PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37003}

Miasteczko Twin Peaks

Twin Peaks
8,5 112 330
ocen
8,5 10 1 112330
8,8 30
ocen krytyków
Miasteczko Twin Peaks
powrót do forum serialu Miasteczko Twin Peaks

Ja nic nie mówię, ale dziś mija równo 25 lat od wydarzeń z "Beyond Life and Death"...

ocenił(a) serial na 9
PotC_Fan

Przeglądałem to na welcometotwinpeaks.com. Dokładnie nie pamiętam od kiedy - grubo miesiąca, może dwóch, na pewno sporo czasu lukam na tej stronce. Byłem ciekaw co się stanie, gdy odliczanie zejdzie do zera. Patrze dzisiaj a tu klapa - konkurs lub coś w tym stylu :(
Liczyłem na 3 sezon, jakiś film, ewentualnie wersję Blu-ray. Zresztą ploty o sezonie 3 przekreślił sam David Lynch. Wielka szkoda....ehhh
Zastanawiam się ile latek poczekamy do momentu, kiedy dystrybutor IMPERIAL CINEPIX wyda Twin peaks - The Definitive Blu Box Edition w wersji PL(napisy, lektor itp.). 3,4,5 itd. ??? oby nie długo jak czekaliśmy na TP Sezon 2 w wersji DVD..
Inny przykład "KOMPLENTA SAGA STAR WARS Blu-ray" od firmy IMPERIAL CINEPIX tzn. inny dźwięk niż w wersji US, lipne opakowanie do płyt (musiałem skleić taśmą klejącą, żeby to trzymało się kupy), nie przetłumaczone bonusowe materiały. To była masakra :)))
Nie ma innego dystrybutora w Polsce czy co do jasnej ch.? Ta firma zrobi jak zwykle wszystko na odpier......

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

Jeśli chodzi o trzeci sezon to trochę sobie tego nie wyobrażam. Twin Peaks bez demonicznego Silvy nie byłoby tym samym.
Co do BR - http://welcometotwinpeaks.com/news/david-lynch-twin-peaks-blu-ray-rumors/
Golda zbyt prędko się raczej nie doczekamy. Fanów serialu w Polsce trochę jednak jest, ale po co wydać coś wspaniałego jak TP, skoro można wprowadzić kolejne gówienko dla nastolatków, które ogólnie mało kto kupuje? Uwielbiam logikę polskiej dystrybucji DVD/BR.

ocenił(a) serial na 9
PotC_Fan

Faktycznie masz racje "Twin Peaks bez demonicznego Silvy nie byłoby tym samym" Bardzo podobała mi się jego gra aktorska.
Kiedy oglądałem to pierwszy raz, można było się "zesrać" za przeproszeniem bo gość szczerze potrafił nastraszyć..
Ogólnie to wszyscy na moje zagrali dobrze....wiadomo, że jednego lubiło się mniej, drugiego więcej, trzeciego wcale itd...Po prostu nie miałem zastrzeżeń.
Jeżeli chodzi o sezon 3 TP, to nie wyobrażam sobie innej obsady niż ta co w oryginale. Kilka osób odeszło z tego świata, ale można zrobić to bez ich udziału. Samego Boba mogliby wskrzesić cyfrowo ... nie przepadam za CGI itp., ale są wyjątki. Na 100% dodaliby nową obsadę tzn. kolejne pokolenie, ale to już na drugim planie. Pytanie ...czy powstanie nowe Twin Peaks ?. E tam.... zakładam, że to już sprawa zamknięta a szkoda, wielka szkoda panie Lynch bo https://www.facebook.com/pages/1-million-fans-for-a-Twin-Peaks-season-3/14862017 5173613 i nie tylko.... Pozdrawiam fanów TP i zdrówka życzę.

David Lynch - Twin Peaks Sezon 3
" No. Rumors are just that: rumors are rumors. There’s always been rumors about things and there’s no real truth to it. I don’t know where these rumors come from, but I think they were based on some misunderstandings of what’s going on "

- Boooooo !!!!!!

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

"Kilka osób odeszło z tego świata..." W sumie to z tego serialowego też trochę odeszło. No bo ile tak naprawdę pozostało pod koniec serialu postaci, przy których można by było ciągnąć dalej ciekawy wątek fabularny (bez "mieszkańców" BL)? 4-5?
Co do pomysłu o CGI to jestem dość sceptycznie nastawiona. Twin Peaks słynie z gęstego, surrealistycznego klimatu i nie wiem, czy choćby sama świadomość widza o obecności animacji komputerowej by tego nie zniszczyła.
Jeśli już mówimy o "twin peaksowych" marzeniach (mrzonkach w zasadzie) to już większą szansę na spełnienie mają te dotyczące usuniętych scen z FWWM.
Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
PotC_Fan

wiadomo już coś o wydaniu TP na Blu ray ?

ocenił(a) serial na 10
piogol1769

Niestety nie ja zakupiłem właśnie dvd i zero dodatków. Jak znasz dobrze ang. To bierz śmiało z allegro blu Ray. Ja niestety nie mam na tyle opanowane języka.

ocenił(a) serial na 10
Parsley81

Hej przyjacielu jak wrażenia po premierze

PotC_Fan

Oficjalnie potwierdzono że serial wraca

ocenił(a) serial na 9
batman12

Czytałem. Ale jestem sceptycznie nastawiony, zwłaszcza co do jakości artystycznej. Kontynuacja po tylu latach - to byłby ewenement, gdyby to wypaliło.

ocenił(a) serial na 10
marscorpio

O jakość się nie martwić koledzy. Twin Peaks wraca w 2017 dopiero zapewne powód to jak najlepiej przemyślane odcinki.

ocenił(a) serial na 8
batesmotel27

https://www.youtube.com/watch?v=SfPv57KBpJI pojawiła się zapowiedź. Nie wiem jak u Was ale u mnie wywołała dreszcze

ocenił(a) serial na 10
saraprala

No a kto Na końcu Lynch? Może Bob uciekł z ciała Coopera. Piękna scena wodospadu coś mi mówi,że tam jest przejście do innego świata.

ocenił(a) serial na 9
batesmotel27

Dlaczego Bob miałby uciec z ciała Coopera? Przecież to bez sensu. Cooper był zdrowym, jeszcze młodym, mężczyzną, szanowanym przez mieszkańców Twin Peaks, a do tego agentem FBI. Idealny nosiciel dla kogoś takiego jak Bob.

ocenił(a) serial na 9
Dentarg

tylko, że Bob zbytnio nie krył się z tym, ze jest Bobem jak w przypadku siedzenia w Lenardzie. szeryf wiedział skąd wyszedł Cooper więc wiadomo, ze jest bardziej wyczulony na szczegóły, a Bob w Cooperze nie dość, że rozbił lustro to jeszcze śmiał się i krzyczał "Annie" co na pewno było słychać w pokoju. gdybym ja była w skórze szeryfa i to usłyszała ten śmiech pamiętając Lenarda to na pewno bym od razu załapała, że Bob nawiedził Coopera i się zastanawiała jak mu pomóc.
Btw- co z tym jednorękim się stało? chyba nie oglądałam uważnie, ale po akcji z Lenardem go po prostu wypościli? (on miał te "lekarstwo" na Boba i bym za nim poleciała po nie).

ocenił(a) serial na 9
LeaMao

"i to usłyszała ten śmiech pamiętając Lenarda to na pewno bym od razu załapała, że Bob nawiedził Coopera i się zastanawiała jak mu pomóc."

Z jednej strony tak, ale z drugiej Cooper mógłby się z tego wykręcić. Mógł np.: powiedzieć, że nie jest jeszcze sobą po wizycie w Czarnej Chacie (podobnie jak Major Briggs nie był sobą po wizycie w Białej, co przecież szeryf widział na własne oczy), Bob siedziałby cicho i po pewnym czasie szeryf przestałby Coopera podejrzewać. Tak podejrzewam ;)

"Btw- co z tym jednorękim się stało? chyba nie oglądałam uważnie"

Ja też nie jestem pewien. Niedawno oglądałem serial i wydaje mi się, że go wypuścili, ale 100% pewności nie mam.

ocenił(a) serial na 9
PotC_Fan

z rozrzewnieniem czytam teraz ten wątek. wiemy już, że trzeci sezon nadejdzie pod koniec tego roku. i chyba nikt z nas jeszcze wtedy się tego nie spodziewał. :)

użytkownik usunięty
Obywatel

W drugim kwartale 2017.

ocenił(a) serial na 9

tfu, no tak, racja.

ocenił(a) serial na 10
PotC_Fan

Dialog Kyle'a MacLachlana (agent Cooper) z przebranym za kobietę... Davidem Duchovnym:
- Myślałem, że nie interesujesz się już dziewczynami.
- Może i noszę sukienkę, ale majtki wkładam po staremu, jeśli wiesz, co mam na myśli.
- Nie bardzo.
:-)
I już jest dziwnie.
Dlatego ten serial jest jedyny w swoim rodzaju.
Dlatego jest ponadczasowy.

Na osłodę obrazek z epoki:
Goodbye horses!
http://theplaylist.net/remember-late-jonathan-demme-great-video-essay-use-close- 20170426/

ocenił(a) serial na 9
PotC_Fan

I jest!!!!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones