PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792494}

The Rain

Regnen
5,9 25 990
ocen
5,9 10 1 25990
The Rain
powrót do forum serialu The Rain

Dno i stwierdzam to juz po jednej z pierwszych scen, kiedy dzieci otwierają drzwi. Czy naprawdę nie da się uniknąć tego typu fabularnych bzdur?

ocenił(a) serial na 1
michstar

Bardzo fajnie że producent juz w pierwszych minutach filmu pokazuje skale głupoty jaka w nim będzie zawarta. Oszczędza mój czas.

ocenił(a) serial na 5
lha

Hahah Uśmiałam się, ale masz 100% rację też chciałam wyłączyć w podobnym momencie a nawet wcześniej kiedy dzieciaki widzą, że coś im grozi a mimo to zatrzymują się i zadają glupkowate pytania. Po co? Czemu? I zatrzymują jakby koniecznie chcieli się przekonać na własnej skórze co im grozi. Mega irytujące, i te 5 lat później, chwilę pospali i zaraz scena jak są starsi, itp bez pokazania zmagań z nudą, rezygnacją, nic. 5 lat później i UJ.

ocenił(a) serial na 3
TrefnaPanna

W sedno. Miałem tak samo 1 do 1

lha

Teraz mamy realne zagrożenie i co robimy???czy wszyscy stosują się do zaleceń ??? dorośli dzieci

ocenił(a) serial na 8
michstar

Jeśli chodzi ci o to, że ich dłonie działały na system otwierania i zamykania, to jest to akurat w serialu wyjaśnione. Ich ojciec dał całej rodzinie dostęp. O to chodzi?

ocenił(a) serial na 8
merdenoms_

Aaa, chodzi ci o to, że w ogóle te drzwi otworzyły i w konsekwencji stało się co się stało. Fakt, też mnie to raziło.

ocenił(a) serial na 1
merdenoms_

taaaa, a matka nie mogła drzwi otworzyć, bo w ultranowoczesnym schronie drzwi się zacięły :P i dopiero odblokowały jak się całkowicie otworzyły zewnętrzne wrota :P

ocenił(a) serial na 2
merdenoms_

Jemu chyba nie o to chodziło. Mnie bardziej uderzyła głupota tej sceny w inny sposób. Ich ojciec zamknął ich w bunkrze. Kazał nie wychodzić pod żadnym pozorem a oni następnego dnia już idą do drzwi zobaczyć co się dzieje "bo jest ktoś przed wejściem i potrzebuje pomocy". Podobna scena była we Cloverfield Lane. Gdzie koleś uratował bohaterce życie i przestrzegł, że każdy tam może być zarażony a ona na pierwsze wołanie o pomoc biegnie do drzwi i je otwiera aby wpuścić kogoś nie zważając na konsekwencje.

ocenił(a) serial na 7
terbi_2

I Wy się serio spodziewacie po (na oko) ośmiolatku, że będzie postępował zgodnie z zasadami, słuchał rodziców i przewidywał konsekwencje? Serio serio?

ocenił(a) serial na 2
bardzZUAkobieta

Chłopak miał 10 lat na karku i poza tym nie był sam w tym bunkrze. Była tam jego starsza siostra jak i mama. I nie zrobił tego całkowicie bez ich wiedzy ale jeszcze siedzieli na środku bunkra i zastanawiali się czy zignorować czy może jednak nie.

ocenił(a) serial na 5
bardzZUAkobieta

No widać, że to rozwydrzony gówniak był, więc trzeba takich pilnować, ale ojciec mówi tej dziewczynie prawdę, a ona leci i otwiera drzwi. Zresztą to tylko kropla w morzu głupoty, ale da się to oglądać.

Blaskun

ja już pominę fakt sceny z pasami w aucie i powiem tak... durne bachory

ocenił(a) serial na 6
bardzZUAkobieta

Ośmiolatkowi wystarczy powiedzieć, że go "dziad zabierze" i dzieciak siedzi cicho jak trusia.

bardzZUAkobieta

A ty się serio spodziewasz, po dzieciach neo, że będą miały jakikolwiek gust i zrozumienie? Przecież to empatii i jakiegokolwiek spojrzenia na świat nie ma.

ocenił(a) serial na 3
terbi_2

Błagam nie porównujmy tego do Cloverfield, bo tam bohaterka podejrzewała, że jest porwana przez szaleńca, a skażenie na zewnątrz to bujda na resorach. A że on okazał się lekko odstającym od psychicznej formy jegomościem, a dodatkowo nastąpiła inwazja obcych to już inna sprawa. W The Rain sytuacja jest całkowicie nieporównywalna.

ocenił(a) serial na 2
terbi_2

W Cloverfield Lane zachowanie bohaterki było właśnie dość logiczne. Kobieta po wypadku samochodowym obudziła się w bunkrze, w połowie rozebrana, przypięta łańcuchem (o ile dobrze pamiętam) i na dzień dobry usłyszała od obcego mężczyzny, że pod żadnym pozorem nie może wychodzić na zewnątrz, gdzie nastąpił atak chemiczny i wszyscy nie żyją. Jakby tego było mało, niedługo później miała przebłysk, w którym uświadomiła sobie, że za wypadkiem samochodowym stoi ten mężczyzna. No sorry, ale na jej miejscu również myślałabym tylko o tym, aby wydostać się na zewnątrz i zrobiłabym to przy najbliższej możliwej okazji, bo byłabym przekonana, że jakiś obcy facet trzyma mnie w zamknięciu wbrew mojej woli i cholera wie, co zechce ze mną zrobić. Inaczej sprawa wygląda z The Rain, gdzie nasza niezbyt inteligenta Simone widziała przedsmak tego, co dzieje się na zewnątrz, mało tego, usłyszała prawdę od własnego ojca, który był jej bardzo bliską osobą i nie miała podstaw, aby mu nie wierzyć, więc trochę nietrafne porównanie.

ocenił(a) serial na 4
michstar

straszna kupa, netflix schodzi na pełną kupiasta komercje juz wole hbo go

michstar

Ja miałem ochotę zamordować te bachory już podczas sceny w samochodzie.

Nazwa_niepoprawna

Ta pierwsza scena jest tak głupio nieprawdopodobna, ze reszta już przestaje razić.

Nazwa_niepoprawna

i like it :D

ocenił(a) serial na 5
Nazwa_niepoprawna

Właśnie po tej scenie już wiedziałem, że nie jest to dobry serial. Gdyby nie klimaty postapo, to nie ogladałbym tego wcale.

ocenił(a) serial na 1
Nazwa_niepoprawna

A potem przy rozmowie w bunkrze, przy otwieraniu drzwi i zabiciu matki, przy gadaninie do skafandra, przy wnerwiającym bachorze i jeszcze przy 40-stu innych sytuacjach w ciągu pierwszych 12 minut pierwszego odcinka.

michstar

Wyłączyłem właśnie przy scenie otwarcia bunkra i musiałem sobie zrobić przerwę bo bullshit detector wywaliło mi poza skalę.

JaCoOoOoS

dokładnie to samo xD

ocenił(a) serial na 4
JaCoOoOoS

Aż musiałam skomentować! Zgadzam się z każdym kogo scena otwarcia schronu raziła. Zagrożenie/wirus/śmierć...a co jej tam ;) To chyba nie dla mnie. Netflix zaczyna tworzyć identyczne, postapokaliptyczne seriale. Idą w złą stronę.

ocenił(a) serial na 2
JaCoOoOoS

Zrobiłem to samo:) Scenę w aucie jakoś przebrnąłem chociaż klawisz escape już był w połowie ugięty. Mają wypadek na autostradzie. Ewidentnie dokądś jechali, to nie była ucieczka bez celu, pewnie do bunkra. Po czym bach! dzwon i okazuje się, że ten bunkier to jest 300 metrów w bok w lesie. I nagle ta scena z wesołym otwieraniem wielkich drzwi. Tatusiu już jesteś? Wcześnie dziś wróciłeś z tej "hatakumby";) Tłumaczę sobie, że jakoś musieli ubić matkę chociaż lepiej by było gdyby jbnł ją prąd w tym bunkrze na skutek braku odbioru elektrycznego. Wiadomo, bunkier na nielegalu gdzieś w lesie...Rodzeństwo przeżyje spotkanie z przemokniętym bo ten wirus zabija tylko jak dostajesz kroplą punktowo w czoło. Wilgoć z deszczu jest bezpieczna.
Co dalej nie wiem. Pewnie rodzeństwo będzie się włóczyć szukając ojca. Ja się zastanawiam nad zawieszeniem Netflixa na jakieś pół roku.

ocenił(a) serial na 2
Marten Stone

daje +7 za ugiety escape :)

ocenił(a) serial na 7
Marten Stone

Gdybyś oglądał dalej, to dowiedziałbyś się, że tych bunkrów było całkiem sporo na stosunkowo niewielkim terenie, więc nie dziwne, że szybko jakiś znaleźli.

ocenił(a) serial na 3
bardzZUAkobieta

Ciekawe, bo na mapie wyglądały jakby były rozrzucone po całej Danii a nawet Szwecji.

ocenił(a) serial na 5
Marten Stone

No właśnie przenoszenie i szybka skuteczność jest strasznie głupio wymyslona.

ocenił(a) serial na 1
JaCoOoOoS

Myślałam, że ze mną jest coś nie tak, że ,mnie szlag trafił na samym początku tego serialu ale jak widzę wszystkim chyba puścił nerwy.

JaCoOoOoS

Ja się cieszę, że pokazali tą scenę, wiedziałam już, że nie ma sensu tego oglądać, mimo mojej miłości do postapo

ocenił(a) serial na 1
JaCoOoOoS

też w tym momencie wyłączyłam :D

ocenił(a) serial na 3
michstar

widzę ,że dobrze zrobiłem odpuszczając sobie oglądanie tego gniota po dwóch odcinkach.Tak irytującej produkcji nie widziałem już dawno.....mam nadzieję,że to wypadek przy pracy Netflixa a nie kierunek

ocenił(a) serial na 1
retrosic

gratuluję cieprliwości :D mi cierpliwości na 15 minut starczyło :)

ocenił(a) serial na 2
michstar

Ja po 15 minutach seansu złapałem się za głowę. Nie miałem czegoś takiego od lat, może dlatego, że mój detektor chłamu działa względnie dobrze. Tym razem zawierzyłem Netflixowie, poza tym to sf, więc musiałem spróbować. Prawdopodobnie to największa serialowa wtopa Netflixa w jego historii. Być może Netxlif nie objął tej produkcji swoim własnym nadzorem, pozostawiając wszystko w rękach Duńczyków.

per333

"Prawdopodobnie to największa serialowa wtopa Netflixa w jego historii."-możliwe, ale są jeszcze Zagubieni w kosmosie,osobiście wymęczyłem tamten serial do końca bo mam w zwyczaju oceniać po obejrzeniu całości,wyszło że dałem 3/10,podobnie będzie chyba z The Rain bo jestem po 3 odcinku i odczucia podobne jak po Zagubionych...

ocenił(a) serial na 2
Psycho_Daddy

Zagubionym dałem 3/10, bo strona realizacyjna, techniczna, a nawet aktorska stała jednak na wyższym poziomie. Tamten serial miał być kinem familijnym. Wyszło źle, bo może kilkuletnie dzieci dadzą radę przełknąć idiotyzmy fabularne, ale dorośli się jednak niespokojnie w fotelach podczas seansu wiercić będą.
Natomiast w tym duńskim serialu i strona realizacyjna, techniczna, i strona aktorska to jednak niższa półka. Fabularnie jest równie źle.

ocenił(a) serial na 3
Psycho_Daddy

"Prawdopodobnie to największa serialowa wtopa Netflixa w jego historii." Raczej tego roku bo watpie zeby cos moglo go przebic, ale czy najslabszy ever ? watpie

per333

Najgorsze w tym serialu jest to, że po 15 minutach łapiesz się za głowę, z trudem przełykając kolejne wpadki, ale jednocześnie myślisz "dajmy szansę tym Duńczykom" i włączasz kolejny odcinek z nadzieją, że w końcu serial się obroni. Ta chwila nigdy nie nadchodzi i po 8 obejrzanych odcinkach masz ochotę napisać do Netflixa maila z prośba o odszkodowanie za zmarnowane 6 godzin + straty moralne.

użytkownik usunięty
michstar

Wygląda na to, że po raz kolejny banda jakichś przygłupich bachorów ma w założeniu "zawładnąć masowa wyobraźnią". Jest mi szczególnie trudno odżałować straconą okazję w przypadku seriali s.f., których tak bardzo brakuje i do tego jeszcze w jakichś post apokaliptycznych klimatach.

michstar

Dokładnie w tym samym momencie nie zdzierżyłem, i wyłączyłem bo szlak mnie trafił. Jak można czymś tak głupim wkurzać ludzi !

ocenił(a) serial na 4
michstar

Mnie osobiście zdziwiłoby, gdyby dzieciaki tych drzwi NIE otworzyły. To akurat było bardzo typowe i przewidywalne zachowanie.
Przyczepię się natomiast do deszczu padającego (do siódmego odcinka) tylko w nocy i tylko nad Skandynawią. Do tego, że deszcz i woda niby zabija, a mokra ziemia już nie. Dodatkowo - czy bohaterowie faktycznie się nie myją? Bo nie widać tego po nich. Czy wirus działa również na samochody? Bo przecież nie próbowali żadnego uruchomić... Czy dron sam wraca do właściciela? Co jest dziwnego w uprawianiu pomidorów w szklarni?
Na pewno sporo pominęłam ;)
Waham się między 3 a 4, ale mam jeszcze dwa odcinki do końca...

ocenił(a) serial na 2
Tanir

Nie wiem czy dam radę obejrzeć drugi odcinek. To jest jakieś bezmózgowie.

Tanir

*spojler* jeżeli dotrwałaś do ostatniego odcinka to wyjaśnione zostało że apollon zajmuje się `tworzeniem` chmur a także generowaniem opadów, które z tych chmur trafiają na ziemie i zarażają społeczeństwo. Z pewnością nie wszystkie opady były kontrolowane ale ciężko było rozróżnić (odcinek gdzie główna bohaterka zostaje wypchnięta przez kolegę i nic jej nie było) poza tym Skandynawia to jeden z najbardziej deszczowych rejonów w europie - chyba że podążam za stereotypami :D dlaczego w nocy? może klimat ewoluował w połączeniu z wirusem. Przypadek mokrej ziemi też chyba został poruszony w momencie jak rudy wdepnął w kałużę i zaraz chcieli go odstrzelić ale okazało się że ma magiczne nieprzemakalne buty! Co do mycia no to łazili po tych bunkrach a tam dziwnym trafem prysznice działały - skąd woda? nie mam pojęcia :D co do samochodów podejrzewam że wpływ na to ma czas jaki upłynął od pierwszego `deszczu` akcja zaczyna się rozgrywać 6 lat po feralnym zdarzeniu sądzę, że przez te 6 lat niedobitki mogły wyjeździć całe paliwo :D jeżeli chodzi o drony to po prostu wyższa magia :D natomiast w uprawianiu pomidorów w szklarni nie ma nic dziwnego do momentu gdy masz czym je podlewać - myślę że bohaterowie zastanawiało własnie to, jaką wodą są one podlewane
reasumując można jakoś spróbować zebrać to w całość ale staje się to mocno naciągane :D pytań jest jeszcze sporo, cały sens tych kanibali, te wszystkie zawirowania miłosne - siostra musiała dużo nauczyć rudego przez te 6 lat, że ledwo wyszedł i od razu został trafiony strzałą amora :D tyle ode mnie, pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 5
Karlooos

Co do wody w bunkrze to akurat nic dziwnego jeśli został zbudowany na taką okazje, bardziej dziwi, że jacy przypadkowi ludzie potrafili odciąć ten bunkier od powietrza mimo że to jakiś hiper nowoczesny bunkier specjalnie na klęski tego typu xD No bzdurka rodem z serialu The 100 ale takich tutaj wiele.

Charlie_Pace

Przede wszystkim ten bunkier miałby zamknięty obieg zarówno wody jak i powietrza... Inaczej nie miałby najmniejszego sensu.

ocenił(a) serial na 5
coppertop

Bunkry zwykle mają jakąś zewnętrzną wentylacje, bardziej bzdurny jest fakt że nie ma w nim żadnego systemu awaryjjnego na wypadek zapchania wentylacji itp.

ocenił(a) serial na 2
Charlie_Pace

fakt że rodzeństwo budzi normalny budzik ale wyjące syreny w tym bunkrze nie, no i czy system nie powinien wcześniej powiadomić że poziom tlenu spada a nie na 2 minuty zanim się wyczerpie, po za tym ten bunkier był tak duży że spokojnie tlenu dla nich dwóch starczyłoby na długo, a ,,komandosi'' uszkodzili wentylację jakieś 15-20 h wcześniej

ocenił(a) serial na 5
Wojcik3217

Hm.. w przypadku zbyt dużej ilości dwutlenku węgla następuje opóźniona reakcja na bodźce, ogólne zmęczenie, zawroty głowy, senność itp, także co do tych syren to niekoniecznie by ich obudziły ale fakt system powinien poinformować o zapchaniu wentylacji odpowiednio wcześniej. Inna sprawa że to nie powinno być problemem, taki nowoczesny bunkier powinien mieć zaawansowane systemy podtrzymywania życia. O wiele mniej nowoczesne bunkry mogą się takimi pochwalić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones