PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=745557}

Wielkie kłamstewka

Big Little Lies
8,2 93 492
oceny
8,2 10 1 93492
8,4 25
ocen krytyków
Wielkie kłamstewka
powrót do forum serialu Wielkie kłamstewka

Hmm..serialu jestem bardzo ciekawa w większości przez obsadę.

ocenił(a) serial na 9
pmkfsaa

Szczerze to po opisie serialu to poprostu żywcem zdjęta koncepcja z " Gotowych.." mam ogromny sentyment do tej produkcji. Czekam na premierę, bo obsada jest naprawde dobra, a może okazać się, że będzie to jednak coś nowego.

pmkfsaa

Jak na razie daleko temu serialowi do Gotowych. Pierwszy odcinek powinien zachęcać do obejrzenia kolejnych, a ten mnie znudził. Na plus tylko Reese Whiterspoon. Zobaczę następne, ale nie czaję, że prawie 7 tysięcy oceniło ten serial na 9,5. Wstrzymuję się z jakąkolwiek notą, poczekam, żeby ocenić całość.

niunia123_filmweb

Przepraszam, mam chyba zeza - 7 tysięcy chce zobaczyć, a nie zobaczyło, a głosów jest 4 (co nie zmienia faktu,że i tak nie rozumiem oceny 9,5).

niunia123_filmweb

Jeśli będziesz dalej oglądać daj znać prosze, czy dalej to nie podobne do GnW lub słabe (serial HBO dlatego zwróciłem na niego uwagę.. w sumie) :)

matiiii

Mnie pierwszy odc nie zanudził, wręc odwrotnie bo zaintrygował i czekam już na kolejny. W końcy serial o normalnym życiu w dzisiejszych czasach, a nie o wampirach, super mocach, zombie, wikingach itp itd. Dla mnie bardzo dobrze się zaczyna. Nie ukrywam, że zaczęłam go oglądać ze względu na obsadę i to nie był błąd. Reese, Nicole i Shailene dały czadu. Czekam jedynie, aż ocena Shailene będzie bardziej obiektywna bo chyba zbyt dużo osób się sugeruje jej wiekiem i początkami w Niezgodnej. W dodatku specyfika jej roli jest taka, że ma ciut gasnąc wśród reszty bohaterów. Mojaocena po 1 odc to 9/10, ciut zawyżona, ale to na zaczętę bo rzadko po 1 odc już mnie serial wciąga. Możliwe, że spadnie do 8/10.

Patianna

W końcy serial o normalnym życiu w dzisiejszych czasach, a nie o wampirach, super mocach, zombie, wikingach itp itd.

Też lubię seriale o normalnym życiu :) Nie oglądałam z tego powodu różnych hitowych seriali, bo zwyczajnie nie kręci mnie fantastyka. Mam sentyment do np. Harry'ego Pottera, ale generalnie preferuję produkcje o współczesności bez czynnika paranormalnego ;)

niunia123_filmweb

Ja właśnie lubie współczynnik para normalny, ale od dobrych kilku lat jesteśmy nim zasypywani i mi się znudził. Dlatego ten serial mi przypadł do gustu. Inny z nowych seriali, które mnie wkręciły to "Młody papież", ale już się skończył 1 sezon i trzeba czekać. Shameless też polecam z tych o normalnym życiu. Jest tak rewelacyjny, że w 3 miesiące połknęłam 7 sezonów, wię muszę z pół roku poczekać na kolejny. Wielkie kłamstewka pojawiły się w dobrym momencie.

Patianna

A i specjalnie wspomniałam o tych serialach, bo je bardzo polecam. Nie jestem serialową dziewczyną i do tej pory nie było serialu, którego bym nie rzuciła po 1,czy 2 sezonach. MP jest dość kontrowersyjny, ale to już zostawię Tobie do oceny :)

ocenił(a) serial na 8
Patianna

Jeśli chodzi o serial o normalnym życiu, to polecam "This is Us" :)

Luu49

Dzięki. Jakiś czas temu namierzyłam i zabieram się za oglądanie po obronie :)

ocenił(a) serial na 8
Patianna

Mam nadzieję, że się spodoba. Powodzenia na obronie w takim razie! ;)

matiiii

Będę dalej oglądała :) Gotowe to jeden z moich ulubionych seriali, widziałam wszystkie serie kilka razy, choć nie ukrywam, że od 5., a może już 4.sezonu, coś złego zaczęło się z nimi dziać i nie oglądałam nowych odcinków z taką przyjemnością jak dawniej.

matiiii

Niepodobne do Gotowych, ale odcinek drugi znacznie lepszy.

niunia123_filmweb

Dzięki za info! :) W takim razie póki co sobie odpuszczę (za dużo seriali i tak oglądam, najwyżej jak wyjdą wszystkie odcinki to zarwę nockę aby obejrzeć cały sezon).

matiiii

W Gotowych była ta szczypta humoru, tu wszystko jest śmiertelnie poważne, mimo dość absurdalnych niekiedy problemów. Zwłaszcza Laura Dern wypada nieco przerysowanie. Jest w tle jakaś zagadka, ale zamiast zaciekawić, to irytuje. Ktoś zginął, jest jakieś dochodzenie, pojawiają się gadające głowy przypominające mi wypowiedzi bohaterów Trudnych spraw: Madeleine to suka/Ona ma młodszego męża. To nienormalne itd.

matiiii

Obejrzany ostatni odcinek. Całość podsumowuję na jakieś 7. Niepotrzebnie rozbito fabułę na tyle odcinków. 4 byłyby ok. Teraz przeczytam książkę. Zakończenie też niespecjalnie mnie zaskoczyło. Ogólnie mam dość chłodne uczucia wobec tego serialu. Raczej go powtórnie nie obejrzę. A porównania do Gotowych kompletnie bezpodstawne.

niunia123_filmweb

Ok, jeszcze raz dzięki za opinię :) W takim razie póki co odpuszczam sobie oglądanie - zajrzałem swego czasu na forum, zobaczyłem ten temat i myślałem, że jeśli rzeczywiście ma coś wspólnego z 'desperatkami' to bym obejrzał, a skoro porównania bezpodstawne to odpadam.

ocenił(a) serial na 10
niunia123_filmweb

Drugi odcinek zdecydowanie lepszy. Moim zdaniem Gotowe... bardziej smieszyły tu natomiast czuję się w powietrzu nutkę grozy. Domyślam się fabuły choć książki nie czytałam..zobaczę czy mam racje

ocenił(a) serial na 8
Deepi_filmweb

Jest już drugi odcinek ? A gdzie go mogę zobaczyć ?

pmkfsaa

Od wczoraj można go obejrzeć w HBO GO, mimo że telewizyjna premiera dopiero jutro.
Ja nie wytrzymałem czekać ;-)

ocenił(a) serial na 9
Deepi_filmweb

Zgadzam się, drugi odc. podkręca atmosferę:)

pmkfsaa

Jest jednak trochę dojrzalszy, niż PLL ;)

ocenił(a) serial na 8
pmkfsaa

Hahah w sumie dobre podsumowanie :)

Jedynie da się tu wyczuć trochę grozy, prawdziwego dramatu, niegłupi rys psychologiczny bohaterów. Niby luźny, grający na komizmie stereotypów serial, ale jednak ma w sobie "coś" mocniejszego.
Rola Nicole Kidman i Alexandra Skarsgaarda - trochę wyrwane z innej historii dramatu rodzinnego/thrillera, ale bardzo dobrze poprowadzone i zagrane..

ocenił(a) serial na 9
pmkfsaa

Jak dla mnie w ogóle nie podobne ani do PLL ani "Gotowych..". Szczerzę to nie rozumiem zbytnio porównań jednych seriali do drugich. "Wielkie kłamstewka" to dramat bez zbytnich upiększeń. Bardzo dobrze się ogląda i przede wszystkim nie nudzi. Postacie są świetnie wykreowane i aby liczę dni do kolejnego odcinka.

pmkfsaa

Nie widzę podobieństwa. Gotowe na wszystko to lekki i przyjemny serial, który może być emitowany praktycznie o dowolnej porze, a Big Little Pies to jak na razie dramat obyczajowy.

Nuno33

ale wspaniała literówka! Jak najbardziej powinien powstać serial o Małych Wielkich Ciastach. W niewielkim miasteczku na zachodnim wybrzeżu mielibyśmy do rozwikłania zagadkę zaginięcia na przykład ciasta dyniowego albo takiego z rabarbarem i truskawkami! Czuję, że byłby to majstersztyk!

ocenił(a) serial na 7
ocenił(a) serial na 9
pmkfsaa

Serial ma coś w sobie z Gotowych na Wszystko... Jest wątek zabójstwa, jest życie na przedmieściach, są 3 przyjaciółki i 1 zołza której pozostałe nie trawią, są karierowiczki i kury domowe, jest też wątek zdrady i gwałtu. Teoretycznie wszystko by się zgadzało co do "Gotowych" ale brakuje głównego składnika Desperatek czyli komedii.
Ten serial nie ma w sobie ani krzty komedii. I dobrze, bo dzięki temu Wielkie kłamstewka są bardziej mroczne i dramatyczne. Bardziej życiowe. Szkoda tylko, że to mini serial, bo tak jak ktoś wczesniej wspomniał: pierwszy odcinek nudzi i nie zachęca ale każdy kolejny zachęca aby chcieć "więcej więcej więcej".

ocenił(a) serial na 9
pmkfsaa

Drugi sezon to kopia 8 sezonu Gotowych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones