PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794373}

Kruk

8,0 35 904
oceny
8,0 10 1 35904
Kruk
powrót do forum serialu Kruk

Mam takie podejrzenie że Sławek to wyimaginowana postać. Tak jakby alter ego Kruka, mająca postać kolegi z dzieciństwa który być może zginął?? Widać że jest zupełnym jego przeciwieństwem, napędza go do działania kiedy on nie jest pewny. Nie wydaje wam sie?....

betty090980

Tak. Dorosły Sławek nie istnieje.

wdsieniemiesci


wdsieniemiesci jak to dorosły Sławek nie istnieje?! To kto w takim razie skuł mordę głównemu bohaterowi!? :D

ocenił(a) serial na 8
Kasha

Dziś się wyjaśniło :)

betty090980

Sławek to polski Tyler Durden.

wisco98

bez kitu!

ocenił(a) serial na 7
betty090980

Też o tym pomyślałem. Ale przecież żona Kruka też na niego reagowała(?)

Kuba_N_

Nie,
Kruk powiedział:
-To tylko miesiąc, będę dzwonił,
w tym momencie Sławek:
-będę Go pilnował
Na to Ania, odpowiadając KRUKOWI i patrząc w okno:
-Jasne, że będziesz.

Przy stole tylko dwa krzesła i dwa nakrycia :)

ocenił(a) serial na 6
Vancalar

Podobnie akcja z tirami - to Adam mówi, żeby poczekać aż kibole będą pijani, a Sławek rusza do przodu. Już po akcji, w samochodzie, Sławek mówi "przecież mówiłem, żeby poczekać", a Adam tłumaczy się, że się pospieszył.

Vancalar

Niemniej młody Sławek istniał na pewno. Może został zabity przez pedofila? Wychowawcę z internatu?

Też jestem zdania, że dorosły Sławek to tylko imaginacja Adama, ale... kiedy Kruk leży na ziemi, to kto strzela w mordę kolesia przy tirach?

grim80

Może Sławek to Mr Robot a Kruk to Elliot Anderson? ;) Kto oglądał Mr Robota, ten wie o co chodzi.

Sebastian_Wiewior

Miałam dokładnie takie same skojarzenia. Serial zapowiada się bardzo ciekawie:)

ocenił(a) serial na 8
grim80

Właśnie to nie pasuje - kto ratuje Kruka, gdy ochroniarz wyciąga go z tira? A inna niedorzeczność to światełko z zapalniczki zamiast z telefonu - od razu wiedziałem, że będzie pożar...

ocenił(a) serial na 8
skalorek

Sam sie ratuje. Po prostu jest na tyle sprawny/wyszkolony. A pokazane to zostaje w Taki sposob by budzic watpliwosci. Tu jednak jest to troszke za slabo zrobione. W Mr. Robot mozna bylo miec watpliwosci,.tutaj jest to oczywiste. Byc moze specjalnie.

ocenił(a) serial na 7
Vancalar

Muszę jeszcze raz obejrzeć, dzięki ;)

Vancalar

Zwróć uwagę jeszcze raz na ten dialog. Ania patrzy w okno, opowiada "jasne, że bedziesz", ale ... ale Kruk w tym samym czasie co Sławek mówi "będę dzwonił". Więc komu odpowiada Ania?

ashenforum

No Krukowi, tak jak napisałem;
Na początku pomyślałem, że Sławkowi ale chyba podałaby trzecie nakrycie dla gościa albo chociaż krzesło...
Sławek jest tam tylko w głowie Kruka a ona patrzy w puste okno.

Vancalar

Ale dobrze jest scena zbudowana. Obejrzałam ją jeszcze raz. Sławek dotyka Anne, gdy ta kładzie zupę na stole. Przez to staje się dla widza realny. Nie każdy się póżniej zastanawia, dlaczego ona zabrała się za jedzenie posiłku, który przygotowała niby dla gościa.

ocenił(a) serial na 8
ashenforum

Sławek mówi jej, że nie będzie jadł.

Elninioo

mówi :D, co nie znaczy, że ona go słyszy :D

ocenił(a) serial na 7
betty090980

Właśnie po to tutaj wszedłem by sprawdzić czy nie tylko ja tak myślę :)

Janel

a ja czy moja mama z bratem nie fisiują i popatrz, drugi temat na forum ;) well, ladnie to rozpracowali. Nie ma po co ogladac dalej..lol

ocenił(a) serial na 5
betty090980

I masz rację. Sławek jest odpowiednikiem Pana Robota. Szoka tylko, że od razu wytłumaczono, że jest tylko w podświadomości głównego bohatera wprost po scenie w toalecie.

Lukasz_Mikolajczuk

A kto pobił Adama w wannie ? Żona widziała ślady na twarzy - pytała co się stało i wymyślała wersję dla uczniów

Adson8888

Kruk jedzie na psychotropach. Uderzyć się głową w wannę, ścianę i kran to raczej niewielki problem ;)

ocenił(a) serial na 5
Adson8888

Źle usłyszałem albo zbyt szybko wysnułem wnioski lecz w scenie rozmowy Adama z jego partnerką mówi jej że są to skutki odstawienia porów. A jakie one mogą być? Halucynacje oraz problemy z koncentracją słowa kolego Adama. Sąd szybka odpowiedź na twoje pytanie, sam się pobił, w stylu z Mr. Robot.

Adson8888

No właśnie wymyślała to tłumaczenie jego obrażeń w jakiś taki sposób, jakby wiedziała, że gość ma skłonności do autoagresji.

ocenił(a) serial na 7
Adson8888

Wydaje mi się, że przeglądając kanały w tv nawet natrafił na Fight Club :)

betty090980

Możliwe że Adam ma schizofrenię, widzi dwie postaci Sławka.

ocenił(a) serial na 9
Sabcia

albo jakiś efekt uboczny uzależnienia od leków?

betty090980

Mam takie samo spostrzeżenie. Dorosły Sławek nie istnieje...

ocenił(a) serial na 9
betty090980

Racja, ma to sens. A już chciałam pisać, że Adam świetnego kompana sobie dobrał... No i że Sławek to niezły zjeb.

betty090980

Tak, o tym samym pomyślałam, że Sławek nie istnieje, a główny bohater cierpi na zabirzenie psychiczne, czyli osobowość wieloraka albo schizofrenia.. Zastanawia mnoe tylko przyczyna? Czy rozwinęła się w dzieciństwie w domu dziecka, czy później? Czy to może jednak skutek uboczny leków? Hmm Uważacie że w tym przypadku głowny bohater nie powinien pracować w policji?

ocenił(a) serial na 9
artistic_soul

ja myślę że leki, przecież przed przyjęciem do policji przechodzi się jakieś psychotesty

ocenił(a) serial na 10
betty090980

Chyba masz rację, bo też tak mi się wydaje. Sławek może być tymi uśpionymi demonami z przeszłości Kruka, które materializują się w postaci tego faceta, są jego sumieniem, które nie daje mu spokoju.

ocenił(a) serial na 8
betty090980

Też tak mi się wydaję. Młody Kruk i Sławek zapewne spotkali się jako dzieci w domu dziecka. Ciężkie doświadczenia, wykorzystywanie przez opiekunków mogły np. przyczynić się w jakiś sposób do śmierci małego Sławka, a wydarzenia te bardzo wpłynęły na Kruka i spowodowały, że obecnie jest w takim a nie innym stanie psychicznym.

ocenił(a) serial na 9
betty090980

TEż mi się wydaję że Sławek istnieje tylko w głowie kruka,wszedłem tu żeby się utwierdzić w tym przekonaniu i utwierdziłem,

ocenił(a) serial na 8
betty090980

Dorosły Sławek to halucynacja. Mam nadzieję, że nie jest to zaburzenie dysocjacyjne tożsamości, bo to jest tak rzadka diagnoza, że w psychiatrii występuje gdzieś na pograniczu miejskiego mitu. Może by tak, że Sławek nie istnieje w ogóle i dysocjacja była mechanizmem radzenia sobie z traumą przemocy seksualnej w formie wyimaginowanego przyjaciela, z której Kruk nigdy nie wyrósł, bo wciąż mierzy się z PTSD. Kolejnym wytłumaczeniem może być psychoza wywołana przez odstawienie leków, co jest bardzo częstym objawem przy silnych lekach psychotropowych i przeciwbólowych. Scena z łazienki, atak psychotyczny, wywołane tym obrażenia mogą być zachowaniem autoagresywnym (np. związanym z bólem) lub spowodowane silnym zaburzeniem percepcji. Może to być też typowa schizofrenia, tylko w tym wypadku kumpel lekarz nie kazałby mu odstawić leków psychotropowych (antypsychotycznych) hamujących halucynacje, bo z jakiego powodu chory miałby się nie leczyć z trwałej psychozy? Z drugiej strony pojawia się pytanie jakie miałyby to być leki? Przeciwdepresyjne i antypsychotyczne nie uzależniają. Może chodzić albo o nasenne albo o silnie uspokajające o szybkim działaniu sedatywnym.

ocenił(a) serial na 7
betty090980

Jednak nie jestem jedynym, który tak uważa. :D

betty090980

Ten post powinien jednak zostać jak najszybciej oznaczony jako SPOILER... :F

betty090980

Dla mnie fabuła filmu, to "Uśpieni" i przez to Kruk jest dla mnie mało oryginalny i mało ciekawy.

betty090980

Nie działa, bo Sławek w ich domu mówi do żony Kruka, ze się nim zaopiekuje, a ona odpowiada. Czyli ona też widzi Sławka. Przykro mi, że popsułem teorię.

DOCZYTAŁEM, odpowiedź jest na słowa Kruka, faktycznie.

xMiMx

Dlaczego gdy szli do lasu miajali policjantke z psem to pies aż odbił się od nóg Sławka. Potem Sławek go glaskal. Pies był wyraźnie szczęśliwy. Zwierzęta to widza? Nie sądzę
J

ocenił(a) serial na 8
betty090980

Zauważyliście, że w drugim odcinku, gdy Marek zdaje swojemu bosowi relacje z napadu na TIRa, że chłopaki powiedzieli że widzieli dwóch uciekających facetów?

Elninioo

Wyimaginowany przyjaciel. Scena z mieszkania. Kruk wynajmuje chyba jakaś kawalerkę. Sławek wychodzi nagle z kuchni. Ze w lodówce spał?

Dwa. Kiedy pierwszy raz pojawił sie Sławek. Dorosły. Scena z łazienki. Lekarz powiedział ze musi sie zdecydować który ból jest wiekszy. W łazience wyrzuca psychotropy i bierze przeciwbólowe. Wtedy pojawia sie ON............

ocenił(a) serial na 8
Rascal77

Ja nie neguje, że przez większość czasu Sławek wydaje się być postacią tylko wymyśloną. Nie zmienia to jednak faktu, że narodowcy widzieli dwóch uciekających facetów a nie jednego. Po za tym kto znokautował dresiarza jak Kruk przeskakiwał przez płot? na Sławka reagował też policyjny pies?

Z tego co pamiętam, kruk miał być serialem z elementami horroru nie tylko kryminałem. Więc może Sławek to nie tylko złudzenie, ale duch który w określonych sytuacjach może ingerować w rzeczywistość?

Elninioo

Zerknę sobie dzisiaj na tą scenę. Nie zwróciłem na to uwagi. Z drugiej strony lipa powiedzieć ze napadł ich jeden jak sami byli w "piątke"

Elninioo

Dlatego, że może Sławek nie jest złudzeniem czy omamem w głowie Kruka a Zjawą, która mu towarzyszy co jakiś czas? Wtedy mielibyśmy połączenie thrillera z horrorem.

Elninioo

Powiedzieli, że napadło ich kilku a nie dwóch. Nie chcieli się przyznać, że był tylko jeden. Nadal uważam, że Sławka nie ma i to ma być główne zaskoczenie na koniec serialu.

ocenił(a) serial na 8
Joe_Black3978

A moim zdaniem to by było za proste, widać po serialu że ktoś się tutaj postarał, sprawia wrażenie że nie jest robiony na odczep. Jakby Sławek był po prostu złudzeniem, i to miałoby być główne zaskoczenie w serialu to byłbym bardzo rozczarowany.

Elninioo

Może nie jest złudzeniem, tylko zjawą widoczną jedynie dla Kruka? Serial ma być z elementami horroru, stąd spodziewać się można w nim również czegoś nadprzyrodzonego. Gdyby Sławek był tylko złudzeniem, w którym materializują się wyrzuty sumienia Kruka za wysłanie go z posiłkiem do tego gościa, pozostalibyśmy na poziomie thrillera. Jeśli natomiast Sławek nie do końca jest tylko złudzeniem (czy pies faktycznie zachowywał się tak, jakby go też widział? Czy to był celowy zabieg ekipy, czy nie dopilnowano psa?), jeśli jego zachowania zaczną w sposób namacalny oddziaływać na rzeczywistość, to wtedy jego obecność będzie elementem nadprzyrodzonym, wpisującym się w konwencję połączenia kryminału z horrorem.
Moim zdaniem, zostanie to tak poprowadzone, że po zakończeniu serialu nie będziemy mieć pewności, czy to były tylko halucynacje, czy Sławek faktycznie w jakiejś formie krzątał się przy Kruku. Już scena z ucieczką z tira pokazuje ten kierunek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones