PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630192}

Koniec defilady

Parade's End
7,3 3 419
ocen
7,3 10 1 3419
Koniec defilady
powrót do forum serialu Koniec defilady

Genialne zakończenie

ocenił(a) serial na 8

Bardzo mi się podobało zakończenie, nie mogłam powstrzymać łez. Scena kiedy Christopher i
Valentine tańczą i kończy się wojna jest bardzo piękna.

Ludzie jakoś dziwnie interpretują to zakończenie. Nie wiem dlaczego tak negatywnie!

Cedr symbolizował tradycję i przeszłość, był bardzo ważny, jednak po wojnie życie uległo
zmianie. Cedr został ścięty. Można to rozumieć jako odejście starego świata, dawnych wartości.

Dla Christophera cedr był nie tylko symbolem wartości w które wierzył. Pod koniec filmu stał się
również symbolem jego przeszłości. Jego życie było pełne cierpienia, był samotny i
niezrozumiany. Wrzucił cedr do ognia, ponieważ zaczynał nowe życie.

Na końcu tańczy z ukochaną kobietą i pierwszy raz widać, że jest SZCZĘŚLIWY. A cedr płonie.
Dawne życie odchodzi.

A ludzie chrzanią, że paląc cedr robi coś złego, zdradza swoje przekonania. Bzdury.


kasiaaaa

Święta racja.

ocenił(a) serial na 7
kasiaaaa

Myślę, że cedr symbolizował to co Christopher kochał w dzieciństwie. I kiedy cedr płonął dawał światło i ciepło, którego Christopher przez tak długi czas nie zaznał, ale teraz na reszcie był szczęśliwy wśród przyjaciół.

kasiaaaa

Mam identyczne odczucia, spalenie cedru było symboliczne, było rozpoczęciem nowego życia co nie koniecznie musi oznaczać zdradę ideałów. W końcu bardzo często pod wpływem różnych przeżyć - najczęściej przykrych czy wręcz tragicznych nasze życie ulega przewartościowaniu. Myślę, że on w końcu uświadomił sobie, że to w co wierzył jest w jakimś stopniu złudzeniem. W pewnym momencie każde jego postępowanie, zgodne z wydawałoby mu się obowiązującym go honorem - obracało się przeciwko niemu. Ostatecznie nie mógł liczyć ani na żone ani na przyjaciela ani na ojca i brata. Każda taka sytuacja drążyła w jego sercu jak woda w skale aż otworzył oczy i się od tego uwolnił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones