PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=745557}

Wielkie kłamstewka

Big Little Lies
8,2 93 711
ocen
8,2 10 1 93711
8,3 29
ocen krytyków
Wielkie kłamstewka
powrót do forum serialu Wielkie kłamstewka

Finałowy odcinek!

ocenił(a) serial na 9

Finał to miazga, świetne zakończenie...odcinek trzyma napięcie do końca, petarda.

Chimera89

Rewelacja,caly odcinek genialny...scena wzruszenia Maddie podczas wystepu Eda naprawdę mistrzostwo.I końcówka gdy Bonnie jednym ruchem załatwiła Perryego-mozna bylo tylko przyklasnac

ocenił(a) serial na 10
Zoe_fw

ja dokładnie to zrobiłam, musiałam zaklaskać

ocenił(a) serial na 8
kasiuucha96

same :)))

ocenił(a) serial na 9
Chimera89

Jestem pod wrażeniem! wow, brak słów ..

ocenił(a) serial na 10
Chimera89

to prawda, wow mistrzostwo

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Chimera89

szkoda że nie było większej niespodzianki co do ofiary i zagadki gwałtu. mimo wszystko odcinek świetny tak jak i cały sezon!

ocenił(a) serial na 8

Miałam dokładnie takie same odczucia. Długo myślałam, że to zbyt oczywiste, żeby on był też odpowiedzialny za gwałt i obstawiałam dziwacznego Eda, który za maską troskliwego męża skrywa socjopatę... a tak to było do przewidzenia od dłuższego czasu.

użytkownik usunięty
majka_kk

też chciałam aby to był Ed, tym bardziej że zgolił brodę. trudno, ale finałowa scena gdzie Jane poznaje Perrego i jej mina w tym momencie-bezcenne!

majka_kk

Dlaczego obstawiałas Eda?? Czy mi cos umkneło?? Dlaczego ktos z głownych bohaterów mialby byc odpowiedzialny za gwałt? Przeciez to bylo w innym miescie zupelnie? Czy Jane przyjechala tam bo wiedziala ze on tam wlasnie mieszka??
Jak dla mnie serial niesamowity. Twórcom udało sie cos niezwklego czyli obejrzalam serial z półki 'dramat' co mi sie nigdy nie zdarzyło i to z aktorkami za którymi nie przepadam ( zwlaszcza za Reese a dziwo jej bohaterke polubiłam najbardziej!) Tłumaczylam sobie ze przy ogladaniu trzyma mnie głownie ciekawosc kto zginął/kto zabił ale były momenty ze zapominałam w ogóle o tym ze bylo jakies morderstwo/zabójstwo. Aktorstwo na najwyzszym poziomie, zdjęcia, montaż, reżyseria mistrzostwo! No i muzyka.

ocenił(a) serial na 8
aggama

Obstawiałam Eda, bo wszystko wskazywało na Perry'ego od samego początku (no odkąd ujawniono jego skłonność do przemocy) i stwierdziłam, że to by było zbyt proste i na pewno odwracają uwagę od kogoś na pierwszy rzut oka niepozornego, jak Ed, który mógłby skrywać w sobie kogoś zupełnie innego. A tu figa...

ocenił(a) serial na 9
majka_kk

ja też

użytkownik usunięty
aggama

mi również Perry, które obstawiałam od początku, później wydawał się zbyt oczywisty, chciałam czegoś niespodziewanego, jakiegoś WOW na zakończenie. No i przecież okazało się że ktoś z głównych bohaterów jest odpowiedzialny za gwałt- czyli Perry. Jane przyjechała tam przypadkowo, nie wiedziała że jej oprawca tam mieszka

ocenił(a) serial na 8

Czy tylko ja wiedziałam od początku po butach? Gwalciciel i Perry mieli te samerykański skórzane, brązowe buty.

użytkownik usunięty
margaritka123

po butach nie, ale w drugim odcinku były migawki ze sceny gwałtu Jane, które łudząco przypominały przemoc w domu u Wrightów

ocenił(a) serial na 8
aggama

Czy Jane przyjechala tam bo wiedziala ze on tam wlasnie mieszka?? - w serialu nie ma o tym mowy ani nawet sugestii, w książce natomiast jest to wyjaśnione (w pokoju hotelowym w którym spotkała się z Banksem/Perrym widziała ulotkę agencji nieruchomości z nazwą miasteczka, zapytała nawet czy kupuje tam dom i on odpowiedział, ze się zastanawia; potem przez lata gdzieś z tyłu głowy myślała o tym mieście i podświadomie ją tam ciągnęło)

ocenił(a) serial na 8
aggama

Jak pierwszy raz zobaczyłam obsadę również nie spodziewałam się aktorskich fajerwerków ze strony Witherspoon, zawsze mi się wydawała przeceniana i grała głównie w mało ambitnym repertuarze. Co do Kidman - uwielbiam ją i obejrzałam prawie wszystkie filmy z jej udziałem, ale...
W "Wielkich kłamstewkach" to Reese miała najlepiej napisaną postać, najbardziej złożoną i udało jej się to wszystko świetnie pokazać. I komizm, cięte riposty i pogubienie...
Rola Celeste, mimo że na pierwszy rzut oka, trudniejsza do zagrania, była jednak jednowymiarowa, choć sceny u terapeutki w wykonaniu Kidman to mistrzostwo świata.

ocenił(a) serial na 8
lena_777

"nie spodziewałam się aktorskich fajerwerków ze strony Witherspoon" - najwyraźniej nie znasz dokonań Reese sprzed jej wielkiej sławy, która to sława "zmusiła" ją do wielu badziewnych kompromisów. Jako młoda dziewczyna grała w produkcjach niezależnych, okrzyknięta została nową Jodie Foster, dzieckiem genialnym, di Caprio w spódnicy, itd. Faktycznie, aktorsko jej niezależne role zachwycaly. Później przyszła sława, pieniądze i kompromis za kompromisem - jakość spadała wprost proporcjonalnie do wzrostu jej popularności. Mam nadzieję, że ta rola będzie jaskółką powrotu do dawnej świetności, na pohybel blockbusterom!
To Kidman w dużej części swoich filmowych wyborów była kiepska, większość jej ról była na poziomie aktorskim klasy B, dopiero ostatnia dekada przyniosła znaczną poprawę jej warsztatu. A rola Celeste zagrana genialnie, nienachalnie, oszczędnie w środkach, wręcz subtelnie i przy tym dosadnie. Oglądając jej wersję bitej i zaszczutej żony aż się dusiłam od tej ciężkiej atmosfery w jakiej przyszło Celeste żyć. Zbudowanie takiej atmosfery to pełna zasługa Kidman i myślę, że się do niej, po tej roli, wreszcie przekonałam.

ocenił(a) serial na 8
Mahosia

nie bądzcie tacy surowi! Za komediami nie przepadam, a np. w Legalnej Blondynce niczego jej nie można zarzucić. Szacun, bo głównie z tego filmu ją znałam i nie spodziewałam się takiej świetnej kreacji z jej strony w serialu

ocenił(a) serial na 8
lena_777

Zgadzam się z Tobą w 100% .

ocenił(a) serial na 7
majka_kk

Odkrycie kart z gwałcicielem Perrym też mnie rozczarowało, bardzo przewidywalne, zrekompensowali to jednak końcową sceną z Bonnie.

majka_kk

Ja w ogóle się nie spodziewałem że gwałcicielem będzie ktoś z grona głównych bohaterów. Myślałem że to będzie bardziej wątek poboczny, rozwinięty później. Parę razy podczas oglądania scen agresji w wykonaniu Skarsgarda, przechodziła po mnie myśl, "ciekawe czy ją zdradza na tych wyjazdach", i założyłem że raczej nie. A jednak coś mu się zdarzyło odwalić.

ocenił(a) serial na 8
factislite

dokładnie miałam takie same odczucia :)))))

ocenił(a) serial na 9

Też wszystkiego domyślałam się znacznie wcześniej. To samo tyczy się Maxa ;) Od początku wiedziałam, że jeden z bliźniaków znęcał się nad malutką Anabelle. Nie czuję się jednak rozczarowana, że nie było żadnej szokującej niespodzianki na koniec. Wszystko to musiało być ze sobą powiązane i było. Rewelacyjny serial, zupełnie inny niż mógł się wydawać po opisie. Do tego z genialną obsadą. Nicole, Reese, Shailene, Laura były genialne w swoich rolach.

ocenił(a) serial na 9

też się za wcześnie domyśliłam - mimo wszystko serial jest naprawdę dobrze zrobiony !

ocenił(a) serial na 9
Chimera89

Serialem jestem zachwycona . szkoda że taki krótki . Wszystko sie wyjaśniło jedank ciekawi mnie o co chodziło z tą lornetką na końcu i obserwacją limuzyny .

zollza

Też na to zwróciłam uwagę!:) Ma ktoś pomysł co do sensu tej sceny? Robi ona apetyt na więcej :) a serial przecież się skończył, miał tylko 7 odcinków:/

ocenił(a) serial na 9
marinelle

Hmm może jest szansa na kontynuację . Nie zdziwiłabym sie jakby ktoś chciał zdradzić ich tajemnice .

użytkownik usunięty
zollza

Z tego co czytałem nie ma szans na kontynuację, ale Whiterspoon i Kidman kupiły prawda do innej powiesci L.Moriarty, więc prawdopodobnie czeka nas nowy serial z nową historią.

ocenił(a) serial na 10
zollza

W sumie końcówka nie jest całkowicie wierna książkowemu pierwowzorowi. Tzn. wszyscy są na swoich miejscach ale finał został skrócony, o właśnie wyjawienie prawdy. Ale nie starczy materiału na cały sezon. Chyba że rozwodnią i wstawią nowe wątki

ocenił(a) serial na 10
zollza

uważam że zostawili sobie furtkę do tego że może zrobią jakieś rozwinięcie związane z tą detektyw co nie wierzyła że to było w obronie i nieszczęśliwy wypadek

ocenił(a) serial na 9
zollza

Ja czytalam dzis ze Reese mysli o kontynuacji :)

ocenił(a) serial na 8
ewita101_2

podobno jednak ma być drugi sezon

ocenił(a) serial na 7
zollza

Dokładnie. W końcu sezon pierwszy ... a po nim lada moment drugi ;-)

marinelle

Policjantka je sśledzi( dźwięk zapalniczki), bo domyśla sie ze kłamią.

ocenił(a) serial na 9
zarazzapomnelogin

Też takie mam wrażenie, ale nawet (w mojej opinii) nawet jakby dowiedziała się prawdy, to dużo Bonnie nie zaszkodzi, gdyż mimo wszystko zrobiła to w czyjejś obronie więc środki łagodzące są. Jedynie nieprawdziwe zeznania mogą ich wszystkie pogrążyć.

ocenił(a) serial na 7
zarazzapomnelogin

nawet w zwiastunie jest kadr jak ta policjantka stoi nad urwiskiem z tą zapalniczką

ocenił(a) serial na 8
marinelle

Pewnie dociekliwa policjantka.

zollza

No chyba że chodziło o to, że na pogrzebie ktoś ze śledczych się przygląda...

użytkownik usunięty
marinelle

a ja w ogóle nie zwróciłam uwagi na to. kontynuacja jak najbardziej wskazana !

ocenił(a) serial na 8

Zagadkę rzeczywiście łatwo było rozwiązać ale to nie odbiera uroku całości. Rola Kidman jedna z lepszych. A Ed i Madeline bardzo ciekawy wątek. Też nie zauważyłam śledzenia na pogzebie, lornetki nie da się przegapić. Aż szkoda że taki krótki.

ocenił(a) serial na 8
kolenkaa

Moim zdaniem śledziła ich ta agentka, która mówiła, że nie wierzy w ich kłamstwa, a wydaje mi się tak, gdyż ciągle bawiła się zapaliczką i było ją słychać na pogrzebie jak i na końcu odcinka.

ocenił(a) serial na 10
Etieen

Tak jest - Etieen ma rację. Pstrykanie zapalniczką pojawia się w scenie na komisariacie, gdzie pani detektyw przysłuchuje się zeznaniom a jej kolega namawia ją, żeby dała spokój. Potem poszła na pogrzeb i to jest pierwsze scena śledzenia kobiet. Na plaży jest kolejna. To też jest ciekawe z psychologicznego punktu widzenia: policjantka musi zakładać, że skoro Celeste była bita, to miała motyw. Być może przyjaciółki jej pomogły. No i wypadałoby zadać tej policjantce pytanie: "I co z tego?". Jednego skur...yna mniej :)

ocenił(a) serial na 7
zollza

Ja rozumiem, że to była ta ciemnoskóra detektyw, która czuje, że coś w tej historii jest nie tak, skoro "wszystkie mówią to samo". Obserwowała i próbowała rozgryźć zagadkę - gdzie, z resztą ma rację - mówią o Celeste, że dostanie niski wyrok za zabójstwo w obronie własnej, a (jak widzimy w jednej z ostatniej scen) można powiedzieć, że w wyniku furii za zabójstwo (a nie obronę własną) odpowiada Bonnie...
Scena, w której Jane poznaje hmm.. swojego oprawcę jest bezbłędna - KOCHAM!

ocenił(a) serial na 7
Nikivi

Po tym, co zrobił w hotelu, On zakłada brązowe buty . Dwie sceny później akcja z żoną i klockami na jej głowie, tam dokładnie identyko butki. To tylko jedna z kilku wskazówek, aby domyślić się, kto jest Tatuśkiem :)
Autorka książki, mocno w temacie, jeśli chodzi o odjechane 'osobowości' i ich zachowania, nie tylko w ekstremalnych sytuacjach.

ocenił(a) serial na 9
zollza

Moim zdaniem to była pani komisarz która ciągle ich obserwuje i jest bardzo ciekawa kto tak na prawdę zabił Perrego a mówie to na podstawie dźwięku który słyszymy przy tych scenach otwieranie i zamykanie zapalniczki bardzo specyficzny dźwięk

ocenił(a) serial na 8
zollza

Dla mnie długość w sam raz. Wiele seriali traci na tym, że twórcy muszą rozwlec je do iluśtam odcinków i sezonów. A tak zostanie w pamięci jako rewelacyjny.

ocenił(a) serial na 7
piotrowy

Otóż to, bez 'przedobrzania'. Postaci wcale nie zostały zarysowane powierzchownie. Krótki tekst w punkt i wszystko w temacie.

ocenił(a) serial na 8
zollza

a lornetka na końcu i obserwacja limuzyny to nie pani detektyw której nie pasuje podana przez Panie wersja zdarzeń?

użytkownik usunięty
Chimera89

Zakończenie słabe, bo strasznie przewidywalne. Cały serial jedynie ( głównie własnie przez te nieszczęsne zakończenie) poprawny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones