Bestseller szkolnego komputera

W czasach mojego dzieciństwa każdy kolega w mojej klasie znał nazwę Titus Software. To właśnie studio w 1991 roku wydało na świat nową produkcję komputerową, która zwała się "Prehistorik". Nie
W czasach mojego dzieciństwa każdy kolega w mojej klasie znał nazwę Titus Software. To właśnie studio w 1991 roku wydało na świat nową produkcję komputerową, która zwała się "Prehistorik". Nie prezentowało się to może nadzwyczajnie dobrze, ale w mojej pamięci pozostanie na wiele lat, gdyż to właśnie w tą grę pykali niemalże wszyscy uczniowie na świetlicy.

Oprawa wizualna nie była wówczas zła, a powiem, że nawet dalej nie jest. Dzięki bardzo wyrazistym kolorom nietrudno jest odróżnić poszczególne elementy świata przedstawionego w tej grze. "Prehistorik" brzmiał także nieźle, chociaż ponoć zdecydowanie lepiej na Amidze. Technicznie było świetnie. Nie pamiętam, abym denerwował się na ten tytuł z powodu wieszania się itd. Warto podkreślić, że nie powinno to być żadnym problemem, gdyż "Prehistorik" to produkcja z 1991 roku.

Rozgrywka jest bardzo prosta. Wcielając się w postać jaskiniowca, uzbrojonego jedynie w krótką maczugę, ruszamy w podróż w celu zdobycia żywności dla bliskich. Po drodze napotkamy wiele trudności. W tej kwestii podoba mi się urozmaicenie przeciwników i poziomów. W porównaniu do innych produkcji z podobnego okresu, prezentuje się to bardzo dobrze.

Najważniejsze, że sterowanie za pomocą klawiatury jest efektowne i efektywne. Animacje padających za naszą sprawą przeciwników cieszą oczy. "Prehistorik" nie jest także zbyt trudnym tytułem do przejścia. Powoduje to, że także niedzielni gracze się w nim odnajdą.

Scenariusza nie ma sensu szukać w tego typu produkcjach. "Prehistorik" został także okrojony z możliwości interpretacji przez odbiorcę, gdyż wszystko jawnie podano na tacy. Dla mnie taka tematyka świetnie pasuje to tego typu gry.

Podsumowując, "Prehistorik" to dobra gra, którą polecam każdemu fanowi platformówek. Szkoda, że tak trudno obecnie nabyć ją na rynku. Mimo wszystko, nie jestem także w stanie postawić ten produkcji na równi z większymi grami, oferującymi więcej dobrego.