PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747284}

The Crown

8,2 93 951
ocen
8,2 10 1 93951
7,7 24
oceny krytyków
The Crown
powrót do forum serialu The Crown

Netflix wydał sporo milionów na ten serial i... było warto. Serial jest w każdym szczególe dopracowany. Muzyka może i się powtarza co odcinek ale bardzo pasuje. Czołówka może i krótka ale zrobiona ze smakiem. Obraz który ogląda się jak film nominowany do Oscarów. Reżyseria, kadry, światło dopracowane i przemyślane. Dialogi mocne (zwłaszcza królowej wdowy). Pewnych kwestii chciałoby się więcej jednak niestety z uwagi na historię nie jest to możliwe do końca. Kostiumy czyli piękne kreacje dworskich sukien, elegancja i szyk oraz dobrze skrojone mundury, fraki i garnitury. Serial można jedynie polecić. Choć jest coś co rozczarowuje. Sezon pierwszy ma tylko 10 odcinków i po ostatnim pozostaje niedosyt...

ocenił(a) serial na 8
marcinsg1987

Hej, orientujesz się może, czy będą kolejne sezony?

ocenił(a) serial na 10
Iri88

Drugi jest kręcony, zaplanowanych jest 6 sezonów - wszystko ma ukazać wydarzenia do współczesności

ocenił(a) serial na 8
dyyell

Super! Dziękuję za odp. :-) :-)

ocenił(a) serial na 10
Iri88

Jeszcze przed emisją pierwszego sezonu Netflix zamówił drugi sezon :)

ocenił(a) serial na 8
marcinsg1987

Dzięki za info. :) :)

marcinsg1987

Również jestem zachwycona. Z uwagi na ograniczenia czasowe obejrzałam do tej pory jedynie 5 odcinków, ale już na chwilę obecną mogę z całą pewnością powiedzieć, że będę śledziła kolejne sezony. Świetnie zrealizowany, produkcja castingów odwaliła kawał dobrej roboty (szczególnie w przypadku księcia Filipa, Churchilla i Edwarda), dopieszczony w szczegółach, tempo jak dotąd świetne, nie zauważyłam niepotrzebnych scen. Nic tylko usiąść i się zachwycać :)

ocenił(a) serial na 9
marcinsg1987

Ja jestem ciekawa czy Królowa Elżbieta obejrzała serial :)

Aneta_ja

Co nie? :) Ja chyba byłabym ciekawa.

ocenił(a) serial na 9
wera444555

Myślę że ona też jest ciekawa :) tylko czy jej sie podobało ;)

ocenił(a) serial na 10
Aneta_ja

Czytałem gdzieś ze ponoć obejrzała pierwszy sezon razem z Księciem Edwardem i jego małżonka :) Uznawszy jednakże część wątków za zbyt udramatyzowane.

ocenił(a) serial na 9
marcinsg1987

No właśnie, ciekawe, czy obejrzała, na przykład z księciem małżonkiem i czy wspominali stare dobre czasy? ;) A tak serio, jestem również zachwycona, na razie obejrzałam 6 odcinków i póki nie ma kolejnego sezonu zamierzam sobie dawkować tę przyjemność ;)

ocenił(a) serial na 9
Maja_90

Przecież Filip i Elzbieta żyją jak pies z kotem. Jakie dobre czasy,,,,

ocenił(a) serial na 9
marcinsg1987

Spodziewałem się nudnego historycznego serialu ale bardzo mnie ten serial zaskoczył. Muzyka, cała obsada, szczególnie Claire Foy jest rewelacyjna. Mam wrażenie że nie ma tu żadnych niepotrzebnych scen. Nie mogę doczekać się kolejnego sezonu.

marcinsg1987

Ja wlaczylam i wytrzymalam 40 minut. Niestety, ale zrobie moze kolejne podejscie :) Nic z arcydziela tam nie widze.

ocenił(a) serial na 8
marcinsg1987

Też tak sądzę ale 4 sezon nudny jak flaki z olejem, słaby po prostu.

ocenił(a) serial na 7
marcinsg1987

Czolowka jest bardzo slaba.

marcinsg1987

Ten serial będzie tłem do dyskusji z udziałem historyków i in ekspertów w programie na kanale historycznym. Które sceny najbardziej zapadły Państwu w pamięć? Tak, że zaczęli Państwo googlować jak to było naprawdę? Zapytamy o to ekspertów.

ocenił(a) serial na 7
marcinsg1987

Jak ten serial "osadza"rodzine krolewska,ociepla wizerunek czy raczej w druga strone?

ocenił(a) serial na 3
marcinsg1987

teza wysoce dyskusyjna - serial jest nudny jak przysłowiowe flaki z olejem, to współczesna Niewolnica Isaura

marcinsg1987

Jasne, ze wart! Jednak pierwsze dwa sezony są najlepsze. Kolejne też, bo Olivia Colman zagra zawsze świetnie, ale to już nie ten klimat co na początku.

ocenił(a) serial na 10
marcinsg1987

Znakomity serial. Znakomicie obsadzony. Odjazdówa. Gdybym mógł dać to dałbym i 15, i 20 ale maksymalnie mogę tylko 10 więc daję 10/10!!! Czekam na kontynuację a jest o czym.

ocenił(a) serial na 4
marcinsg1987

Słysząc tyle pozytywnych opinii, razem z siostrą postanowiłyśmy obejrzeć serial i kompletnie nie rozumiemy szału na niego. Obejrzałyśmy cztery odcinki, po których okazało się, że obie oglądamy 'jednym okiem', sądząc, że to ta druga się wciągnęła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones