PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684792}

Dolina Krzemowa

Silicon Valley
7,9 21 789
ocen
7,9 10 1 21789
8,3 11
ocen krytyków
Dolina Krzemowa
powrót do forum serialu Dolina Krzemowa

jest tylko jedna kobieta??????

ocenił(a) serial na 9
sossnare

bo to nerdy. Chociaż przewinęło się więcej

proatheo

A wśród pań nerduń nie ma???? A może by tak przełamać nerdowskie klimaty????

sossnare

Już The Big Bang Theory przełamał klimaty i całkowicie zmienił się humor, niestety na duuużo gorszy. Mało masz kobiet w Internecie? Serial na szczęście jest mądrze rozwijany.

patrykgo

Kobiet w Internecie??? Sprecyzuj proszę. Chodzi o mądre, dowcipne naukowczynie?

ocenił(a) serial na 9
sossnare

chodziło mi o to, że główni bohaterowie to mężczyźni nerdzowie i oni nie mają zbyt wiele koleżanek. ldatego ich tam nie ma

proatheo

Dziękuję za szybką reakcję, chociaż Twa odpowiedź nie była dla mnie nie jasna, chyba, że proatheo i patrykgo to ta sama osoba, to wtedy przydałoby się skonkretyzowanie myśli: "Masz mało kobiet w Internecie?", ale taka opcja jednoosobowości jest mało prawdopodobna, tak mi się wydaje... I....Pozdrawiam....

ocenił(a) serial na 9
sossnare

Serial opowiada właśnie o nerdowskich klimatach. Wiesz jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej i dobrze znam właśnie te klimaty. Najczęściej imprezy na których 100 % stanowią mężczyźni (nazywaliśmy je sarkastycznie gejparty). Wieczory wyglądały podobnie jak w Teorii Wielkiego Podrywu. W kilku kumpli zbieraliśmy się najczęściej u mnie, czasem zdążały się dziewczyny ale więcej niż jedna to naprawdę rzadko. Tradycja ta trwała nawet kilka lat po studiach. Oczywiście bywaliśmy na wielu imprezach gdzie większość stanowiły dziewczyny (najczęściej imprezy koleżanek z Uniwerku z Filologii). Zresztą w Dolinie Krzemowej pojawia się sporo kobiet tylko nie stanowią one postaci pierwszoplanowych. Przyznam się szczerze, że zanim zacząłem oglądać serial przejrzałem obsadę i przez zdecydowane braki w obsadzie dziewczyn o mało nie zrezygnowałem. Jednak serial jest genialny szczególnie 3 sezon.

ocenił(a) serial na 6
sossnare

Amerykańscy scenarzyści mają chyba problem z tworzeniem kobiecych postaci, które jednocześnie byłyby zabawne i inteligentne. Osobiście jestem dziewczyną-nerdem i szczerze nie przeszkadza mi brak kobiet w serialach tego typu. Niestety na przykładzie The Big Bang Theory widać, że wprowadzanie kobiet (takich jak Amy czy Bernadette) do tego typu produkcji się nie sprawdza ;)

Nymphaadoraa

Dzieńdoberek! Wreszcie się doczekałam "właściwego genetycznie" głosu.... Chociaż, jak zapewne można się domyślić mam inne zdanie na temat udziału kobiet w takich serialikach, bo wydaje mi się, że dużo by zmienił udział superpań w takich "dziełach", w postrzeganiu naszej roli i umiejętności, a jeszcze do tego, żeby miały one - superpanie oczywiście - wygląd i wdzięk Penny, ot żeby przełamać schematy kulturowe, żeby było weselej i różnorodnie, żeby po prostu nudno nie było....O choćby mniej mroczna wersja Lisbeth Salander.... A Amy i Bernadette dają radę, po mimo tendencyjnego scenariusza....

ocenił(a) serial na 6
sossnare

Myślę, że taka wersja "nerdowskiej" Penny byłaby cudowna! Ale niestety, scenarzyści muszą się nauczyć pisać dobre kobiece postaci, które są zabawne i inteligentne, a jednocześnie nie denerwują widza na każdym kroku. Łatwiej napisać o głupiej blondynce, która będzie rozbawiała wszystkich własną niewiedzą i infantylnością. Po za tym, myślę, że jeszcze sporo wody upłynie w przemyśle filmowym (jak i niestety w prawdziwym życiu) zanim komuś do głowy wpadnie, że dziewczyna też może być geekiem. I wcale nie musi to oznaczać, że jest antyspołeczna, brzydka i cały dzień spędza w piwnicy. Szczególnie, że powoli odchodzą od takiego stereotypu w przypadku mężczyzn.

Nymphaadoraa

I, nie będę kłamać, o to właśnie mi chodziło, gdy zadałam pytanie na wstępie.... Ten "faternistyczny" - żeby nie powiedzieć Darth V(f)ader'owski- świat ciągle gra w "nieważne, kto ma rację, ale czyje na wierzchu", nawet w tak błahej sprawie, jak serialki... Cóż.... "Szanowne Panie! Zrzućmy burki!" - chciałoby się krzyczeć....

ocenił(a) serial na 9
Nymphaadoraa

Oglądałaś Teorię Wielkiego Podrywu? Praktycznie wszystkie dziewczyny w tym serialu to geeki. Wystarczy przytoczyć scenę w której Penny pyta Sheldona czy Leonard przed nią kiedyś spotykał się ze zwyczajną dziewczyną. Na co Sheldon odpowiada tak raz i była to doktorantka filologii francuskiej. Jak chcesz mogę wymienić wszystkie dziewczyny Leonarda (lista ich osiągnięć jest imponująca). Penny to jedna z lepszych postaci w serialu i stanowi idealną przeciwwagę dla nerdowskiego świata.

Kobiece postacie w serialu są rewelacyjne. Pierwszoplanowe to Amy i Bernadette (obie są geekami). Z czego Bernadette zdecydowanie nie można zarzucić, że jest brzydka, antyspołeczna i cały dzień spędza w piwnicy. Jak dla mnie postać Amy jest genialna i wymiata. Drugoplanowe bardzo dopracowane postacie to m.in.: Leslie Winkle, Debbie Wolowitz, Priya Koothrappali, Emily, Beverly Hofstadter, Stephanie Barnett, matka Sheldona.

Leonard i spółka: jarają się komiksami oraz filmami o superbohaterach, zbierają zabawki, wieczory spędzają na graniu w gry komputerowe lub planszowe, najważniejsze wydarzenie w roku to Comic-Con. Wolowitz mieszka z matką, Raj nie potrafi się odezwać do dziewczyny, Shelodon ma dojrzałość emocjonalną dwulatka.... ale to Penny jest infantylna?

Zarzucasz scenarzystą Teorii Wielkiego Podrywu, że nie potrafią pisać kobiecych postaci. Właśnie kręcą 10 sezon co w świecie seriali komediowych jest bardzo dobrym osiągnięciem. Twój serial kończy się na pilocie.

Nymphaadoraa

To nie jest stereotyp, to definicja. :D Tylko geek z geekiem się dogada, to jeden z dowodów. :D Osoba o dużej wiedzy w jakieś dziedzinie to ekspert.

sossnare

byłoby to coś w stylu: https://www.google.pl/imgres?imgurl=https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/th umb/4/49/Penny_Market_logo.svg/125px-Penny_Market_logo.svg.png&imgrefurl=https:/ /en.wikipedia.org/wiki/Penny_(supermarket)&h=108&w=125&tbnid=yx2_yEPfpG2SZM:&tbn h=86&tbnw=100&usg=__w9ip3uJuXLrWbObX9H1JUi64u2E=&vet=10ahUKEwjbkvG6v9TTAhVDYJoKH eFQC8YQ_B0IkAEwDw..i&docid=2lPWqqcOF1q9rM&itg=1&client=firefox-b&sa=X&ved=0ahUKE wjbkvG6v9TTAhVDYJoKHeFQC8YQ_B0IkAEwDw

ocenił(a) serial na 9
sossnare

Serial ma bawić, a bawi bazując na stereotypach nie wziętych znikąd, tylko z życia. Więc pozwól, że tam obędzie się bez lewackiej rewolucji. Jeśli nie podobają Ci się rasistowskie żarty i mniej wyeksponowane kobiece role, choć to sprawa dyskusyjna czy to rzeczywiście prawda - to po prostu nie oglądaj.

marcin12oo

Dzieńdoberek Marcinie... Przystąpię od razu do sedna: dziwne, ale czy to nie czasem właśnie dzięki lewackim rewolucjom, możemy oglądać takie lub inne durne, seksistowsko - rasistowskie serialiki?! I fakt, właśnie dzięki lewakom mamy również prawo do nie oglądania czegoś, co nam nie odpowiada..... Wspominając o lewakach i ich rewolucjach mam na myśli międzynarodowych (bo warto spojrzeć na lewicowanie nie tylko z perspektywy "lewicowości" bloku wschodniego), niefanatycznych idealistów obojga płci, kogoś w typie Siłaczki Stefana Żeromskiego, tyle że z większym i pełniejszym portfelem.... Mam nadzieję, że nie zjeżysz się za bardzo moją powyższą pochwałą lewackości, lewactwa czy jak tam nazywasz ludzi o liberalniejszych poglądach, bo czy tzw. "prawactwo" naprawdę jest taaakie suuuuper? Nie wiem, jak Ciebie Marcinie, ale mnie oczarowała sama idea wolności słowa, sumienia i wyznania, a także samodoskonalenia się (np. dopuszczenie Pań do informatyki, medycyny, prawa i innych fajnych zawodów, a to dzięki - stety - lewicowym poglądom). Myślę, że jest to duże osiągnięcie cywilizacyjne, że możemy zadawać pytania, podważać głośno zastany porządek I chociaż być może się boimy, tego co może wyniknąć z takich zmian, to warto do nich doprowadzać, bo może za którymś razem się uda i systemy polityczne będą bardziej niż znośne dla jednostki, bez względu na lewaprawackość i wtedy będziesz się liczył Ty -marcin12oo i ja - sossnare, a nie jedynie jakiś mityczny Naród, czyli kilku Gości Rozdających Karty w "House of Cards".... Między innymi z tego powodu zadałam powyższe pytanie o znikomą ilość kobiet w "Dolinie..." i szczerze mówiąc (= pisząc) nie spodziewałam się takiego oburzenia ze strony Panów i Pań, przecież nie napisałam niczego obraźliwego...?!? To narazie marcinie12oo, i "niech Peralta, Jake Peralta, będzie z Tobą"!

Nymphaadoraa

Jak pewnie juz wiecie pozniej pojawila sie kobieta nerd, a wlasciwie black hat hacker, tylko ze jeden z naszych glownych bohaterow (i nie tylko on) przez to sie jej bal i pozbyl sie on jej w bardzo niefajny sposob, co sie byc moze jeszcze na nim / nich zemsci.

sossnare

"Nie wiem, choć się domyślam."

Deafnom

A ten cytat to po Kim?

sossnare

Po prowadzącym program "1 z 10" Tadeuszu Sznuku.
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=PuJkM5X8BIo

SwayzeTrain

No i wyszło szy.... wyszła igła z worka.... Nie dopuszczają Pań!

sossnare

co gorsze, superpań też nie :D

ocenił(a) serial na 7
sossnare

Spora część humoru opiera się na tym, że ci kolesie są nieporadni w kontaktach z kobietami. Myślę, że gdyby nagle byli otoczeni tabunem pań, nawet koleżanek-geniuszów, to byłby lekki dysonans. Dla równowagi są za to dwie kobiety na wysokich stanowiskach zarządczych i pojawia się na chwilę jedna kobieta-nerd.

szpieg_ola

Dziękuję za odpowiedź, ale ja poruszyłam "problem" schematów społecznych, że niby panie nie analizują, a panowie "analityczni" mają zazwyczaj problemy z paniami, chodziło mi o schemat, o założenie, o to że w serialach nie przekracza się tych założeń, np. "nardek" ma większe branie niż "głupi" przystojniaczek (o zauważyłam, że też pojechałam schematem), a "nerdunia" jest kobieca i atrakcyjna fizycznie, zorientowana również na elegancję i szyk - np. Dr Maura Isles czy podkomisarz Brenda Johnson . Po prostu w serialu, który ma potencjał chciałabym zobaczyć "cóś" takiego..... A tu nadal, żadnego przekraczania granic w kwestii doceniania inteligencji pań....

ocenił(a) serial na 7
sossnare

Nie wiem, czy to jest coś, czego się należy spodziewać po serialu komediowym :) Taki humor najczęściej czerpie z jakichś schematów myślowych. Może skoro już nakreślili główny wątek, to w kolejnych sezonach wprowadzą jakieś wątki poboczne łamiące schematy albo nowe główne bohaterki. Tylko pytanie, czy wtedy nadal będzie śmiesznie. A co do brania, to w 3 sezonie okazuje się, że Jared nieźle sobie radzi z paniami :)

szpieg_ola

Cóż.... Mam taką nadzieję..... Może czytają komentarze i sugestie na fw..

ocenił(a) serial na 8
sossnare

w silicon valley brakuje postaci kobiecych.kobiety sa tam ozdobkami ew. trzecioplanowymi postaciami. czemu zamiast 4 gosciu nie mogli dac wesolej laski ktora jest deweloperem?


kennedy

... też mnie to nurtuje?????!!!!!!

ocenił(a) serial na 7
sossnare

Ale przecież była m.in. Clara, która była bardzo inteligentna, uzdolniona i z fajnym, ciętym poczuciem humoru. Może wróci i zostanie na dłużej? Taki typ programistki jak ona bardzo by tu pasował.

Ayunia12

Tak byłoby dobrze, gdyby "tę rodzynkę" przywrócili.... Ale tak szczerze pisząc, to ludzie z It Crowd'u są najlepsi!

sossnare

Sossnare! Sprawdź sobie Mr. Robot tam jest sporo takich kobiet. Prawdą jest, że serial odbiega nieco w pewnych kwestiach od realnego obrazu, ale jednak polecam. Z podobnych pozycji dodam:
-Animacja pt. "Daria";
-"Upadek" - dobrze napisana postać kobieca grana przez Gillian, ale ona specem od technologi nie jest;
- "Black Mirror" ;
-"Continuum";
-"Technicy magicy"...
W sumie jest wiele wspaniałych kobiet w serialach nie tylko o tej tematyce. Sama też czasem żałuję, że nie ma takich pań więcej, jednakże całkiem dobrze mi się ogląda na ekranie zmagających się z nieznanym (płcią przeciwną) panów. To takie stereotypowe, ale w wielu przypadkach odzwierciedla rzeczywistość.

PaniD

Dzieńdoberek "LadyD"! Dzięki za sugestie. Z zaproponowanych oglądałam "Black Mirror" no i wspomniani przeze mnie "...magicy", czyli "The It Crowd'y".....

sossnare

To miłej zabawy w nadrabianiu wielu innych cudownych seriali ;). Tych niebranżowych jest naprawdę sporo (takich wartościowych rzecz jasna). Komu wolno - temu wolno, ja natomiast odlatuję, bo za mnie nikt do matury nie powtórzy...
Pozdrawiam cieplutko ;)!

PaniD

Są różne zabobony związane z pomyślnym zdaniem matury, ale gdybyś LadyDi ich nie uznawała, to życzę zadowalających wyników.... i np. filmowych tematów z polskiego. Życzę Tobie udanego dnia=miesiąca=roku=lat następnych!

sossnare

Jeśli ktoś nie marnuje czasu na życie towarzyskie, albo analizowanie pań, to ma więcej czasu na pogłębianie wiedzy. Natomiast ludzie którzy rezygnują z życia towarzyskiego nie potrafią się w nim potem odnaleźć. Niektórzy też ogólnie jakoś z otoczeniem się nie dogadują, ale jak każdy, chcą zostać zauważeni, więc szkolą się w danej dziedzinie, żeby szaraków zadziwiać, bez zbędnych uprzejmości i "gier wstępnych" i głębszego zapoznawania i tych wszystkich głupot typu "wypada", w czym podmiot mojej wypowiedzi się nie odnajduje, a często również nie chce. :P

kamilos56

Napisałabym "Dzień dobry" na powitanie, ale to takie zwykłe i niewyszukane, że zrezygnowałam... Również bez zbędnych gierek, no może z odrobiną uprzejmości, stwierdzam, że "gdzie dużo słów, tam czai się występek"... Cóż, Kamilos56, "jak Ty mi Wąski zaimponowałeś", że zacytuję, co za elokwencja, erudycja i znajomość męskiego świata.... Jakąż małość poczułam swą.... Taki Pan mądry i nie marnujący czasu na zdobywaniu wiedzy o paniach, komputerowiec marzenie.... Dalszy ciąg poniżej....

sossnare

Nie pisałem o sobie, ale znam temat. :D

sossnare

Sossnare twoje pytanie jest bez sensu, nie kazdy serial musi byc do bolu poprawny politycznie.

Tazzik

Do Tazzika (bo raczej nie Tazziki).... I tu się różnimy w opinii, bo ja uważam moje spostrzeżenie za suuuper zasadne, na miejscu i merytoryczne.... Ale to nasze prawo różnić się tak pięknie w opiniach i poglądach.... O!!! Np. Nie zamierzam Cię Tazziku przekonywać, co do słuszności mojego pytanka.... "Pozwalam" Ci mieć je takie, jakie masz, chociaż, jak się tak zastanowić, to wredne, że nie dopatrzyłeś się choćby odrobiny SENSU w mojej wypowiedzi.... Acha! Dzień dobry!

sossnare

Dzien dobry! Nie mialem zamiaru byc wredny, jedynie uwazam, ze usilne wciskanie po rowno wszedzie kobiet/mezczyzn, bialych/czarnych, hetero/homo itd. jest bez sensu. Zalozenie od samego poczatku tego serialu bylo, aby opowiadac o perypetiach grupy facetow ktorzy sie przyjaznia, rownie dobrze moge czepiac sie serialu "Seks w wielkim miescie" ze nie ma tam facetow w rolach pierwszoplanowych, ale przeciez dobrze wiem, ze serial z zalozenia ma opowiadac o perypetiach grupy przyjaciolek wiec czepianie sie o to jest bez sensu! :) Zeby nie wyszlo, ze jestem jakims meskim szowinista uwazam, ze zrobienie serialu o perypetiach grupy geek-przyjaciolek jest swietnym pomyslem i zapewne by sie to sprzedalo, gdyby szedl za tym dobry humor! :)

Swoja droga wczesniej mialem do tego typu spraw duzo luzniejsze podejscie, ale po ostatnich sezonach pewnych seriali, ktore wczesniej byly na calkiem sensownym poziomie zorientowalem sie, ze ogladam jakas polityczno-ideologiczna papke, ktora zatracila juz jakikolwiek dobry smak.

Przepraszam za brak polskich liter, ale posiadam ang wersje windowsa - zycze milego dnia! :)

Tazzik

Dzieńdobrysio! Dzięki za tak szybką i konkretną odpowiedź! I nie będę kłamać, ale bardzo podobało mi się Twoje, Tazziku, wyjaśnienie.... Wiedziałam, że ta "wredna uwaga" z mojej strony może spowodować jakąś reakcję i bardzo mnie cieszy, że nie była ona wulgarna, napastliwa czy w inny sposób hejterska, fajnie, że tak się nie stało.... A teraz mój pogląd na tzw. "równouprawnienie" i "poprawność polityczną", otóż zgadzam się z tym, że nie jest to wypośrodkowane logicznie czy sprawiedliwie, cóż jako ludzie - czasami myślący - dość często popadamy z jednej skrajności w drugą albo męska część "gnoi" żeńską, albo odwrotnie.... Brak w tym logiki, sprawiedliwości,... równowagi.... Moja powyższa sugestia dotycząca rozszerzenia obsady "Krzemowej..." o uzdolnione panie, miała na celu właśnie dążenie do takiej sprawiedliwej równowagi, tzn. często - równo nie znaczy sprawiedliwie..... Jeśli chodzi o zmiany w obsadzie i scenariuszu "Krzemowej...", to bardziej zależałoby mi na tym, by, np., w co czwartym odcinku wprowadzano jedną uzdolnioną informatycznie pańcię, która powracałaby od czasu do czasu na plan, ale tak by obecna formuła serialu została niezmieniona.... Podobnie, jak Mr Big wraca do Carrie.... Natomiast pomysł o informatyczkach, to jest cóś!!!! (Może się pokusisz i taki stworzysz, Mr Tzz?)...

"Wybaczam" brak polskich liter i również życzę suuuuper dnia=tygodnia=roku=lat następnych... w razie gdybyśmy na siebie już wirtualnie nie wpadli...

A ja lubię kropki!

sossnare

Taki troche "bait" z Twojej strony, ale zeby od razu wulgarnie czy napastliwie odpowiadac? Ja przyjazny czlowiek jestem :) Po tym jak wytlumaczylas dokladniej co mialas na mysli nie pozostaje mi nic innego jak tylko przyznac Ci racje! Taka owa uzdolniona pancia co pare odcinkow bylaby w sumie fajnym powiewem swiezosci :) Z poczatku mialem wrazenie, ze jakos fanatycznie chcesz, aby w serialu bylo pokazane, ze kobiet i facetow w tej branzy jest tyle samo, a to by prowadzilo znowu do takiego przeklamania, ale widze, ze Jestes logicznie myslaca kobieta i chwala Ci za to! Co do serialu o informatyczkach to niestety, ale nie mam talentu do tworzenia takich rzeczy, ale idea mi sie podoba, z chécia bym cos takiego obejrzal :) Zwlaszcza ciekawie mozna by bylo pokazac, ze takie geek kobiety tez mogly by byc wycofane nieco spolecznie, mialyby problemy z kontaktami z mezczyznami - mozna by to przedstawic w ciekawy sposob.

Damn, Tak dobrze to mi nikt nie zyczy haha, a kropki sa wymowne ! :)

Tazzik

Hello Panie Tzz! Odpowiadam, chociaż w zasadzie temat sensu - bezsensu został pozytywnie wyczerpany, ale się odzywam, bo.... (kropki!).... (kolejne!).... myślałam, że znam 90% wyrazów, a tu - Niespodzianka!!!! - "bait"!!! Dzięki za Wujka... przepraszki!.... Babcię Google Translate! I to narazie tyle....
Życzenia powyższe nadal obowiązują.

A oglądałeś może "Brooklyn 9-9"?

sossnare

Hello! Pamietam, ze serial Brooklyn 9-9 znalazl sie na mojej magicznej liscie "do obejrzenia", ale pewnie po utracie danych z dysku kompletnie mi wylecial z glowy i koniec koncow sie za niego nie zabralem.. Polecasz? :)

Tazzik

"No jacha!"
(Hello! Acha!)
Peralta!!!!

sossnare

Chyba jestem zmeczony bo nic nie zrozumialem :D

Tazzik

pani wycofana społecznie staje się albo lesbijką, albo szowinistką. A pani wycofana społecznie to pani która ma problemy z chłopakami. :D

kamilos56

Zanim odpowiem.... Pragnę ustalić czy powyższe zdanie mnie dotyczy?

A.... Nie będę czekać! Odpowiem od razu, a niech stracę....

Jeśli tak, to od razu ustalmy, że z moich obserwacji życie większości myślących pań, w tym informatyczek, i tu Cię, K... kamilos56, zaskoczę nie toczy się wyłącznie, czy przede wszystkim wokół relacji męsko-damskich lub też damsko-damskich... Tak, tak ot, taki fakt.... I to z pierwszej ręki, bo jestem taką refleksyjną feministką. która uważa nie tylko panów za ciekawe intelektualno - emocjonalne wyzwanie, ale równie często myślę, np. o tym dlaczego tak często jesteśmy dla siebie tacy wredni nawzajem i to bez względu na płeć, że panuje zawiść, ignorancja, że tak bardzo chcemy udowodnić, że jesteśmy lepsi od innych, że... i różne takie niesprawiedliwe przejawy w życiu społecznym..... Hmmmm.... To też się pewnie Tobie "k...s56" nie spodoba i być może zacytujesz mi po raz kolejny to, co powiedział Max na spotkaniu Ligi w "Seksmisji"...., cóż, trudno..., może jesteś "tradycjonalistą", który sam jest.... (tu mogłabym podważyć Twą męskość albo zarzucić Ci mizoginizm, ale chyba tego nie zrobię).... w pewien sposób... konserwatywny....

I to by było tyle na dzisiaj. Cieszę się, że nie przejmiesz się tym, co napisałam powyżej, że to Cię kamilos56 w ogóle nie obejdzie, super tak trzymaj!

sossnare

Moja przenikliwość, wyrafinowanie itd czasami mnie zadziwia. :D Przejmujesz się obcymi ludźmi? Mam wrażenie że masz taką pluszową naturę trochę. :P

kamilos56

Cóż, pluszaki też ludzie.... I ocieplą i przytulić się można...
A co do Ciebie kamilos56, to mam pytanie:
"Czyżbyś przejmował się wyłącznie zdaniem ludzi znajomych i przyjaciół?"
To chyba również nie jest zbyt rozsądne...
Natomiast co do mnie, to szczerze mówiąc, faktycznie zdanie bliźnich jest dla mnie ważne, choćby dlatego, że musimy się jakoś porozumiewać ze sobą, zwłaszcza wtedy, gdy mamy różne zdania, (np. w omawianym przez nas przypadku czy powinny być intelektualistki w serialu "Krzemowa Dolina"....) i chyba tak naprawdę nie ma znaczenia czy ich znam trochę bardziej, mniej albo nie znam ich wcale... Przecież w gruncie rzeczy relacje międzyludzkie są płynne i tego mi właśnie brakuje w obsadzie "Krzemowej..."
To nararka...., bo to by było na tyle....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones