PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644652}

Arrow

7,3 63 201
ocen
7,3 10 1 63201
Arrow
powrót do forum serialu Arrow

Znalazłem na forum wiele postów na temat Prometeusza po ujawnieniu, że to Adrian Chase. Ludzie tak na siłę próbują temu zaprzeczyć bo nie pasowało to do ich teorii, że to nie Tommy, czy jakiś random. To byłoby bez sensu i nielogiczne.

Pamiętam, jak ja i nieliczne grono użytkowników pisało, ze to Adrian Chase. Jednak byliśmy wyśmiewani i wałkowano nam, że skoro Adrian w komiksie to Vigilante to tutaj także musi tak być. A figa... Ciężko niektórym to przeboleć. Jednak dla mnie to super wybór. Tommy, który przeżył i się mści (ale za co? no właśnie za co? za to że Oliver chciał go ratować?) to błahe naciągane i kopiowany schemat z Arrow/Flash. Jakiś random to także nieciekawe. Tutaj wprowadzono postać Adriana, ciekawą, charakterystyczną, żeby się do niej przyzwyczaić. Na dodatek wprowadzono postać Vigilante dla zmyłki. Dzięki temu widz doznaje zaskoczenia. Jednak tak wielu marudzi. Wg mnie to najciekawszy wybór.

Zacznijmy:

1. Spotkałem się na forum z argumentem, że miał być to ktoś inny i w ostatniej chwili wymyślono, że będzie to Adrian Chase. Kilka osób to pisało i się przy tym upierało. Że to naciągane, nielogiczne bla bla bla... Bzdura! To było zamierzone od początku. Jak ktoś uważnie oglądał to pewnie kojarzy scenę w jednym z pierwszych odcinków kiedy Adrian przy przesłuchaniu z takim przebiegłym spojrzeniem mówi "nawet nie wiesz kim jestem naprawdę" czy że siedzi w mnie mrok, coś takiego. Czuć wtedy, że to nie chodzi o Vigilante tylko coś mroczniejszego. Od tamtej pory ja i kilku użytkowników uważało, ze jednak on może być Prometeuszem i się nie pomyliliśmy. Ta scena na bank nie mogła się odnosić do mściciela jakim jest Vigilante. Obejrzyjcie i zobaczcie sobie ton wypowiedzi.

2. Już przy zapowiedzi poprzedniego odcinka widać było, że Vigilante bedzie ścigał Olivera, co utwierdziło mnie, że Adrian to Promek. Vigilante ścigał Olivera za przekupstwo/tuszowanie zbrodni przez jego urząd. Zatem nie mógł być to Chase, który sam doskonale o tym wiedział i pomagał w tym. Vigilante zawsze pojawia się, gdy jest łamane prawo. Dowiedział się o tym z mediów. Zatem już z zapowiedzi odcinka można było to wywnioskować. A na samym początku kolejnego się utwierdzić - zanim zdjął maskę.
Jak pojawił się Prometeusz w walce z Vigilante już wiadomo dlaczego - zobaczył, że ten drugi moze zepsuć mu plan zniszczenia życia Oliverowi, że nie będzie się to toczyć po jego myśli, więc gdy pojawia się mściciel to Promek postanawia go uciszyć. To jest całkiem logiczne. Nie wiem jak można pisać jakieś bzdury, że Adrian się za niego przebrał itp. Jaki miałoby to cel.

3. Dla tych, którzy nadal nie mogli przyjąć do wiadomości tożsamości Prometeusza - ostatnia scena odcinka powinna być wyjaśnieniem. Gdy pojawia się Prometeusz mamy charakterystyczny motyw muzyczny. W momencie, gdy Adrian rozmawia z dziennikarką pojawia się właśnie motyw muzyczny Promka. Dziwię się, że nie każdy to dostrzegł. Na 100% to jest on.

4. Jakby poskładać sobie wydarzenia z odcinków tego sezonu to wszystko nabiera głębszego sensu. Adrian podszedł Olivera, wkupił się w jego łaski, aż ten uważa go za przyjaciela i jest ostatnią osobą, którą mógłby podejrzewać. Dla zmyłki widza ma nazwisko takie same jak Vigilante (a raczej jak wiemy to przybrane nazwisko).

5. Dziwi mnie, że niektórzy myślą teraz, ze skoro Promek ujawniony to Vigilante jest głównym bossem. Nic podobnego. To, że ujawniono jego tożsamość oznacza, że nie jest głównym wrogiem? Haha. Z tego co pamiętam to ok. tego samego odcinka w poprzednim sezonie Flasha ujawniono tożsamość Zooma. Zatem zgadza się to z pewnym schematem obranym w serialach CW. Czytałem nawet argumenty, że Prometeusz może zginąć za 2-3 odcinki a Vigilante będzie do końca. Bardziej się nie uśmiałem. Od pczątku Promek jest budowany jako boss no. 1. Ma swój motyw muzyczny. Przewija się jego wątek mniej lub bardziej przez większość odcinków. Z kolei Vigilante to taka poboczna postać, która pojawiła się zaledwie kilka razy i to przy okazji różnych spraw. Poza pierwszym jego odcinkiem oraz tym, gdzie ujawniono tożsamość Promka - jego znaczenie dla fabuły innych odcinków z jego udziałem było marginalne. Nie rozumiecie dlaczego ujawniono najpierw Promka a nie Vigilante? Bo gdyby to zrobiono (ujawniono że Vigilante to nie Chase), to każdy wiedziałby że Chase jest Promkiem! i wbijcie sobie to do głów. Nie byłoby elementu zaskoczenia, gdy Promek zdejmuje maskę. To Vigilante może być równie dobrze teraz jakimś randomem lub postacią, która się pojawiła ale nie była aż tak znacząca.

To nie wszystko, ale akurat napisałem to co na bieżąco przyszło mi do głowy po obejrzeniu odcinka. Niech ci, którzy twierdzili ze to nie Adrian Chase zwracają teraz honor mnie i kilku innym osobom. ;)

Dziękuję za uwagę.

Alex_Tyler

Nie wierze ze znalazł się ktoś kto szczyci się tym ze „rozpracował” tożsamość Prometeusza jako Adriana Chase’a, LOL. Zdradze sekret: „Arrow” tym wyborem nie zaskoczył absolutnie nikogo. Tak się dzieje kiedy na głównego Villana wybiera się JEDYNEGO męskiego 30 paro-latka który zainstalował się w zyciu Olivera w tym sezonie, i to takiego który zachowuje się podejrzanie. Oczywiste scenopisarstwo to nigdy nie jest dobre scenopisarstwo. Tak samo jak przykrywanie maksymalnej oczywistości mniejszą nie oczywistością, żeby koniec końców maksymalna oczywistośc okazała się prawdą. Szczerze, to żenujące i za takie coś nie powinno sie dostawać pieniędzy.

To jest tak beznadziejnie i lamersko oczywiste, że jeżeli showrunnerzy mają resztki wstydu i oleju w głowie to (mam nadzieje) okaże się że za Adrianem stoi ktoś inny i to NIE ON jest GŁÓWNYM VILLANEM TEGO SEZONU. Chociaż sądząc po tym co sie ostatnio w tym serialu wyprawia to może faktycznie ich wielkim sekretem i zakończeniem 5-sezonowego rozdziału będzie taki denny i nie emocjonujący sh*t. Jakkolwiek logiczny i sensowny by on nie był.

Radze sie tak nie śmiać na przyszłość, bo jeszcze możesz sie zaskoczyć.

ocenił(a) serial na 8
m_lenna

Talia, Kovar i Adrian może trzymają się razem ;) Ogólnie to Talia plami "dobre" imię Ligi, skoro uczy jakiegoś przydupasa by dokopał Olivierowi bo ten zabił jej ojca. To co ona sama nie potrafi skopać dupy Olivierowi? Takie zachowanie nie przystoi członkini Ligi Zabójców, rozumiałbym Nysse bo nienawidziła Ra's al Ghula, ale Talia? ;) Ogólnie ten ostatni odcinek był zaje..bisty ale ogólnie w tym sezonie parę głupot

Alex_Tyler

Dokładnie to. Sam pisałem o tym właśnie po odcinku o którym mówisz, to chyba było przy okazji jakiegoś dealowania
Scena przesłuchania:
"- Go to hell!
- No, I've been to hell."
Z takim spokojem i determinacją. To po prostu brzmiało zbyt osobiście i dlatego wysunąłem wtedy te hipotezę, ale zaraz mnie zakrzyczano że "DA to Vigilante i co ty możesz wiedzieć jak nie czytałeś komiksów" XDD A to że cały zabieg był dobrym wyborem pokazał dzisiejszy odcinek i mam nadzieję że tego nie spie*rzą bo jak na razie Chase jest obok Slade'a najlepszym villainem w tym serialu

Alex_Tyler

co tam wyjaśniać większość osób nie chciało takiego powiązania z pierwszym sezonem, że faktycznie jest to syn zamordowanego przestepcy łukiem przez Olivera.

Alex_Tyler

Po prostu większość wychodziła z założenia , że takie rozwiązanie byłoby zbyt łatwe i oczywiste. Nagle pojawia się prokurator wraz ze złowrogim mścicielem w masce , "ee to na pewno nie Chase, to by było zbyt łatwe i oklepane" , a jednak ostatecznie tak wyszło. Analogiczna sytuacja jak w drugim sezonie Flasha , gdzie Zoom okazał się być bardzo blisko , co potem wydawało się dość banalne.

użytkownik usunięty
Alex_Tyler

Na początku tego sezonu nie bardzo kojarzyłem kim jest Adrian Chase, coś mi się pomieszało że to postać, która już była w zeszłym sezonie jako mało widoczny prokurator. Dopiero jak częściej zaczęli go pokazywać to zacząłem coś podejrzewać aż nie doszło do tego przesłuchania gdzie walnął ręką w maskę tak że przestraszył przesłuchiwaną - wtedy już na 99% byłem pewny że to Adrian jest Prometeuszem. Komiksów nie czytam - nie lubię sobie spojlować choćby części fabuły z którą się seriale pokrywają.

ocenił(a) serial na 8
Alex_Tyler

Zgoda. Wchodzi do serialu nowa tajemnicza postać(!!), na początku mówi że Oliver puknął mu dziewczynę... Zaprzyjaźniają się, jest pokazanych kilka ciemnych momentów Chase' a, ten wybór był logiczny i przewidywalny, choć postać Prometeusza fajnie zbudowana.

Alex_Tyler

1) primo. Vigilante to na 99% dead shot. Kojarzycie gościa? wyleciał w powietrze na oczach Johna. widocznie przeżył. za tym przemawiają jego umiejętności strzeleckie, głos postaci, motyw muzyczny i okulary jakie posiada, wcześniej miał podobne tyle, że na jedno oko.
2) Adriana podejrzewano równocześnie z Billim Malone, bo Adrian byłby powtórka z znanego nam już Blooda, no wiecie, urzędnik co w nocy się bawi w zabijanie. Miałem tego pecha, że zaspojlerowałem sobie, gdyż przeczytałem życiorys Evelyn Sharp, mojej ulubionej zaraz po Malcolmie bohaterki. I tam wystąpiło imię Adrian co rozwiało wszelkie wątpliwości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones