PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740929}
8,2 22 354
oceny
8,2 10 1 22354
8,0 4
oceny krytyków
One Punch Man
powrót do forum serialu One-Punch Man

Czy tylko ja mam wrażenie, że Saitama jest silniejszy od wielce kochanego przez wszystkich Goku?

Kakkei

Z tego co do tej pory pokazano w anime, mandze oraz internetowym komiksie(na którym bazuje manga) dla Saitamy nie ma czegoś takiego jak limit siły/mocy, a przynajmniej nie spotkał jeszcze kogoś na swoim poziomie, żeby poznać szczyt jego możliwości.
Jest jak Superman tylko, że bez wyczulenia na kryptonit. Goku w każdym swoim SSJ(1,2,3,4, God i Blue) taki limit miał, więc... teoretycznie PÓKI CO można by rzec, że jest silniejszy.

Ale praktyka jest niemożliwa do sprawdzenia, więc to temat rzeka :)
Każdy może wpisać tu swoje spostrzeżenia i uwagi na ten temat, ale sprawdzić tego nie będziemy w stanie nigdy XD

Soleks100000

A Lord Boros? Twoim zdaniem dorównuje Goku, Vegecie lub komuś z DB typu, Frieza, Cell?

Kakkei

Tu już ciężko ocenić xd Jedynie po ilość szkód jakie wywoływali.
Boros w trakcie walki kilka raz się zmieniał, więc powiedzmy, że ta jego finalna, biała forma z długimi włosami to było takie SSJ3.
Patrząc na parodiowanie wszystkiego w tym anime, nie zdziwiłbym się gdyby twórca zmieniając Borosa w coś takiego nawiązywał właśnie do Goku SSJ3.

Soleks100000

Hmmm... Z tym SSJ3 to może być możliwe, ale Boros zwykłym kopniakiem wykopał Saitame na księżyc, a Goku zazwyczaj kopał kogoś to na maksymalnie kilka metrów.

Kakkei

Jak wspomniałem to był tylko mój domysł :]

Przy okazji tego tematu od razu skojarzyło mi się:
- https://www.youtube.com/watch?v=Qw5aMnNIES0
2 cześć powyższego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=cTwg2KrcU2I

Tak wiem, kreska beznadziejna XD ale to amator, więc za pomysł i same chęci zrobienia takiego filmiku można mu to wybaczyć :D

Soleks100000

Co tu do wybaczaniaAnimacje świetna, ale zabrakło mi.tu SSJ4

ocenił(a) serial na 9
Kakkei

Kolego, gdyby Goku chciał mógł by jak frezzer samą pięścią zniszczyć Ziemię,
podasz DBS Goku walczył z Billsem i prawie zniszczyli cały wszechświat, a
Boros to maksymalnie poziom nappy.

KarolSnk

Nappa nie wykopał by nikogo na księżyc :D

ocenił(a) serial na 9
Kakkei

Ale może niszczyć miasta podniesieniem palca :P

ocenił(a) serial na 10
KarolSnk

Piszac, ze Boros jest równy z Nappa swierdzasz, ze wytrzymalby wiecej niz jeden cios od Saitamy? Dobre sobie xD A jezeli chodzi o pojedynek Goku z Saitama to juz jest troche bardziej skomplikowane, moim zdaniem Saitama ma wieksza fizyczna sile ciosu i jest po prostu bardziej wytrzymaly, jak na razie nie znamy jego granicy wytrzymalosci, nie mial sytuacji, w ktorej nie mogl sie podniesc itp. Ale za to Goku ma cos czego nie ma Saitama, a mianowicie moze kumulowac energie ki i kto wie czy dopiero po wykorzystaniu byskawicy Kamehame-Ha lub Genki-Dama nie pokonalby Saitamy, ale to jest tylko gdybanie i po za tym to mierzenie sily w Dragon Ballu bylo strasznie niedopracowane. Dla przykladu Genialny Zolw, ktorego sila ciosu nigdy nie przekroczyla 180 jednostek, w jednym z odcinków, przy uzyciu blyskawicy Kamehame-ha zniszczyl ksiezyc... Dla porównania, najwiekieksza sila ciosu Goku to 1 500 000 000 jednostek, tak wiec tego... Jezeli wierzyć liczbą to Goku przy takiej mocy mógłby spokojnie sciągnąć energie życiową z całego wszechświata i doszczętnie zniszczyć Saitame... przy okazji niszcząć cały wszechświat oczywiście.

ocenił(a) serial na 9
VampiroML

Może z Nappą lekko przesadziłem :D, ale biorąc wszystko na logikę najsilniejszy cios Borrosa był na poziomie tego którym pierwsza forma Freezera zniszczyła planete Vegeta.
Saitama to już inna bajka ale nie sądzę, że byłby w stanie walczyć z Goku, który bez problemów mógł by dotknięciem palca zniszczyć Ziemie.

KarolSnk

Taki offtop.Ale te tłumaczenia są zjechane Lord Bills.Beerus Sama brzmi godnie dlatego tylko napisy.A poza tym chyba zabiree się za tego One punch man.Warto?

Kakkei

Spór nie do rozstrzygnięcia :]
Tak samo uznał chyba autor filmiku, którego poprzednie części już tu wrzucałem: https://www.youtube.com/watch?v=yP78qLM0qlA
Polecam, bo gość robi je coraz lepiej :D

ocenił(a) serial na 9
Soleks100000

Widziałem, i również polecam.

ocenił(a) serial na 9
Soleks100000

Taka piękne anime, a zakończenie tak ssie ;(

Soleks100000

Nigdy nie powinno się porównywać postaci komediowej do postaci "zwykłej". Bo skończycie na absurdzie z DBS gdzie Aralka nakopała Vegecie bo tak :)
Saitama jest postacią komediową, nie ma dla niego limitu mocy, chyba że autor sobie zażyczy w danym momencie tego. I tak nakopie i Goku, i Super manowi, i każdemu kogo mi tu podacie bo tak :) Nie da się zmierzyć normalnymi miarami postaci komediowej no xd
Można oczywiście spekulować, ale kłócić się o to już raczej nie ma sensu :) pozdro.

ocenił(a) serial na 9
Kakkei

Goku nie ma problemu z rozwaleniem planety obok, więc tym bardziej nie miałby z wykopaniem kogoś na inną planetę..

Kakkei

Ja jestem zdania że nie ma co sie spierać, dużo zależy od perspektywy na przykładzie "wydaje mi sie " bo nie pamiętam już zbyt dobrze ale Goku osiągnął prędkość dźwięku jeszcze w pierwszej serii, czyli jak był małym chłopcem, czyli był na poziomie można powiedzieć Sonika czy jak mu tam , prędkość światła chyba osiągnął gdy pierwszy raz wrócił z zaświatów a pózniej stawał sie już tylko szybszy silniejszy itp, nie jesteśmy wstanie ich porównać bo nie jesteśmy wstanie stwierdzić tak naprawde na jakim poziomie jest goku, równie przy perspektywnie z OPM może sie okazać że przewyższa milion razy tego tam lorda z ostatniego odc 1 sezonu, a do saitamy nie znamy jego możliwości, zawsze sie ograniczał, równie dobrze może sie okazać że jest wstanie zniszczyć cały wszechświat jednym pół poważnym ciosem, a o aspekcie różnych Fizyk już nie wspominam

ocenił(a) serial na 9
Soleks100000

Nie do końca. Skoro OPM nie mógł zniszczyć Borosa jednym ciosem, to jasno pokazuje, że ma jakiś limit (nawet jeżeli w pindu wysoki)

ocenił(a) serial na 10
czuczul

Przeciez go zniszczyl jednym ciosem

ocenił(a) serial na 9
FoxWeb

Nie jednym, a dwoma. Jego pierwszy nie wystarczył, pamiętasz?

ocenił(a) serial na 10
czuczul

Ciosy, które nie wystarczyły nie były na serio

czuczul

On sie powstrzymywał. Rozwalił go Jednym Poważnym Ciosem. Bo inne to były dla niego takie jak by były jakie robią dzieci. Więc Jeśli Zrobi Taki cios, który będzie jego maksymalnie najsilniejszym, myśle że Saitama wygrałby z Goku tym Jednym Ciosem

Soleks100000

Sory że odkopuje ale trochę głupoty piszesz, Goku nigdy też nie poznał swojego sufitu możliwości dlatego właśnie przybiera kolejne formy każda silniejsza od następnej. Więc jedyne co można rzec to zupełnie nie wiadomo.

ocenił(a) serial na 9
Kakkei

Mnie się wydaje, że Saitama jest gdzieś na poziomie Komórczaka.
Jak do tego doszedłem?

Booros na 100% mocy oświadczył, że "rozwali teraz jego i całą planetę." Frieza zniszczył planetę w pierwszej formie, gdzie jego PL wynosiło 500 000. Saitama więc, by zabić kogoś, kto miał PL pół miliona musiał zacząć walczyć dość poważnie. Załóżmy więc, że "Autentyczne pierdoInięcie" bo tak nazwał tą technikę, to 1% jego całkowitej mocy. Booros ledwo bo ledwo, ale przeżył ten cios, więc nie mógł on wynosić tryliona, kwadryliona czy Nuyanty (10^60) jednostek. Myślę więc, że uderzenie to miało jakieś 50 000 000. Jeżeli więc 1% to 50mln to 100% to musiało być jakieś 5 000 000 000j. A skoro Frieza miał poziom 120 000 000, to 5mld, to gdzieś na poziomie komórczaka.
Ale to tylko tak "prysznicowa filozofia", która nie musi być prawdziwa w 100%.

czuczul

To że Saitama może połozyć każdego 1 ciosem to mu nic nie da po tym jak w ost odcinku Goku opanował "Ultra instynkt" w DBSuper w walce na arenie Goku może uniknąć każdego ataku niezależnie od siły. Tak wiec Goku może byc lepszy od Saitamy bo jeżeli nie decyduje siła bo Saitama i tak nie trafi jakimkolwiek atakiem to zadecyduje wytrzymałość i zasobowy mocy.

ocenił(a) serial na 10
Maczo86

nie znam wszystkich odcinkow ale i tak mi sie wydaje ze saitama wygra bo tu chodzi o szybkosc nie o instyknt

ocenił(a) serial na 10
Chucky_Tbg

no ale ten co zatrzymywal czas to chyba by wygral z saitama chyba ze chodzi tylko o ludzi bo ta zaba kosmita byla
z dragon ball z

ocenił(a) serial na 10
Chucky_Tbg

no ale saitama by mu nie pozwolil wstrzymac oddechu ; )

ocenił(a) serial na 9
Kakkei

chcialbym takiego crossa z opm z db. Goku vs Saitama i Vegeta vs Genos. Epic battle ;)

ocenił(a) serial na 9
Lelouch Lamperouge

To by było przezabawne. Goku, Vegeta, Saitama nawalają się na całego, złote światło dookoła, krzyki pod niebo, planety pękają jak szklane kuleczki, ciosy rozchodzą się po całym wszechświecie, krew się leje, kurz się wznosi tumanami, a tam na ziemi stoi Genos z miną mówiąca "w co ja się wpakowałem."

ocenił(a) serial na 9
Kakkei

Nie bluźnij :P

ocenił(a) serial na 9
konradken

Skarż się na twórcę nazwy, nie na mnie. Ja tylko wiernie cytuję.

Kakkei

Przecież to parodia filmów, anime super bohaterskich naśmiewa się z supermanów, dragonballa trzeba być ślepym lub półgłówkiem żeby tego nie zauważyć. Stąd wątek jednego ciosu klasyfikacji skalowej bohaterów i komiczny stosunek bohatera do całej sytuacji.

ocenił(a) serial na 8
Kakkei

Ehh, ale o co tu się spierać? Ludzie, tytuł tego zacnego anime to "One-Punch Man", więc oczywistym jest, że wszystkich ma na hita niezależnie od mocy..

Kakkei

Goku może być silniejszy. Pod koniec sezonu Saitama używa poważnego ciosu i ma to efekt globalny jednak nie zniszczyło to planety jak potrafią postacie w db

vegetto61299

Saitamy nie można odbierać na serio. Każdego ubija na cios i kropka tak jest zaprojektowany ten serial. Gdyby Goku walczył z Saitama też by padł od 1 ciosu.

ChubakaCieLubi

w żadnym razie nie jest śliczniejszy Goku cały czas może zwiesiwszy swoją moc a Saitama nie mam taki możliwości

tomkor27

saitama nie ma limitu mocy.

ChubakaCieLubi

Tak samo nie ma go Goku, kiedy zachodzi potrzeba wchodzi na kolejny SSJ i tak w nieskończoność. Obie te postaci są tak skonstruowane żeby zawsze na końcu wygrywać. Gdyby ich postawić przeciw sobie to koniec końców znokautowali/zabiliby się nawzajem.

jakub77a

Goku jednak parę walk przegrał.

ChubakaCieLubi

Przegrał w taki sposób, że wchodził za niego ktoś inny typu Vegeta, i ostatecznie zwycięstwo należało do wojowników Z. W walce z Saitamą było by to samo: Goku w obliczu porażki, lub w wypadku śmierci, zostaje zastąpiony przez kogoś innego, a kiedy odzyskuje siły/zostaje wskrzeszony wraca z nowym SSJ i wygrywa. To jest reguła tych anime: bohaterowie pozytywni zawsze na koniec odnoszą zwycięstwo. Poza tym OPM'owi nie można odmówić tego że jego siła jest elementem komediowym. Ale gdyby zachować reguły obu anime w pojedynku Goku v Saitama, jedynym możliwym wynikiem jest remis.

jakub77a

Nie mogę się z tym w żaden sposób zgodzić, Goku przegrał prawię połowę walk. To że dobro wygrywa jest wciąż za słąbym argumentem.

Przegrał z Roshim, Tienem, Vegetą, Cellem. Nie chce mi się liczyć nowej szmirowatej sagii o nazwie Super.

One punh Man to postać która opanowała KI do maximum i nie ma dla niego kolejnej granicy do odkrycia.

Goku by padł od 1 ciosu jak reszta jego przeciwników. Walka by wyglądała dokładnie jak 1 starcie Goku z Beerusem.

ocenił(a) serial na 10
Kakkei

wiadome ale Jezus jest silniejszy od Saitamy Pan Bóg jest Ojcem Jezusa to nie ma co pisać że Pan Bóg jest najwspanialszy jakiś hejter usunie ten post

ocenił(a) serial na 10
Chucky_Tbg

a to kto bedzie nast po saitamie bo goku przegrał

ocenił(a) serial na 10
Chucky_Tbg

Dlatego że saitama miał słabych pszeciwników a goku walczyl z takimi koksami jak jiren dlatego miał parę poraszek

Jak by goku walczyl z tymi przeciwnikami co walczyl saitama to terz bo był one punch

Kakkei

Tylko że One Punch Man to jest parodia i komedia z OP postacią, która bez zbudowanej historii jest po prostu silna. Dragon Ball jest długo rozwijaną produkcją ze wbrew pozorom rozbudowaną historią i powoli rozwijającymi się wątkami. Na dodatek Goku ma Ultra Instinct, więc nie jest do trafienia, Beerus i reszta Hakaishinów oraz obecnie Vegeta kontrolują energię zniszczenia, więc również nie mają sobie równych. Wyżej mamy Anioły danego wszechświata, czyli mentorów samych Hakaishinów, której prawdziwej mocy nie było nam nawet dane zobaczyć. Jest jeszcze Daishinkan, który jest aniołem wszystkich 12 wszechświatów i ojcem reszty aniołów np. Whisa na dodatek w mandze wspomniane jest, że Daishinkan jest najsilniejszą osobą we wszystkich wszechświatach. Na samym końcu jest Zeno, który wymazuje z egzystencji całe wszechświaty jedną ręką, oraz jest Królem Wszechrzeczy, sprawując tym samym pieczę na wszystkiem co istnieje.

ocenił(a) serial na 10
opmix

Problem jest w tym że goku walczył sto epizodów nie wiemy jednak co by się stało gdyby saitama uderzył deatch punchem

Kakkei

Gdyby Saitama zmierzyły się z Goku. To prawdopodobnie dałby radę tylko do formy god, tej przed UI. Gdyby Goku odpalił UI to Saitama prawdopodobnie by się zesrał. Wciąż nie znamy limitu Saitamy. Ale prawdopodobnie jest okropne silny i wytrzymały. Żeby Goku miał wygrać, to wciąż musiałby zadać ciosy które są silniejsze nic uderzenie meteorytu. Na Saitamie nie robiła wrażenia nawet osobliwość. Siła Goku rośnie podczas walki i jest nieskończona. Więc defakto przewyższyłby Saitame. Na koniec dodam że Saitama to postać typowo komediowa i przecięta. Jego siła jest aktualnie niewytłumaczalna i niedoszacowana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones