedyś swoją karierę i powinien być postrzegany poprzez pryzmat początków.
Tom Hanks nie jest wybitnym aktorem, bo zaczynał w komedyjkach nie kiedy bardzo słabych.

imperatorkuzco

Co do jego "wyborów" ról...to nie wiem czy wiecie, ale on podpisał kontrakt z Disneyem (kontrakt, który praktycznie każdy młody aktor pragnie podpisać, bo gwarantuje grę w dobrych produkcjach i nie trzeba się przeciskać i grać w wielu kiczowatych filmach nim zostanie się zauważonym, o ile się zostanie), który to kontrakt do 2010 roku dawał mu role przypisane z góry i nie miał on wpływu na dobór filmów, w których grał. Często jednak tacy aktorzy nie radzą sobie z karierą po zakończeniu kontraktu on zagrał w filmie z całą śmietanką aktorską, czyli jednak został zauważony i doceniony przez takich aktorów jak De Niro (Imperatorkuzco podważasz ocenę talentu Roberta De Niro? Myślisz, że znasz się lepiej na aktorstwie od niego?). Osobiście oceniłam go na 9 więc czuję się osobiście urażona. Anthony Hopkins ma wielki talent, ale osobiście nie darzę go sympatią dlatego nie dostanie u mnie powyżej 8, bo w mojej skali ocen jest też coś takiego jak prezencja i nie mam tu na myśli wyglądu zewnętrznego a ogół cech wyglądu, które sprawiają że aktora darzę sympatią. I proszę nie ustalać swojej skali ocen i nie narzucać jej innym, bo nie jesteś w tym żadnym autorytetem... dla mnie autorytetem jest np taki aktor jak De Niro a on stwierdził, że chłopak ma talent.

magdaxd

Straszna składnia zdań... Aktor nie jest dla Ciebie sympatyczny i obniżasz mu ocenę z tego powodu? De Niro to się skończył, gdy zaczęły mu siwieć włosy - co to za autorytet, który przysypia na stare lata w produkcjach, zamiast faktycznie w nich grać?

Sawyerr

Żeby jeszcze ON grał tam jakoś supersłabo ;---; Film sam w sobie nie był najwyższych lotów, ale co do gry aktorskiej Efrona nie mam zastrzeżeń.
Poza tym zapewne większość tych hejterów jeszcze parę lat temu podniecała się gorszymi filmami tego typu ;)

LadyCarmel500

A najlepsze jest to, że większość świetnych aktorów się wybijała na jeszcze gorszym gównie jak HSM (polecam obejrzeć ZNANI NIEZNANI), ale z nieznanych mi powodów ludzie jakoś uwzięli się na Efrona. Tak samo jak uwzięli się na Adama Sandlera, ciągle nominując go do złotych malin tak o - dla zasady.

Epik

Epik. To nie są nieznane powody :) To zazdrość. Zac Efron jest atrakcyjny fizycznie dla wielu kobiet. Nawet moja mama stwierdziła, choć jest on w moim wieku, że ma bardzo miłą prezencje i miło się na niego patrzy. To wywołuje zazdrość u wielu mężczyzn, którzy czują się niepewnie w obliczu urojonej potrzeby rywalizacji z nim.

Sawyerr

Powiem tak : przez wiele lat byłem antyfanem większości disney stars ,bo właśnie postrzegałem ich jako gwiazdki bez talentu wypromowane przez disneya i utrzymujące się na topie dzięki fankom .Ale po obejrzeniu paru filmów z Zackiem stwierdzam że on ma naprawdę zdolności , tylko nie ma ich gdzie ujawnić. Podobnie nie rozumiem hejtu na muzykę Jonas Brothers - nawet jeśli nie zasługiwała na bycie w lidze Bon Jovi to i tak była lepsza niż większość piosenek które lecą teraz na Esce . To trochę smutne że rozpoczęli karierę przez Disney ,bo teraz nie mogą iść z nią dalej .

Sawyerr

Akurat the lucky one to dno juz bardziej filmu o niczym nie da sie zrobic facet znalazl na wojnie fotke jakiejs dziewczyny uroił sobie ze dzieki niej przezyl odnalazl ją zyli dlugo i szczesliwie przebrnelam przez ten gniot tylko dla efrona az mi szkoda chłopaka bylo no nic nie dalo sie z tej roli wycisnac jak znam zycie pewnie znajdzie sie osoba ktora to "arcydzielo" zachwycilo ale akurat ja bym tego filmu nie polecala zeby pokazac hejterom ze efron to dobry aktor

marta490

Każdy lubi, to co lubi...genialny film to nie jest, ale zobaczyć można...w każdym razie dużo większe gnioty w życiu miałem nieszczęście oglądać :)

sasza82

Ok ale chodzilo o przekonanie hejterow do efrona i ja bym raczej polecila the paperboy

marta490

Cóż, co najwyżej możesz im pokazać inny punkt widzenia, gdyż hejtera z zasady do niczego nie przekonasz, te typy tak mają i raczej żaden logiczny argument do takiej osoby nie dotrze. Co do Efrona - wg. mnie jest po prostu całkiem dobrym aktorem, ostatnio chyba w We Are Your Friends miałem okazję oglądać jak wcielił się w rolę DJ-a, film może też nie jest jakiś mega pod względem fabuły, ale muzyka go ratuje. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś lubi muzykę klubową :)

marta490

A dla mnie ten film jest fajny. Typowy film Disneya jakich wiele. Kino niedzielne, które można obejrzeć z rodziną. Nie uważam go za słaby czy gniota...jest po prostu filmem ze swojego gatunku na poziomie dobrym. Lubię go.

Sawyerr

Aktor może nie najgorszy, ale gra w samych gównianych filmach. Jedyny który mi się jeszcze podobał był 17 again. Reszta to z całym szacunkiem gnioty, mniejsze lub większe.

Sawyerr

Ja zgadzam się całkowicie z Sawyerr. Nic dodać nic ując.
PS. J. Dean <3

Sawyerr

A "droga po marzenia" to juz nie ?

Sawyerr

GwiadkOM Disneya, a nie gwiazdką: nie odróżniasz liczby pojedynczej od mnogiej? Dlaczego piszesz z błędami ortograficznymi i gramatycznymi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones