PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 36 803
oceny
8,4 10 1 36803
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

https://www.youtube.com/watch?v=CID-sYQNCew

O co chodzi z tym pędzącym zoo z końca openingu?

ink1313

W tym openingu jest dużo symboliki i luźnych powiązań z tym co rzeczywiście się wydarzy.
Po środku tego "pędzącego zoo" biegnie tytan, którego atrybutem/znakiem szczególnym(tak jak wcześniej wzrost u kolosa czy wytrzymałość u opancerzonego) jest to, że jest zwierzęciem/bestią(od japońskiego "獣"(Kemono), co znaczy zwierzę/bestia), więc według mnie po prostu pokazali tam te różne bestie i zwierzęta dla podkreślenia tego.

DROBNY SPOILER:
W 70-tym rozdziale mangi, pod koniec pojawiło się info, że to "najsilniejszy tytan", więc ja tą szarżę zwierzaków pod koniec odbieram jako ukazanie tej jego potęgi.

Soleks100000

Mangę czytałem, ale nie jestem na bieżąco. Ktoś w komentarzach pod filmem miał fajną teorię dotyczącą Sowy. Nic więcej nie napiszę, bo to spory spoiler.

0:29 openingu: fajnie, że zobaczymy coś więcej o mojej ulubionej parze.

ocenił(a) serial na 9
Soleks100000

A tak z innej perspektywy jak widzę dobry serial anime o dość orginalnej fabule zaczynam się zastanawiać skąd dany autor czerpał natchnienie i w przypadku tytanów po obejrzeniu endingu drugiego sezonu przychodzi mi na myśl że to mogła być przygoda Guliwera no bo w zasadzie tam też były dwa królestwa na różnych wyspach.

ocenił(a) serial na 7
Soleks100000

Jestem na bieżąco z mangą i dalej nie rozumiem co miałaby te zwierzęta reprezentować. Raczej nie tytano-ludzi przynajmniej tych żyjących. A wyglądu małpiszona nie trzeba podkreślać zwłaszcza wymarłymi stworami.

ocenił(a) serial na 7
vivisco

Między Bogiem a prawdą to była najgłupsza rzecz ever - zwłaszcza "szarżujący" wieloryb. Taką symbolikę, to tylko u Coelho można spotkać xD.

vivisco

Też nic z tego nie rozumiem co to ma do mangi. Serial dość przegadany i okrojony, ratuje go świetny soundtrack i to, że tej mangi zwyczajnie nie da się spiepszyć.

ocenił(a) serial na 10
ink1313

Fajne zoo... tyranozaury i latające wieloryby :D

ocenił(a) serial na 9
ink1313

Póki co to drugi sezon raczej zawodzi. Zamiast powoli wprowadzić do serialu to tu od razu pada jakiś mur(szczerze mówiąc nie pamiętam już po tylu latach co to za mur), a w drugim spowalniają akcje i znowu pokazują historyjki pobocznych postaci. A potem znowu skończy się sezon i znowu nic nie wyjaśnia.
Nie wiem, czekałem z niecierpliwością na 2 sezon, ale jak już wszedł to jakoś mnie nie porywa. Czy te odcinki są takie meh, czy przerwa po prostu była za długa?

ocenił(a) serial na 9
AgraelRaelag

Jeśli chcesz wyjaśnień, polecam mangę :) Oglądając anime, poczekasz na nie pewnie jeszcze kilka dobrych lat

Co do murów to w pierwszym sezonie padł tylko jeden z nich oraz jeden z dystryktów drugiego muru, który jednak odzyskali dzięki Erenowi. Teraz z kolei podejrzewają, że padł cały drugi mur, co oznacza, że zostaje im tylko trzeci. Daje to, jak widać poniżej, bardzo mały obszar w rękach ludzkości
http://vignette1.wikia.nocookie.net/shingekinokyojin/images/c/c5/Map_of_the_Wall s.png/revision/latest?cb=20160618141643

ocenił(a) serial na 10
Sheilad

Gdzieś w internecie można czytać mangę po polsku?

ocenił(a) serial na 9
Nikelaine

Gdzieś widziałam, ale tylko do pewnego rozdziału, potem już jest chyba tylko po angielsku

Nikelaine

Tu znajdziesz przetłumaczone rozdziały od 1 do 51 do czytania on-line: http://www.manga-lib.pl/index.php/manga/online/shingeki_no_kyojin,1

ocenił(a) serial na 10
Soleks100000

Dziękuję <3

ocenił(a) serial na 5
Soleks100000

Pewnie wiesz, ale dla innych: jest jeszcze seria poboczna http://manga-skan.pl/manga-shingeki-no-kyojin-before-the-fall.html z akcją dziejącą się 70 lat przed upadkiem muru. Jak na razie (25 rozdziałów) nie jest zbyt porywająca, ale kto wie, może coś poważniejszego się z tego wykluje.

A tak przy okazji, bo widzę że obcykany jesteś w temacie, wiesz może gdzie znajdę przetłumaczoną mangę NANA? Dokładniej, to chodzi mi o rozdziały 30 do 41; 58; 63 i 70 do 79. Rozdziały 72 do 76 wprawdzie znalazłem, ale jakość tłumaczenia nie była najlepsza.

acidity

O Before the Fall wiem, jednak mnie osobiście nie porwało za bardzo. Za mało wspólnych mianowników z główną fabułą, inna kreska, inne postacie itp.

Co do "obcykania", to tyczy się to głównie tematów kilku serii, które najbardziej lubię, a że tytani do tych serii należą stąd moja wiedza. Seria NANA jest mi niestety znana tylko z nazwy, więc niestety nie pomogę :(

Soleks100000

Ej pytanie poza nawiasem z takim samym nickiem jestes na wiki bo mi taki uzytkownik mignal tam z takim samym nickiem jak Twoj? O a sa jakies grupy na fejsie moze do ktorych warto dolaczyc zeby podyskutowac o mandze i anime?

mania19

Tak, to ja. Współ-administruję polską snk wiki.
Co do grup to są dwie duże grupy na facebooku, jedna typowo dla fanów mangi, którzy są z nią na bieżąco i druga bardziej dla fanów anime, ale szczerze powiedziawszy nie podoba mi się sposób administrowania obydwa grupami, więc przestałem je polecać innym :/

Soleks100000

Rzadko sie slyszy zeby ktos narzekal na adminow z grupy :)

mania19

W przypadku, gdy w grupie o anime admini słabo pilnują by ludzie nie spoilerowali, a wśród postów przeważa spam filmików jednej osoby, która analizuje w nich mangę, a przy tym nabija sobie wyświetlenia i jeszcze admin chce jej ustawić auto zatwierdzanie, a w grupie o mandze wśród adminów są osoby napastliwe, wulgarne, a ponadto można wylecieć za różnicę zdań z osobą zarządzającą... no trudno nie mieć uwag krytycznych :(
- https://www.facebook.com/groups/812508228773432/
- https://www.facebook.com/groups/snkpolska/

Soleks100000

Czyli jak bede miala inne zdanie od adminow to wylece? To chyba podziekuje za taka grupe

ocenił(a) serial na 10
mania19

Ja z grupy o mandze wyleciałem "za prowokowanie nieprzyjemnych sytuacji", bo napisałem post wychwalający 3 postacie i na końcu napisałem dlaczego nie znalazły się na tej liście dwie inne po czym dostałem autobana bo "mogłem spowodować kłótnie". W drodze dyskusji na temat wyjaśnienia czy ban był słusznie dany najpierw dostałem różne powody zbanowania(bycie gburem, wulgaryzmy, mowa nienawiści-ogólnie co wpadło do głowy) aż w końcu adminka doszła do wniosku, że nie pamięta za co napisałem ale jej się to nie spodobało i wyleciałem. I jak jej napisałem, co mniej więcej zawierało się w moim zbanowanym poście, to dostałem odpowiedź że "za nic nie banujemy" xD Podesłała mi regulamin, w którym powoływała się, że mogą banowac wedle własnego uznania to też się na niego powołałem bo mają obowiązek wyjaśnić mi mój powód zbanowania(a czego zrobić niepotrafiła). W efekcie dostałem odpowiedź, że nie musi mi niczego udowadniać za to JA MUSZĘ udowodnić, że niesłusznie mnie zbanowały xD Później rozmowa zatoczyła martwe koło...

Więc sama widzisz, jak chcesz to dołącz tam, ale uważaj co wstawiasz bo wylecisz szybciej niż się tam pojawisz :)

Pavolvo

No raczj nie mam checi dolaczenia do grupy gdzie wyrzucaja wg swojego widzimisie zamiast wg regulaminu.
Moje opinie pewnie by im sie nie spodobaly haha

To, ktore postacie wychwalales a ktore nie, ze mogles spowodowac klotnie? :D

ocenił(a) serial na 10
mania19

Ogólnie to Leviego i Erwina zjechałem, nazwałem ich przegrywami bo pierwszy od pewnego czasu wszystkie akcje jakie miał do wykonania to nie dawał rady, a przy drugim po prostu walnąłem standardowym tekstem, że jak nie zabije przynajmniej kilkaset osób to Erwin nie jest sobą xD A temat był o największych wygrywach wśród postaci, więc nawet głównym celem nie było ich jechanie :P

Ogólnie moje wyrzucenie podlegało pod regulamin, gdyż wyrzucają za 2 upomnienia i jedno było uzasadnione-wulgaryzmy, nieważne że nie były one nacechowane negatywnie i kogoś/coś wyzywały lub ubliżały, no ale jednak w tym punkcie się zgadzam. Za to nie potrafiły uzasadnić drugiego upomnienia za które wyleciałem, no ale jednak i to podlega pod regulamin gdyż owy regulamin pozwala im na tak swobodną i krzywdzącą dla innych jego interpretację. Więc sama widzisz :P

Pavolvo

Levi nie jest zly, ale troche nudny, bo jest tylko postaci do niego podobnych. A o Erwinie czytalam, ze on chce swoje przekonania udowodnic i spelnic marzenia, wiec dlatego poswieca ludzi, troche nieladnie z jego strony. A kogo pochwaliles?

Ps ciekawosc wygrala i sie zapisalam do tej grupy bardziej od mang. Przejrzalam troche postow i dziwnie mi bo nawet admini czepiali sie literowek, jeden sam wyzywal laske a ponoc tego nie wolno, nie wspomne o klubie wzajemnej adoracji,

ocenił(a) serial na 10
mania19

Levi nie jest nudną postacią, sezon 3 Ci to pokaże. Ale nawalił w paru akcjach, w większości przez "szczęśliwy" obrót spraw dla jego przeciwników, ale nawalił :P Erwin za to chce udowodnić, że jego ojciec miał rację. Jest postacią również ciekawą, no ale wyznaje zasadę "cel uświęca środki" więc przejmuje się stratami w ludziach, ale ważniejsze od losu swoich żołnierzy albo własnego jest właśnie obrany wcześniej CEL. Ale ogólnie Erwin stał się memem w fandomie mangowym SnK i dlatego z niego pośmiałem :P

Pochwaliłem Dota Pixisa za to, że odniósł pierwsze zwycięstwo nad tytanami(Trost) i ogólnie wraz z rozwojem sytuacji tak naprawdę nic nie ryzykował, a zyskał wiele. Na chwilą obecną można śmiało stwierdzić, że Oddział Stacjonarny jest chyba najsilniejszym, a przynajmniej najliczniejszym ze wszystkich korpusów wewnątrz murów. Drugą postacią była Mikasa, bo nie popełnia dwa razy tych samych błędów i szybko się na nich uczy oraz ogólnie jest niezawodna niemal zawsze. Przynajmniej nie zawodzi tak często jak jej wujaszek. Trzeciej postaci nie pamiętam, ale chyba dla beki ją podałem :P

No cóż, ja nie mam tam dostępu od roku więc nie wiem co się tam dzieje, ale życzę miłego uczestnictwa w życiu tejże grupy i dostępu do chapterów po Polsku jeśli jakieś się ukażą :) Mi zostało czytanie po angielsku i czytanie opinii również w tym samym języku na MALu...

Pavolvo

Jak dla mnie Levi jest narazie nudnawy, a jak obejrze 3 sezon to wtedy powiem czy sie cos zmienilo :)
A ja Ci powiem, ze jakos nie interesuje mnie czytanie mangi :) zainwestowalam w inne hehe.
A co do grupy to narazie sie boje wypowiadac bo mnie zaraz zjada haha dzołķ :)

ocenił(a) serial na 10
mania19

Przeszłość Leviego jest do pokazania jeszcze przed nami, można powiedzieć, że jest o wiele więcej "nudnych" postaci w anime-nie ze względu na swoje sztampowe charakteryzacje, ale ze względu, że ich wątki w większości są już zamknięte i ciężko o ich dalszy progres(mogliby umrzeć xD ).
Ja w sumie nigdy nie czytałem papierowej mangi, tylko online i tylko w wypadku SnK no ale uznałem, że spróbuję i zamówiłem ostatnio tom 1 SnK, bo tam są pewne niewyjaśnione hinty, które w anime usunęli i zastąpili rzeczami bez większego znaczenia.
Ja tam może wejdę sobie jak wyjdzie nowy chapter mangi z mojego troll konta na fb, by poczytać polskie opinie na temat najnowszego chaptera bo naprawdę grubo się w mandze robi :P

Pavolvo

Ty tu o lewym koncie nie pisz bo Ci admini z grupy dojda do Ciebie haha

No ja Ci powiem, ze ostatnio sie naogladalam troche anime i zachcialo posiadac mi sie kilka mang. :) juz mam wystarczajaco ilosc ksiazek, czas na mangi haha

ocenił(a) serial na 10
mania19

xD jedno lewe konto mi tam już zablokowali, czas na drugie :P

Ja mam jeszcze do skończenia 4 książki, których doczytać nie mogę i 3 kolejne na półce czekają(ahh te promocje 3 książki w cenie 2), jak zacznę jeszcze mangi kupować to nigdy tego nie przeczytam chyba xD

Pavolvo

A ja musialam czesc ksiazek musialam na strych wyniesc bo nie mialam miejsca gdzie trzymac :)
ale na mangi to sobie szafe dokupie haha :)

To nie pytam ile masz tych lewych kont :D
Promocje sa najlepsze :D

ocenił(a) serial na 9
Pavolvo

Może w wyniku działań Erwina ginie dużo ludzi, ale gdyby nie on, sprawy w ogóle nie ruszałaby do przodu. Moim zdaniem trudno go nie doceniać. Weźmy choćby proces dotyczący dalszych losów Erena- w pewnym momencie wszystko szło w tak beznadziejnym kierunku, że gdyby nie plan Erwina Eren skończyłby raczej dosyć marnie

ocenił(a) serial na 10
Sheilad

It's another day for the Survey Corp xD

Erwina można oceniać z dwóch stron i każda strona ma swoje wady i zalety w argumentacji. Obojętnie czy zderzą się ze sobą zwolennicy czy przeciwnicy Erwina-obie strony będą miały rację w głoszonych przez siebie tezach. Nie sposób się nie zgodzić z Twoimi słowami, ale również nie możesz zaprzeczyć, że tak jak Levi powiedział: "zanim dotrzemy do prawdy, zabraknie nam ludzi". Może i zbliżył się do ukazania owej prawdy, ale w końcu dojdzie do tego, że nie będzie komu poznać tej prawdy, a braki w ludziach może kiedyś w krytycznym momencie odbić się czkawką i zaprzepaścić to, co do tej pory się udało osiągnąć. I temu faktowi również nie jesteś w stanie zaprzeczyć. Więc prawda leży i tu, i tu.

Erwin to taki Itachi z "naruto", wielu go chwali, ale i przeciwnikom jego postępowań nie sposób nie odmówić racji :)

ocenił(a) serial na 9
Pavolvo

Jasne, że tak ;) Zawsze są dwie strony medalu.
Wprawdzie moim zdaniem łączne zyski ze wszystkich działań Erwina (mając tu na myśli również mangę) przewyższają straty, ale wcale nie musiało tak być. Sam zresztą mówił o swoich planach, że przypominają hazard. I faktycznie, było w nich wiele niewiadomych, wiele rzeczy, które opierały się raczej na przypuszczeniach niż na pewności. I, tak jak mówisz, w pewnym momencie te straty w ludziach mogły się faktycznie odbić i doprowadzić do katastrofy

ocenił(a) serial na 10
Sheilad

I się odbiły, wystarczy zobaczyć ilu mają teraz członków xD

Poza tym efekty niby jakieś są, ale można było to lepiej rozplanować mniejszym kosztem strat. Jego hazardowe taktyki działały tylko dzięki temu, że miał szczęście przy paru sytuacjach. Z racji, że to temat o drugim sezonie to powiem tylko, że nie wiem dlaczego w tej dużej bitwie, która odbędzie się w drugiej połowie 3 sezonu nie wysłał części oddziału murami tak jak przyjechał na murze w 2 sezonie, a zamiast tego "hurr durr wszyscy szturmujemy od głównej bramy" jakby nie myślał, że może tam być jakaś pułapka, albo opór przez który trzeba by było się przebijać jak w S02E11.

Zyski są, oczywiście, ale nieproporcjonalne do strat.

ocenił(a) serial na 9
Pavolvo


SPOILERY Z MANGI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Trudno tak naprawdę ocenić, czy to się odbiło, czy nie. Z jednej strony nie było żadnej sytuacji, w której większa ilość żołnierzy bezsprzecznie gwarantowałaby im zwycięstwo, podczas gdy z mniejszą ilością odnieśli porażkę (a przynajmniej ja sobie nie przypominam), z drugiej nie wiemy, co by się stało, gdyby jednak było ich więcej. Kto wie, może to pomogłoby im w jakiś trudny do przewidzenia sposób

Co do tego wysłania ludzi murami, to, szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem, o co ci chodzi. Co by to zmieniło, że poszliby murami? I tak musieli w pewnym momencie dotrzeć do tej bramy, bo to ona była celem misji. Chyba że chodzi ci o to, że mógł bardziej rozdzielić ludzi w terenie?

Co do ogólnego bilansu, to jeżeli za straty uznać wszystkich poległych ludzi, a za zyski jednego shiftera (Erwin i w pierwszym, i drugim sezonie w dużej mierze przyczynił się do tego, że Eren wciąż jest z nimi) oraz schwytanie jednego z wrogich shifterów czyli Annie (też w pewnej mierze jego zasługa), to moim zdaniem zyski przewyższają straty. Patrząc po tym, że w najnowszych rozdziałach mangi minęło tyle lat, a wciąż nie doszło do ostatecznego starcia z ludźmi spoza wyspy, można spokojnie założyć, że żołnierze odbudowali już swoją liczebność, więc w tej chwili te straty w ludziach nie mają już takiego znaczenia (wiem, że okropnie to brzmi, ale to tylko fikcja, więc pozwolę sobie to napisać :P), podczas gdy zyski są trwałe

ocenił(a) serial na 10
AgraelRaelag

''Czy te odcinki są takie meh, czy przerwa po prostu była za długa?''

Chyba to jednak nie wina przerwy, bo mam bardzo podobne odczucia. Długo zbierałam się za oglądnięcie drugiego sezonu, po prostu wiele rzeczy na głowie, ale jak wreszcie wykaraskałam się z wszystkich zobowiązań siadłam i stwierdziłam - oglądam dwa sezony ciągiem i proszę mi nie przeszkadzać :) No i pochłonęłam wszystkie odcinki, różnicę w tempie pierwszego a drugiego sezonu widać gołym okiem.

Pierwszy sezon zwala z krzesła zwrotami akcji, dynamicznymi walkami, zmianami pleneru. Tego się nie da oglądać spokojnie, każdy odcinek kończy się tak, że trzeba sięgnąć po następny.

Drugi sezon jest nieco przegadany, naprawdę sporo retrospekcji, do tego skupia się też na bohaterach pobocznych i to tych, których niespecjalnie lubię - relacja Christy i Ymir dominuje w tych 12 odcinkach, niestety. Pierwszy odcinek był naprawdę intrygujący, ostatni również, ale sam sezon, hmm...

Nie zmienia to faktu, iż dla mnie SNK to najlepsze anime z jakim miałam styczność do tej pory. Fabuła jest po prostu miażdżąca i z pewnością zapoznam się z trzecim sezonem (który ponoć ma mieć premierę jeszcze w 2018 roku?)

ocenił(a) serial na 9
Veiller

2 sezon oglądałem jakiś czas temu, ale z tego co pamiętam, jego dalsza część bardziej przypadła mi do gustu i można powiedzieć, że "uratowała" w moich oczach 2 sezon SnK ;) W końcu zaczęło się coś dziać, fabuła iść do przodu, przybyło odpowiedzi na wiele pytań, no i trochę mniej Christy i Ymir(też ich nie lubię, zwłaszcza tej pierwszej), a troszkę więcej Erena(nie żebym go jakoś bardzo lubił, ale to w końcu główny bohater ;P).

Też uważam SnK za świetnie anime, przede wszystkim za fenomenalny soundtrack(jeden z lepszych z seriali w ogóle), wysoką jakość animacji, na świetnie wykreowanym świecie wraz z fabułą kończąc.

W dodatku to SnK przekonało mnie do "chińskich bajek", dzięki czemu mogłem później obejrzeć prawdziwe arcydzieło jakim jest Code Geass &lt;3

PS: Tak 3 sezon ma mieć premierę w lipcu tego roku. Tym razem nie będzie trzeba czekać kilka lat ;D

ocenił(a) serial na 10
AgraelRaelag

Soundtrack bez dwóch zdań jest fenomenalny - przesłuchałam go pewnie z milion razy :) Dlatego właśnie nie potrafię pojąć, jak ktoś może powiedzieć, że manga SNK jest lepsza od anime. Brak muzyki Hiroyuki Sawano w tle to potężny minus, do tego dynamika walk w anime jest niesamowita.

Ale oczywiście chylę czoła przed twórcą mangi - Hajime Isayamą - dzięki niemu mamy na świecie tak cudowną, złożoną fabularnie serię ''chińskich bajek'' :)

Co do Code Geass, zgodzę się, że anime jest świetne, dlatego też nie omieszkam zapytać Cię, jakie jeszcze są twoje typy? Może akurat podrzucisz mi pomysł na coś do oglądania :D

ocenił(a) serial na 9
Veiller

Niestety, nie pomogę, bo na anime po prostu się nie znam. Obejrzałem jedynie SnK, Code Geass, Fullmetal alchemist i Deathnote, a przy wyborze kierowałem się... rankingiem top 100 seriali na filmwebie :D Te 2 pozostałe serie mogę polecić, ale pewnie już dawno masz je obcykane, bo są chyba jednymi z bardziej popularnych przedstawicieli gatunku.

Jeśli nie musi to być koniecznie anime, to z całego serca polecam koreańską dramę(mój pierwszy kontakt z serialami z tego kraju) "Empress Ki". Może odstraszać ilość odcinków(aż 51, każdy trwający godzinę), ale naprawdę warto dać szanse, zwłaszcza jeśli lubi się takie klimaty. Te wszystkie pałacowe intrygi, wspaniałe stroje i rekwizyty, a wszystko to wplecione w historię Korei i Chin - dla mnie cudo.

ink1313

Gdzie oglądacie drugi sezon? Jest może gdzieś po polsku już? Widzę tylko angielską wersję (nie przeszkadza mi to, ale wolę zapytać).

Skaffim

http://snk.wbijam.pl
Polecam

CierboTV

Dzięki za linka. I jest już trzeci odcinek... :D

CierboTV

A nie to zapowiedź tylko trzeciego...źle popatrzyłem...

Skaffim

https://anime-odcinki.pl/anime/shingeki-no-kyojin-2-attack-on-titan-2

mania19

Mania weź pod uwagę kiedy ja o to pytałem :P

ocenił(a) serial na 10
ink1313

dopiero oglądam II Sezon, widzę ze Kult Muru znają prawdę ale nie chcą współpracować z ludzmi i Wojskiem, wydaje mi się ze w koncu Wojsko aresztuje wszystkich duchonywch Kultu Muru a potem bedą ich przesłuchiwać

vAkatsuki

Myślę że będzie cały poważny wątek z duchownymi i...jeszcze kilka innych ciekawych, ale nie chce spojlerować tutaj.

ocenił(a) serial na 10
Skaffim

ciekawi mnie czy Tytani Uwolnią się uwiezieni z Muru :D albo kim jest ten dowódca Tytanów ten co był w pierwszym odcinku co wygląda jak Goryl , mam nadzieje ze bedzie ponad 100 odcinków tak jak w Naruto, Dragon ball i w innych anime a nie tylko 20

vAkatsuki

Nie ma opcji, aby ten tytuł stał się tasiemcem. Obecny sezon będzie miał 12 odcinków i mangi jest obecnie na jeszcze dwa takie 12-odcinkowe sezony. Ponadto autor mangi planował orientacyjnie jeszcze kilkanaście rozdziałów swojego komiksu, więc cała seria będzie mieć trochę ponad 60 odcinków(zależy jak rozłożą przedstawianie wydarzeń na odcinki).

Soleks100000

A czemu 2seria ma tylko 12odc?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones