PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724137}

Młody papież

The Young Pope
8,1 59 603
oceny
8,1 10 1 59603
8,4 20
ocen krytyków
Młody papież
powrót do forum serialu Młody papież

Trzech telewizyjnych gigantów (Canal+, HBO i Sky) nakręciło coś niesamowitego, ponadczasowego - ujmujące zdjęcia, aktorstwo najwyższych lotów, wspaniała muzyka i niebanalna, skłaniająca do refleksji fabuła - POLECAM!

riven

True.

ocenił(a) serial na 10
riven

prawda, ocenilem na 9 ale po 9 odcinku zmieniam na 10 arcydzielo

ocenił(a) serial na 10
urbix

zaintrygowała mnie ta wypowiedź, zatem poczekam, wstrzymując się z oceną. właśnie skończyłam oglądać 9 odcinek i zwyczajnie brak mi słów.

użytkownik usunięty
riven

idź spać, nie ma w tym nic z arcydzieła(chyba że od strony wizualno-muzycznej, tylko kogo to obchodzi w serialu??). W sumie ten serial to raczej zmarnowany potencjał, coś w rodzaju House of Cards w realiach Watykanu, a można było zrobić z tego naprawdę głęboką rzecz....

dokładnie

ocenił(a) serial na 9

Byłbym ostrożny z nazywaniem serialu arcydziełem, ale porównanie z HOC jest kompletnie nietrafione.

użytkownik usunięty
poldzislaw

Dobra, obejrzałem cały sezon i jest okej, nawet bardzo okej, chociaż arcydzieło to raczej na pewno nie jest. Co do porównania z House of Cards, to myślę, że są pewne podobieństwo, tyle że "Młody Papież" to serial znacznie głębszy i po prostu lepiej zrobiony. (Tutaj jest dość ciekawy artykuł na temat tego serialu: http://konserwatyzm.pl/artykul/23702/matuszkiewicz-o-filmie-mlody-papiez/ ).

Zabrakło mi w tym serialu pewnego istotnego wymiaru: a mianowicie tego, czy obecnie wierzenia religijne w ogóle mogą uzasadniać się w sposób racjonalny i czy ostatecznie nie jest tak, że religia może być obecnie tylko walką o możliwość wiary? W "Młodym Papieżu" tak naprawdę wszystko skupia się na tym nowym rodzaju religii instytucjonalnej, "Zapomnieliśmy o Bogu", :Koniec landrynkowego, przyjaznego Chrześcijaństwa". brakuje natomiast ukazania tego, że wiara religijna zderza się z naukowym obrazem świata i dlatego coraz wyraźniej zanika, mogąc trwać głównie dla dla prostaczków, którzy nie są świadomi tego zderzenia oraz tego, co stało się w Europie na przestrzeni ostatnich dwuch stuleci. Gdyby ten serial przedstawiał Papieża, który ogłosiłby "Koniec z Atenami, powracamy do Jerozolimy", to byłoby naprawdę ciekawie.

ocenił(a) serial na 7

Nic tak nie zachęca do obejrzenia jak recenzja w Rzepie

użytkownik usunięty
fabio

ale że co?

ocenił(a) serial na 7

Jajco. Rzepa to dobre pismo. Oberwało się też idzie i pokłosiu. Jak tam pięknie potrafią powiązać filmy.

ocenił(a) serial na 10

Dziwne, bo ostatnio ilość zdeklarowanych katolików wzrasta i nie mówię tu o 10 ostatnich latach, ale o dużo krótszym okresie.

ocenił(a) serial na 10
poldzislaw

Dlaczego serial nie może być arcydziełem?

ocenił(a) serial na 9
muguiying

Miałem na myśli ten konkretny serial, nie ogólnie.

ocenił(a) serial na 10
riven

Generalnie zgadzam się z autorem, oprawa muzyczno-zdjęciowa jest rewelacyjna. Do tego niepokojąca, niebanalna fabuła, która zmusza do refleksji i mocno wżyna się w umysł. Postać głównego bohatera - niby papieża, a tak mocno człowieka, że aż boli, dziwi i przeraża. Jak dla mnie jest niesamowicie. Czekam z niecierpliwością na drugi sezon, bo dopiero on da odpowiedź z czym naprawdę mamy do czynienia :)

ocenił(a) serial na 10
riven

Zgadzam się, pod każdym względem arcydzieło sztuki filmowej, nie spodziewalabym się po serialu telewizyjnym tak wysokiego poziomu, Sorentino to świetny reżyser, idealnie dobrał obsadę, tematyka jest na czasie, przy czym film nie jest oczywisty, doslowny, zmusza do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Jude Lowe stworzył chyba swoją najlepszą do tej pory kreację aktorską, no a ścieżka dźwiękowa dopełnia całość tego obrazu.

ocenił(a) serial na 10
riven

Genialny serial, już dawno nie widziałam czegoś tak dobrze zrobionego! Niesamowita muzyka, zdjęcia, gra aktorska. Dobrze rozpisane postaci i odcinki... Przypowieść o życiu, człowieku, poszukiwaniu siebie. O współczesnej wersji Jezusa z Stolicy Apostolskiej. Ehhh, na finale mogłoby się skończyć bo boje się, że 2gi sezon mnie już tak nie zachwyci!

My_oss

Ten serial ma taki potencjał i tyle nierozwiązanych wątków, że aż szkoda by było go kończyć go po 1 sezonie. Większe gnioty ciągną się przez 3 czy więcej sezonów. Trudno to będzie zniszczyć moim zdaniem :)

ocenił(a) serial na 10
My_oss

A jest potwierdzony drugi sezon?

ocenił(a) serial na 10
Nailli

Tak ale ma opowiadać inną historię niestety :/

ocenił(a) serial na 10
My_oss

Serio? Mogłabyś wrzucić jakiegoś linka do artykułu, który o tym opowiada? :D

ocenił(a) serial na 10
Nailli

Wpisz sobie w google bo linków nie można umieszczać :/

ocenił(a) serial na 10
My_oss

wybacz upierdliwość, ale szukałam już wcześniej i nic nie udało mi się znaleźć, a na jakim portalu tego szukać? może tak się uda :D

ocenił(a) serial na 10
Nailli

jej, wpisujesz w google The young pope drugi sezon i masz dużo artykułów :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones