PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94334}

Dragon Ball

8,3 63 947
ocen
8,3 10 1 63947
8,3 3
oceny krytyków
Dragon Ball
powrót do forum serialu Dragon Ball

Najlepszy

ocenił(a) serial na 10

Wszyscy się jarają Z, ale to ta seria jest dla mnie najlepsza. Wszystkie postacie się liczą, epickie turnieje, Goku nie zawsze wygrywa i a inni mają także coś do powiedzenia. Dużo humoru i przygód. Po sayanach już nic nie było takie same, inne postacie się nie liczyły nie ważne ile trenowały.

ocenił(a) serial na 10
pewupe

Tak samo uważam. W DB jest miejsce dla każdego. Goku to nie jest chodzący ideał. Liczą się też inni i raczej właśnie inni przejawiają inicjatywę, a autorzy mają do Goku dużo dystansu prezentując go raczej jako niezbyt rozumnego, ale sympatycznego chłopca. W DBZ na dobrą sprawę, w pewnym momencie, wszystkie postacie z pierwszej serii zostały zepchnięte na drugi plan, a całość stała się dość jednolita, podczas gdy w DB było dużo świetnych pomysłów.

ocenił(a) serial na 10
wojteczek

Zgadzam się. Gdyby "Z" zakończyło się na "Frieza Saga", tak jak to początkowo Toriyama planował, to wszystko pozostałoby spójne i na swoim miejscu... a tak jak można było w logiczny sposób pociągnąć fabułę, nie odstawiając na bok ziemskich bohaterów, gdzie Freeza w pierwszym "stadium przemiany" jednym ciosem wyprowadzonym z palca niszy całą planetę, a moc jego rośnie później jeszcze X-ktonie, a Goku koniec końców staje się jeszcze silniejszy i go pokonuje... Ciekawe co przyniesie nowa seria zaplanowana na ten rok, jednak powrotu do łask większości głównych bohaterów pierwszej serii niestety nie przewiduję.

ocenił(a) serial na 8
Wad3r

Dokładnie tak, aczkolwiek ja uważam, że najlepsza jest "Z", ale właśnie do walki z Frieezą. Saga sayjan i freezy najlepsza totalnie ze wszystkiego. Aczkolwiek zwykły DB być może rzeczywiście lepszy nawet od cell i buu sagi :).

ocenił(a) serial na 10
Wad3r

Jakby koniec zetki było po Frieza Saga , nie doszło by do narodzin gotena .

ocenił(a) serial na 10
Gokussb

No, I? Taka ogromna strata? :)

ocenił(a) serial na 10
Wad3r

taka według mnie strata ogromna by by była

ocenił(a) serial na 9
Wad3r

DB to nie są tylko poszczególne serie sagi . Historia ta jest o wiele bardziej rozbudowana niżeli wrażenie jakie sprawia anime które można było obejrzeć w TV . moim zdaniem dopiero filmy z retrospekcjami wprowadzają prawdziwy story line do sagi DB i to właśnie one ubarwiają DBZ . Jedyne co zawsze mnie bolało to to że tak mało uwagi poświęcono Brolliemu bo to w końcu on był legendarnym SSJ a nie Kakarotto .

pewupe

w DB jest dużo humoru dlatego ogląda sie naprawde super z całą rodziną
DBZ jest już raczej pod fanów walk i dla troche starszych raczej (przemoc)

użytkownik usunięty
kashmir23

Co do dużego humoru w DB , zgadzam sie tutaj . Jednak co do oglądania z całą rodziną, to nie bo ; Z mojej rodziny tylko ja sie tym kultowym anime , sie fascynuje . Moi starsi bracia,,są dawnymi miłośnikami DB . I przekonani są że ; Na ponowne oglądanie, są za starzy .

ocenił(a) serial na 10
pewupe

Witam, ktoś wie skąd mogę ściągnać wszystkie odcinki Dragon Ball Z ( 1, Z, GT) z ang dubbingiem?

simon_sorcerer

tez szukam dragon ball tylko ze ja poprosze z lektorem polskim!!!

Avatar_3

Nie wiem czy DBZ to taka przemoc skoro w DB Piccolo urwał sobie rękę by mu odrosła nowa "najbardziej gore scena ze wszystkiego co było w uniwersum DB. DBZ zaraz po nadzianiu na róg przez Frieza Krillina.

Jeszcze bardzo krwawy był atak z ust Piccolo ale nie przeszkadzało mi to a jak tego typu brutalności zabrakło w DBZ Super to poczułem że to już jest jednak dla dzieci.

ocenił(a) serial na 7
pewupe

No i same walki są lepsze. Często żeby wygrać postaci musiały użyć podstępu, jakiejś specjalnej techniki czy sposobu na przeciwnika, a w DBZ liczyły się prawie wyłącznie coraz to nowe transformacje i wyrażane liczbowo poziomy mocy ;////

What_The_Fuck

Mało która walka dorównuje walce Piccolo z Goku z końcówki zwykłego DB.

pewupe

Oglądam ostatnio kinówki Dragon Ball i czasem ciężko jest ale mają w sobie jakiś urok niewinności ema

ocenił(a) serial na 10
styka1991_1302

młody goku to w ogole urok niewinnosci

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones