PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792494}

The Rain

Regnen
5,9 25 990
ocen
5,9 10 1 25990
The Rain
powrót do forum serialu The Rain

Przez chwilę pomyślałem, że fajnie byłoby zrobić coś takiego w naszym kraju. Potem uświadomiłem sobie, że pewnie grałby tam Karolak i Jakubik.

Artanis

Szczególnie realistycznie wypadł by Karolak z tym wielkim zapasionym bebzolem 10 lat po katastrofie, gdzie ludzie nie maja co jeść. Do tego jego kunszt aktorski = cud, miód i orzeszki. A na końcu wielki bełt :P

karolinex

no np w 39 i pół był świetny

romek_krakow

Zgadzam sie. Świetna rola.
Koleżanka tylko w dobrej zmianie kina widzi sens i aktorstwo.moro kurski i misiu to podstawa. Resztę aktorów wskaże tadzik niepokalany.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
romek_krakow

Bo tam nie musiał grać tylko wystarczyło, że był sobą.

Artanis

A gdyby jeszcze reżyserem takiego serialu bądź pomysłodawcą został Patryk Vega to byłby prawdziwy cud, miód i orzeszki

kwa007

Akcja powinna się dziać w smoleńsku na brzozie. Misiu z maciarem to główny wątek miłosny

Baranek_Bozy

O mało co a spadłbym z ławeczki na której siedzę...

Baranek_Bozy

Nie umiesz szanować zmarłych? Nie szanujesz i żywych, już współczuję twojej kobiecie, albo facetowi :P

Artanis

Co z Jakubikiem jest nie tak?

Artanis

Zestawienie Jakubika z Karolakiem to lekka przeginka

Artanis

Jakubik to akurat jeden z nielicznych sensownych aktorow.Karolak natomiast hmmm to ze wystepuje w filmach nie znaczy ze GRA.

spidermarx

Gra. Samego siebie...

użytkownik usunięty
Artanis

Nie bój nic, jeszcze trochę, a ci z nas, którzy się w Europie i na świecie ostaną, będą mieli okazję zagrać w takim "serialu". Oby bez Karolaka... ;-)

co?

użytkownik usunięty
Darth__Envious

Widziałem kiedyś wystawę polskich fotografii z sierpnia 1939 roku. Słoneczko piknie świeciło, chłopy se łany kosiły, baby gomóły sera gnietły, dzieciska radośnie skakali, koci miauczali, pieseły szczekali...
Pewnie gdyby ich ktoś wtedy przyjacielsko szturchnął w ramię i zasugerował, że jednak wakacje w tym roku nie skończą się 1 września, to by też powiedzieli "co ?" ;-)
(Jedyne czego nie mogę sobie przypomnieć, to czy Karolak był na tych zdjęciach, czy nie)

Hahah :D Okej, to teraz zrozumiałem, o co Ci chodziło w pierwszym poście ;) To jak? Organizujemy jakiś bunkier i zapasy na czarną godzinę?

użytkownik usunięty
Darth__Envious

Całkiem przyzwoity tutorial odnośnie bunkra jest tutaj : http://www.filmweb.pl/film/Cloverfield+Lane+10-2016-714080

Wątpię jednak byśmy mieli taki komfort i możliwość, aby sobie spokojnie w ziemiankach pałaszować zgromadzone zapasy, gdyż ku naszym gruntom czują miętę starodawne narody; a to nasi odwieczni przyjaciele na zachodzie, bliźniaczy im wielbiciele polskości na wschodzie, a także bardzo ostatnio aktywni boży wybrańcy znad Jordanu, którzy od tysiącleci - gdzie się tylko pojawią - zmagają się z niczym nieuzasadnionymi aktami wobec się nieżyczliwości... Nie łudzę się specjalnie, że unikniemy ich bezpośrednich odwiedzin.

Pozwalam sobie wspierać Cię w Twych wątpliwościach i reszcie twierdzeń.

użytkownik usunięty
magdabacz

No to teraz wespół zespół czekamy na atak jakiegoś wściekłego lewka czy innego euroentuzjasty...

dobrze ze przyjda, po jedzenie nie bedzie trzeba daleko chodzic...

Artanis

Bez przesady. Czy w "Pittbulu", "Glinie", "Belfrze" albo "Watasze" grał któryś z wymienionych panów? Zresztą Jakubik to znakomity aktor, więc tylko się ośmieszasz takimi wypowiedziami. Marzy mi się polski serial S-F, niedługo Netlix wypuszcza polską produkcję w reżyserii Agnieszki Holland. Co prawda to nie będą post apokaliptyczne klimaty, tylko alternatywna historia Polski, ale za bezrybiu i rak ryba.

killer83_2

już się nie mogę doczekać tych komentarzy, że zlewaczała polska reżyserka na usługach rosyjskich agentów stworzyła obrazoburczą parodię porządnego serialu obyczajowego... XD :’)

ocenił(a) serial na 2
Darth__Envious

Będą i takie i jeszcze gorsze. Holland jest zaangażowana politycznie. I jako jedna z twarzy wrogów prawicy będzie tworzyć political fiction, brukający niedawną polską historię.
Tak więc polskiego serialu sci-fi nadal nie będzie, a po nieuniknionej klęsce Holland, Netfliks zastanowi się 3 razy, nim sypnie groszem na kolejny projekt.

acidity

racja, niestety jest zaangażowana politycznie, przez co mam wrażenie, że jej dzieła tracą na tym, gdyż dużo bardziej zależy jej na przedstawieniu opinii niż stworzeniu porządnego, pełnoprawnego filmu... Jednak co do klęski serialu nie byłbym taki pewny... W mojej opinii tematyka jest dosyć intrygująca, zwłaszcza dla zachodnich europejczyków, gdzie naturalnie nie dochodzą nagłówki polskich gazet, które będą prowadziły między sobą tradycyjną wojenkę... Dlatego uważam, że o ile u nas opinie mogą być bardzo podzielone, tyle na zachodzie może się spodobać alternatywna historia zza Żelaznej Kurtyny... O ILE HOLLAND ZANIECHA PRZEKAZYWANIA MYŚLI POLITYCZNYCH, A STWORZY PEŁNOPRAWNY I POPRAWNY SERIAL...

Artanis

Nie wiem po co się czepiać Karolaka.
Chociaż nie przepadam za polskim współczesnym kinem to Karolaka lubię,z tym,że zaszufladkowałem go jako aktora komediowego.
Dla mnie obsada w takim filmie z Karolakiem nie miałaby sensu,to tak jakby np: "Jasia Fasolę" wysłać w misję ratowania świata w "Armageddon" i oczekiwać,że będzie to poważny film.

Artanis

Nie wiem, co Ty chcesz od Karolaka. To bardzo zabawny człowiek.
Gdzie się nie pojawi, to go wyśmieją ;)

użytkownik usunięty
czerwona71

W punkt :D

Punkt G Cię swędzi że wspominasz?

czerwona71

Tak jak z ciebie :)

Baranek_Bozy

cześć Karolak

Artanis

Karolak przy aktorstwie w tym serialu wypada jak Al Pacino...

ocenił(a) serial na 2
Artanis

Ten duński serial to chyba największa porażka Netflixa. Ma być polski serial sf Netflixa, alternatywna historia PRL-u. Może to być słaba rzecz, jak to w Polsce, chaotyczna i niespójna, ale nie wierzę, że okaże się gorsza od tej duńskiej produkcji, która niemal sięga dna.

per333

Nieważne, zapłaciłem - będę oglądał :) Lost in space też zmęczyłem :)

per333

No właśnie miałem to pisać, przecież Holland robi sci-fi dla Netflixa o alternatywnej historii z Więckiewiczem zamiast Karolaka, więc zobaczymy co z tego wyniknie. Nie jestem przekonany, jak widzę nazwisko Maćka Musiała jako producenta i jednego z aktorów, to bierze mnie na śmiech, no ale powiedzmy że będziemy mieli już wkrótce swoją odpowiedź na Dark i The Rain na Netflixie.

Artanis

Tak a akcja bedzie sie rozgrywała w podapok znaczy w podkomunistycznym swiecie, gdzie milicja walczy o porządek z potężnymi moherami. W roli glownej oswiecinski,Pazura,dygant,dorocinski i popek

Artanis

ha ha ha... no i oczywiscie ta cała Bołądź, która gra wszędzie. Masakra. Dobrze, że to jednak się nie zdarzy.

Artanis

W reżyserii kurskiego i jarosława w roli głównej tadeusz niepokalany.

Baranek_Bozy

Wolałbym komedię z Petru i Schetyną jak walczą w postapokaliptycznym świecie o przetrwanie ich partii;) z Kurskim dramat by wyszedł a tak beka murowana :)

Artanis

Nie wszystko w Polsce ssie nie wszędzie gra Karolak (na szczęście) polecam serial Wataha chociaż to nie scifi

ocenił(a) serial na 2
Artanis

Polacy nie rozumieją sf, wszystkie produkcje jakie były to niewypał. Jedynie seks misja miała jakiś sens. Klątwa Doliny Węży jest idealnym przykładem sf nad Wisłą czy Hydrozagadka

ocenił(a) serial na 3
saturnnin

Dokladnie, Seksmisja to w zasadzie wypadek przy pracy, film byl autoironiczna parodia systemow totalitarnych z mocnym podtekstem erotycznym, gdyby nie stan wojenny i widmo nuklearnej apokalipsy (nadal trwala zimna wojna) ten film pomimo swietnych kreacji aktorskich nie bylby stawiany na takim piedestale, mial szczescie do czasu w ktorym powstawal

Szczerze ? Najlepsze sci-fi serialowy to Swiat wg Kiepskich....

ocenił(a) serial na 2
Razengoroth

Swiat według kiepskich to epopeja narodowa godna Mickiejewicza :D

ocenił(a) serial na 6
Razengoroth

http://www.filmweb.pl/film/O-bi%2C+o-ba%3A+Koniec+cywilizacji-1984-8239
prosz

użytkownik usunięty
saturnnin

Masz rację.. to samo Fantasy - dla polskich producentów to tylko baśnie. Wystarczy spojrzeć na dubbing, w którym zawsze w Polsce postaciom odbiera się poważny głos i dodaje elementy bajkowe, dziecine.

ocenił(a) serial na 3
Artanis

Ale Jakubika to Ty szanuj.

Artanis

Jeszcze pewnie by Szturów wcisneli :D

Artanis

Co w tym zestawieniu robi jeden z lepszych Polskich aktorów - Jakubik?

Artanis

Napisałam książkę ponad 700 stron. Fantastyka. Nie mówię, że taka dobra, ani, że w tym stylu, ale bym bardzo chciała kiedyś nagrać film na jego podstawie. Nie zależy mi na zarabianiu, ani na sławnych aktorach, którzy by w nim grali. Dobrze wiem, że jest wiele osób z talentem nie mającym szans wziąć udział w polskich produkcjach i to jest smutne. Smutne też jest to, że fantastyka nie ma w Polsce miejsca na dużym ekranie, ba! nawet na małym chyba, że mówimy o jakichś magicznych drzewach dla dzieciaków... Myślę, że gdyby wiele osób wzięło się za film bądź serial nie oczekując z tego od razu grubej kasy to udałoby się wiele świetnych dzieł stworzyć. Popatrzmy na cosplayerów, na roleplayerów... oni wydają forsę by coś zrobić dla siebie i innych i nic z tego nie mają prócz zabawy i satysfakcji. Dlaczego wszyscy lecą tylko na pieniądze? Wiadomo, że film potrzebuje środków by zaistnieć, ale jak usłyszę, że jakiś Janusz z ulicy chce 50 zł za godzinę podczas, której i tak schowa się za filarem (osobiście znam takie osoby i przypadki) to odechciewa się wszystkiego...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones