PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501087}
8,2 22 108
ocen
8,2 10 1 22108
8,1 14
ocen krytyków
Parks and Recreation
powrót do forum serialu Parks and Recreation

Parks and Recreations to najlepszy serial (komediowy) jaki kiedykolwiek w życiu widziałem, zakochałem się w nim po uszy! Każdy bohater jest genialny i nic za żadne skarby nie pobije postaci Rona Swansona. Chciałbym żeby ten serial leciał jak Moda na sukces. :D

ocenił(a) serial na 9
Ironmovie2142

ale żeby im się pomysły na odcinki nie skończyły :D jak w modzie na sukces :D Leslie trzeci raz rozwodzi się z Ronem :D czujesz to :D

ocenił(a) serial na 9
Crazy_Ivan

ale serial się skończył

ocenił(a) serial na 9
wisnia1892

ojj no wiem :D

ocenił(a) serial na 9
Crazy_Ivan

mam talent do oglądania serii parę lat po zakończeniu emisji, było wiele przypadków, gdzie seiral powracał na przykład po roku?

ocenił(a) serial na 9
wisnia1892

Nie wiem :) mam nadzieję :D ostatnio znowu zaglądnąłem do Parku i akcja ze Swansonem jak opisywał dlaczego złapał przeziębienie:
... pomarańczowa ryba została rozdzielona ze swoim ojcem... :D mistrzostwo świata :D

ocenił(a) serial na 9
wisnia1892

Jeszcze jedno. W pierwszych sezonach w ekipie był Mark Brendanawicz. Myślałem, że będzie dobrą równoważnią do pozostałych zakręconych osobistości. Myliłem się. Był za... miałki. Idealnie rolę przeciwwagi spełnia Benjamin "Ben" Wyatt. Jest tym czym Mark winien był być od początku :) nieco zakręcony :) lecz przy tym normalny i mający jakiś charakter. Muszę tu pochwalić scenarzystów... bo Ben zapowiadał się na drugiego Marka :)

ocenił(a) serial na 9
Crazy_Ivan

eeee, pewnie się co do kontraktu po prostu nie dogadali

ocenił(a) serial na 9
wisnia1892

hehe :) mówię o postaci w Serialu bardziej aniżeli o aktorze ją odgrywającym :)

ocenił(a) serial na 8
Crazy_Ivan

Dla mnie Ben jest najlepszą postacią w tym serialu (ok - uwielbiam też Rona, April i Andy'ego). Jest dokładnie taki jak to ująłeś - jest taką normalną przeciwwagą do reszty pojechanych postaci. Scenarzyści po prostu zrobili go w ten sposób, żeby chyba wszyscy widzowie go polubili - jest normalny (ale z tą nutką nerdostwa - scena z Żelaznym Tronem, czy z robieniem tej gry planszowej i ogólnie z tą jazdą na calzone) i pozytywny (scena "I ... LIKE ... LARRY !!!"). Ale i tak największym skarbem w jego wątku są sceny z księgowymi - "Life is short - why be an accountant ? ;)

ocenił(a) serial na 9
LuckyLuke266

No faktycznie Ben okazał się fajny :) na całe szczęście :)

ocenił(a) serial na 9
Ironmovie2142

polecam w takim razie "the office"

patmys

Potwierdzam. Serial bardzo podobny poziomem do Parków.

ocenił(a) serial na 10
patmys

ja również potwierdzam, równie cudowny!

patmys

Moim zdaniem the office zjada Parks na sniadanie, nawet mam wrażenie, ze parks to taka trochę słabsza kopia The office, tez jest śmieszna ale król jest tylko jeden :)
The office 10/10
Parks 8/10

onet318

Polecam też:
Trailer park boys
Everybody loves raymond
Seinfeld

onet318

Zgadzam się w 100% The Office zdecydowanie najlepszy!

ocenił(a) serial na 10
onet318

Ja się nie zgodzę. Parki 10/10 a Biuro 8/10.

Grzesiubb

ktory serial obejrzałes jako pierwszy park czy biuro?

ocenił(a) serial na 10
onet318

Parki

Grzesiubb

to dlatego bardziej lubisz park, zasada pierwszenstwa,

ocenił(a) serial na 10
onet318

Może coś w tym jest, ale Biuro dostałoby ode mnie 9 gdyby Carel grał do końca. Bez niego serial sporo stracił, no i w Parkach błąd przy zatrudnieniu "Brendanowicza" rozwiązano zastępując to rewelacyjnym "Benem". Moim zdania w Parkach każda postać jest bardziej wyrazista niż w Biurze, gdzie mamy tylko kilka osobowości i resztę stanowiącą tło.

ocenił(a) serial na 8
Grzesiubb

Tak dobrego, zrównoważonego rozwinięcia poszczególnych postaci jak W The Office na pewno nie ma w Parks'n'Rec., więc kompletnie nie rozumiem o czym piszesz.

The Office jest wypchane gagami przez wszystkie serie, a Parks staje się coraz bardziej obyczajowe, ostatnie serie są po prostu nudnawe (z wyjątkami w postacie rewelacyjnych, poszczególnych, pojedynczych odcinków).

Seriale oba to mockumentaries, ale nie powinniśmy ich porównywać, bo to różne kategorie. The Office to był irracjonalny humor, a Parks to taka obyczajowa hhistoryjka opowiedziana z poczuciem humoru.

Oba dobre, ale obiektywnie - Parks nie odniósł takie sukcesu, nie ma tylu fanów, nie ubawił, niekoniecznie chce się do niego wracać. Więc nie wyskakiwałbym z oceną 10 dla niego...

ocenił(a) serial na 10
cnyhoo

Zgadzam się z tobą. Masz rację, jednak i tak wolę Parki. Jak wszystkie oceny, moja ocena jest subiektywna. Po prostu Parki bardziej mi się podobały. Carell za Michaela w Biurze zasługuje moim zdaniem na komediowego Oscara, jest tam po prostu świetny. Oglądałem wersję angielską z Rickim i oprócz paru momentów wydał mi się zwyczajnie żałosny. Nie ma czego porównywać amerykańskiej wersji z brytyjską, tak jak nie powinno się porównywać Parków i Biura. Gatunek podobny ale to jak zając z królikiem, dwa zupełnie różne zwierzaki.
I ja tam czasem oglądam sobie urywki z Parków jak i z Biura. Może ty nie chcesz wracać, ale nie mierz wszystkich jedną miarą. xD

ocenił(a) serial na 9
patmys

Jestem w połowie drugiego sezonu i poza pewnymi momentami jestem zawiedziony. Serial polecany fanom The Office, które uwielbiam, a do mnie na razie jakoś specjalnie nie trafia.

użytkownik usunięty
GolecWTF

Ja jestem na początku 5 sezonu i mam podobne zdanie. Serial lekki i w sumie niczym się nie wyróżnia. The Office zjada Parks na śniadanie.

ocenił(a) serial na 8

Dokładnie. Przebrnąłem przez Parks, a pod koniec czasami się nudziłem. Jedyne co łączy te seriale to sposób kręcenia, reszta jest kompletnie inna. Owszem, chwilami miałem wrażenie, że "o nareszcie się rozkręciło - sceny godne The Office", ale to szybko wygasało i wracało do miałkości.

ocenił(a) serial na 8
Ironmovie2142

Tylko Ron Swanson holuje ten serial...

ocenił(a) serial na 8
Piotrek14

Też się zgadzam. Początkowo widziałem potencjał w April, ale ją kompletnie zepsuli.
Natomiast Ron dojrzał, ale zachował swoją oryginalność do końca.

użytkownik usunięty
Ironmovie2142

Sezony 1-5 faktycznie rewelacyjne, nie można się oderwać !

W 6-stym sezonie już jednak widać, że zaczyna się rozpadanie. A ostatni sezon bardzo niespójny i nierówny, sprawia wrażenie kręconego na siłę. Dobrze, że zakończyli, skoro nie byli w stanie utrzymać poziomu.

ocenił(a) serial na 10

Świetny serial!
Leslie i Ron najlepsi :)

ocenił(a) serial na 4
Ironmovie2142

Ujdzie, ale do amerykanskiej wersji The Office nie ma podjazdu :)

ocenił(a) serial na 10
Ironmovie2142

Taka lepsze wersja The office. Każda postać ma tu historię, charakter oraz emocje, a nie jak w office gdzie tylko kilka się wybijało, a reszta była tłem. (Żeby nie było, office oglądałem jako pierwsze :))

Faramir10163

gdzie można obejrzeć ten serial on line ??

Faramir10163

gdzie to można obejrzeć??

ocenił(a) serial na 10
alicjakrasowska13

Amazon prime video

Ironmovie2142

obejrzyj SWIAT WEDŁUG BUNDYCH to zmienisz zdanie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones