PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495827}

Stalowy alchemik: Misja braci

Hagane no Renkinjutsushi
8,4 30 149
ocen
8,4 10 1 30149
Stalowy alchemik: Misja braci
powrót do forum serialu Stalowy alchemik: Misja braci

64 odcinki dla niektorych to moze byc duzo jak na zamkniętą historię, ale nie nudzi się
nawet przez minutę! mam pewne zastrzezenia, chociaz to raczej czepianie się niż
konstruktywna krytyka: głosy Trishy i Selima tak przesłodzone i rozmiękczone, że aż uszy
bolą ich słuchać, no i sama końcówka troszkę rozczarowuje biorąc pod uwagę wysoki
poziom wszystkiego przed nią.
ale generalnie jak dla mnie pozycja obowiązkowa dla kazdego fana anime (albo dla
kogs kto nawet nie wie co to anime i chce czegoś spróbować). ja tam wielkim znawcą
tematu nie jestem, widziałem stosunkowo niewiele filmów i seriali (w porównaniu do
fanatyków takiej rozrywki i nawet jak na kogoś takiego jak ja - czyli kto praktycznie
codziennie spędza przy tym parę godzin od paru już lat^^) głównie dla tego, ze ciezko mi
sie oderwac od tych które polubiłem. FMAB nie jest wyjatkiem, zaczalem ogladac go pol
roku temu i wlasnie jestem na polmetku ogladania go po raz 5 czy 6 (kto by tam liczył!
grunt ze sie nie nudzi, a przeciez "starą" serię tez widzialem niejednokrotnie wiec klimat
miał czas się przejeść. nie przejadł).

Mustang i Hawkeye
Ling i Ran Fan
Scar
to jedne z moich ulubionych postaci ze wszystkich anime (czy filmów w ogóle)

przed brotherhoodem zadanie było niebagatelne - zmierzyć się z legendą pierwszego
anime FMA (dla mnie było legendą) i szczerze mówiąc myślałem, że okaże się tylko
odcinaniem kuponów od sławy i przegra. ciężko do czegoś się przekonać podchodząc
do tego tak sceptycznie i oceniając tak subiektywnie (pierwsze było lepsze bo było
pierwsze) ale Brotherhoodowi się udało. oryginalnej serii pewnie już nigdy nie obejrzę (a
szkoda bo kilka postaci tam nawet polubiłem a w nowej serii ich nie ma) ale nie ma po
co. BROTHERHOOD MIAŻDŻY. chciałbym by nakręcono na jego temat film bo wiem ze
na to ta historia zasługuje, ale pewnie i tak by go spłycili i zj*bali brzydko mówiąc

ocenił(a) serial na 5

"ale generalnie jak dla mnie pozycja obowiązkowa dla kazdego fana anime (albo dla
kogs kto nawet nie wie co to anime i chce czegoś spróbować)."

Mam totalnie przeciwne zdanie. Jakbym zaczął od tego oglądać anime, to tak samo szybko jakbym zaczął, to tak szybko bym skończył. Na szczęście to nie było moim pierwszym anime (ani nic podobnego).

użytkownik usunięty
rascal0pl

wiesz co, z perspektywy na mnie też nie robi takiego niesamowitego wrażenia już...
aczkolwiek dalej uważam, że to tytuł bardzo dobry i wart polecenia...
no, ale o gustach się nie dyskutuje:)

rascal0pl

Ja tego szczęścia niestety nie miałem... Można powiedzieć, że Stalowy alchemik to było moje pierwsze anime i właśnie przez to też potem długo nie oglądałem anime... Dopiero po paru latach zacząłem sprawdzać inne rzeczy i zostałem pozytywnie zaskoczony

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones