PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762209}

Trzynaście powodów

Thirteen Reasons Why
7,1 150 010
ocen
7,1 10 1 150010
4,7 12
ocen krytyków
Trzynaście powodów
powrót do forum serialu Trzynaście powodów

pustka

ocenił(a) serial na 4

nie spodziewałem się że to będzie takie dobre, mniej niz dwa dni zajął mi ten serial i teraz czuje jedna wielka pustkę, nie wiem co robić

ocenił(a) serial na 8
shoutinsilence

Przeczytaj książkę na podstawie której był zrobiony film.

ocenił(a) serial na 10
dimian

Akuratnie uważam, że serial jest lepszy w stosunku do książki. Wszyscy bohaterowie mają swoje 5 minut i ich historia została opowiedziana.

Xemidra

Zgadzam się jak najbardziej z tym że serial jest lepszy. Zanim zaczęłam oglądać serial przeczytałam książkę . Jest to chyba pierwszy raz kiedy ekranizacja była lepsza od książki.
Tematyka naprawdę daje do myślenia. Mam wielką nadzieję że będzie kontynuacja. W głowie mam tylko jedną myśl , jakie będą konsekwencje...

ocenił(a) serial na 7
aasiek0710

Nie wyobrażam sobie, żeby powstała kontynuacja. Historia Hannah została opowiedziana.

ocenił(a) serial na 7
kamil12580

Ja natomiast nie wyobrażam sobie, że ustawili ten serial pod kontynuację. Tak jak z częścią niedopowiedzianych wątków można sobie poradzić, można wywnioskować co się dalej wydaży, ale to co zamierza zrobić Tyler już musi być rozwinięte. Wystarczyłby jeszcze jeden odcinek, albo można było to zamknąć jeszcze w 13, ale następny/e sezon/y... ?

ocenił(a) serial na 9
kamil12580

Ostatnie sceny wskazują jakby rzeczywiście zapowiadały, że możemy spodziewać się drugiego sezonu. Nie pokazano jak dokładnie sprawy się potoczyły, co z taśmami itp. A pomijając to..
[SPOILER] Niedoszły samobójca Alex wokół, którego można by było stworzyć kilka wątków. I ten 'asortyment wojskowy' Tylera XD Mało tego w pewnej scenie były wywieszone fotografie każdego kto był na taśmach + Tyler zdjął zdjęcie Alexa. Może jednak dopiero teraz zacznie się dziać :D

ocenił(a) serial na 10
Shamz

Serial zasługuje na coś w stylu ovy, ale więcej odcinków, czy nowy sezon zniszczyły by sens serialu i tą specyficzną otoczkę niewiedzy, która towarzyszy przez cały serial

ocenił(a) serial na 7
Sorbetson

Zgadzam się. Moim zdaniem serial zakończył się w punkcie, którego nie trzeba kontynuować. Cały obraz daje do myślenia i każe wyciągać wnioski... po co psuć to wizualizacją?

ocenił(a) serial na 8
Shamz

hmm to żę Tyler zdjął zdjęcie Alexa dało mi do myślenia.. Byłam pewna, że nie można z tego zrobić kontynuacji.. Ale wątek Alexa i Tylora.. Myślę żę Alex nie zrobił tego sam, a w 2 sezonie Tyler będzie chciał po kolei zabić każdego ze zdjęć, któe wywołał..

Shamz

1. Tyler kupuje broń
2. UMIERAJĄCY Alex jadący karetką
3. Zach dostaje sms'a od Alexa (wtf?)
4. Tyler i asortyment wojenny
5. Tyler zdjemuje zdjęcie Alexa

Wniosek? Tyler próbował zabić Alexa (może zabił, tego nie wiemy), więc zdjął jego zdjęcie. Kolejną ofiarą będzie Zach, któremh TYLER wysłał sms'a z telefonu Alexa, aby go wywabić i dalej realizować swój plan.

PS Myślę, że o tym będzie 2 sezon.

Agatka_Gagatka

Bardzo zły wniosek :) Alex ostatnio obronił tylera kiedy miał dostać łomot, Tyler właśnie zdjął zdjęcie gdy było to napomniane, moim zdaniem tyler nie chce go zabić, Alex z poczucia winy probował popełnic samobójstwo ostatnie słowa jego ojca że dzieki jego znajomościom nie bedzie przesłuchiwany ale przeciez on chciał by ta cała sprawa wyszła na zewnatrz mozliwe ze nie mogl zniesc tego ze ojciec mowił ze jest z niego dumny a sam uwaza sie za winnego smierci Hanny

Shamz

Co do Alexa, to kto wie czy na pewno było to nieudane samobójstwo. Może "ściągnięcie zdjęcia" oznaczało jedne mniej, a same zdjęcia były poukładane chronologicznie, więc wiadomo kto będzie na końcu.

ocenił(a) serial na 8
kamil12580

Raczej będzie kontynuacja ;) Tyle wątków niedokończonych a nawet rozpoczęte nowe...

ocenił(a) serial na 8
Lukasz_Lll

Na FP Netfix jest zapowiedź drugiego sezonu.

ocenił(a) serial na 8
Suesanne

Tak też przypuszczałem, dziękuje bardzo za informację!
Niestety obawiam się że jak to bywa w serialach (chociaż tak naprawdę nie widziałem ich jakoś dużo) kolejny sezon to będzie tendencja spadkowa jeżeli chodzi o poziom i jakoś tego co jest nam przekazywane.. Tak naprawdę nie wiem co tam jeszcze można dopowiedzieć, ten serial zdecydowanie powinien być 13-odcinkowy. Opowiedzieć historię Hanny, zakończyć go w ciekawy sposób tak by po raz ostatni ale z największym impetem zmusić widza do myślenia, refleksji, wyciągnięcia wniosków, pomyślenia nad morałem tego wszystkiego... i powinien sie zakończyć.. A pewnie teraz dadzą przebieg procesu, walkę o odszkodowanie, walkę o sprawiedliwość, będzie osobny wątek tego chłopaka który zostanie seryjnym mordercą, będą znikać ludzie z tych osób zamieszanych w smierci Hanny, co wzbudzi panikę wśród nich pewnie na wzór tej która była przedstawiona w 1 sezonie, ich spotkania itp, będzie wątek pokazujący tego chłopaka który jest w śpiączce i nerwowość tego który go postrzelił żeby przypadkiem sie nie obudził i go nie sypnął, oczywiście w międzyczasie dowie się że jest w śpiączce i nie zginął jak to zawsze bywa...
Jeżeli takie coś dostaniemy to będzie to kolejna papka oparta na wytartych bo bardzo często powielanych schematach.. ten serial miał to coś, był taki inny, nietypowy, NOWATORSKI. jeżeli moje typy się sprawdzą, a raczej się sprawdzą bo nie widzę innej drogi, a i po co szukać jak ta jest bardzo prosta, to serial bardzo dużo straci w moich oczach i mam nadzieje ze nie tylko w moich ;/
Niestety chyba budżet musi się zgadzać ;/ Czy naprawdę jedynym serialem który nie będzie rozciągany, przeciągany, marnowany będzie got? Chyba tylko tam twórcy okreslili konkretną ilość odcinków/sezonów z celem przedstawienia okreslonej dosyć ciekawej historii, niewątpliwie w równiez ciekawy sposób bez zbędnego rozciągania i przeciągania tak by zrobić jak najwiecej z jak najmniejszej ilości aby po prostu nie psuć dobrej opinii o serialu i nie robic papki?

ocenił(a) serial na 9
Lukasz_Lll

Ja osobiście nie wyobrażam sobie kontynuacji tego serialu. Zdecydowanie nie chcę, aby powstał drugi sezon. To powinien być idealnie serial 13-odcinkowy. To w jaki sposób został zakończony - czternasta taśma, wiele niedopowiedzianych wątków, wiele pytań, zaskoczeń, które aż proszą się o wyjaśnienie - powinno sugerować, że możemy spodziewać się kontynuacji i na pewno wiele osób na to liczy. Mi jednak bardzo spodobał się sposób w jaki serial został zawieszony. W głębi odczuwa się taką pustkę, związaną z tym wszystkim co się wydarzyło.. niby jest ciekawość, żeby poznać jak kończy się cała historia, ale gdzieś w głębi znacznie bardziej siedzi we mnie refleksja w związku z tym co się wydarzyło, niż chęć poznania kontynuacji.

ocenił(a) serial na 8
H3lixp0matia

Właśnie ta pustka jest fajna, a potem jak się dowiadujesz jak sobie twórcy wymyślili zakończenie to jest dopiero mega niedosyt

ocenił(a) serial na 7
kamil12580

Oj zdziwisz się

ocenił(a) serial na 3
dimian

ale to nie forum na stronie o książkach. więc nikt niczego czytać nie musi, by ocenić serial/film.

ocenił(a) serial na 8
ml_Leake

a gdzie ja napisałem że trzeba czytać by ocenić serial/film?

użytkownik wyżej napisał "czuje jedna wielka pustkę, nie wiem co robić" - podpowiedziałem że jest książka którą można zapełnić pustkę :)

dimian

*serial

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10

Mam to samo - pustka i niedosyt co się stanie dalej - myślę, że będzie kontynuacja i z tego co wiemi nie tylko ja na nią licze. To co się dalej wydarzyło, konsekwencje etc. To docelowo serial młodzieżowy (który powinien obejrzeć każdy) a więc pokazanie konsekwencji będzie też pełniło funkcje "edukacyjna" jaka przyświeca z reguły tego typu filmom/serialom... a konsekwencją na pewno nie jest samobójstwo.

W pewnych momentach jednak dało się odczuć, że powody są "na wyrost" lub "wyolbzymione" - wystarczyło nie odpuszczac/nie postępować wbrew sobie i prawdopodobnie nie byłoby kasety 11 :)

no ale coz. Czekam na sezon 2 :)

P.S. zwróćcie uwagę, na diametralne różnice lektor / napisy - są spore i jest to też dość dziwne :)

ocenił(a) serial na 6
viper134

Ze swojej strony moge powiedziec, ze nic nie jest wyolbrzymione kiedy przechodzisz przez takie 'pieklo' ,ktore stwarza sie samemu w głowie... wszystko ma znaczenie, slowa, spojrzenia czy nawet wlasnie nic nie zrobienie.Osoba chora mysli inaczej, serial to fajnie pokazuje ale nie kazdy moze pojawic sie w takiej sytuacji

ocenił(a) serial na 7
viper134

będzie 2 sezon?

ocenił(a) serial na 9
melonix_07

Jeden z producentów wykonawczych i dwójka aktorów pierwszoplanowych wyrazili zainteresowanie kontynuacją, ale na razie nic w tym temacie się nie ruszyło.
serialowa.p l/148204/13-powodow-sezon-2-czy-bedzie/

Luklaser

Rezurekcja Hanny?

viper134

naucz sie pisac wiesniaku

ocenił(a) serial na 10
viper134

Będzie sezon 2 !!! Oczywiście pomysł jest dość kontrowersyjny by zamkniętą całość zaopatrzyć w odmienny ogon. http://antyweb.pl/kontrowersyjne-13-powodow-netfliksa-z-drugim-sezonem/

ocenił(a) serial na 4

spoko da się załatwić

Takie żarty w komentarzach do takiego serialu? Serio? Jeśli naprawdę go obejrzałeś, to chyba bezmyślnie.

ocenił(a) serial na 1
Anka_1844

a trzeba myśleć oglądając ten serial?

ocenił(a) serial na 7
iron72

Myśleć trzeba zawsze

iron72

Nie trzeba

ocenił(a) serial na 3
iron72

to raczej idzie w stronę: ten serial wyłącza myślenie.

akurat komentarz tcplaza kur.a genialny :) uśmiałem sie nawet :)

Ach. Jaka tu kwintesencja internetów: Dowiedziałem się o serialu -> zobaczyłem trailer -> widzę jakiś komentarz bardzo pozytywny -> widzę komentarz tcplaza i ogromną wojnę moralną niżej :D


...
To musi być dobre.

ocenił(a) serial na 9
BTL00

A ja nie widzę, bo został zablokowany :( Ktoś mi napisze prv, co tam było? xD

.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
shoutinsilence

Dokładnie jak pisał mój przedmówca, zrób to i nagraj taśmy ze ktoś kredki Ci nie oddał bo na takiej zasadzie był ten serial jedna która miała tylko problemy na całą szkołę haha

ocenił(a) serial na 9
damianknop1993

eh nie życzę Ci, ani nikomu innemu, abyś kiedyś znalazł się w sytuacji, w której ktoś z Twojego otoczenia będzie miał skłonności samobójcze, bo wówczas podśmiechujki nie byłyby Ci w głowie, a mogą się one przydarzyć tak na prawdę każdemu... u mnie nie był to nikt z najbliższej rodziny, a i tak należało uważać na każde słowo czy gest, a był(jest bo ostatecznie podjęta próba nie wyszła i został uratowany) to dorosły facet który totalnie odleciał w pewnym okresie swego życia, a nie przewrażliwiona, przechodząca burzę hormonalną nastolatka będąca pod ciągłą presją rówieśników/rówieśniczek, niestety nie każdy podchodzi do życia w sposób ignorujący zdanie innych, wielu ludzi słabszych psychicznie potrafi hiperbolizować narastające problemy, a wówczas do podjęcia ostatecznej decyzji wystarczy byle jaki, dla innych błahy powód... na marginesie inny z moich znajomych z dzieciństwa już był całkiem skuteczny i wieku 20-kilku lat zakończył swe życie na drzewie oddalonym 15 metrów od rodzinnego domu... pewnie Twój niespecjalnie empatyczny mózg nie potrafi sobie nawet wyobrazić piekła przez jakie przechodzą bliscy takiej osoby, dramat jest o niebo większy niż gdy ktoś ginie nagle w wypadku, bądź odchodzi w bardziej naturalny sposób, wyrzuty sumienia targają wszystkimi i wracają jak bumerang latami po tragedii, czy może w jakiś sposób nie przyłożyłem ręki do tragedii? może jakiś niepotrzebny głupi żart? może coś zrobiłem, powiedziałem? a może mogłem zrobić? ale zignorowałem sytuację itp, itd... natomiast niestety wiele gówniaków ma na tyle puste łby, że nie zdają sobie sprawy, że mogą kogoś doprowadzić do tego typu dramatycznych sytuacji... nie oglądnąłem jeszcze całości(4 epki tylko) z braku czasu więc póki co to uwagi dotyczące bardziej samego problemu niż samego serialu, który bardzo dobrze oddaje takie sytuacje...

jimi7

Nie ma osob slabych i silnych psychicznie. Kazdy ciezar mozna ruszyc potrzeba tylko odpowiednio silna dzwignie. W innym wieku to inna dzwignia a w innym inna. W jej przypadku to byla szkola, w twoim pewnie jestes starczy to rodzina i twoje dzieci. Jak bedzie starszy to beda tylko twoje dzieci, a pozniej. Pewnie samotnosc i brak perspektyw wiec jak zabiora ci mieszkanie to pewnie wydatki bo nowego sie juz nie dorobisz.

skorpss

PS sam jestem w takiej samej sytuacji jak Hanna. w ciagu ostatnich 4 lat stracilem wszystkich a mimo wszystko teraz mam ochote odezwac sie do tych osob wiedzac ze zostane potraktowany jak gowno. Chcialem juz pisac do nich listy ale mam za male poczucie wlasnej wartosci by to zrobic. Pewnie powiesze sie gdzies zapomniany za 2 - 3 miesiace.

I bede mial to w dupie, bez zadnych kaset czy liscikow. A w liscie napisze tylko - "Kazdy ma swoje 13 powodow, moimi jestescie wy!" i wymienie z imienia i nazwiska.

ocenił(a) serial na 8
skorpss

Polecam udać się do psychologa. Rozmowa z odpowiednią osobą może wiele zmienić. Poważnie. Skoro mówisz prawdę to i tak nie masz nic do stracenia. Idź i przekonaj się.

Hedson

Juz sie przekonalem. Ci lekarze sa sztuczni. Szpital naprawde przypomina ten z filmu lot nad kukulczym gniazdem. A wsrod personelu panuje snieczulica. Wiec nie ma szans. Jeslu byly jakies opcje to sprawdzalem. Niestety zepsutego zycia nie naprawisz. A duszy nie odbudujesz

skorpss

Nie rób tego.

czysta

w takim badz razie napraw mi zycie : )

skorpss

Jak to niektórzy mówią: W życiu nie można być miętkim tylko twardkim!
Czy nie jest tak, że to powstania z upadków umacniają? Tak?

Nie poddawaj się, nie daj wygrać tym, którzy Cię zranili. :)

dori97

bycie twardym jest przyczyna depresji, na szczescie z e swoich problemow juz wyszedlem, zaplace po prostu komus innemu by poradzil sobie z moja beznadzieja. : )
haha nawet nie wiedzialem ze taka rzecz tak trywialna jak strona www byla przyczyna moich wieloletnich problemow : P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones