PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93760}

Dynastia

Dynasty
6,2 6 296
ocen
6,2 10 1 6296
Dynastia
powrót do forum serialu Dynastia

Pamiętam jak cała moja rodzinka siadała przed Tv.Najlepsze było jak Fallon ( czy jak tem jej było) porwało UFo hehehe Mam sentyment do tego serialu,miło mi się kojarzy.:)

Legolas

Zgadzam sie z przedmówcą - serial mojego dziecinstwa:) Pamiętam przychodzila niedziela po poludniu - wszyscy przed Tv...
A mnie najbardziej utkwil w pamieci Dexter i podziemny tunel..[..] chyba bylo takie cos;/

pozdroofka

ocenił(a) serial na 8
Legolas

Eh, oglądało się z rodzinką własną, a czasem i z sąsiadami :) Pamiętam jak szwagier przyniósł kasetę video z jakimiś odcinkami, chyba ostatnimi i pokój dosłownie zapchany był "widzami" :P
PS. Ale tego UFO nie pamiętam...

ocenił(a) serial na 8
Legolas

Najlepsze były bójki Alexis z Krystle (chyba tak piszemy). A najgorsze, jak odcinek kończył się w najciekawszych momentach.

Kansas_City_Shuffle

Heh zgadzam się bójki Alexis z Krystle były the best :P Pamiętam, że zawsze kibicowałem Krystle. :)

ocenił(a) serial na 8
Legolas

ja to Ufo pamiętam najbardziej :) bo to było takie nie pasujące do tego serialu , obejrzałabym sobie jeszcze raz :P

Legolas

Tak se tu weszłam z nudów..Tak się składa,że "Dynastia" to również serial mojego dzieciństwa i najlepiej właśnie pamiętam porwanie Fallon przez UFO :D( swoją drogą- to imię ma coś w sobie). to był chyba pierwszy ( i jedyny ) wątek, który mnie zaciekawił. Pamiętam jeszcze ,że moja babcia i wszystkie ciotki nienawidziły Alexis...a ja ( jeszcze nie docierało do mnie,że to tylko serial) przez ich komentarze zapałałam do niej szczerą nienawiścią i kiedy ją widziałam na ekranie, mialam mord w oczach i dawał u mnie o sobie znać jakiś bardzo mroczny i prymitywny instynkt :D..do dzisiaj mi się wlącza, kiedy widzę na ekranie jakąkolwiek telenowelę...

ocenił(a) serial na 10
wodaognista

To też serial mojego dzieciństwa, w tamtych czasach na TVP1 za dużego wyboru nie było :D Mi sie zawsze podobały ich samochody :P

Legolas

no cóż, to serial również mojego dzieciństwa, fajne czasy, w sumie nie było czego innego oglądać to wszyscy Dynastię oglądali
ale przynajmniej teraz jest o czym wspominać i mamy te same odczucia bo teraz to chyba każdy co innego ogląda i :) nie ma tego poczucia wspólnoty :)
a Robin Hooda pamiętacie z Michaelem Pread'em (w Dynastii zresztą też grał, jakiegoś księcia mołdawskiego co miał ożenić się z Cathrine Oxemberg- przepraszam za błąd w nazwisku) ?

falkor1982

Pamiętamy ,czekałam z niecierpliwością,aż piękny Michael się tam pojawi,no i się pojawił ,ale nie na długo bo zabili go chyba na własnym ślubie.A tak naprawdę to nie wiem ,o co to tam naprawdę chodził do dziś.

ocenił(a) serial na 6
Legolas

Najbardziej podobał mi się odcinek w którym cała rodzinka została sterroryzowana przez 4 kolesi z rewolwerami na weselu w Mołdawii (to była jakaś zemsta Matthew'a na Blake'u o ile pamiętam). Przeżywałem to jak mrówka ciążę:D. Miałem wtedy chyba 10 lat;)

bardzo_niedobry_ludz

Mylisz odcinki... W Moldawii cala rodzinka zostala sterroryzowana przez bojownikow - byl to przewrot wojskowy podczas slubu amandy i ksiecia:) A z Matthew to bylo paredziesiat odcinkow pozniej - powrot zagininionego meza Celby w wielkim stylu, na podobnej imprezie - niestety, nie pamietam jakiej:)

obreb_2

u mnie w domu tez wszysycy to oglądali, ja też ale byłam tak malutka, ze praktycznie nic z tego nie pamietam. Jedyne co zostalo mi w pamieci to scena jak jakas laska zladowała ze schodów i własnie te sławetne schody ;)

Izasss

Ci co nie pamiętają, lub chcą zobaczyć jeszcze raz scenę z UFO, oto ona:

http://pl.youtube.com/watch?v=ju8YH6ewoqQ

A i dodam, że to był finał serialu "Dynastia Colbych". Wątek UFO był potem kontynuowany w "Dynastia".

ocenił(a) serial na 8
obreb_2

Na ślubie Adama i Dany.

obreb_2

Matthew to chyba się pojawił na weselu Adama .

ocenił(a) serial na 9
bardzo_niedobry_ludz

też to pamiętam!!!!!!-a potem ten Mathew ich wywiózł do teksasu i nie chciał wypuścić-(ten odcinek o tym jak ich trzymał w tym domku oglądałam dn.28 lutego 1993r) i o mało nie zabił Leslie Carrington-jak mi sie ryczeć chciało!!!

Legolas

L o L, przypomniało mi się, że gumy jakieś były z postaciami czy tam scenami; heheh, niemal kult=)

chimaira1

hehe Dokladnie:D Zbieralem naklejki z tych gum i wklejalem do albumu:D Uzbieralem wszystkie procz jednej, wyslalem album i przyslali mi jakies gadzety z serialu ;DDD

Bedac dzieckiem ogladalem ten serial. Teraz juz go prawie nie pamietam. Utkwil mi w pamieci tylko odcinek kiedy Alexis zamkneli z schowku z nazedziami, schody oraz wypadek samochodowy ;p

Legolas

Mnie na Dynastie mama z dworu potrafiła sciagnac do domu ;)
I tez najbardziej w pamieci utknal mi watek UFO (moze dlatego pozniej bylem takim fanem "Z archiwum X ;), no i oczywiscie bojki miedzy Alexis i Krystel, perełki tego serialu ;)

ocenił(a) serial na 10
psycoma

U mnie w domu też wszyscy rzucali wszelakie zajęcia i biegli do telewizora :) A następnego dnia plotki i wymiana wrażeń z sąsiadami :)

ocenił(a) serial na 5
Legolas

Pmietam jak przez mgłe,ale wiem,że każdy to oglądał- a z tego co pamiętam to w jednym z ostatnich odcinków znaleźli u Carringtonów jakiś tunel za ścianą i jakieś zwłoki...i chyba wtedy przerwano emisję-mogę się mylić bo miałem wtedy okolo 7 lat,

Legolas

Hehe... ja też pamiętam ten odcinek z UFO. Oglądaliśmy go jak zwykle całą rodzinką w niedzielny wieczór u dzidaków. Miałem wtedy może z 5 lat i po zobaczeniu tego statku i kosmity bałem się później wracać z rodzicami i siostrą do domu i sam spać. Ale człowiek jako dziecko był śmieszny...

użytkownik usunięty
Skeletor

Ja też pamiętam odcinek z UFo, chyba wszyscy go pamiętają.... "Wątek ufologiczny w Dynastii i jego wpływ na gusta filmowe pokolenia '80 -85" temat na pracę magisterską...
Utkwił mi w pamięci odcinek, gdy Krystle pobiła się z Alexis i rozerwała jej sznur pereł, a potem powiedziała "Perły przed wieprze". Byłam wtedy na wakacjach i razem z koleżanką (jak ona miała na imię?...) dość aktywnie komentowałyśmy całą tę scenę ku rozpaczy zgromadzonych w "sali telewizyjnej". Mama próbowała nas uciszyć, więc uciekłyśmy do pierwszego rzędu i dostałam potem burę... :)
A, i jeszcze pamiętam odcinek, który kończył się skokiem Jeffa do wody. Zatrzymali kadr na sam koniec, Jeff zawisł dramatycznie nad taflą, a ja spytałam mamę :"Czy on tak będzie wisiał aż do następnego tygodnia?"

ocenił(a) serial na 9
Legolas

Rozbawiły mnie wasze wypowiedzi, ale pozytywnie. Jako dzieciaki zupełnie inaczej postrzegaliśmy świat i to co oglądają dorośli.

Ja pamiętam, narzekania rodziców, ciotek, wujków, jak serial kończył się w najciekawszym momencie. Najbardziej pamiętam motym porwania Amandy w Mołdawii - od razu mi się spodobała ta dziewczyna i właściwie wtedy zacząłem oglądać dynastię.
Potem emocje wzbódził atak terrorystów na ślub Amandy i Michaela.
Następnie pamiętam wielki pożar w hotelu, kiedy świeczki zapalała Klaudia. Wymienili potem Amandę, co mnie rozczarowało.

UFO oczywiście też doskonale pamiętam - nawet sceny na statku kosmicznym były. Niesamowite, jaka była fantazja twórców.

Pamiętam też jak Fallon i Sammy Joe biły się w błocie na jakimś ranczo i jak Alexis wpadła do rzeki samochodem, i którą uratował Sean.

A pamięta ktoś, co się stało z Amandą w końcu?

ocenił(a) serial na 8
Michal1982

Amanda wróciła do Anglii.

Legolas

szok!żaden film i chyba żadna rzecz nie kojarzy mi się tak bardzo z dzieciństwem jak ten serial :D
żadnego odcinka nie pamiętam ale postaci,intro,muzyka jak najbardziej.
ależ wtedy było słodko,beztrosko,cudownie. dzieciństwo..

ocenił(a) serial na 8
Legolas

hahahah!!
a ja pamiętam, jak nasz profesor na studiach na każdym wykładzie wrzeszczał na nas, że jesteśmy lenie i głupki bez ambicji i jakichkolwiek zainteresowań, i że nie mamy o niczym pojęcia, bo oglądamy tylko w kółko "Dynastię" i ... tu podawał poszczególne wątki, opisywał bohaterów, sceny, dialogi...
nie mieliśmy za bardzo pojęcia, o czym do nas gada, bo filmu tego nie widzieliśmy, ale dało się wyczuć, że sam... doskonale zna ten serial i jego całą fabułę...:)))
rozbawiało na sto do łez!...:))

ocenił(a) serial na 7
bruce1940

eh serial dziecinstwa pamietam chyba ze w niedziele lecial o 18 a pozniej byla wieczorynka heh stare dobre czasy

marcinek77

Amanda pojawiła się w 5 sezonie, kiedy zniknęła Fallon (Pamela Sue Martin). Pojawiła się dokładnie wtedy, kiedy Alexis została oskarżona o zabójstwo byłego męża Krystel, Marka. Kochana Alexis wymusiła na niej małżeństwo z księciem Maichelem ich ślub zakończył się zamachem. Amanda wzdychała do męża mamusi Dexa. Po tym jak psychiczna Claudia podpaliła hotel Amanda związała się z na krótko z byłym szoferem Carringtonów, który uratował ją z pożaru. Wjechała z Denver, plotka głosiła że postać Amandy przestała się podobać kiedy wcieliła się w nią nowa aktorka.

Pamiętacie sobowtóra Krystel złą Rite?? Knuła z SammyJo

loko_3

Ja kochałem sie w Fallon którą grała Pamela Sue Martin. Jej teksty do Krystel na początku były rozbrajające. W stosunku do Alexis była taka sama. Zamiast mamusiu mówiła jej po imieniu hehehehe, sezon 4 i ostatni odc to jeden z moich ulubionych kiedy Jeff ściga Fallon samochodem.

http://www.youtube.com/watch?v=ge7H0jLY2cc

ocenił(a) serial na 10
loko_3

ja z kolei kochałam się w jeffie. miałam wtedy ze cztery lata i odgrywałam sobie scenki jako fallon. największy dostępny pluszak wcielał się w jeffa i zaciągałam go za łóżko rodziców, żeby adam nas nie znalazł, bo wtedy akurat w "dynastii" jakiś wątek był, że adam chciał zabić jeffa czy coś w tym stylu. pamiętam jakby to było wczoraj ~_~
druga rzecz jaką pamiętam, to świetne mieszkanie alexis gdzieś w wieżowcu z oknami od podłogi do sufitu i moja mama krzycząca w stronę telewizora: "alexis ty torbo!" :D

ola ziolek

Tak Adam chciał zabić Jeffa, pomalował jego biuro toksyczną farbą. Po jakimś czasie Jeff zaczął mieć halucynacje. Próbował udusić Fallon. Adam był taki jak Alexis. Zgwałcił Kerbi w apartamencie swojej matki. Alexis miała dość okazały apartamentowiec. Najlepsze było samo wejście w postaci windy.

loko_3

Ja pamiętam jak byłem z rodzicami w takim ośrodku wypoczynkowym gdzie mieszkało się w domkach letniskowych i jak leciała Dynastia to ktoś zawsze wyciągał przed domek mały przenośny telewizorek i wszyscy ludzie z pozostałych domków zabierali swoje krzesła i zbiegali się by oglądać ten serial na tym telewizorku . To dopiero była jazda :)
Mi najbardziej utkwiła w pamięci scena jak Alexis tarza się w błocie z żoną Bleyka i jak Alexis szarpała się z Dexterem przy barierce i ta barierka pękła i Dexter spadł z niemałej wysokości.

ocenił(a) serial na 8
kozlowski6

Ja UFO tez pamietam
Był tez slub w Mołdawii i szalejący Dexter:)
Ten serial na poczatku pokazywali w środy potem przeniesli na niedziele.Też jest serialem mojego dziecinstwa
Ale to był hicior

giovanni50

Sena z barierką to ostatni odc. Dynastii. W hotelu doszło do bójki między Adamem i Dexem. Kiedy Dex odwrócił się plecami Adam popchnął go na Alexis i spadli łamiąc barierkę. Dex zginął, Alexis wylądowała na nim. Ufo pojawiło się w "Dynasti Colbych" porwało Fallon (Emma Samms).

Pamiętacie fałszywą Krystel ??? Bójek między Alexis a Krystel było kilka i każda była super.
Serial powinni powtórzyć w tv!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) serial na 10
loko_3

najlepsza to była scenka jak alexis uprawiała seks z typem, a ten na niej zszedł, bidoczek, zajeździła go :D

użytkownik usunięty
BlackShit

Nie. Najlepsza była strzelanina w Mołdawii i uprowadzenie Fallon przez UFO ;D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
kozako22

Najlepsze były serialowe bójki ;)
Mogliby powtórzyć ''Dynastię''. Wiele osób ma sentyment do tego serialu- w tym oczywiście ja :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
scully1981

On nie ma kopi i tylko sie chwali rozmiawiałem z TVP1 z archiwum i z i dotarłem nawet do Pani co była lektorem w tym filmie nikt nie ma kopi tego serialu nawet nie ma ścieżki audio z polskim lektorem.Tvp1 zniszczyło ten serial ładnych parę lat temu.
Powiedział mi pan z archiwum że powie komuś co ustala co ma lecieć w telewizji że jest zainteresowane ale co dalej czy puszczą kto to wie???????

kozako22

to nie byli żadni terroryści tylko dawny pracownik Bleaka Matthew Blaisdel zaatakował jego dom to było zaraz po ślubie Adama z Daną chciał się na nim zemścić odbierając mu żone Krystle i poniżyć go tak jak kiedyś Bleaka poniżał jego np w 3 odcinku Matthew został pogryziony przez psy zaraz po jego ślubie Bleaka z Krystle. Terroryści napadli ale na kościółw Mołdawi w czasie ślubu Amandy z księciem Michaelem.

BlackShit

To byl Cecyil Collby wój Jeffa ale on nie zmarl podczas sexu z Alexis tylko potem w szpitalu podczas slubu z Alexis.

Legolas

Serial mojego dzieciństwa az sie łezka w oku kręci jak sie wspomina ten serial.Tvp powinna dać powtórki tego serialu!!!!

ocenił(a) serial na 8
Legolas

A czemu Alexis z Krystle się ciągle lały bo już niepamiętam...

ocenił(a) serial na 9
Betinka

żeby nie było nudno!!!!

Legolas

Ten serial odebrał moje lata młodości. Na innych kanałach leciały lepsze audycje, ale trzeba było czekac bo leciał ten amerykański gniot. Teraz jest tak samo, mamy przecież Modę na sukces...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones