PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696381}

Kosmos

Cosmos: A SpaceTime Odyssey
8,6 12 616
ocen
8,6 10 1 12616
Kosmos
powrót do forum serialu Kosmos

bardzo gorąco polecam!

ocenił(a) serial na 9

Ten serial może być miłym zaskoczeniem dla ciekawych świata ludzi. Jest bardzo podobny do "Zagadek Wszechświata z Morganem Freemanem", ale w mojej opinii jest o wiele lepsze.

W serialu są same konkretne i aktualne fakty. Nie ma dziwnego zgadywania: A co się dzieje w czarnej dziurze? Może są tam krasnoludki?; Jak wyglądaliby kosmici? itp. Ten serial oferuje konkretną dawkę zdobytej przez ludzkość wiedzy na przełomie tysięcy lat.

Grafika miód! Nie mogłem napatrzeć się na świetnie zrobione efekty przedstawiające świat mikro i makro. Ogromny plus!

Animacje i historie również super. Historie fizyków mega ciekawie przedstawione.

Serial bardzo polecam wszystkim. Każdy odcinek opowiada o czymś innym, więc można oglądać pojedyncze epizody bez znajomości reszty.

ocenił(a) serial na 9
emos

Osobiście o wiele więcej wyniosłem z "Zagadek...". "Kosmos" wydaje się być bardzo uproszczony i znacznie bardziej od "Zagadek..." zlaicyzowany. W "Zagadkach..." poruszano o wiele ciekawsze i trudniejsze do zrozumienia zagadnienia, "Kosmos" idzie trochę na łatwiznę (Łoo ewolucja łoo).

ocenił(a) serial na 9
kosobi

Zgadzam się częściowo. Jednak w Zagadkach chociaż zagadnienia były ciekawe, to były oderwane od rzeczywistości często. Kosmos przedstawiał fakty, może dlatego wydawały się nudniejsze :). Nie przypomnę sobie jednak konkretów, pamiętam tylko moje odczucia względem tych dwóch produkcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones