Recenzje

Absolwentka Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończyła specjalizację edytorsko-wydawniczą. Redaktorka Filmwebu z długoletnim stażem. Aktualnie także doktorantka w Instytucie Języka Polskiego UW.
 • Małpa w kosmosie (recenzja filmu Super Spark: Gwiezdna misja)
  Super Spark: Gwiezdna misja

  Małpa w kosmosie

  To mogłaby być (tak jak sto wcześniejszych, ale nic w tym złego) pokrzepiająca historia przeciętnego chłopca, który nie rezygnuje z marzeń i wbrew przeciwnościom rusza na poszukiwanie przeznaczenia –...)
  Dorota Kostrzewa
 • Girls just wanna have fun (recenzja filmu Mamuśki mają wychodne)
  Mamuśki mają wychodne

  Girls just wanna have fun

  Film Alethei Jones (reżyseria) i Julie Rudd (scenariusz) to w gruncie rzeczy laurka złożona wszystkim zapracowanym matkom, które zapominają czerpać radość z życia albo zwyczajnie nie mają...)
  Dorota Kostrzewa
 • Rudy i ja (recenzja filmu Moje wakacje z Rudym)
  Moje wakacje z Rudym

  Rudy i ja

  Wiele filmów o czworonogach ("Biały kieł", "Marley i Ja", "Mój przyjaciel Hachiko") zdążyło nas już przyzwyczaić, że ich bohaterowie naznaczeni są jakąś rozdzierającą serce i trudną do udźwignięcia...)
  Dorota Kostrzewa
 • Nowy początek (recenzja filmu Annabelle: Narodziny zła)
  Annabelle: Narodziny zła

  Nowy początek

  Twórcy "Annabelle" bez pardonu zaprzeczyli znanej w przyrodzie regule, że nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy. Po nieudanych pierwszych narodzinach szybko wymyślili drugie (a ściśle rzecz ujmując...)
  Dorota Kostrzewa
 • Łaskotki (recenzja filmu Kedi - sekretne życie kotów)
  Kedi - sekretne życie kotów

  Łaskotki

  Film Torun to nie tylko oda do kotów dziko biegających po ulicach Stambułu, ale także do myszołapów pod każdą szerokością geograficzną. To w równym stopniu prezent dla właścicieli i wielbicieli tych...)
  Dorota Kostrzewa
 • Punkt krytyczny. Energia odNowa

  Czy czeka nas odNowa?

  "Punkt krytyczny" nie poprzestaje na przytaczaniu powszechnie znanych informacji. Twórcy dokumentu przeprowadzają wnikliwą wiwisekcję problemu i wskazują konkretne przyczyny takiego stanu rzeczy. Co...)
  Dorota Kostrzewa
 • Grucy, dzieciaki i brat (recenzja filmu Gru, Dru i Minionki)
  Gru, Dru i Minionki

  Grucy, dzieciaki i brat

  Gru jest teraz więcej i więcej się dzieje. Pomnożenie atrakcji nie sprawiło jednak, że poziom zabawy drastycznie skoczył. Ken Daurio i Cinco Paul ponownie korzystają ze sprawdzonej w dwóch poprzednich...)
  Dorota Kostrzewa
 • Kiedy Olly poznał Maddy (recenzja filmu Ponad wszystko)
  Ponad wszystko

  Kiedy Olly poznał Maddy

  Historia oparta na książce Nicoli Yoon została opowiedziana przez Stellę Meghie w tak poruszający i ujmujący sposób, że nie sposób nie trzymać za Maddy o Olly’ego kciuków od początku ich znajomości –...)
  Dorota Kostrzewa
 • To the wonder (recenzja filmu Wonder Woman)
  Wonder Woman

  To the wonder

  "Wonder Woman" cierpi na wszystkie przypadłości poprzednich filmów z uniwersum DC – ciemny obraz, brzydkie efekty specjalne, niedorzeczne sceny akcji i niesatysfakcjonujące rozwiązanie, nieuczciwe w...)
  Dorota Kostrzewa
 • Na ziemi pod wodą (recenzja filmu Dudi: Cała naprzód)
  Dudi: Cała naprzód

  Na ziemi pod wodą

  "Dudi" to zaledwie odtwórcza opowieść, jaką widzieliśmy w kinie już wiele razy. Mało wymagającym widzom może to wystarczyć, ale biorąc pod uwagę, że oryginalne animacje wciąż nie straciły na wartości,...)
  Dorota Kostrzewa
 • Kooperation X (recenzja filmu Numer 7)
  Numer 7

  Kooperation X

  Wzbudzające sympatię postacie i ciepłe relacje między nimi to kolejne powody, dla których seans "Numeru 7" nie będzie straconym czasem. Jeśli dodać do tego piękne oczy Emilii Schüle – niemieckiej...)
  Dorota Kostrzewa
 • Z dziecka powstaniesz (recenzja filmu Dzieciak rządzi)
  Dzieciak rządzi

  Z dziecka powstaniesz

  Ile zabawnych filmów z pieskiem widzieliście w tym tygodniu? A ten z bulterierem wspinającym się na huśtawkę? A ten z buldogiem jadącym na deskorolce? A ten z huskym mówiącym "I love you"? A ten z...)
  Dorota Kostrzewa
0525044c46eb8916c1c0503e1e98294b