PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725199}
8,0 25 059
ocen
8,0 10 1 25059
8,6 19
ocen krytyków
Twin Peaks
powrót do forum serialu Twin Peaks

Mam pomysł.
W pierwszej scenie serialu ???????, czyli Gigant nakazuje Dale'owi zapamiętać jakieś numery i dwa imiona: Richard i Linda. Richarda już znamy, i jeśli nie chodzi o nikogo innego, to jest on na 99% synem Audrey Horne i złego Coopera, który zgwałcił ją gdy leżała w szpitalu w śpiączce. Wydaje się prawdopodobne, że Linda również jest córką doppelgangera. A tak się składa, że wiemy, iż w tajemniczych okolicznościach spotkał się on z drugą kobietą - Diane. Miało to miejsce w jej domu nocą, tej nocy oboje nie zapomną do końca życia, jak oświadczyli w więzieniu. Gwałt to pierwsze co przychodzi do głowy, sobowtór mógł też podać się za legitnego Coopera i wykorzystać Diane. Tak czy siak, mogła ona zajść w ciążę i urodzić Lindę. I jeżeli tatuś w jakiś sposób kontroluje córkę, szantażuje matkę, to mamy świetny motyw zdrady Diane i jej współpracy z doppelgangerem.

ocenił(a) serial na 10
litwosxd

Tak! Twoja teoria ma sens. Także przeczytałem, iż Linda to może być jego córką. Chociaż... W 6 epizodzie wspomniano coś, że Linda jeździ na wózku inwalidzkim, a Carl Rodd dodał coś o wojnie. A może Linda jest jednak staruszką? Ciekawe co mogą oznaczać te numery? 402 bodajże. Wkrótce to się wyjaśni. Czekamy.

ocenił(a) serial na 10
ABEL

430. A z drugiej strony 253. Liczby i liczby ;) Czas i czas. No .. ale "w tym momencie nie możemy powiedzieć wszystkiego".

ocenił(a) serial na 10
Gregory_P

Tak, tak - 430. I jeszcze liczba podana przez narkomankę 119.

ocenił(a) serial na 10
ABEL

Tutaj jest niby rozwiązanie numeru 430 (scena z Andy'm i facetem od ciężarówki) i kilka innych drobnych ciekawostek:

http://www.vanityfair.com/hollywood/2017/06/twin-peaks-easter-eggs-part-episode- 7

ABEL

430 to być może częstotliwość, na welcome to twinpeaks jest ciekawa teoria na ten temat. Ten dźwięk w restauracji może był na tej częstotliwości i dlatego Cooper tak się nim zafascynował. A olbrzym mówił żeby słuchac dźwieków. Ten dźwięk może też jest w hotelu w Twin Peks. Linda to ta dziewczynka w aucie? - bo ta kobieta mówiła że ona czeka na "wujka" i że dawno go nie widziała. może ten "wujek" to właśnie zły cooper.

ocenił(a) serial na 9
ABEL

Wojna i wózek mogą być zmyłką Lyncha. Mając te 20 kilka lat może być przecież weteranem wojny w Iraku, czy jakiegoś bieżącego konfliktu. Co tłumaczy i wózek, i wojnę.

ocenił(a) serial na 9
ABEL

I koniec serialu, niestety nie wszystko się wyjaśniło a dodatkowo Pan Lynch zamieszał… Oczywiście ani przez moment nie liczyłem na sielankowe zakończenie! W końcu to nie była komedia romantyczna? ;-)

litwosxd

Po 10 odcinku mamy już pewność, że wszystko idzie właśnie w tym kierunku. Nie mogę doczekać się dzisiejszego odcinka.

litwosxd

Liczby mogą być numerem "wszechświata", właśnie gniazdko przez które wyszedł Cooper z "drugiej strony" miało swój numer, ale to tylko moje skojarzenie.

ocenił(a) serial na 10
litwosxd

Ciekawe, ale na razie nic nie ma o Lindzie. Jest za to o Judy.

ocenił(a) serial na 9
litwosxd

Teoria. Pamiętacie tą chorą dziewczynę wymiotującą w samochodzie? Może właśnie to jest Linda. Wujem, który chciał ją zobaczyć może być Johnny Horne. Mówiąc krótko: Audrey powiła bliźnięta.

ocenił(a) serial na 6
m1KKa3L

Ale ta dziewczynka była mała, a bliźnięta mają to do siebie, że rodzą się w tym samym dniu :D

ocenił(a) serial na 9
Meximax

Czy ja wiem czy taka mała? Trudno oszacować jej wiek, ale moim zdaniem może być po 20-tce. Muszę jeszcze raz zobaczyć tą scenę. Jeśli jest, jak piszesz to teoria się "rypła" ;)

ocenił(a) serial na 8
Meximax

Diane mówi, że zły Cooper odwiedził ja po kilku latach. Jeśli mieli córkę będzie miała około 19-20 lat. Ta chuda dziewczyna (chuda jak Diane) wymiotująca w samochodzie podobnie jak wcześniej zły Cooper, tutaj pasuje. Ta scena była specjalnie zaznaczona wrzeszczącą kobietą żeby zwrócić naszą uwagę. Szkoda, że tego nie wyjaśnili do końca.

ocenił(a) serial na 6
Statler

To mogła być zmyłka Lyncha, tak samo jak szukanie przez cały sezon Lindy, bo wszyscy myśleli, że Richarda już znaleźli ;) Poza tym, gdyby Diane miała dziecko, to by o tym wspomniała.

ocenił(a) serial na 10
litwosxd

No i Linda to Diane w alternatywnej rzeczywistości lub nie-śnie. Kto by się spodziewał?

ocenił(a) serial na 10
kashmir23

Z dużą dozą pewności, nikt ;)

ocenił(a) serial na 10
litwosxd

Gdzie było coś powiedziane że Audrey została zgwałcona ?

ocenił(a) serial na 10
Meija17

Zostało to zasugerowane. Skoro zły Cooper jest ojcem Richarda Horne'a, a ona matką...

ocenił(a) serial na 10
ABEL

W jednym odcinku wspomniano, że zły Cooper odwiedził Audrey w szpitalu. Wtedy zapewne doszło do gwałtu.

ocenił(a) serial na 10
ABEL

Musiało mi to umknąć. A skąd wiadomo że zły Cooper jest ojcem Richarda ? też tego nie wyłapałem.

ocenił(a) serial na 8
Meija17

Gdy Richard wpada w pułapkę na skalę i ginie zły Cooper mówi - żegnaj synu.

ocenił(a) serial na 10
Statler

O kurde dzięki. Albo tego nie załapałem albo stwierdziłem że nazwał go synem tak po prostu ze względu na różnice wieku (tak mówią czasem starsi do młodszych od siebie ;D). Także dzięki

ocenił(a) serial na 8
Meija17

Wcale nie musiało być gwałtu. Przez całe 2 sezony leciała na Coopery i właziła mu do łóżka. Zły Cooper to wykorzystał. Potem trzymała jego zdjęcie w domu (mówi o tym Richard). Po gwałcie raczej by nie chciała go więcej oglądać.

ocenił(a) serial na 6
Statler

Większość fanów pisze o gwałcie ze względu na to, że na koniec 2 sezonu uległa wypadkowi i mogła być w śpiączce, gdy Mr C do niej przyszedł. Może Final Dossier wyjaśni tę kwestię.

ocenił(a) serial na 8
Meximax

Jeśli spojrzymy na to jako stosunek z kobietą w śpiączce to można to traktować jako gwałt oczywiście. Ja jednak uważam, że poszedł do szpitala żeby ją spotkać i coś z nią zrobić, nie wiem co, może moje powtórne obejrzenie serialu ujawni jakąś wskazówkę, ale seksili się później. W szpitalu raczej ciężko o gwałt na kimś kto jest na intensywnej terapii podłączony do aparatury monitorującej, pod opieką pielęgniarek i lekarzy wśród kręcących się ludzi. Odpowiedzią jest - ile lat miał Richard?

ocenił(a) serial na 9
Statler

Był takie duet folkowy Richard and Linda Thompson i nagrali utwór który trwa 4:30 min pt. Sunnyvista. Daje to do myślenia ;D Poniżej link ze źródłem gdzie jest tekst do piosenki.

http://welcometotwinpeaks.com/discuss/twin-peaks-part-1-2/richard-linda-thomson- sunnyvista-1992-430/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones