PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33088}

Duma i uprzedzenie

Pride and Prejudice
8,2 36 575
ocen
8,2 10 1 36575
7,8 6
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum serialu Duma i uprzedzenie

najlepszy:)

ocenił(a) serial na 10

"Duma i uprzedzenie" jest najlepiej zrealizowanym serialem kostiumowym na podstawie książki
Jane Austen, jaki widziałam. Aktorzy, kostiumy, scenariusz, choreografia a nawet zdjęcia są na
najwyższym poziomie. Niczego w nim nie brakuje!:) Myślę, że śmiało można go zaliczyć także do
jednego z najlepszych seriali brytyjskich.
Serial pod tym samym tytułem z 1980 na BBC, nawet trudno porównać.

ocenił(a) serial na 9
magduszkas

Ten serial to chodząca doskonałość. Nie można się dosłownie do niczego przyczepić, nawet fanatyczni wielbiciele ekranizacji dosłownych na podstawie literatury żadnych uwag w nim nie znajdą.

ocenił(a) serial na 9
akira894

dokładnie tak

ocenił(a) serial na 9
magduszkas

Zgadzam się. Uwielbiam tę powieść, a ta ekranizacja nie popsuła niczego i nie odebrała historii czaru. Austen odmalowała postacie w powieści znakomicie a aktorzy nadążyli za jej piórem, nie odbierając postaciom życia i charakteru. Bardzo mi się to podoba.

ocenił(a) serial na 9
magduszkas

to samo myślę. Dla mnie kultowy. Najlepiej zagrany, najlepiej oddana atmosfera tej epoki, samej Austen, najlepsi aktorzy, miejsca, humor, muzyka... etc etc. Wersja z Keirą - jak dla mnie - masakra jakaś

ocenił(a) serial na 10
Myra_Lester

Zgadzam się. 2005 wersja to masakra. Wszystkim bohaterom zabrali życie. W serialowej wersji Lizzy jest perfekcyjna. Super mimika twarzy, super odegrane dialogi no i dziewczyna po prostu śliczna. Kiera Knightly nigdy nie była w moi typie i uważam ze nie jest ładna a w Dumie i Uprzedzenie grała tak jak by Lizzy klasy zabrakło. Lizzy ma być mądra i z klasą a w filmowej wersji Lizzy zachowywała się tak jak by jej piątej klepki brakowało.

ocenił(a) serial na 10
Anna_240

w punkt

ocenił(a) serial na 10
Anna_240

Ekranizacji D&U było wiele więc twórcy filmu z 2005 chcieli się jakoś wyróżnić stąd te świnie w sieni, panny Bennet to rozczochrane i chude dzierlatki i ta koszmarna pseudohollywoodzka scena oświadczyn w strugach deszczu. Beznadziejna ekranizacja tej książki.
Jedyne co warto zapamiętać z tego filmu to młoda, na początku kariery Rosamund Pike.

Myra_Lester

Najlepsi aktorzy?Kto ich dobierał? 15- letnią Lydię Bennett gra 27-letnia aktorka. Zresztą wszystkie siostry Bennet w serialu wyglądają dojrzale choć bardziej pasuje słowo - staro hehe Przynajmniej Keira miała dokładnie tyle lat ile grana przez nią bohaterka.

ocenił(a) serial na 9
magduszkas

Zgadzam się całkowicie. Genialny

ocenił(a) serial na 3
magduszkas

Jak to jest najlepiej zrealizowany serial kostiumowy, to się boję jakie są najgorsze. Jak można się tym zachwycać? Ja wymiękłam przy 1 odc. Ciągnie się jak flaki z olejem.

Koleja

Po prostu ta książka i jej ekranizacja nie jest dla Ciebie. Akurat to najwierniejsza ekranizacja, a książka cóż, też się ciągnie jak flaki z olejem, ale właśnie w tym jej urok.

ocenił(a) serial na 10
Koleja

Mnie tam się nic nie ciągnie. To film obyczajowy, co ma się tam niby dziać.
Jeśli oczekujesz akcji i jednocześnie chcesz obejrzeć "Dumę i uprzedzenie" to polecam "Duma i uprzedzenie i Zombie" ;)

magduszkas

Genialny serial, nawet dialogi skomponowane zostały tak by wiernie interpretować kwestie z książki. Mój ulubiony serial.

magduszkas

Tylko czemu ta Jane tak koszmarnie brzydka?

ocenił(a) serial na 10
LeiaSkywalker

W serialu uchodzila za piękność ;) przypomina kobiety z epoki Jane Austein. Ale takie pytanie najlepiej skierować do producentki :)

magduszkas

Może masz rację, że taka uroda z epoki. W sumie pomijając urodę, rolę swoją zagrała fajnie. Skromna, wycofana, ale przy tym łagodna i słodka. Natomiast Jennifer Ehle jako Lizzie wspaniała. Dla takiej dziewczyny rzeczywiście można stracić głowę:)

ocenił(a) serial na 10
LeiaSkywalker

Jennifer Ehle rzeczywiście była bardzo dobra, przekonywująco zagrała swoją rolę. W ogóle moim zdaniem każda z aktorek, zaangażowanych do ról sióstr Bennet była trafem w dziesiątkę, także aktorzy grający rodziców.

ocenił(a) serial na 8
magduszkas

Bardzo dobry serial. Jednak pare rzeczy mnie w nim irytowało. Przede wszystkim matka głównej bohaterki.

HotChocolate90

Bo to jest wyjątkowo irytujące babsko:D

ocenił(a) serial na 8
LeiaSkywalker

Tak, powiesiła bym ją na najbliższym drzewie a jej mąż to taki sam frajer. Zresztą nie wiem, jak tacy ludzie ze sobą wytrzymali? W ich małżeństwie w ogóle nie było miłości.

HotChocolate90

I dorobili się 5 córek na dodatek:D. Myślę, że pojęcie małżeństwa w owym czasie różniło się znacznie od wyobrażeń, jakie my mamy. Dlatego ze sobą tyle wytrzymali. Z obowiązku.

ocenił(a) serial na 8
LeiaSkywalker

Wydaje mi się, że przynajmniej jedna z 5 córek nie jest dzieckiem pana Benetta.

LeiaSkywalker

5 córek dlatego ,że chcieli syna jako dziedzica

ocenił(a) serial na 10
HotChocolate90

Ona miała irytować. W książce też irytuje. Czyli jakby na to nie spojrzeć kolejna świetna rola.

LeiaSkywalker

Pomijając urodę z epoki, to jest trafiona wg mnie, to Anglielki nie są najpiękniejszymi kobietami ogólnie, często mają taką końską urodę z dziąsłami na wierzchu podczas uśmiechu, więc odwórczyni roli Jane można uznać za piękność nie tylko w czasach Jane Austen.

ocenił(a) serial na 10
LeiaSkywalker

i ta jej okropna szyja, jedyny zgrzyt w filmie dla mnie

ocenił(a) serial na 8
magduszkas

Rzeczywiście bardzo dobry serial kostiumowy, że tak powiem "z epoki". Najciekawsze, że pierwszy odcinek obejrzałem omyłkowo, myśląc, że oglądam późniejszy film. Oczywiście zaraz się zorientowałem, ale cieszę się z pomyłki :) Swoją drogą filmu nadal jakoś nie obejrzałem. Ciekaw jestem czy lepszy czy gorszy od serialu.

ocenił(a) serial na 10
magduszkas

Główni bohaterowie bardzo dobrze i wiernie odegrali swoje role moim zdaniem,ja już oglądałam ten serial z 10 razy i za każdym razem jestem tak samo pochłonięta tym co oglądam.Colin Firth to cudowny aktor i tutaj tez spisał sie znakomicie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones