PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704472}

Luke Cage

6,7 23 552
oceny
6,7 10 1 23552
6,4 7
ocen krytyków
Luke Cage
powrót do forum serialu Luke Cage

W 5 odcinku jest pokazane nagranie gdzie mówią po polsku. Jest tak tylko w polskiej wersji czy wszędzie?

ocenił(a) serial na 3
cichy1173

Nie, dla kazdego kraju nagrano ta scene w innym języku...

ocenił(a) serial na 9
cichy1173

Tak jest to Polska, chociaż na początku myślą że jest to Rosja, albo Ukraina, a później jest powiedziane: "W każdym bądź razie ktoś z Europy Środkowej" ;)

ocenił(a) serial na 6
luban10

W odcinku 12 jest Polski akcent, Mariah pije Polską wódkę Belvedere na stole stoi butelka :)

Gangsteppaz

Właśnie to zauważyłam. W którymś z poprzednich odcinków też ją chyba piła, czysta ;)

Gangsteppaz

Ja zauważyłem jeszcze jeden motyw, policjant który pozwala uciec Lukowi po tym jak dał dyla z konwoju ma na nazwisko "Polsky" ;)

luban10

A więc USA za pomocą takich zagrywek pomaga Polsce zerwać z wszechobecnym trendem że należymy do bloku wschodniego heheheh. Ciekawe czy to jakaś część porozumienia między Dudą a Trumpem :D
A tak serio to ciekawe zjawisko, do tej pory byliśmy klasyfikowani jako europa wschodnia. Może to zabieg czysto przypadkowy, ale jednak wnosi pewną świerzość.

ocenił(a) serial na 6
cichy1173

Tak tylko że słychać że nie polak to mówił tylko ktoś kto polskiego się uczy bo powiedział "to pracuje" zamiast "to działa".

JohnnyRyper

Ale co z tego? Mój komputer też sobie pracuje pod biurkiem. :/

cichy1173

Tak, to są Polacy. Dziwne, że w takiej scenie nie było Rosjan. Chociaż pewnie Amerykanie nie widzą różnicy. Jak byłem w Ameryce, to jedna pani wiedząc, że jestem Polakiem powiedziała do mnie "da swidania" chcąc się popisać znajomością języków.

użytkownik usunięty
Krzysztof_110

to jest polski choć nie w polskim wykonaniu. A jeśli nawet to złapali kogoś polskiego pochodzenia w Stanach kto mówi całkiem wyraźnie, ale nie poprawnie. Amerykanina raczej by polskiego w takim stopniu na szybko nie nauczyli. Takie akcenty polskie są też w innych serialach Marvel/Netflix. W JJ przechodzień woła za nią bodajże "grzeczne dziewczynki".

I ten dialog brzmi tak samo zapewne w każdym kraju bo ja oglądałem po angielsku i było

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones