PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762209}

4,7 12
ocen krytyków
Trzynaście powodów

Recenzje Użytkowników

Myślicie, że macie wszystko pod kontrolą? Że sami decydujecie dokąd zmierzacie? Możliwe, że Hanna Baker do pewnego czasu też tak uważała, jednak już na początku dowiadujemy się, że jej plan nie powiódł się. Hannah Baker już nie żyje, ale pozostawiła za sobą 13 nagranych stron kaset magnetofonowych, a każda strona to jeden powód jej samobójstwa. więcej
Nasz mózg lubi wyliczenia. Pobudzają naszą ciekawość oraz sprawiają, że łatwiej nam zapamiętać informacje podane w ten sposób. Widzimy to w podręcznikach z różnych przedmiotów, gdy autor próbuje uporządkować jakieś informacje i zamyka je w różnych prawach typu 4c, 7p czy innych pięciu siłach portera. Popadają przy tym nierzadko w absurd, starając się wpisać jak najwięcej słów zaczynających się na "p", "g" czy inną literę alfabetu, byleby tylko zrobić z tego chwytliwe hasło nierzadko kosztem bardziej sensownych słów, które mogłyby coś wnieść do tychże zasad. więcej