PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565378}

Pora na przygodę!

Adventure Time with Finn and Jake
8,1 31 211
ocen
8,1 10 1 31211
Pora na przygodę
powrót do forum serialu Pora na przygodę!

Ten serial to narkotyczna orgia w dziecięcym wydaniu.

harley__quinn

nawet bardziej

bartek12_filmweb

A najlepsze jest to, że rodzice puszczają swoim małym bękartom takie bajeczki na Cartoon Network i mają banan na twarzy, że mogą się w międzyczasie zając czymś innym. Dzieciaczki będą miały ubaw jak za kilkanaście lat obejrzą po raz kolejny ten serial i zobaczą te wszystkie ukryte podteksty o których mowa w serialu. Jedno mnie dziwi, że osoby odpowiedzialne za ramówkę Cartoon Network dopuściły taki serial. Nie wiem, czy wynika to z głupoty, lenistwa czy ignorancji.

lukaasz471

Tylko Bóg wie

lukaasz471

Cartoon Network specjalizuje się w produkcjach dla „zepsutych” dzieci tak jak Nickelodeon dla „cool kids”. Porównaj flagowce CN (Gumball, Pora na przygodę) z hitem Nicka „Avatar” i jego kontynuacją. Mierzą w diametralnie inną widownię.

lukaasz471

Widac wlasnie kto byl bękartem. Mimo ze sie na ogol zgadzam z tym co napisales, tak z ta bajka nie masz racji ;). Mimo ze jest pelno podtekstow, tak nie wplywa to zle na dziecko, bo te zwyczajnie tego nie rozumie. Gorzej jesli puszcza papke dla przychlastow z tanczacymi slonikami i rodzice zostawia tak bombelka na caly dzien.

ocenił(a) serial na 8
bartek12_filmweb

Nawet bardziej odcinek Król zły i 6 sezon. a sprawdzie sobie ten wątek: www.filmweb.pl/serial/Pora+na+przygodę%21-2010-565378/discussion/Cenzura+w+polsk iej+wersji,2376312 i ile muszą cenzurować ale mi się podoba tylko do końca 1 sezonu.

ocenił(a) serial na 10
harley__quinn

To LSD Junior.

harley__quinn

Jeśli nie znasz faktów, nie wyrażaj się publicznie ;)
Akcja serialu rozgrywa się na Ziemi po apokalipsie atomowej, skąd te rozmaite środowiska i stworzenia, a nie wynik zażywania narkotyków ;)
Nie zaprzeczę, że w serialu znajdą się nieraz jakieś żarty dla starszych widzów, ale są one tam specjalnie dla takich widzów, a młodsi nawet tego nie zauważą, co jest pewnym plusem ;) Widać, że autorzy postarali się, by serial dotarł do wszystkich grup widzów :)

OsuWeasley

Jako uważny widz i ktoś, kogo interesują tego typu smaczki na temat produkcji, którymi raczę oczy i umysł, zapewniam, że dane mi było dostrzec, że wydarzenia, które mają miejsce w serialu osadzone zostały w świecie post-apo. Mniemam również, że osoby wypowiadające się pod moim komentarzem również to wiedzą i nie masz do czynienia z filmowymi ignorantami. Dziękuję Ci jednak za zadanie sobie trudu jaki włożyłeś w próbę uświadomienia mnie. Pragnę jednak zaznaczyć, że wymiana opinii w pod tym tematem dotyczy wrażenia, jakoby klimat "Adventure time" zakrawał niekiedy na jakiś ciężki, kolorowo-tabletkowy schemat. Pytanie tylko kto te dragi zażywa, twórcy serialu czy Finn? Pozdrawiam.

harley__quinn

Nie zwracaj uwagi na OsuWeasley, to taki Pan Obvious tutejszego forum.

OsuWeasley

1. To chyba jeszcze nadal teoria.
2. Co to w sumie zmienia? Wciąż te istoty trzeba było wymyślić.

harley__quinn

robiąc ten serial musieli złużyć sporo lsd i innych psychotropów

ocenił(a) serial na 10
uglyboy

zużyć

ocenił(a) serial na 8
harley__quinn

Co racja to racja ale pytanko??? Czemu to na wyższą ocenę niż Tom & Jerry albo Looney Tunes?? Ja siema tu pytam?? Co prawda są trochę głupawe ale żeby bajka dla narkomanów miała wyższe noty?? :D nie od razu Hejter bo nawet lubię Adventure Time no alee.. :)

ocenił(a) serial na 7
radas1998

Jakie znowu "ale"? Błagam nie rób z siebie jakiegoś obrońcy starych bajek, bo to już nudne xD

ocenił(a) serial na 8
AndekMorcom

Nie może i nudne ale no to jakaś bajka dla ćpunów XD

ocenił(a) serial na 1
radas1998

Zgadzam się z radas1998 mimo że ma 17 lat i wątpię żeby tak dobrze znał stare klasyki Cartoon network czy starego fox Kids.
Mam koleżankę, która uważa iż krytyka tej bajki to absurd bo ma w sobie ukryte mądrości.
Ja się tylko pytam gdzie?
Bajka nie jest dla normalnych, nie zdziwi mnie jak jest puszczana w psychiatrykach, a ci biedni ludzie cieszą się z niej jak 15 letnie -nie dziewice- z Violetty.

ocenił(a) serial na 7
Karolina_B_K

Oni przynajmniej nie mają takiego smutnego życia jak ty :')

ocenił(a) serial na 1
AndekMorcom

No tak lepsze na lsd. Mordka się cieszy i jest jak w reklamie skittles. A po studiach szara rzeczywistość pracy w kibla w mc donalds ie.

Karolina_B_K

Kto nie przeżył tego osobiście, nie powinien się wypowiadać.

ocenił(a) serial na 8
Karolina_B_K

Ale lepsze to niż Wujcio Dobra Rada to dopiero :D

ocenił(a) serial na 9
Karolina_B_K

Motywujące cytaty, historie z życia wzięte przeniesione do kolorowego świata post-apo, różnorodni bohaterowie, uczący się na błędach protagonista, nawiązania do popkultury, wyciągnie z komicznych i dziwnych postaci tego, co najlepsze i ukazywanie, że każdy ma w sobie coś fajnego i ciekawego, przedstawienie wydarzeń/sytuacji z różnych punktów widzenia osób o odmiennych osobowościach i płciach- to wszystko w pierwszych kilku odcinkach.

Poza tym rewelacyjne animacje, świetne piosenki, intrygujące dialogi i wiele innych. Zupełnie nie zasługuje na 1, ale rozumiem, że niektórzy nie radzą sobie ze skrajnymi emocjami. :) Oczywiście nie jest to humor i styl opowieści, który każdemu przypasuje, ale nieco obiektywizmu by się przydało.

ocenił(a) serial na 9
Karolina_B_K

Wiesz ja mam 33 lata wiec już troszkę wiem o świecie i paru rzeczy więcej pewnie się nauczyła. Adventure Time to wartościowa pozycja ma wiele ukrytych znaczeń choć moze wydawać się głupia. Nie będę bronić na siłę bo rozumiem, że seria może się nie podobać. Mówię też z perspektywy rysownika którym sama jestem i prezentuje zupełnie inną kreskę i mogło by się wydawać, ze te "brzydkie" na pozór rysunki do mnie nie przemówią. Ale one coś w sobie mają nie potrafię określić co słowami, ale to mnie przyciąga. Poza tym w odcinkach są naprawdę świetne piosenki np"Everything Stays" lub "I'm just Your problem" i wiele innych.

ocenił(a) serial na 9
radas1998

Porównanie nieco od czapy. To zupełnie różne animacje. Inna tematyka, humor, wiek odbiorców, przesłanie, sposób poprowadzenia fabuły.

ocenił(a) serial na 9
CasperChase

Poza tym, kultowe kreskówki są bardziej znane, więc znajdzie się sporo osób zaniżających ocenę. "Pora na przygodę" jest raczej dla tych, których zaintrygowała wizja twórców, a nie natknęli się na serial przez przypadek.

harley__quinn

nie przesadzajcie znam ludzi którzy jak byli mali oglądali south park i nic im się nie stało

ocenił(a) serial na 6
harley__quinn

Czy tylko ja odpieram to jak pochwałę serialu?

ocenił(a) serial na 9
bartmix

Nie tylko ty ;)

A w zasadzie coś w tym złego ?

ocenił(a) serial na 10
harley__quinn

Czyli rozumiem że jak bajka jest kolorowa i ma głupawe postacie i humor to odrazu jest dla narkomanów?

Bananan_69

Jak najbardziej, wraz z "Wujciem Dobrą Radą", "Gumballem", "Stevenem Universem" czy nowymi, twerkującymi "Atomówkami" pasuje do tego opisu jak znalazł.

ocenił(a) serial na 9
harley__quinn

No najzabawniejsze jest że ja kolekcjonuję komiksy na których wpisane jest dla młodzieży i dorosłych tymczasem w Empiku stoją na półce z książkami dla maluchów XD

harley__quinn

Masz rację - ten serial jest dobry dla maluchów, mięczaków i wapniaków, a także ćpunów, żuli i śmierdzieli, które robią kupę w majtki.

ocenił(a) serial na 9
harley__quinn

Dobra reklama. Myślę sobie, co tu się w ogóle wyprawia??? Zachęciliście mnie. Kupuję taką formułę. Poziom abstrakcji -hard. Zupełnie jak nasza Kraina Grzybów.

ocenił(a) serial na 6
harley__quinn

Uczy najmłodszych akceptować rzeczywistość taką, jaką jest.

Przynajmniej to była pierwsza myśl jaką napisałem po obejrzeniu serialu.

ocenił(a) serial na 1
harley__quinn

Ten serial to gó...o pod względem tym jaki mają zarys jak i ten humor

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones