PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746188}

Belfer

7,9 116 007
ocen
7,9 10 1 116007
5,7 18
ocen krytyków
Belfer
powrót do forum serialu Belfer

To już któryś z kolei serial i film, gdzie prosiłbym o napisy, bo nie jestem wstanie zrozumieć dialogów, rozumiem wszystko realizm, mowę potoczną, ale do cholery są jakieś granice, czy producenci nie widzą problemu po którejś kolejnej produkcji ?

ocenił(a) serial na 9
hagen_filmweb

oglądaj na słuchawkach, dźwięk o wiele lepszy

ocenił(a) serial na 7
dzikudzina

Haaa haa - to jest cały element serialu, który jest spieprzony i na niskim poziomie - nie rozumiem tak wysokiej oceny ? To odbiera jakąś część przyjemności oglądania.

ocenił(a) serial na 9
hagen_filmweb

to nie ogladaj wcale

ocenił(a) serial na 7
dzikudzina

Nie wiem czy będę dalej oglądać.

ocenił(a) serial na 6
hagen_filmweb

Wiesz co, ja się też ostatnio nad tym zastanawiam (nowy ,,Pitbull" mnie rozwścieczył jakością dźwięku) i doszedłem być może do kuriozalnego wniosku, że język polski nie nadaje się do - nazwijmy to - wygłaszania w kinie w stylu potocznym. O ile w teatrze to nie rzuca się w oczy, to jednak bliższe życiu kino, a już taki serial tym bardziej, powoduje jakiś dysonans, słuchanie ojczystej mowy mnie po prostu drażni. Bo musi być i naturalnie, i z dykcją, i zgodnie ze sztuką filmową.
Nic nie poradzę na to, że uszy bolą od słuchania tych gangsterów czy licealistów...

ocenił(a) serial na 7
laxman

Gadasz jak potłuczony. . Starsze filmy polskie czy taki serial Glina wszystkie dialogi są wyraźne . To jest po prostu oszczędzanie na produkcji i nie robienie roboty dokładnie . Nie jestem wstanie zrozumieć jak można robić takie filmy i tego nie widzieć...

ocenił(a) serial na 7
laxman

Przesada i nie dorabiajmy tu mega ideologii - w filmie bohater - tytułowy belfer jest w końcu polonistą - to zobowiązuje ! Po prostu polscy filmowcy nie potrafią się posługiwać dźwiękiem i to dotyczy choćby takich spraw jak skorelowanie dialogów z muzyką - za dźwięk w USA, także dają Oscary i to w dwóch kategoriach dźwięk i montaż dźwięku, a są jeszcze efekty dźwiękowe. Nie wiem oszczędzają na tym elemencie i wydaje się, że to nie wyjdzie ? Tu mamy produkcję, która w zapowiedziach miała dorównać serialom jakie powstają na Zachodzie, a taki feler.

ocenił(a) serial na 9
hagen_filmweb

masz sto procent racji. dźwięk leci na tak zwanych "setkach". i jest to robione z oszczędności. dawniej robiono postsynchrony , ale nie dzisiaj... niestety polskie szkoły filmowe wypuszczają świetnych operatorów , ale kiepskich dźwiękowców. niewyraźnie dialogi to plaga polskich produkcji ..... zresztą ten sam niski poziom jeśli chodzi o jakość dźwięku ma np wiele filmów z dubbingiem, gdzie głośność muzyki czy otoczenia jest dużo wyższa od głośności polskich dialogów. porażka....

ocenił(a) serial na 8
marek_molenda1

Polskie szkoły filmowe do niedawna w ogóle nie miały takiego kierunku jak dźwięk. Tylko kilka studium ma kierunek dźwięku w filmie, ale jeśli chodzi o ten fach, to nawet w stanach większość to samouki.

tomek9136

i te samouki robia to o kilka klas lepiej...

ocenił(a) serial na 8
El_Draque

Dokładnie tak to działa. Mark Mangini, który robił dźwięk m.in do Mad Maxa czy nowego Blade Runnera, zapytany o rady dla dźwiękowców, powiedział, żeby po prostu nagrywali dźwięk i w ten sposób się rozwijali. Nie było tam mowy o żadnych szkołach filmowych. Zresztą takie same rady dają ci inni, którzy zdobyli lub przynajmniej byli nominowani do oscarów.

ocenił(a) serial na 8
laxman

Przyłączam się do protestu, te nowe polskie produkcje są nie do zrozumienia.

ocenił(a) serial na 7
laxman

A "07 zgłoś się" widziałeś? Serial polski, kryminalny i wszystko można zrozumieć.

ocenił(a) serial na 9
Leszy2

bo jest na postsynchronach , proste jak budowa cepa.....
dawniej kiedy mikrofony były wielkości dużej butelki coli , dialogi dogrywano w studio. przy dzisiejszej miniaturyzacji ukrywa się je na planie, albo wpina aktorowi gdzieś pod kołnierzyk ... ale nigdy to nie dorówna postsynchronom...

ocenił(a) serial na 7
marek_molenda1

Dlatego pod KAŻDYM nowym polskim filmem jest uwaga o kiepskiej jakości dźwięku. Najwyższa pora aby wyrzucić niesprawdzającą się technikę do kosza i wrócić do postsynchronów.
A tak na prawdę to wystarczy posłuchać co się nagrało i odpowiednio skorygować, w dzisiejszych czasach to jest banał. Ale to powinien oceniać logopeda a nie dźwiękowiec.

Leszy2

Polska szkoła dźwiękowa. Dno i 3 metry mułu.

ocenił(a) serial na 7
laxman

Były ju o tym tematy i tu i w całej sieci (o fatalnym dźwięku w polskich produkcjach).Nie jest to wina aktorów.To wszystko przez to ,że u nas nagrywa się dialogi od razu na planie i tyle.W innych krajach dźwięk i dialogi są dogrywane w studio i przez to nie ma z tym problemu.Przez co to tak wygląda? -nie wiem,może przez to ,że znacznie wzrastają koszty produkcji?- to jedyne co mi przychodzi do głowy skoro od lat na to widzowie psioczą a nadal tak się kręci filmy.

ocenił(a) serial na 9
dzikudzina

Mój ojciec ma duży ubytek słuchu, nosi aparaty słuchowe i ma duży problem ze zrozumieniem dialogów przez zbyt głośne szumy w tle (muzyka w polskich filmach też dosyć często praktycznie zagłusza dialogi). "to nie ogladaj wcale" - smutno się czyta takie komentarze. Dobrze, że ktoś zwraca uwagę na zbyt ciche dialogi względem reszty dźwięków w polskich produkcjach, może w końcu ktoś dostrzeże problem.

ocenił(a) serial na 9
Jolene1911

zawsze można z napisami , po to istnieją. nie liczyłabym na lepszą jakość w pl produkcjach to problem od zawsze. polecam słuchawki

ocenił(a) serial na 9
dzikudzina

Pani ma dostęp do napisów do Belfra w TV? Gdzie są? Autor tematu prosi o nie w pierwszym zdaniu, chyba Pani nie doczytała. Co mają słuchawki do problemu z rozróżnieniem dźwięku? Niedosłyszący różne dźwięki słyszy różnie (niektórych wcale), to nie jest takie proste jak się Pani wydaje, niedosłyszący nie tylko słyszy ciszej :) Taka ciekawostka ;)

ocenił(a) serial na 9
Jolene1911

faktycznie, jestem niedoinformowana.

dzikudzina

nie w sluchawkach, kup glosniki nautilius i wzmak lampowy za 50k do nich wtedy uslyszysz... co za bzdury:)

ocenił(a) serial na 7
dzikudzina

Ja też tylko z napisami. Inaczej nic nie rozumiem.

hagen_filmweb

najgorsze są w dialogach zbyt szybkie odpowiedzi, czasami ma miejsce zupełny brak przerwy między pytaniem a odpowiedzią bo aktor tylko czeka ze swoją formułą aż kolega skończy pytanie i od razu się rzuca z odpowiedzią jak lud w kościele podczas litanii. Brzmi to potwornie nienaturalnie, mózg musi przetworzyć to co usłyszał, sformułować myśl i uruchomić aparat mowy i niech to nawet trwa ułamek sekundy ale czesto albo aktorzy albo spece od montazu dzwieku robia tutaj straszną lipę.

Jakub_Korzeniowski

Dźwiękowcem w Belfrze jest Przemysław Kamieński. Po takich recenzjach jak na tym forum to ten Pan powinien do końca życia puszki zbierać.

Reksio_gwalciciel

dlaczego puszki? moze ma uzdolnienia na murarza?

ocenił(a) serial na 9
hagen_filmweb

Proponuje badanie słuchu

ocenił(a) serial na 7
arcok665

Miałem zatkane ucho i dlatego spytałem kolejne osoby, które znam, czy widzą tu podobny problem i wszystkie niestety go dostrzegły podobnie jak wiele innych osób na forum, ba w ogóle nie zagadanych - gdzie pojawiły się w opisach podobne oceny, że to jest fatalnie udźwiękowione - tak przynajmniej było w pierwszych odcinkach, teraz chyba jest ciut lepiej.

ocenił(a) serial na 8
hagen_filmweb

Ja u siebie mam nieco podbity dźwięk na głośniku centralnym i wszystko słyszę dobrze. Standardowe ustawienia faktycznie powodowały, że muzyka z i efekty z bocznych trochę zagłuszały czasami dialogi. Ale nie dramatyzujmy. Prawie każdy zestaw kina domowego ma korekcję głośności każdego z głośników. Problemem może być oglądanie tego w stereo, kiedy ścieżka dialogowa jest zmiksowana z pozostałymi (sprawdzałem - może być ciężko).

hagen_filmweb

To ciekawe. Miałem ostatnio robione badanie słuchu i powiedziano mi, żebym zaczął o niego dbać bo mam niedosłuch. Ale w tym serialu było może z jedno słowo którego nie zrozumiałem. Wypowiadane z zasłoniętą ręką buzią więc nie ma co się dziwić. Tak naprawdę to zupełnie nie rozumiem o co tu wszystkim chodzi. U mnie wszystko z dźwiękiem było super.

hagen_filmweb

A ja takiego problemu w Belfrze nie zauważyłam wcale. Wszystko rozumiem. A to dziwne, bo często w polskich filmach mam z tym problem. Największy miałam z Pitbulem.

ocenił(a) serial na 9
arcok665

Aparat słuchowy nie pomoże przy głośnych dźwiękach w tle, utrudniających słyszenie dialogów. Dużo ludzi ma ubytek słuchu, a chciałoby normalnie oglądać polskie filmy i seriale nie pytając kogoś obok co bohater powiedział.

hagen_filmweb

Zgadzam się z tobą, możliwe że to ma dodawać naturalności.

hagen_filmweb

Podpisuję się pod Twoją uwagą- od jakiegoś czasu dźwięk w niektórych polskich filmach/serialach jest katastrofalny. W Pitbullu było to samo. Oglądałem z ojcem i ten mnie co chwilę pytał co powiedział bohater, a ja się wysilałem żeby samemu zrozumieć lub się domyślić. Ale to nie wątek Pitbulla więc wrócę do Belfra- tutaj przedstawia się to o tyle komicznie, że główny bohater to polonista. Nie wiem jak u Was, ale moi poloniści wypowiadali się w stylu Tadeusza Sznuka, a nie pacjenta logopedy. Bo jedna sprawa to montaż dźwięku, który jest spaprany, bo często dźwięki otoczenia zagłuszają dialogi, a dwa to kiepska dykcja Macieja Stuhra. Jest taka scena jak on leży w łóżku z pewną panią (żeby nie dawać spoilerów, to oszczędzę nazwiska)- tam dokładnie widać różnicę między nim, a aktorką, Przepaść.

vicente123

Zgadzam się z calym tekstem. Ja ten serial musiałam oglądać na mocno zwiekszonej głośności jak przygłucha babcia i jeszcze czasami podchodziłam do ekranu... To niestey jest norma w polskich produkcjach..

ocenił(a) serial na 8
Magga1234

Wy oglądaliście normalną wersję serialu czy jakiegoś "internetowego rippa" z dźwiękiem stereo? Bo odnoszę wrażenie, że to ostatnie. Film z dźwiękiem 5.1 emitowanym przez stację tv pod tym względem był "prawie bez zarzutu". Przyznaję - trzeba było lekko podbić ścieżkę "centralną" z dialogami.

ocenił(a) serial na 8
Yanis86

Otóż to. Ja jestem zachwycony. Już po 1 odcinku uderzyło mnie, że w końcu doświadczam polskiego serialu gdzie rozumiem każde słowo. Skończyłem oglądać, wszedłem na forum fw sądząc, że ktoś napisze jakieś pochlebstwo, a tu wiadro pomyj.

ocenił(a) serial na 9
Yanis86

Dźwięk w tle ma chyba tą samą głośność nagrywania co dialogi - osoba z ubytkiem słuchu, aparatami słuchowymi ma duży problem ze zrozumieniem dialogów, które są po prostu zagłuszane.

ocenił(a) serial na 7
Jolene1911

Przecież X ludzi twierdzi to samo, dźwięk można sobie podkręcić, ale jak dialogi są źle zgrane, aktorzy coś tam mamroczą i trudno zrozumieć całe zdanie, to nie jest to problem słuchu kolejnych osób. Wydaje mi się, że w kolejnych odcinkach było lepiej, czyli twórcy uczyli się na błędach, szkoda tylko, że ich nie naprawili, lub części wynika to być może z fabuły i scen w pierwszych odcinkach.

Magga1234

Też się tak czuję czasem.. Kiedy pytam partnera.. Co On powiedział?
Albo.. Słyszałeś?

hagen_filmweb

Potwierdzam. Miałem też problem ze zrozumieniem niektórych dialogów.

ocenił(a) serial na 7
filip122

A już myślałem, że wszyscy mamy problemy ze słuchem, jak starały się nam wmówić, dwie, trzy osoby, które problemu w serialu nie widziały i szły w zaparte, że jest dobrze.

hagen_filmweb

bo macie :-) ja słyszałam wszystko, drugi sezon też ma taki dźwięk więc możesz sobie darować

ocenił(a) serial na 7
fanzlalka

Może to jednak Ty idź na badania i to zarówno słuchu jak i psychologiczne, nawet jeśli jesteś wstanie wyłapać słowa, to nie znaczy, że tak to ma być, jest dobrze zgrany dźwięk - dobrze udźwiękowiony serial.

hagen_filmweb

byłam zarówno na badaniach psychologicznych jak i psychiatrycznych...potrzebowałam do pracy...:-) słuchu i okulistyczne również :-)

nie musiałam "nic wyłapywać" wszystko dokładnie słyszałam...tyle w temcie

ocenił(a) serial na 7
fanzlalka

Tylko ci się wydaje, że wszystko dokładnie słyszałeś. Po prostu nie przeszkadza ci, że słabo się angażujesz w oglądanie i nie zwracasz uwagi na to, że tracisz dość sporo.

Znam osoby, które oglądają film prasując i rozmawiając przez telefon, jednocześnie doglądając obiadu w kuchni, i nic im nie umyka. Tak twierdzą.

Leszy2

Słyszałam/a nie słyszałeś...jak już! jak byś myślał co czytasz, wiedziałbyś że jestem kobietą ..co do reszty- oczywiście Ty wiesz lepiej.

hagen_filmweb

Ja mam problem ze słuchem, i idę w zaparte - w Belfrze wszystko rozumiem:)

ocenił(a) serial na 7
_eFFcia_

Być może podświadomie czytasz z ruchu warg?

Leszy2

:D Nie, myślę, że to jeszcze nie ten etap głuchoty:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones