PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=349326}

Notatnik śmierci

Death Note
8,3 82 338
ocen
8,3 10 1 82338
Notatnik śmierci
powrót do forum serialu Notatnik śmierci

Um...
Jeszcze nigdy, żadna osoba w jakimkolwiek anime mnie tak nie denerwowała. A chodzi tu o Misę. Matko i córko, jak można być tak głupim? A na dodatek pierwszy raz gdy ją widziałam. I według mnie jest brzydka. Po prostu brzydka :\ Każdy może mieć inne zdanie, ale cóż, to jest moje.
No i jej głos, który w ogóle nie pasuje do klimatu anime. I tak szczerze to wolałabym gdyby umarła gdzieś w piętnastym odcinku i byłby spokój :') I proszę podchodzić do tego z dystansem, w końcu to moja opinia.
Po prostu twierdzę, że to najgorsza postać (według mnie) w anime. Przynajmniej w Top 10.
Za jakiś czas mam nadzieję, że wstawię moją opinię całościową jeśli chodzi o DN, ale nie mogłam wytrzymać i nie pożalić się moimi odczuciami dotyczącymi Misy-Misy <\3

ocenił(a) serial na 10
Misaox

Zgadzam się, głupia, brzydka i wkurzająca. Nie dziwię się że Light jej nie kochał, trudno kogoś takiego pokochać. No i dobrze, że prawdopodobnie popełniła samobójstwo ;)

Misaox

Z tym, że jest ona głupia to bardzo duża przesada. Na pewno odnosi się takie wrażenie patrząc na Lighta, w którym tak bardzo się zakochała. Owszem, jest denerwująca i również nie przypadł mi do gustu jej głos ( Ale to wyłącznie osobista kwestia co się komu podoba ;)). Jednak ja oglądając anime miałam wrażenie, że jest ona o wiele bardziej inteligentna niż wszyscy sądzą i nawet daje takie oznaki w anime. Niestety, jest ona dość naiwna i, jak wspominałam wcześniej, bezgranicznie zakochana w naszym bohaterze.

Eithne_232

Hm, rozwiniesz swoją wypowiedź? Bo jak dla mnie inteligencja wyklucza bycie naiwnym... Była zwykłą marionetką w rękach Lighta, w których momentach miałaś inne wrażenie? Inna sprawa, że cały czas zachowywała się jakby miała pierd.olca ^^

ZamknijDrzwi

Odpowiadam, bo zgadzam się z Eithne w kwestii inteligencji i naiwność.
inteligencja nie wyklucza naiwności bo można być inteligentnym na różnych polach - ileż istnieje geniuszy, którzy mieli problem z inteligencją emocjonalną. Na studiach miałem kolegę, który był obdarzony dosyć wysoką inteligencją matematyczno-logiczną, ale dał się wrobić w MLM i piramidy finansowe.
Gdzie Misa była inteligentna? Obejrzyj dokładnie 13 odcinek - gdy jej ruchy są przemyślane, wcale nie są takie głupie (szyfr który mogli zrozumieć tylko posiadacze notatników ze zmyłką na stadionie, kamuflarz w Blue Note itd.). Po prostu jest impulsywna i gdy do gry wchodzi porządanie Kiry czy miłość do Lighta wyłącza myślenie. I właśnie wykorzystując emocjonalność i impulsywność Misy, nie zaś jej głupotę Light zrobił z niej, jak to ująłeś "zwykłą marionetkę"

bartpr

Jeszcze do tego dorzucę zachowanie Lighta w 2 odcinku, gdy daje się ponieść emocjom i bezmyślnie zabija podstawionego L, co tak naprawdę inspiruje cały dalszy rozwój wypadków - o ile w dalszej rozgrywce tych dwóch panów ciężko mi bylo przewidzieć (choć czasem udało mi się to) ruchy jednego i drugiego to akcja podstawienia była dla mnie oczywista odkąd tylko zobaczyliśmy pięknie podpisanego Linda L Taylora
O tym, jak gwałtowne emocje targały Raito może świadczyć to, w jaki sposób wpisał to nazwisko do notatnika...

Tak właśnie widzę Misę - posiadająca 60% inteligencji Lighta, ale oddająca się tylko i wyłącznie namiętności do Kiry, która odbiera jej jakąkolwiek zdolność do rozumowania

bartpr

Ja wiem, że jest ten podział na różne rodzaje inteligencji, ale moim zdaniem umiejętność logicznego myślenia jak i umiejętnośc samodzielnego myślenia to takie podstawy jednak.
Nie pamiętam dokładnie co tam się działo w 13 odcinku, ale na pewno wróce do tego anime, bo mimo wszystko było zajebiste. I zwróce bardziej uwage na Mise :D Oglądam teraz mirai nikki i tam jest podobna bohaterka do Misy - Yuno. Też niesamowcie zakochana w głównym bohaterze, który to wykorzystuje ^^ Ja nie wiem, fajnie mi się ogląda to, bo anime - mam świadmość że to tylko serial. Ale za cholerę nie potrafię sobie wyobrazić takiej osoby w realu. Natychmiast skończyłaby w psychiatryku. Więc w sumie masz rację, inteligencję jako tako posiadają, nawet ponadprzeciętną - ale nie emocjonalną.

ZamknijDrzwi

"a nie wiem, fajnie mi się ogląda to, bo anime - mam świadmość że to tylko serial. Ale za cholerę nie potrafię sobie wyobrazić takiej osoby w realu."

Czy ja wiem? A te wszystkie kobiety, których mężowie przez lata tłuką i wyżywają się na nich bo przysłowiowa "zupa była za słona". Latami tkwią w tej relacji kierując się wyłącznie naiwnym uczuciem, nadzieją że kiedyś zostaną pokochane, po czym wszystko się zmieni. W anime nie dość że Misa uważa, że Light używa ją w dobrym celu, to jeszcze on nie robi jej krzywdy.

Oczywiście jej infantylność jest lekko przekoloryzowana, ale uważam że jest całkiem nieźle nakreśloną postacią (nawet tę cechę można przypisać jako skutek utraty rodziców)

bartpr

Okej, zapomniałam że ludzka głupota nie zna granic...
Tutaj się kończy nasza dyskusja, wszystko zostało powiedziane - dla mnie owo przekoloryzowanie nie mieści w dobrym smaku, nie lubię oglądać postaci, które zachowują się jakby miały ADHD, 80% ich mowy to piski, do tego ta naiwność...po prostu nie. Uwielbiam L,zajebista postać, lubię bardzo Lighta, ale Misa dla mnie jest urwana z choinki. Rozumiem jednakże że dla wielu osób jest niezmiernie ciekawą i barwną postacią, wprowadzającą dynamikę.

ZamknijDrzwi

Ja jeszcze do dyskusji dodam dwa-trzy zdania gdyby ktokolwiek mnie źle zrozumiał:

ejno, bez przesady Misa nie ma startu do L, Lighta, czy Ryuka tak bardzo jej nie polubiłem, ani jej działania nie są aż tak dobrze napisane :D Po prostu nie jest dla mnie postacią aż tak bardzo odrealnioną, jakby mogło się wydawać. Jeśli do jakiegoś bohatera miałbym ją porównywać to byłby to chyba Mello, na tle którego moim zdaniem wypada pozytywnie.

bartpr

ależ co wy opowiadacie? na litość boską. Misa jest na prawdę zajebista

ocenił(a) serial na 10
Misaox

To, że nie podoba ci się jak jest ona przedstawiona w anime nie znaczy, że jest ona brzydka. Liczy się treść, a według mangi i anime jest sławną modelką. Kreska może nie przypadać ci do gustu, ale mogła być ona przedstawiona inaczej, co nie zmienia faktu, że ma być ładna.

ocenił(a) serial na 10
bleachdrinker

No ale coś w tym jest, bo nie wszystkie sławne modelki są ładne. Poza tym czy się komuś ktoś podoba czy nie to jego subiektywne wrażenie. Znajdzie się taki co i najpiękniejszą kobietę świata uzna za brzydulę. Nie ma się co spinać.

ocenił(a) serial na 10
Misaox

Generalnie zawsze chodziło o to, żeby Misa była dokładnie taka głupia. Tak mi się przynajmniej wydaje. Do tego nie budowałoby to takiego kontrastu między jej głupotą, a geniuszem L i Raito. Ale trzeba się zgodzić, że jest to strasznie wkurzająca postać. Mimo to wątpię, żeby kiedykolwiek miało być inaczej. Jeśli chodzi o jej głos to faktycznie jest wkurzający, ale przez to idealnie do równie wkurzającej mieszanki goth lolly i kawaii dziewczynki :)

ocenił(a) serial na 4
Misaox

Mam nadzieję - dopiero oglądam więc staram się unikać spojlerów, że Misa w ciągu 2 odcinków zginie - co ja gadam w ciągu pół odcinka..

ocenił(a) serial na 4
introverder667

Przecież to jakieś nieporozumienie - jest chwilę na ekranie, a już zirytowała mnie mocniej niż większość irytujących znanych mi postaci.

ocenił(a) serial na 4
introverder667

I tak jest brzydka zwł. z profilu i w ogóle jakaś emocjonalnie upośledzona i tępa.

ocenił(a) serial na 4
introverder667

Oby szybko zginęła, bo w sumie swoją głupotą na to zasługuje, a dodatkowo rozwali cały serial, bo ta postać to strzał w nogę serialu, w którym atmosfera zaczęła się intensyfikować..

ocenił(a) serial na 4
introverder667

Ale głównego bohatera też nie lubię - umie kochać tylko siebie, jest zimny i wykalkulowany, jest psychopatą. Zabije zbez mrugnięcia okiem każdego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones