PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663388}

Utopia

8,2 28 995
ocen
8,2 10 1 28995
7,6 7
ocen krytyków
Utopia
powrót do forum serialu Utopia

TVP Kultura pokaże dwa sezonu Utopii: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/serial-utopia-w-tvp-kultura

ocenił(a) serial na 10
damzian

Już rozgłosiłem to wszem i wobec wśród kolegów i znajomych.
Swoją drogą, czy to nie dziwne, że władze TVP udostępniły plebsowi tak genialny serial?
No a poza tym boję się, że po emisji 2 - 3 odcinków jakiś "bardzo ważny ktoś" z kręgu elit zorientuje się o czym jest "Utopia" i stwierdzi, że jednak ten film nie nadaje się do publicznej dystrybucji.
Szkoda by było, bo "Utopia" to wielka rzecz.

Lukas_Art

Już po pierwszych minutach widać, że serial został ocenzurowany. Czyli wiadomo, że kilka dobrych scen nie pokażą.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lukas_Art

Pierwsze parę minut. Scena w sklepie komiksowym. Nie ma sceny jak Arby zauważa dziecko pod stołem i mówi do Lee, aby jeszcze nie zabierał gazu. Nie wiem jak dalej, bo potem nie oglądałem. Wiem, że to może być czepianie się z mojej strony, ale takie rzeczy mi przeszkadzają. Obawiam się, że mogą właśnie wyciąć inne sceny, ale obym się mylił.

ocenił(a) serial na 8
bartoszu88

Zauważ, że serial dostał kategorię "od 16 lat", a jest jednym z najbrutalniejszych jakie kiedykolwiek powstały. Dlatego mozliwe, że najbardziej drastyczne sceny zostaną wyciętę jak np. <SPOILER > scena strzelaniny w szkole z 3 odcinka>. Z drugiej strony tortury Wilsona zostały pokazane w całości.

ocenił(a) serial na 10
Charlie_TSW

"(...) jest jednym z najbrutalniejszych jakie kiedykolwiek powstały". (?).
Czy to jakaś kpina?
Film jest chwilami niepoprawny politycznie. Wcale się nie zdziwię jak wytną całą scenę monologu wygłaszanego przez Lettsa, kiedy został uwięziony przez serialowych bohaterów.
No i pewnie jeszcze Arby zajadający się króliczkiem... no ale poczekamy, zobaczymy. Wiem jedno - cenzura nie śpi :(

ocenił(a) serial na 8
Lukas_Art

Dlaczego kpina, skoro w każdym odcinku jest pełno brutalnych morderstw, krew leje się strumieniami, a ofiarami na ogół padają niewinni ludzie, a nawet dzieci. Z seriali które oglądałem chyba tylko w Banshee jest porównywalny/wyższy poziom przemocy.

ocenił(a) serial na 10
Charlie_TSW

Serio? Więc powiem tylko jedno: "Ash vs. Evil Dead".
Pozdrawiam :D

ocenił(a) serial na 8
Lukas_Art

Nie widziałem, domyślam się, że jest bardziej krwawy. Tyle, że jak dla mnie mordowanie ludzi przez demony, czy zabijanie owych demonów przez ludzi nieco mniej ryje psyche niż patrzenie jak dwóch psycholi z Utopii morduje każdego napotkanego człowieka bez cienia emocji. I przynajmniej do pewnego momentu uchodzi im całkowicie bezkarnie.

ocenił(a) serial na 10
Charlie_TSW

Bez przesady... z czasem Arby stanie się pozytywnym bohaterem (co też jest atutem "Utopii").

ocenił(a) serial na 8
damzian

właśnie obejrzałem z ciekawości i od pierwszych kilku minut serial mnie wciągnął. Świetny klimat, ciekawe kiedy w USA będzie premiera ich wersji. A nie wątpię że taka powstanie

ocenił(a) serial na 9
lechu1017

A ja jednak wątpię, ponieważ Fincher nie dogadał się z producentami HBO w sprawie ...kasy jakże by inaczej.

ocenił(a) serial na 9
lechu1017

Pamiętasz może, kto jest lektorem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones