PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=718443}

BoJack Horseman

8,6 64 595
ocen
8,6 10 1 64595
8,8 17
ocen krytyków
BoJack Horseman
powrót do forum serialu BoJack Horseman

Na wstępie napiszę, że sezon czwarty jest według mnie przeszarżowany. Większość odcinków pokazuje postacie o nadekspresyjnym zachowaniu. Biorąc pod uwagę poprzednie sezony, które były spokojniejsze, bardziej przemyślane, ten uważam za lekko przesadzony. Ale bynajmniej nie zły.
Serial znów wraca do kpienia nie tylko z przemysłu filmowego, ale i z polityki, związków rodzinnych, zarządzania firmą i stosunków międzyludzkich. Również mamy okazję poznać historię kluczowej dla BoJacka osoby - jego matki.
W każdym sezonie są odcinki wyraźnie się wyróżniające. W pierwszym był to odcinek retrospekcja o tym jak powstali Rozbrykani i monolog przedstawicielki studia z Bojackiem, w drugim Hank wieczorową porą i Ucieczka z L.A., w trzecim podróż do dna Oceanu i odcinek z aborcją. Za to czwarty ma prawdziwą bombę atomową - Time's Arrow. Dotychczas to Bojack Horesman wychodził na największego potwora w serialu. Budowanie i bezduszne zrywanie relacji z innymi, kłamstwa, snobizm, egoizm, czy wykorzystanie i traktowanie innych ludzi jak rzeczy - to wszystko nie daję dobrych rekomendacji naszemu koniowi. Ale okazuję się że były od niego osoby gorsze- jak jego matka. Beatrice Sugarman- osoba która stworzyła tą postać i jej historię zasługuje na Oscara. Wychowana w domu bogatego przemysłowca, który powierzchownie wyglądał na gentlemana. Tak naprawdę był skończonym bydlakiem-szowinistą, parafrazując Ferdynanda Lipskiego "gówno chodzące w smokingu". Bezduszny, złośliwy, bezwzględny i socjopatyczny (poddał własną żonę zabiegowi lobotomii bo mu przeszkadzała w interesach). To on i wychowanie jakie zafundował Beatrice było podwaliną jej paskudnego charakteru i nienawiści do świata. Później było już tylko gorzej. Mezalians, jej znak buntu przeciw tatulkowi, jakim było małżeństwo z Butterscotchem Horesmanem był następnym stopniem do jej spotwornienia. Nie znalazła miłości ani spełnienia w tym małżeństwie. Jaj mąż okazał się ograniczonym związkowcem pracującym w fabryce, z niespełnionymi literackimi ambicjami. Dla kobiety wykształconej i obytej, z "dobrego domu", życie z nim było torturą. Syn też nie był powodem do dumy. Choć wykształcony i inteligentny nie poszedł śladami dziadka i nie założył żadnej firmy. Został telewizyjnym pajacem tworzącym papkę odmóżdżającą ludzi. Ostatnią rzeczą, która przelała szalę goryczy była afera z Henriettą. W tym genialnym odcinku można zobaczyć, że Beatrice nie miała w swoim życiu żadnego dobrego wspomnienia, które by zapamiętała. Dlatego ten odcinek jest piękny, niesamowity. Wędrówka do umysłu osoby uważanej, w zasadzie słusznie, za potwora. A tam w środku okazuje się, że nie wszystko jest czarno białe.
Drugim odcinkiem zasługującym na wyróżnienie jest The Judge, a w zasadzie motyw rasizmu w nim pokazany. Rodzice partnera Princess Carolyn to milionerzy, śmietanka społeczeństwa. Wykształceni, mili, serdeczni i przesiąknięci rasizmem najwyższej próby. Twórcy Bojacka jasno dają do zrozumienia, że świat jest zły, a zwykła ludzka przyzwoitość jest na wagę złota.

Jakość serialu uległa wyraźniej poprawie, wszystko jest narysowane ładniej i wyraźniej. Widać że włożono do jego produkcji trochę więcej zielonych.

Dubbing jak zwykle wzorowy i najlepszej klasy.

ocenił(a) serial na 10
Xstreem

Oglądałem z Napisami i z Dubbingiem (Który nie jest zły), lecz uważam że tylko NAPISY, wiele gagów gry słów (Np. w odcinku z kurą koko), nie da się przełożyć/przetłumaczyć 1:1 więc jednak polecam wrócić znów do Bojacka :)

ocenił(a) serial na 10
Xstreem

Dla mnie jeszcze z czwartego sezonu super był odcinek Piece of Shit, w ogóle mam wrażenie ze czwarty sezon najlepszy z wszystkich dotychczasowych.

ocenił(a) serial na 10
Xstreem

Mam wrażenie ze sezon 4 jest "bardziej" pod wieloma względami. Piękny, mądry i ważki.

ocenił(a) serial na 8
Xstreem

Szkoda, że twórcy tak bardzo skupili się na postaciach pobocznych. Według mnie wszystkie sceny z Bojackiem, Hollyhock i Beatrice dosłownie skradły ten sezon i to głównie na te sceny czekałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones