Cena doskonałości (1997)
Douglas Barr
Amy Jo Johnson
Brett Cullen

Sukces i jego cena

Andy ma wszystko, o czym marzy każda nastolatka. Kochającą rodzinę, wiernego chłopaka, przyjaciółkę na "śmierć i życie" i dobrą pozycję w szkole. Jej największą pasją jest gimnastyka artystyczna, którą uprawia od dziecka. Udział w olimpiadzie jest dla niej bardzo ważny i aby osiągnąć sukces, Andy jest w stanie poświęcić wszystko - nawet samą siebie. Film porusza ważny problem, który dotyka coraz więcej nastolatek na całym świecie - anoreksję. Wiadome jest, że młoda dziewczyna zrobi wszystko, aby osiągnąć ideał. Tak jest również z Andy. Bardzo chce sprostać wymaganiom trenera i jest gotowa nawet się zabić, aby osiągnąć cel. Im sukces jest bliższy, tym większa determinacja i głębsze dno. Każda dziewczyna znajdzie w sobie jakąś cechę, którą posiada Andy. Jej problemy są bliskie każdej z nas. Obsada, mimo że nie najbardziej znana, robi swoje. Aktorzy są przekonujący. Na szczególną uwagę zasługują kreacje stworzone przez Amy Jo Johnson i Bretta Cullena. Amy udało się pochwalić swoim talentem sportowym, a Brett lśni w obsadzie niczym perełka wśród zatartych kamieni. Kolejnym plusem filmu jest muzyka. Dobrze dopasowana, tym samym dodatkowo podkreśla dramat rysowany w fabule. "Cena doskonałości" jest filmem, który na długo zapada w pamięć. Dociera do zakamarków duszy i porusza serca. Pokazuje, że mimo iż jest się na dnie, zawsze można zacząć od nowa i nie warto się poddawać. Reżyser sprostał swemu zadaniu. Podał nam na tacy problemy, o których często boimy się mówić. W skali 1-10 oceniam ten film na 9.