PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640699}

Czarne lustro

Black Mirror
8,3 172 688
ocen
8,3 10 1 172688
7,6 29
ocen krytyków
Czarne lustro
powrót do forum serialu Czarne lustro

Jeden z najlepszych odcinków jak dla mnie.

ocenił(a) serial na 7
honky2000

A dla mnie najlepszy. Tak jak te sezonowe niezbyt mi do gustu przypadły (tzn. nie tak jak oczekiwałam, może poza paroma wyjątkami), tak o tym specjalnym odcinku mogę stwierdzić, że dopiero ten mi się naprawdę spodobał.

ocenił(a) serial na 8
honky2000

Chyba najlepszy. Po seansie podniosłem serialowi ocenę z 8 na 9.

ocenił(a) serial na 10
honky2000

Zdecydowanie najlepszy

ocenił(a) serial na 9
honky2000

Znaleźli w tym odcinku to co chcą robić. Każdy odcinek 3 sezonu jest jeszcze lepszy!

ocenił(a) serial na 9
pitrek121

Nie prawda

ocenił(a) serial na 9
honky2000

szczerze mówiąc nie rozumiem zachwytów nad tym odcinkiem. jak dla mnie był bardzo dobry (jak każdy), ale były lepsze, jak chociażby "Men against the fire"

użytkownik usunięty
efka93

Men Against Fire rozłożył mnie na łopatki przez końcowe sceny.

ocenił(a) serial na 10
honky2000

Dokładnie! Strasznie mi się podobała gra aktorska Jona. :D

ocenił(a) serial na 10
honky2000

Przerażający. Straszny. Nie zapowiadało się na to, lecz był wstrząsający. Taki mózgotrzep jakich mało. Zaś zakończenie gorsze niż w jakimkolwiek horrorze...

honky2000

Nie rozumiem tylko tej kary na końcu odcinka wymierzonej w "softwarową kopię" (1000 lat w minutę), jaki jest sens karać program za czyny popełnione przez żywy oryginał?

ocenił(a) serial na 9
dgajew

Mnie to raczej wyglądało na złośliwą zabawę, coś jak topienie Simów w basenie ;)

ocenił(a) serial na 7
katkanna

Albo z farsą jaką było np. wieszanie (na szubienicy) portretów zdrajców, które urządzono w 1794 r. Kara jak nie wiem...

honky2000

W tym odcinku pokazują co będą robić w przyszłości, o ile już nie robią.

ocenił(a) serial na 8
swish_

Korea Południowa już jakiś czas temu prewencyjnie ustaliła prawa odnoszące się do etyki obchodzenia się z klonami, jak i wszelką formą zaawansowanej sztucznej inteligencji. Ludzie są znacznie rozsądniejsi, niż jest to przedstawione w serialu. Mimo to przekaz jak najbardziej wartościowy i potrzebny.

Rzeka_kupy

Oczywiście, że ustaliła, przecież klonowanie już jest głęboko zaawansowane, tylko zwykły człowiek się o tym nie dowie. Prewencyjnie można ustalić plan obrony przed robotami, sztuczną inteligencją.

honky2000

Mi dopiero niedawno wpadł ten odcinek w ręce, bo nie wiedziałem, że w ogóle taki istnieje, i powiem tylko jedno - genialny i przerażający. Dla mnie jeden z najlepszych w całym serialu.

ocenił(a) serial na 9
honky2000


To był najlepszy odcinek. Sam fakt że trzeba było na niego czekać prawie dwa lata mówi wszystko. 2. sezon zakończył się w lutym 2013 roku a 3. sezon rozpoczął w październiku 2016 roku i między tymi sezonami w grudniu 2014 roku pojawiło się to arcydzieło, ten jedyny odcinek.

ocenił(a) serial na 7
Jake_Boe

Szkoda tylko, że wątek z tym trzymaniem kopii wirtualnych w wiezieniu jest idiotyczny. To tylko program, ma zrobić swoje (czyli ujawnić informację znaną przez prawdziwego człowieka) a potem zostać odinstalowany. Karanie go więzieniem (PRZYPOMINAM, ZA COŚ CZEGO NIE ZROBIŁ, WINNY JEST ORYGINAŁ, NAWET JEŻELI MAJĄ WSPÓLNE WSPOMNIENIA) jest bez sensu... To tak jakbym chciał się mścić na NPC w jakimś rpg - może i przyjemne, ale to nie dzieje się naprawdę.

ocenił(a) serial na 8
Xarthras

Tak, prawda. To totalnie bez sensu, żeby karać kopię za coś, co zrobił oryginał, któremu i tak wszystko jedno, ale może nie o to chodziło w tym wątku? Może tym gestem producenci chcieli pokazać naturę człowieka. Ich postawę, że uważają, że wszystko im wolno, dlatego, że mogą zrobić z ludzką świadomością co chcą - powielić i umieścić w gadżecie czy też odizolować od całego społeczeństwa?

ocenił(a) serial na 9
Maisaa

Oby nigdy nie udało się przenieść ludzkiej świadomości do jakiegokolwiek urządzenia. Przerażająca wizja.

ocenił(a) serial na 8
yossarian84

W pełni się zgadzam.

ocenił(a) serial na 7
Maisaa

I tu pojawia się pytanie: czy skopiowana świadomość jest już żywą istotą? W serialu to przedstawiono tak, że elektroniczna kopia człowieka byłaby w pełni świadoma, czująca itp. W takiej sytuacji, tworzenie elektronicznego klona tylko po to, żeby robił nam kawę itp. niewiele różniłoby się od zakuwania go w kajdany i wysyłanie ich do zbierania bawełny. Jeżeli byłaby to "tylko" idealna symulacja naszej osobowości, bez uczuć i świadomości własnego istnienia, to w sumie nic złego się nie dzieje. Lepiej nie bawić się w takie rzeczy, bo jak odróżnić samoświadomą istotę (bez ciała) od programu który idealnie ją udaje?

ocenił(a) serial na 7
Xarthras

W sumie to, że można rozważać takie kwestie na filmwebie dosyć dobrze świadczy o serialu.

ocenił(a) serial na 8
Xarthras

Wydaje mi się, że odróżnić sztuczną świadomość od nowego życia można po tym, że prawdziwe życie chce się rozwijać, może podejmować błędne decyzje oraz potrafi pragnąć. Jeśli się nad tym zastanowić, komputery nie potrafią żadnych z tych rzeczy. Rozwijają się, gdy im to zakodujemy lub sami je rozwiniemy, decyzje podejmują zawsze zgodne z danymi, jakie posiadają, podczas gdy człowiek potrafi podjąć zupełnie niezrozumiałą nawet dla siebie decyzję pod wpływem czy to uczuć, czy wspomnień, czy choćby humoru. No i komputer nie pragnie. Nie zachwyca się. Nie ma zachcianek.

Ale jeśli mówimy tylko o kopii świadomości, a nie nowej żywej istocie, to i tak myślę, że wszystko tu zależy od moralności każdego człowieka. Dla mnie szkodzenie takiej świadomości, która może odczuwać, nawet jeśli to tylko kopia, jest nie do pomyślenia. Jeśli potrafi odczuwać i cierpieć, złe traktowanie jej powinno być zakazane. Ale właśnie każdy może mieć tu swoje zdanie i myślę, że twórcom serialu właśnie zależało na takich naszych rozważaniach. Zgadzam się, że dobrze to o nich świadczy. :)

honky2000

Wlasnie to ogladnalem 1 raz w zyciu. Mam ciary. Przeciez tak pewnie wyglada czysciec..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones