PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33993}

Przyjaciele

Friends
8,3 334 983
oceny
8,3 10 1 334983
8,8 20
ocen krytyków
Przyjaciele
powrót do forum serialu Przyjaciele

Dajta spokójta

ocenił(a) serial na 10

Wszyscy narzekacie a to na Rossa a to na Pheobe a prawda jest taka, że każda postać jest świetna na swój sposób :) Kocham każdego z osobna i żałuję, że nie są prawdziwi, spakowałabym się w samolot i próbowała się zaprzyjaźnić w trybie now :D

Mythlin

Dokładnie aż by się chciało z takimi osobowościami obcować :)

ocenił(a) serial na 9
Mythlin

Niestety to fikcja, dlatego tak doskonała :)(Chociaż magia tego serialu polega właśnie na niedoskonałości głównych bohaterów.)
Co do pierwszej części Twojej wypowiedzi to zgadzam sie w 100%. Obejrzałem cały serial kilkukrotnie na przestrzeni lat i nie ma "przyjaciela", który nie byłby moim ulubionym (na jakimś tam etapie). Może do niektórych postaci trzeba poprostu dorosnąć, żeby dojrzeć i docenić komizm w zachowaniu, poczucie humoru. Cała szóstka prezentuje całkowicie różne modele osobowości i z każdą można się po części utożsamić. Przynajmniej ja tak miałem :)

ocenił(a) serial na 10
paratrooper87

A do kogo według Ciebie trzeba dorosnąć? ;>

ocenił(a) serial na 9
m_a_c_88

Odniosłem się do tego co napisała autorka tematu. Większość moich znajomych za ulubionego "przyjaciela" podaje Joeya lub Rachel. Spytany 10 lat temu odpowiedziałbym podobnie. Wtedy Pheobe wydawała się dziwna, na Rossa i Monicę nie zwracałem uwagi. Z biegiem czasu przekonałem się do wszystkich.

Poza tym napisałem "może" :)

ocenił(a) serial na 10
paratrooper87

Jak mogłeś nie wymienić Chandlera? Mój numer jeden od zawsze ;)
Z resztą 'przyjaciól' miałam różnie, Rachel bardzo lubiłam, potem zaczęło mi być bliżej do Monici. Phoebs mnie raczej denerwowała, ale jak oglądałam ze znajomymi i widziałam, że to właśnie ona i Joey najbardziej ich śmieszą, sama zaczęłam przychylniej na tę dwójkę patrzeć ;) Do Rossa, a właściwie Davida przekonałam się przy bloopersach, gdzie to właśnie Schwimmer z chłopaków najwięcej się śmiał i wygłupiał, sympatia do niego przeszła również na jego postać ;) Do czasu aż się nie dowiedziałam, że 1mln za odcinek był jego pomysłem heh (jejku ale się napowtarzałam z tym 'jego' )
Pozdrawiam

m_a_c_88

Za sprawienie niezliczonej ilości u/śmiechu na całym świecie należał im się ten milion :)

m_a_c_88

Ja wiem czy to jego pomysł? Zresztą dostali taką gażę dopiero w finale serialu, a raczej im się to należało. Dobrze wiedzieli co stworzyli i chcieli godziwie na tym zarobić. Nie mam z tym żadnego problemu, że każdy z szóstki zgarnął po 18mln dolarów za 10 sezon. :)

ocenił(a) serial na 10
tupac1991

Jego, jego. W którymś wywiadzie to przyznał.

ocenił(a) serial na 10
paratrooper87

Dokładnie masz rację. Serial nie byłby taki sam bez któregoś z puzzli, tzn. przyjaciół. Kiedy oglądałam pierwszy raz to oczywiście najbardziej lubiłam Rachel i Rossa i najbardziej skupiałam się na kibicowaniu ich uczuciu. Gdy oglądałam drugi raz to miałam to samo z Monicą i Chandlerem, mimo że kiedyś Monica wydawała mi się irytująca. Najdziwniejsza zawsze wydawała mi się Phoebe, myślałam sobie "po co ona tutaj w ogóle, przecież nie pasuje do reszty paczki", a Joey zawsze wydawał mi się takim banalnym wyborem na "ulubionego friendsa", no bo przecież jak można go nie lubić? Spójrzcie tylko na niego :) Ale przy kolejnym podejściu do serialu doszłam do wniosku, że wszyscy są świetni na swój sposób, każdy z aktorów odwalił kawał dobrej roboty, nie mówiąc już o scenarzyście i autorach dialogów. No co tu dużo mówić, sitcom wszechczasów :)

Mythlin

Rossa przestałam mniej lubić po tym jak zdradzić Rachel, a potem zachowywał się tak jakby to on był bardziej "pokrzywdzonym", ale prawda jest taka że UBÓSTWIAM miny Rossa. są najbardziej epickie ze wszystkich. a postać Phoebe nigdy do mnie nie przemawiała, ale nie wyobrażam sobie bez niej "Przyjaciół" ;3

ocenił(a) serial na 10
isobel

Przecież "mieli przerwę" ;)

ocenił(a) serial na 10
isobel

isobel, mnie właśnie też zawsze rozwalają te jego miny - Schwimmer robi to oscarowo i niepowtarzalnie :)
dlatego Rossa lubię oglądać najbardziej ale jak większość tutaj, uważam że każdy jest świetny na swój sposób

Mythlin

Postacie są świetne i tak samo dialogi, nie potrzeba sprośnych żartów i gołych tyłków żeby widz się śmiał. To jest genialne co tu zrobiono, oglądam co roku od nowa wszystkie odcinki za każdym razem śmiejąc się z tych samych scen :) Co ciekawe za młodzieniaszka utożsamiałem się z Joeyem, teraz trochę lat później jakoś Chandler mi jest bardziej bliższy.

ocenił(a) serial na 10
Mythlin

Ciężko sobie wyobrazić przyjaciół bez któregokolwiek z aktorów, i każdy z nich wniósł do serialu wiele. Dla mnie kiedyś numerem jeden był Chandler w tej chwili miałem możliwość obejrzeć większość odcinków i w pewien sposób odkryłem ten serial na nowo, nie mówiąc o tym że niektóre odcinki oglądałem po raz pierwszy lub po niemal 20 latach ( wtedy w czasach liceum, canal + odblokowywał przyjaciół :) aż łezka się kręci w oku jak dawno to było ) i na równi z Chandlerem doceniam Rossa, do Phoebe mimo wszystko nie mogę się przekonać, choć nie wyobrażam sobie bez niej serialu, ale kto wie może jak obejrzę ten serial za 10 lat zmienię zdanie:). PS. Oglądaliście zdjęcia z Friends Anniversary , Courteney Cox wygląda strasznie, a była jedną z najładniejszych aktorek lat 90, Anniston jakoś na make up-ie się trzyma, Kudrow też, ale najlepiej upływ czasu zniósł Schwimmer, za to szkoda Perryego.

ocenił(a) serial na 10
sleppy80

Nie mogę przeżyć tego, że Perry poszedł drogą, którą poszedł ale i tak piątka za to, że próbował się otrząsnąć...szkoda, że z marnym skutkiem. Courteney przegięła z operacjami, moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie bo ani nie jest na tyle stara by je robić, ani nie były jej do niczego potrzebne ale presja "bycia piękną" robi swoje ;) A Aniston? Uważam, że jest piękna do dziś i chyba nawet naturalna.
Co do Phoebe też kiedyś za nią nie przepadałam, ale na dzień dzisiejszy gdybym miała wybrać którąś z dziewczyn na swoją przyjaciółkę to wybrałabym ją bo wydaje mi się najbardziej oddana i chyba nawet nie zdarzyło jej się odbić chłopaka drugiej jak to było czasem między Rachel i Monicą. Jest przede wszystkim szczera i miło zwariowana, za to ją pokochałam :)

Kocham też Chandlera, to moja miłość na całe życie, mam nadzieję, że jeszcze nie jest "po nim". Trzymam kciuki.

ocenił(a) serial na 7
Mythlin

Dawniej moim ulubionym bohaterem był Ross - taki tam sympatyczny nieco staroświecki paleontolog. Ostatnio coraz bardziej podoba mi się postać Phoebe. Co za dziewczyna. Co za pomysły! Świetna postać.

użytkownik usunięty
Mythlin

"Na swoj sposob", to dobrze ujete, mi sie niepodobalo jak Monika powiedziala "slub jest wazniejszy niz jakies glupie dzieciaki!(w tym przypadku chodzi o te na ktore dali pieniadze na cele charytatywne)", mam troche pogardy do scenarzystow za wkladanie takich rzeczy do serialu ktory powinien prezentowac prawidlowe stosunki

ocenił(a) serial na 10
Mythlin

każdy z nich jest inny i na swój sposób zwariowany i dlatego tak dobrze się ze sobą dogadują, mogę ich oglądać zawsze i wszędzie

ocenił(a) serial na 9
Mythlin

Co racja to racja

Mythlin

hoho. Dajta spokójta. Tak w rzeczywistości każda postać w tym serialu jest żałosna. Gó...o, które nie śmieszy

ocenił(a) serial na 10
mendalysa

Przeciez Pheebs jest cudowna. Wystarczy ją zrozumieć albo być zakreconym jak ona. Jezeli nie jestescie to nie dziwcie sie, ze was drazni. W realnym zyciu jak spotykacie kogos o zupelnie innym charakterze, ktory odbiega od waszego ciezko wam go polubic. Nie wiem kogo bym wybrał na ulubiona postac. Na przestrzeni kilku lat obejrzalem calosc przynajmniej 10krotnie. Obecnie jestem na odcinku z Vikramem w 9 sezonie. Bawi tak samo kazdy odcinek.
U kazdego cenie co innego. Najmniej chyba lubię Rachel. Wrazenie jakie pozostawila w 1 sezonie nie minelo do konca.
Cholernie jestem zawiedziony, ze Ken Addams nie skonczyl z Regina Phalange. :(

ocenił(a) serial na 8
Mythlin

ross i chandler to moje ulubione postacie

ocenił(a) serial na 10
Mythlin

Jak ogladałem "przyjaciol" to marzylo sie mi coby miec pod reką taką ekipe zdystansowanych , pokreconych a jednoczesnid inteligentnych ludzi . Nietety to utopia ale pomarzyc zawsze mozna . Ale oni tam przez te 10 lat mirli frajde na planie i co lepsze dostawali za to grube miliony .

ocenił(a) serial na 7
Mythlin

Nienawidze Phoebe. Szczegolnie w odcinku, gdzie jest kreacjonistka lub gdzie wierzy, ze w kocie jest dusza jej matki. Serial bylby lepszy bez tej durnej postaci. Co ciekawe w 1 sezonie bardzo ja lubilem, ale im dalej tym gorzej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones