PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792494}

The Rain

Regnen
5,9 26 017
ocen
5,9 10 1 26017
5,0 5
ocen krytyków
The Rain
powrót do forum serialu The Rain

Apokalipsa nadchodzi a przeżywają dzieciaki, które normalnie zginęłyby gdyby im wyłączyć na dwa dni wi-fi... Ciekawe skąd wiedzieli jak przeżyć gdy Google nie działa i ciekawe jak się spotkali bez Facebooka... A może to ma jakiś głębszy sens... Może po prostu przeżyli ci, którzy nie zmokli bo siedzieli w domach przy kompie...

ocenił(a) serial na 8
marzasz

Jestem po 8 odcinku i powiem Ci, że zupełnie nie masz racji.
Serial się świetnie ogląda!
Fajna muza, świetne aktorstwo młodych ludzi.
POLECAM

ocenił(a) serial na 4
yerzy_yerzy

ja ci nie bronie mieć swojego zdania, naprawdę ale wymęczyłam 3 odcinki i niestety od Dark, do którego go przyrównują dzielą go odległe mile (choć właśnie po ścieżce dźwiękowej widać że próbują się mocno Dark inspirować), bohaterowie głupi jak but, zachowania nielogiczne i niestosowne do sytuacji, mega drętwe dialogi, słabo napisani bohaterowie, aktorstwo drętwe strasznie za wyjątkiem Martina - tego z bronią. Jedynie sam pomysł jest fajny ale to za mało.

ocenił(a) serial na 5
Annash

Annash - w Dark to głównie niepokojąca muzyka ambientalna wymieszana z klimatami podchodzacymi pod sadcore ale też szeroko rozumianą muzykę elektroniczną no i w The Rain faktycznie jest troche kawałków idacych w tę stronę jak choćby w intro ale nie doszukiwałbym się tu jakiegoś nawiązywania, zwyczajnie w pewnych kręgach tego typu muzyka jest coraz bardziej popularna zresztą pasuje do tego typu obrazów.

Poza muzyką nie widze tu zbyt wielu części wspólnych poza surowym klimatem zdjęć ale to akurat dość charakterystyczna cecha thrillerów skandynawskich więc... no nie ma tematu.

To mniej więcej tak jak ktoś w Dark się doszukiwał podobieństw do Stranger Things. Trochę na siłę.

Co do aktorstwa nie przesadzałbym, jest okej. Może bez szału a w niektórych wypadkach nawet średnio ale i tak całkiem okej.

yerzy_yerzy

Świetne aktorstwo ??? Mi to przypomina braci Mroczków z pierwszych odcinków M jak Miłość... Muzyka to chyba jedyne co można dobrego powiedzieć o tym serialu ... Ja lubię klimaty postapo i dlatego czekałem na ten serial od momentu zapowiedzi więc może stąd te moje wielkie rozczarowanie...

marzasz

Dzięki za opinię, nie będę tracić czasu :) a jakie filmy/seriale postapo polecasz? Też lubię te klimaty

baba_jaga007

Na pewno pierwsze sezony The Walking Dead, niestety ostatnio strasznie obniżyli poziom. Jeżeli chodzi o filmy to moje ulubione to:" Jestem Legendą "( choć książka lepsza ) , "World War Z" ( to samo ) i " Droga"
Uwielbiam też książki w tej tematyce. Oczywiście powyższe pozycje są obowiązkowe, do tego " Bastion" Kinga, "Apokalipsa " Koontza czy np. słuchowisko "This war od mine" Jest tego jeszcze więcej ale te pozycje według mnie są bardzo dobre.

marzasz

Z książek polecam klasykę, czyli "Aleja potępienia" Rogera Zelaznego, jest też film z 1977, ale to dzieło radzę omijać szerokim łukiem.

marzasz

Walking dead przestałam oglądać po ostatniej przerwie mid season, widziałam te filmy które wymieniłeś, ale dzięki za książki, dopiszę do mojej listy :)

ocenił(a) serial na 3
baba_jaga007

Droga to apokalipsa totalna. Jedyny, moim zdaniem, film który pokazuje brutalną i bardzo sugestywną wizję świata po katastrofie, bez tej amerykańskiej, nastoletniej wizji gdzie dzieciaki biegają z tornistrami, zawsze znajdą coś do jedzenia, a wydepilowane pod paszkami laski wymachują katanami.

awesta

Zgadza się... Długo nie mogłem się otrząsnąć po przeczytaniu książki... Film też jest świetny...

baba_jaga007

Book of Eli(nie pamiętam polskiego tytułu).

Kalimdor

Księga ocalenia jako tytuł u nas

baba_jaga007

Polecę Ci kilka filmów/seriali/komiksów a przede wszystkim książek. Wychodzę teraz do szpitala, ale piszę tu wiadomość by potem móc to odnaleźć. Postaram się dać znać w ciągu weekendu.

baba_jaga007

O! Przyponiał mi się teraz jeden tytuł.

Brutalne, ponure Post-Apo ze szwecji - brak zombie. Ludzkość ma problem bo elektryczność na całym świecie siada. Dzieją się straszne rzeczy.

Lars Wilderang - Rozgwieżdżone Niebo.

karol_azazel

Brzmi fajnie,szkoda że to książka... Fabuła podobna do serialu "Revolution"...

karol_azazel

świetna książka

ocenił(a) serial na 3
baba_jaga007

"Z Nation" też nie najgorszy ;)

yerzy_yerzy

Chyba masz niskie ogromnie wymagania , albo oglądasz na haju. Ale w sumie - do jednego i drugie masz prawo :-)

ocenił(a) serial na 3
marzasz

Jestem dopiero w połowie, może wymęczę do końca ale masz rację. Film dobry jak masz 13-16 lat, bo wyłączasz myślenie i utożsamiasz się z bohaterami. Szkoda tylko że "zabawa w apokalipsę" to nie jedyna wada tej produkcji.

marzasz

Niestety i ja jestem rozczarowana - nawet bardzo. Liczyłam na serial mocno osadzony w klimacie post apo, a z tego wszystkiego dostałam jedynie zrujnowaną wizję Burger Kinga :P

ocenił(a) serial na 3
marzasz

Nie razilo was ze w serialu mielismy scenki rodem z Riverdale, slodkie sceny jak pary zakochany przekomarzaja siei w tle gra zywsza muzyka, chwile wczesniej mielismy zblizenia na trupy malych dzieci w przedszkolu ?
Tak jakby tworcy nie wiedzieli czy chca byc hardym post apo czy survivalowym Riverdale

ocenił(a) serial na 3
marzasz

trochę racji masz, ale pamiętaj o tym, że Martin, lider tej grupy, był żołnierzem, więc być może jednak trochę survivalowych umiejętności posiadał ;)

użytkownik usunięty
marzasz

Przezyli (casting) tacy którzy dobrze wyglądają w serialu. Żeby estetycznie się oglądało - taka filozofia iditoyczna panuje na Zachodzie obecnie. Modelki muszą być młode aktorzy też.

marzasz

Jakoś nie rozumiem Ciebie marzasz w czym Ci przeszkadza fakt, że to dzieciaki przeżywają w tej apokalipsie.
I skąd ten bezsensowny argument o wi-fi, komputerach itd. Fakt, że obecne dzieci większość czasu spędzają właśnie w taki sposób, jednak w tym przypadku to argument wyssany z palca. Nie widzę za bardzo związku między jednym, a drugim. Znajdź inny, lepszy powód Twojego niezadowolenia co do przetrwania dzieciaków, a nie pisz jeden, bezsensowny i trzymaj się go cały czas.

ocenił(a) serial na 6
marzasz

mnie to zawsze bawi, kiedy ludzie oglądający seriale katastroficzne dywagują, że bohaterowie głupi, ale oni to by sobie poradzili (: to się łatwo mówi, jak się siedzi przed kompem i ogląda osiemnasty film post-apo z rzędu, w wolnych chwilach waląc w zombie na PS4, ale jednak człowiek, który znajduje się w takiej sytuacji nie zamienia się nagle w komandosa myślącego logicznie na każdym kroku. jeśli nie te błędy, to inne zostałyby przez każdego z nas ppełnione, bo to jest ekstremalna sytuacja, w którą w dodatku ciężko uwierzyć. dlatego nie czepiam się aż tak tego, że otworzyli drzwi, chociaż ojciec zabronił czy robili inne głupie rzeczy. to w końcu DZIECI, a nie wojsko.

ocenił(a) serial na 8
manowce

Dzięki za ten jedyny normalny komentarz. Jednak wychodzę z tej sekcji tematów, bo to szambo.

marzasz

no cóż w niektórych ludziach jest silna wola przetrwania i widocznie mogą bez fejsbuka.. na pewno przechodzili w tym czasie dużo załamań ..takie wydarzenia to siła wyższa.. jesli tego nie pojmujesz to myślę, że zginiesz pierwszy jeśli burza zerwie prąd na więcej niż dwa dni i nie naładujesz swojego telefonu ...

marzasz

Widzę, że kolega należy do pokolenia KUUUURŁA KIEDYŚ TO BYŁO.

użytkownik usunięty
marzasz

Ok boomer

ocenił(a) serial na 10
marzasz

dawno nie widzialem glupszego komentarza w Internecie- wychodza kompleksy i idiotyczna potrzeba budowania wyzszosci wobec ludzi ktorych sie nie zna...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones