PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654010}

Detektyw

True Detective
8,4 157 255
ocen
8,4 10 1 157255
7,7 31
ocen krytyków
Detektyw
powrót do forum serialu Detektyw

Jak zostanie rozwiązany na Filmwebie podział na sezony? Czy dodanie do kolejnego sezonu podtytułu jest wystarczające i jednocześnie konieczne, żeby utworzyć osobną stronę dla drugiego sezonu (jak AHS)? Sadzę, że osobna strona jest bardzo pożądana. Podpisuję się pod wnioskiem o osobną stronę.

ocenił(a) serial na 8
nigris

Właśnie tak to wygląda. Nowa zakładka jest dodawana tylko kiedy sezony mają podtytuły.

MatiZ_3

Szkoda. Pewnie nie dostanie podtytułu, ale z drugiej strony nie upierałbym się, że to jest konieczne, bo przecież można zmienić rok produkcji i plakat pozostając przy oryginalnym tytule. Nie obawiam się tak bardzo o jakość drugiego sezonu, ale to są odrębne całości o czymś innym i z inną obsadą. Gdyby to był film nie można byłoby go nawet nazwać sequelem, a wiadomo, że sequele dostają osobną stronę.

użytkownik usunięty
MatiZ_3

O ile się nie mylę to sezony "Forbrydelsen" nie mają podtytułu. Mało tego, na IMDb jest zaznaczony jako jedna produkcja. Tutaj natomiast każdy z sezonów ma oddzielne zakładki.

ocenił(a) serial na 10
nigris

Zgadzam się, kompletnie inny wątek, nowi aktorzy. Nowy sezon powinien mieć oddzielną stronę, ale znając życie można sobie pogadać, a zostanie tak jak jest.

użytkownik usunięty
nigris

Nowa historia , aktorzy...
Prosimy o nowa stronę dla drugiego sezonu :)

Jestem za. Pamiętam że temat był podnoszony od razu kiedy ogłosili drugi sezon.

solorafi93

Popieram. Bo co jeśli drugi sezon zawiedzie? Wtedy ogólna ocena serialu diametralnie się obniży, stawiając w złym świetle fenomenalny pierwszy sezon.

ocenił(a) serial na 9
gramer_filmweb

Popieram założenie nowej strony. Poza tym, S02E01 nie zawodzi.

ocenił(a) serial na 7

Popieram. Nowa strona!

ocenił(a) serial na 5
nigris

Podpisuje sie :)

nigris

Popieram ;). Trzeba założyć osobną stronę i można nazwać: "True Detective (Season 2)" i po kłopocie

nigris

Również jestem za, skoro drugie sezony 13 postetunku i American Horror Story mają osobne, to ten też powinien.

ocenił(a) serial na 8
nigris

Raczej nie dodadzą, bo na IMdB też są oba sezony na jednej stronie

ocenił(a) serial na 6
Krzys_Pe

Jestem na Filmwebie od 2009 roku i do tej pory nie rozumiem polityki, aby sugerować się przy wszystkim praktykami imdb; dotyczy to również kontrybucji. Skoro jesteśmy drugim pod względem wielkości portalem filmowym na świecie, to chyba mamy na tyle kompetencji, że możemy sami decydować jaki kształt ma przybierać portal.
Również jestem z osobną stroną dla drugiego sezonu.

Darth_Vojtek

Masz rację, dlatego ktoś, kto już to robił mógłby spróbować dodać nową stronę. Chętnie bym to zrobił sam, ale wydaje mi się, że nie mam wystarczającej reputacji, bo nigdy niczego nie dodawałem. A może ktoś już próbował?

ocenił(a) serial na 6
nigris

Ja swego czasu dodawałem trochę rzeczy. Teraz uważam, że na dłuższą metę jest to czasochłonne zajęcie i, powiedzmy sobie szczerze, nieopłacalne. Nic mi po punktach i "reputacji" na Filmwebie. Fajna rzecz dla najmłodszych, ale im jesteś starszy...
Co do osobnej strony, to uważam, że w tym celu powinien podziałać ktoś odgórnie, ktoś z czerwonym łbem w hierarchii, w celu pominięcia kolejki przy kontrybucjach. Premiera drugiego sezonu już za nieco ponad miesiąc, więc zależałoby nam na czasie, jeśli chcemy, żeby wyglądało to jak należy.

Darth_Vojtek

Drugi pod względem wielkości portal filmowy na świecie? SERIO?... Niemożliwe...

depp09

Tak, drugi.

użytkownik usunięty
depp09

To taka metoda lemingów na podbudowanie sobie samooceny.

Darth_Vojtek

Jakiś dowód na to, że filmweb jest ,,drugim co do wielkości portalem filmowym na świecie" ?

ocenił(a) serial na 8
Masterofcinema

W materiałach promocyjnych lubią to powtarzać:
http://www.filmweb.pl/help#I.1

ocenił(a) serial na 8
Krzys_Pe

Od tej reguły też są wyjątki, choćby "American Horror Story" - na IMDb jeden pięciosezonowy serial, na FW pięć jednosezonowych seriali.

ocenił(a) serial na 9
nigris

Załóżmy że drugi sezon będzie beznadziejny to wpłynie to na ocenę pierwszego znakomitego i tak z 8,6 będzie dajmy na to 7,9... co za bezsens

Vangelis7

Podpisuję się pod tym rękoma i nogami... Seriale z nieciągłą historią, a tym samym innymi bohaterami, powinny mieć osobne strony. Drugie sezon to tylko tytuł, całą reszta poszła na wymianę, choć przyznam, że zobaczyłbym jeszcze raz tę parkę w akcji.

nigris

Nowy sezon, nowa historia, nowi bohaterowie. Jak dla mnie powinien być osobny opis...

ocenił(a) serial na 10
nigris

Podpisuje się pod tym. Poczekajmy do premiery. Może coś zmienią...

ocenił(a) serial na 9
nigris

good idea maj frend!

ocenił(a) serial na 10
nigris

Jestem za, ale to nic nie zmienia... Jakaś petycja do szefostwa? :)

ocenił(a) serial na 8
heavy91

Podpisuje sie pod wami!chociażby detektyw 2 i juz jest nowy plakat i aktorzy...

ocenił(a) serial na 9
maaarz

podpisuje sie za

ocenił(a) serial na 9
nigris

Nie macie sie chyba naprawde czym zajmowac dzieciaki. Ogladajcie i cieszcie sie ze nowy sezon nakrecony.

setuuuuuuuu

Pierwszy odcinek to chłam, jakiego nie widziałem od dłuższego czasu. Beznadziejna reżyseria i gra aktorska. Czuję, że nie będzie nawet porównania do sezonu 1. (8/10 + 1/10)/2 = 4,5...

ocenił(a) serial na 9
morcio

A ja się nie zgodzę, już można poczuć klimat mocno inspirowany filmami Lyncha (zamierzone lub nie mrugnięcie w stronę widza, a mianowicie umiejscowienie jednej z sekwencji przy wjeździe Mulholland Drive). Z tym aktorstwem, trochę się zgodzę, wszyscy bohaterowie to ludzie pogubieni, którzy utracili sens życia i są pokazani tak intensywnie, że aż trochę karykaturalnie, zwłaszcza Collin. Powiem tak 1 odcinek 1 sezonu też mnie nie zachwycił, po 1 odc. 2 sezonu mam ochotę obejrzeć drugi, i zamierzam do niego podejść jako do odrębnej produkcji. Przepraszam za błędy ortograficzne, ale jestem produktem współczesnego trybu życia czyli lenistwa.

ocenił(a) serial na 9
spectrum3

Mnie najbardziej przeszkadza to przesycenie seksem, które jest okropnie pretensjonalne. Gdyby to było pokazane w delikatniejszy sposób, a tak to ciężko jest mi przebrnąć przez tego typu produkcje, bo źle mi się takie rzeczy ogląda. Odrzuca mnie to po prostu i przez to trudno jest mi wydać obiektywną opinię. Rozumiem, że chcą uwydatnić klimat serialu, ale to wszystko jest dla mnie zbyt wulgarne. Wiem, "brzmię" jak pruderyjna cnotka, ale już tak mam. :P

ocenił(a) serial na 9
spectrum3

Otototo. Żeby było śmieszniej Colin wypada najlepiej wśród tej bandy drewnianych kołków.
Ja tam podchodziłem do tego sezonu bez specjalnych oczekiwań i jestem w miarę zadowolony. Są jakieś zaczątki klimatu (scena w barze!) i sama historia też wydaje się ciekawa.
No i muzyka. Na zachętę jak ktoś nie słyszał:
http://www.youtube.com/watch?v=dFh71_ftxLE
Widać, że babka ma talent, ale patrząc po reszcie jej utworów to chyba zrobili z niej popową gwiazdkę, szkoda.

ocenił(a) serial na 9
zenek_8

Mnie tam Colin zupełnie nie zachwyca -- oglądając go ma się wrażenie, że ostatkiem sił powstrzymuje się przed spojrzeniem w kamerę. Wlepia gały w każdego rozmówcę, jakby chciał go zahipnotyzować -- nikt tak nie robi! A aktor grający Semyona nie potrafi nawet zagrać picia wody. Niech mu ktoś chociaż wody naleje do tego kubka... (żeby nie musiał udawać, że pije). Rachel McAdams i Taylor Kitsch dają jakoś radę (Taylor przypomina mi trochę grę detektywa Quinna z Dextera).

morcio

tez jakos ciezko mi się ogląda...mam wrazenie jakby tworcy spoczęli na laurach i po swietnym (poza zakonczeniem jak dla mnie) 1 sezonem teraz dawali widzom jakies badziewie bazujac na laurach cz.1, na zasadzie "pokochaja bo to przeciez true detective" . brakuje mi intrygi, tajemnicy, dobrego sledztwa...moze akcent polozony jest na problemach detektywow jak to w 1 czesci bylo...tyle ze tu brakuje smaczkow typu prawdziwe crime w tle.

ocenił(a) serial na 9
jjpysiek

Mam to samo. Po obejrzeniu trzeciego odcinka drugiego sezonu, nie powiem prawie zasnalem w polowie. Natomiast pierwszy sezon, kazdy odcinek TRZYMAL MNIE W NAPIECIU od pierwszej do ostatniej minuty. Z duzego ekranu telewizji przenioslem sie wtedy na maly monitor tableta, aby obejrzec wszystkie odcinki pierwszego sezonu w przeciagu dwoch dni. Teraz..nawet mi na tym nie zalezy. Kiepsko. Strasznie sie zawiodlem.

ocenił(a) serial na 5
Mick1947

Pierwszy sezon jak dla mnie i żony rozkręcał się powoli, ciężko się to oglądało. Nie było fajerwerków, zakończenie bez niczego nie urwało.
Teraz jestem po pierwszym odcinku drugiego sezonu i wygląda to znacznie gorzej niż w pierwszym sezonie, gdzie choć aktorzy byli świetni.
Wiele zachwytów ale jak dla mnie na razie średniawka, zobaczymy co będzie dalej.

ocenił(a) serial na 9
setuuuuuuuu

Ja się wypowiem czy serial jest dobry czy nie, jak obejrze wszystkie odcinki. Po pierwszym to sobie mozna podłubać w nosie a nie juz oceniac caly sezon

nigris

filmweb plz!

użytkownik usunięty
nigris

Niby jak mają to zrobić, skoro nowy sezon nie ma nawet podtytułu? Detektyw 2? To nie przejdzie.

ocenił(a) serial na 9

Ekstradycja jest właśnie tak zrobiona ;) 1, 2 i 3. Detektywa powinni zrobić tak samo.

A po co podtytuł?

użytkownik usunięty
kardrig

Żeby odróżnić pierwszy sezon od drugiego?

A co ma jedno do drugiego ?
Skoro przy Forbrydelsen, gdzie w każdym sezonie mamy do czynienia z jedną bohaterką i de facto kontynuacją jej historii (tylko śledztwo jest nowe) było to możliwe, to w przypadku Detektywa, gdzie wszystko jest tu nowe i jedna historia z drugą nie ma absolutnie nic wspólnego, taki rozdział byłby jeszcze bardziej uzasadniony.

nigris

będziecie dyskutować o tych podsezonach przez cały sezon, przecież bez sensu jest pytać i prosić o cokolwiek Filmweb bo i tak zrobią to po swojemu, pokazali to już przy tym nowym debilnym wyglądzie strony

ocenił(a) serial na 10
marckoza

cóż... o drugim sezonie nie ma co dyskutować bo to chlam wiec sobie chociaż o rozdzieleniu sezonów na filmwebie pogadamy, bo ta historia bardziej trzyma w napięciu..

ocenił(a) serial na 10
nigris

Zdecydowanie powinno być rozdzielone, przecież to dwie inne historie. W sumie w serialu Black mirror też były inne historie, ale to w każdym epizodzie.
Przy okazji, pierwszy S02E01 nudny jak flaki z olejem. Zdecydowanie trzeba rozdzielić te dwa sezony.

ocenił(a) serial na 9
cave8

Dla mnie odcinek 1 wcale nie był aż tak nudny! W pierwszym sezonie pierwsze odcinki też nie powalały :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones