PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603823}

Most nad Sundem

Bron / Broen
8,3 25 281
ocen
8,3 10 1 25281
8,2 4
oceny krytyków
Most nad Sundem
powrót do forum serialu Most nad Sundem

Oto lista znanych mi seriali made in ,,skania ,, na bardzo dobrym poziomie :)
Wallander - prod.Szwecja
Wallander -prod.W.Brytania /też bardzo dobra /
Livvagterne -Biuro ochrony prod.Dania
Forbrydelsen -duński pierwowzór The Killing /USA
Kommissar Winter-prod.Szwecja
Irene Huss-prod.Szwecja
Varg Veum-Instynk Wilka -prod.Norwegia
Kaznodzieja /Kamieniarz/Ofiara Losu -szwedzki miniserial
.....miłego oglądania ;)

motorista

Dzięki za cynk. :)

użytkownik usunięty
motorista

Dzięki za podzielenie się :) Ze swojej strony dodałabym jeszcze Den som dræber/Zabójcy, pierwowzór amerykańskiego Those who kill/Zabójczy instynkt

ocenił(a) serial na 7
motorista

A z filmów polecam "Jabłka Adama" - czarna komedia pełna absurdów i niespodziewanych zwrotów akcji

ocenił(a) serial na 8
susella

Jabłka Adama wymiatają, ale to nie jest klimat "Mostu nad Sundem". Tak czy siak, warto obejrzeć...

ocenił(a) serial na 9
motorista

jest jeszcze cała seria adaptacji Camilli Läckberg "Saga o Fjällbace" z głowną bohaterką Eriką Falck. Maria Wern też jest niezła. Serial Zabójcy dla ludzi o mocnych nerwach. Rewelacyjny jest też Orzeł czyli "Ørnen.en.Krimi.Odyssé" No i nie napisałeś nic o arcydziele czyli o Millenium. Nawiasem mówiąc wyszła już 4 część , której zarys został znaleziony na laptopie Stiega Larssona , a resztę dokończyło kilku zaproszonych autorów. Tylko czekać aż zabiorą się za ekranizację. Oglądałem jeszcze kilka , ale teraz wyleciały mi z głowy. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
maciejacek

dodam jeszcze ,że właśnie obejrzałem 1 odcinek trzeciego sezonu Mostu nad Sundem . Jednym słowem REWELACJA

ocenił(a) serial na 8
maciejacek

Można go już znaleźć gdzieś w sieci?

ocenił(a) serial na 9
zenzu

możesz obejrzeć na DR czyli duńska telewizja publiczna, ale musisz mieć program , który zmieni Twoją lokalizację na duńską. No i oczywiście teksty są po duńsku i szwedzku (można włączyć duńskie napisy)

ocenił(a) serial na 8
maciejacek

No właśnie liczyłam, ze obejdzie się bez zmiany ip. Chyba poczekam na inne źródła ;-)

ocenił(a) serial na 10
zenzu

Mozna :) ale w wersji oryginalnej znaczy sie dunsko-szwedzkiej, i nie trzeba zmieniac IP, mozna zassac :P

maciejacek

polecam:
1. Jordskott
2. Mammon
3. Fortitude
4. The Shadow Line
może nie wszystkie to filmy skandynawskie, ale szczerze polecam :) a MS jest już dostępny online z napisami

ocenił(a) serial na 9
Leesha

O Jordskott i Fortitude nie słyszałem , dzięki za zwrócenie uwagi na te pozycje . pozostałe dwa znam.
PS gdzie mogę znaleźć MS z polskimi napisami. Oglądałem po duńsku , ale niektóre dialogi budzą jeszcze moje wątpliwości i chciałbym się upewnić

ocenił(a) serial na 10
maciejacek

Jordskott-ogladalam.... jak dla mnie za bardzo naciagane, za duzo SF, niby mrocznosc tam jest ale to nie to samo, bo wydziwiaja, a ja takich rzeczy nie lubie
Ps. sa dostepne napisy po polsku

ocenił(a) serial na 10
Leesha

Mammon -oglądałam w oryginale, niby pierwsze odcinki ciekawe, ale samo zakończenie niedopracowane i bez smaku, byłam zawiedziona na koniec

achemiczka

Mnie też zakończenie tego serialu rozczarowało, miałam wrażenie, że scenarzyści nie mieli konkretnego pomysłu.

ocenił(a) serial na 9
motorista

Dodałbym do tej listy jeszcze brytyjski serial Line Of Duty http://www.filmweb.pl/serial/Line+of+Duty-2012-658891

ocenił(a) serial na 10
itaka111

Super pozycja też polecam.

ocenił(a) serial na 9
motorista

Dorzuciłbym jeszcze tegoroczny szwedzki "Modus" na podstawie powieści norweskiej pisarki Anne Holt "Materialista". Ośmioodcinkowy thriller kryminalny. Napisy do pierwszego odcinka juz są, pomału dłubie resztę. Będzie całość.

ocenił(a) serial na 10
tomapacz

dzięki za napisy (właśnie go obejrzałam) i pozdrowienia dla ich adresatki, mam nadzieję, ze doceniła gest:)

ocenił(a) serial na 9
tomapacz

do drugiego sezonu nie robiłeś już napisów? świetna seria i dzięki za pierwszy sezon z didaskaliami;-)

motorista

unforgotten - prod Wielka Brytania ^_^ jak dla mnie też dobry

ocenił(a) serial na 8
motorista

Co prawda z innego tematu ale myślę, że to dobre miejsce by się powtórzyć :)

Co do seriali to polecając dobre skandynawskie produkcje ciężko zapomnieć o genialnych angielskojęzycznych produkcjach, wpisujących się w ten sam mroczny klimat zbrodni i ogólnie nieprawości wszelakiej ;)

Skandynawskie:
1. Wallander (z Kristensenem) - szwedzki
2. Forbrydelsen (the Killing) - duński
3. Instynkt Wilka - norweski
4. Zabójcy (Den som dræber) - duński
5. Morderstwa w Fjällbace - szwedzki
6. Naoczny świadek - norweski
7. Okupowani - norweski (może nie kryminał ale klimat jest ;)
8. Äkta människor (Prawdziwi) - świetne, szwedzkie SF
9. Komisarz Winter - szwedzki
10. Hamilton - szwedzki

Angielskojęzyczne:
1. Fortitude - UK
2. Happy Valley - UK
3. Broadchurch - UK
4. Upadek (the Fall) - UK
5. Tajemnice Laketop - AUS
6. Wallander (z Branagh) - UK
7. Dorwać Milata - AUS
8. True Detective - USA
9. Millennium (z Henriksenem) - USA
10. Safehouse - UK
11. Zaginiony - UK
12. What remains - UK
13. Durham County - KAN

W końcu może nie klasyczne kryminały tylko szpiegowskie ale równie genialne :)
1. The Honourable Woman (Uczciwa kobieta)
2. Homeland

Ponoć świetne, choć jeszcze nie widziałem:
1. Lillyhammer
2. Jordskott
3. Hinterland
4. Shetland
5. Mayday

Malcolm1979

A ja polecam SALAMANDER - belgijski kryminalny serial z 2012. Bomba:
http://www.filmweb.pl/serial/Salamander-2012-685820

bartszatki

Gdzie można obejrzeć ten serial?

los_ojos_verdes

Oj jedynie w sieci raczej trzeba szperać

Malcolm1979

Wielkie dzięki!

ocenił(a) serial na 10
Malcolm1979

Gdzie można obejrzeć Skytten, wie ktoś może?

ocenił(a) serial na 8
Malcolm1979

Świetny jest jeszcze brytyjski "Line Of Duty", nie można się tylko zrażać początkiem, bo trzeba trochę czasu żeby oswoić się ze specyficznymi zasadami i kulisami działania brytyjskiej policji wewnętrznej, dziwnymi w porównaniu z polskimi czy amerykańskimi standardami.

tentego

Line of duty jest świetne bo oprócz wciągającej fabuły pokazuje te wszystkie proceduralne monotonne pierdoły które w większości filmów są pomijane, jak chociażby początek nagrywania przesłuchania :)

motorista

Zdecydowanie godny polecenia i w klimatach będzie Islandzki "The Trapped"

użytkownik usunięty
motorista

Dorzucam jeszcze norweski Frikjent, oraz angielskie Prey, The Missing i River.

ocenił(a) serial na 9
motorista

Ja jestem teraz na etapie miniserialu "Naoczny swiadek"
http://www.filmweb.pl/serial/Naoczny+świadek-2014-720393

ocenił(a) serial na 3
motorista

Jeżeli chodzi o podobny klimat:
1) Se7en - film, Most nad Sundem to praktycznie kopia tego genialnego filmu
2) Monster - serial anime, oglądanie Mostu nad Sundem wywołało u mnie skojarzenie z tą serią, podobny klimat

motorista

Jeszcze to:

1) "100 Code" (2015)
2) "Elven"/Rzeka (2017)
3) "Tjockare än vatten" (2014)
4) "Ettor och nollor"/Jedynki i zera (2014)
5) "Graven"/Grobowiec (2004-2005)
6) "Morden"/Morderstwo (2009)
7) trylogia: "Kvinden i buret"/Kobieta w klatce (2013) + "Fasandræberne"/Zabójcy bażantów (2014) + "Flaskepost fra P"/Wybawienie (2016)

ocenił(a) serial na 8
motorista

Poniekąd w klimacie - amerykański 7 seconds i brytyjski Collateral.

ocenił(a) serial na 7
motorista

Polecam islandzką produkcję FANGAR, Więźniowie
Podobny klimat, ale nie kryminał

ocenił(a) serial na 10
motorista

Ogromnie polecam skandynawski "W Pułapce" - mega! Jest na Netflix

nuotare

Szkoda tylko, że póki co jedynie pierwszy sezon :(

ocenił(a) serial na 10
eoste

Drugi jest do obejrzenia gdzieś w sieci, może na cda lub Vider - choć podobno już nie tak dobry, ja po odcinku zrezygnowałam. Po „Moście nad Sundem” już bić mi się nie podoba :( polecisz coś?

nuotare

Forbrydelsen, w sensie oryginalne duńskie The Killing! Moim skromnym zdaniem nawet lepsze od Mostu nad Sundem, mimo, że oglądałam jako drugie :)

ocenił(a) serial na 10
eoste

Dzięki, obejrzę, The killing mi się bardzo podobało, a że wszyscy piszą, że duńska wersja lepsza, to nie mogę zostać w tyle :P

motorista

od siebie dodam Broadchurch - też jest trup, też jest dziwna atmosfera w małym miasteczku. Serial na raz, bo gdy dochodzimy do końca i wiemy co i jak, to drugi raz średnio chce się oglądać. Mimo wszystko warto.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones