PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=130177}

Dr House

House M.D.
8,2 477 228
ocen
8,2 10 1 477228
7,8 22
oceny krytyków
Dr House
powrót do forum serialu Dr House

Co się stało House'owi w nogę ? dlaczego kuleje ? Bo nie oglądałam pierwszych serii :P i teraz to rozkminiam. Musi mieć to jakiś związek z jego byłą żoną, tylko nie wiem co...

Ambiance

Dużo by opowiadać. Wszystko o tym było w 1 i 21 odcinku pierwszej serii. A tak w skrócie: House miał zawał w wyniku którego w jego tętnicy udowej utworzył się zator. Później nastapiła martwica mięśni i musieli amputować nogę (głównie dlatego, że diagnoza choroby nastapiła zbyt późno), ale House się nie zgodził podejmując ryzyko, że wyleczy się przy pomocy leków. Jednak pomylił się i konsekwencjami teraz jest mniejsza sprawność nogi (także przez to, że wycięli mu dużą część tkanki mięśniowej w nodze) i ciągły ból. Aha, przez cały czas czuwała przy nim jego żona, a leczyła go Cuddy.
Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam, ;D.

ocenił(a) serial na 10
Kolec

Wszystko w porządku poza jednym. Stacy Warner, która byla przy nim nie była jego żoną, po prostu żył z nią. ^^

Kolec

ale czy ten zawał miał tak po prostu czy coś się zdarzyło ? ^^

ocenił(a) serial na 10
Kolec

Tak jest, musisz obejrzec przedostatni odcinek pierwszego sezonu, kultowy oscinek bo odslania prawdy serialu

Ambiance

nie nic nie pokrecilas wczoraj na tvp 2 wlasnie byla o nim historiiia. ; )

użytkownik usunięty
PaCiik

Chyba jednak pokręciła. House w ogóle nie chciał by mu nic wycinano. Tylko jego kobieta poszła na kompromis. Ale być może źle pamiętam.


http://www.northim.blox.pl

ocenił(a) serial na 9

No, nie chciał żeby mu amputowali nogę, a uzasadnił to kiedy powiedział:
"Lubię moją nogę. Jest ze mną odkąd pamiętam."

ocenił(a) serial na 10
Ulufful

wiec go uspili (on myslal ze tylko na czas az bol ustapi) i wycieli mu spory fragment miesni bez jego zgody. Po tym jego relacje ze Stacy sie popapraly.

ocenił(a) serial na 10
phosiaszek

Jak wprowadzili House'a w śpiączkę farmakologiczną to Stacy zapytała Cuddy czy ona teraz decyduje. Cuddy powiedziała ,że tak ,a Stacy wyraziła zgodę na operację House'a ,której on nie mógł jej potem wybaczyć.

olakwiat19

wydaje mi się że to nie tak było- operacja wycięcia fragmentu była nieuniknioną i bardzo ryzykowną alternatywą wobec ucięcia całej nogi, House był z góry skazany na wieczny ból ale to była jego decyzja, gdyby Stacy decydowala byłby pozbawiony nogi bez bólu
Ale gdyby uciął nogę byłby skazany na uzależnienie się od Stacy, walczył o nogę ale również o WOLNOŚĆ
Wolność miala jednak cenę
Zauważ że partnerem Stacy gdy powróciła był niepełnosprawny.
Za dużo by opisywać dlaczego - kto rozumie ten zrozumie że nieprzypadkowo.
House nie mógl jej wybaczyć że podejęła decyzje wbrew jego woli i nie traktowała poważnie tylko jak dziecko
Jeśli dobrze pamiętam powrót Stacy uświadomił mu co bylo głównym problemem między nimi zresztą noga Housea to tylko symbol podobnie jak wiele elementów w tym filmie a przede wszystkim on

ocenił(a) serial na 10
starszy_pan

To chyba też trochę od interpretacji relacji między House'm ,a Stacy i całego serialu wraz z krótkimi urywkami przeszłości House'a.

ocenił(a) serial na 10
olakwiat19

Zgubiłam "zależy" między "trochę" ,a "od" :)

olakwiat19

ale co zależy?

ocenił(a) serial na 10
starszy_pan

Mark nie był niepełnosprawny. On był chory, dopiero w wyniku operacji wylądował na wózku - i to tymczasowo, na okres rehabilitacji.

Cililing

Masz racje, wózek był wyłącznie na krótki czas rehabilitacji
W odcinkach ze Stacy choroba Marka była dla mnie najmniej istotna, bardziej ona i jego relacje z Housem, tym niemniej chory facet który byłby od niej zależny świetnie jej pasował.
http://house.wikia.com/wiki/Mark_Warner
http://pl.wikipedia.org/wiki/Porfirie
zatem Mark był wampirem i znerwicowanym człowiekiem, co mnie wcale przy Stacy nie dziwi.
Sądzę że przy takiej kobiecie prędzej czy później trafił by na ten wózek ponownie byle tylko mogła się kimś czule opiekować.

olakwiat19

W każdym razie Stacy podjęłą decyzję za jego plecami w dodatku chcieli go oszukać ale się zorientowal że wbrew jego woli będzie miał amputację wpadł w szał. Decyzja skazywala go na wieczny ból i rozstanie.

olakwiat19

jakby co odniosłem się do wypowiedzi w temacie niekoniecznie wyłącznie Twojej bo jakby nie patrzeć tak było - ona zdecydowała natomiast wycieli mu fragment - zgodnie z jego wolą(nie tak jak pisze phosiaczek), gdyby się nie kapnął że coś tu nie pasuje obudził by się bez nogi

Ambiance

to wszystko wina jego wczesniejszych problemow z noga a do zatkania krtanek doszlo przez postrzal jego zony do house'a ale nigdy nie jest powiedziane dlaczego strzelala jednak to po czesci house'a wina poniewarz zamiast pojsc na rehabilitacje bral vicodin a dla cuddy byl okropny z podjecie wyboru za niego kiedy tamten dostal zawalu profilaktycznego. taka jest prawda a wiem to bo mialem zaszczyt rozmawiac z aktorem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones