PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=745557}

Wielkie kłamstewka

Big Little Lies
8,2 93 492
oceny
8,2 10 1 93492
8,4 25
ocen krytyków
Wielkie kłamstewka
powrót do forum serialu Wielkie kłamstewka
ocenił(a) serial na 6
yamaha299_fw

Dokładnie, to było za proste.

kasia86_fw

W tym odcinku też wytypowałem 2 osoby które mogą zginąć (mężu prawniczki, albo nowa mieszkanka ), wygrał niestety mniej ciekawy fabularnie... bardzo sztampowy wręcz...

ocenił(a) serial na 10
kasia86_fw

Chyba żartujesz. Nie Domyśliłam się do samego końca. I wierz mi, w żaden sposób to o mojej inteligencji nie świadczy. Scenariusz genialny.

yamaha299_fw

Tak samo. Trzeci odcinek.

ocenił(a) serial na 6
direwolf100

ja tez w trzecim :D

ocenił(a) serial na 8
yamaha299_fw

Ja w pierwszym. Jakieś miałam przeczucie, że to Tarzan, w końcu tamta to Jane ;-)

ocenił(a) serial na 6
yamaha299_fw

No właśnie, od trzeciego odcinka wiadomo kto jest tajemniczym gwałcicielem i właściwie oglądanie kolejnych 3 mija się z celem bo tak mało się dzieje, że niewiele wnoszą. Nie wiem skąd taki zachwyt nad tym serialem, choć zdjęcia i aktorstwo ratuja słabiuteńką fabułę.

ocenił(a) serial na 8
abnegacja

Jezu, wy oglądacie seriale/filmy tylko dla plot twistów i cliffhungerów czy np. dla mądrych życiowych wniosków?

xavi1991

To i to. Zalezy co wyjdzie twórcom lepiej.

ocenił(a) serial na 9
abnegacja

Według mnie to nie jest serial z zagadką - nie mamy bawić się w nim w detektywów, bo kto ginie, kto jest gwałcicielem możemy się domyślić już na samiutkim początku i nie wymaga to nie wiadomo jakiś zdolności. To, co powinno być istotne dla widza to cała reszta wątków, które jedynie łączył ten jeden oprawca. Należy się skupić na przesłankach jakie ze sobą niesie :/

ocenił(a) serial na 8
shrrew

DOKŁADNIE.

ocenił(a) serial na 8
yamaha299_fw

A ja w finale .nie wem chyba dlatego że jestem facetem i nie posiadam takiej intuicji. Dla mnie było to chyba aż zbyt oczywiste że mógł być to Perry ehh naiwny jestem

ocenił(a) serial na 7
coolerss

Spoko stary, miałem tak samo, zresztą bardziej skupiałem się kto i kogo zabije. Nie sądziłem na początku, że będzie to w ogóle wyjaśnione (gwałt).

coolerss

Nie sądzę, by chodziło o bycie naiwnym. Już w pierwszym odcinku było widać, że to Perry ma największą szansę na bycie gwałcicielem, ale uznałam, że to zbyt oczywiste i szukałam ukrytych smaczków, które wskazywałyby na kogo innego - niestety się przeliczyłam. Oczywiście nie oznacza to, że serial jest zły, wręcz przeciwnie, po prostu zakończenie nie było zaskakujące.

ocenił(a) serial na 8
Nike126

ja miałam napisać ten komentarz i spóźniłam się rok xd

coolerss

ja też w finale a jestem kobietą :)

yamaha299_fw

Mi od początku wydawało się coś nie tak w związku Celeste i Perrego i od momentu, kiedy zorientowałam się, że ten facet nadużywa przemocy to było dla mnie jasne, że to on jest gwałcicielem oraz, że to któreś z jego dzieci znęca się nad Anabele. Było to też jakoś w 2 lub 3 odcinku. Tak samo jak yamaha299_fw obstawiałam, że na koniec zginie albo Jane albo Peryy, ale Twórcy jednak wybrali to bardziej oczywiste. Udział Bony w zabójstwie też do przewidzenia, no bo ze względu na relacje z Madeline nie pasowała do "grona psiapsiółek", a jednak poprzez czołówkę można było się zorientować, że wszystkie te kobiety będzie łączył jeden wspólny sekret.
Sam serial jako całość był niezły, podobała mi się muzyka i sceneria, w której działa się akcja. Piękne krajobrazy, duże domy. Niestety sama intryga oraz w niektórych przypadkach gra aktorska (głównie Shailene Woodley) pozostawiały wiele do życzenia.

ocenił(a) serial na 8
yamaha299_fw

w 3cim odcinku zaświtała mi taka myśl a utwierdzałam się z każdym odcinkiem, tym bardziej, że ciągle coś stawało na drodze ku temu aby oni sie spotkali i poznali.

ocenił(a) serial na 9
yamaha299_fw

A ja w pewnym momencie byłam pewna, że to Ed, bo Perry wydawał mi się zbyt oczywistą odpowiedzią. Poza tym Ed miał mnóstwo dziwnych scen w których ogarniał mnie niepokój.

__smok

On w ogóle był dziwny. A może po prostu wzięli tylko takiego aktora. Ale fakt, niejednoznaczny.

yamaha299_fw

Przeczytałam książkę kilka lat temu. Niczego nie musiałam zgadywać, bo wiedziałam. Ale trzeba przyznać, że serial jest lepszy od oryginału.

ocenił(a) serial na 9
yamaha299_fw

Gdzieś w okolicach 4 odcinka nieopatrznie weszłam na stronę BLL na Wikipedii, żeby sprawdzić coś o książce, a tam jak wół już na początku opisu spoiler. Nosz ...rwa!

yamaha299_fw

I tak mocno się męczę z tym, by obejrzeć serial do końca, więc spoilery mi nie straszne :P
Też po trzecim odcinku zacząłem się domyślać, że chodzi o gościa granego przez Skarsgarda. Zresztą, jak ktoś oglądał remake "Nędznych psów", to się prędzej tego domyśli... ;)

ocenił(a) serial na 8
yamaha299_fw

Ja zmiękłam i chyba już po drugim odcinku zaczęłam szperać w necie, by znaleźć odpowiedź.. chyba głównie chodziło mi o to, czy faktycznie ten mały chłopiec dusił dziewczynkę i jakoś tak rykoszetem wpadłam na to, kto jest gwałcicielem.
Jestem miękki flet ;<

ocenił(a) serial na 6
detta_odetta

Nie rozumiem jak można tak sobie psuć przyjemność z oglądania. Chyba, że serial ciebie nie wciągnął i nie chciałeś oglądać reszty odcinków, ale chciałeś poznać rozwiązanie zagadki.

PS Ja kiedyś obejrzałem pilot Sons of Anarchy i strasznie mnie korciło, aby obejrzeć cały serial, ale z drugiej strony szkoda mi było czasu na oglądanie prawie 100 odcinków. Dlatego wyszukałem streszczenie serialu i przeczytałem czym się kończy, aby mnie nie kusiło.

ocenił(a) serial na 9
Mroovkoyad

ten serial moim zdaniem nie miał na celu zapewnić widzom rozrywki w szukanie/odgadywanie kto to. Twórcy (według mojej opinii) świadomie dali nam winnego od razu na tacy. Fabuła zwraca uwagę na rozgrywający się dramat, skupił moją uwagę od samego początku na problematykę. Dla mnie jedyną zagadką która się pojawiła w serialu było KTÓRE dziecko dręczyło koleżankę. ;) Zgrabnie zamknięta historia, mam nadzieję że nie postanowią kręcić dalszego ciągu.

ocenił(a) serial na 8
Krajsa

No ja jestem trochę załamana, że tyle osób potraktowało ten serial tylko jako zagadkę "kto zabił?". A jak zgadli i jeszcze się okazało, że dobrze, to łeeee. Słaby serial. Szok. Dla mnie zgadywanie kto zabił, kto zginie, kto dręczy Amabelle było dodatkowym smaczkiem, ale nadal: to był tylko upiększacz sprawiający, że PRAWDZIWY temat tego serialu był bardziej atrakcyjny dla oka widza. Ale wyciągnąć z tego serialu tylko odpowiedź kto zabił/ zgwałcił/ zginął, to jakby w ogóle tego serialu nie obejrzeć.

ocenił(a) serial na 8
yamaha299_fw

Szczerze? W ogóle nie skupiałem się, kto jest gwałcicielem :P Myślałem, o tym, kto raczej zginie, i tu akurat się nie myliłem :)

ocenił(a) serial na 7
yamaha299_fw

Film fabularnie porusza kilka wątków. Jak dla mnie to, co poboczne było nawet ciekawsze, niż stricte ta sprawa, czy śledztwo. Reżyser/scenarzysta mogli jednak zaufać widzowi i nie dawać pełnej sceny z pokazaniem kto zabił.

yamaha299_fw

W 3 gdy pokazali tyłek Skarsgarda i tą jego gwałtowną i szybką kopulację. Identyczna jak przy scenach z Nicole więc nawet nie trzeba było niczego zgadywac. Odpowiedz dostalismy na tacy.

ocenił(a) serial na 7
Kruchy_serious

Nie sądzicie, że Perry wcale nie musiał być gwałcicielem? Wydaje mi się, że ta scena, gdy Jane ma przebłyski, to moment, w którym zrozumiała, że jej przyjaciółka jest dręczona fizycznie, bo poczuła identyczną aurę sytuacji, mężczyznę atakującego kobietę, to samo szaleństwo w jego oczach co u swojego oprawcy etc etc i najzwyczajniej w świecie zdała sobie sprawę z tego kim jest Perry, jakie jest jego oblicze i co grozi Celeste.. Przynajmniej wolę tak myśleć... Jeśli Perry miałby być gwałcicielem to byłby to słaby zbieg okoliczności i mocno naciągana, banalna scena.. ;)

ranyjulian

obejrzalem ten serial i tez mnie dziwi ze niby ludzie mysla ze to ten Perry

ocenił(a) serial na 8
miszcztoja

to on zgwałcił Jane, spojrzenia w scenie śmierci Jane na Madeline, Madeline na Celeste mówią za siebie

applellinge

i go nie rozpoznala wczesniej, przeciez jechala do tego prawdziwego typa do pracy

ocenił(a) serial na 8
Kruchy_serious

ja też poznałam go po tyłku i tych ruchach, to było tak wyraźne podobieństwo, że nie mogło być przypadkowe

ocenił(a) serial na 7
yamaha299_fw

Nie sądzicie, że Perry wcale nie musiał być gwałcicielem? Wydaje mi się, że ta scena, gdy Jane ma przebłyski, to moment, w którym zrozumiała, że jej przyjaciółka jest dręczona fizycznie, bo poczuła identyczną aurę sytuacji, mężczyznę atakującego kobietę, to samo szaleństwo w jego oczach co u swojego oprawcy etc etc i najzwyczajniej w świecie zdała sobie sprawę z tego kim jest Perry, jakie jest jego oblicze i co grozi Celeste.. Przynajmniej wolę tak myśleć... Jeśli Perry miałby być gwałcicielem to byłby to słaby zbieg okoliczności i mocno naciągana, banalna scena.. ;)

ocenił(a) serial na 6
yamaha299_fw

No niestety na samym początku, a w odcinku gdzie pokazali pierwszy raz przebłyski Jane miałam już pewność.
Tak samo z tym chłopcem, od początku typowałam bliźniaków (niepotrzebne zbliżenie na nich podczas wskazywania palcem...), pomyliłam się tylko jak chodzi o to, że to tylko jeden z nich się znęcał.

użytkownik usunięty
yamaha299_fw

Jak pierwszy raz podniósł rękę na Celeste to wiedziałam, które dziecko znęca się nad tą małą, a co do gwałtu to upewniłam się jak Jane o tym opowiedziała. Mimo tego chętnie obejrzałam serial do końca, byłam ciekawa jak zginie.

ocenił(a) serial na 9
yamaha299_fw

wszystko na to wskazywało, ale wiele osób typowało inne osoby, bo tak strasznie jesteśmy przyzwyczajeni do nagłych zwrotów i strasznie nie do zgadnięcia morderców/sprawców czegoś, że wiele osób jednak nie zgadło ;)

yamaha299_fw

W żadnym, tyle było ochów i achów na temat serialu, że nie spodziewałam się takiej wtopy z wciskaniem nadmiaru grzybków w ten fabularny barszczyk.

yamaha299_fw

w życiu bym nie pomyślała, żeby się nad tym zastanawiać gdyby nie fakt, że zobaczyłam tytuł tego wątku, wtedy już nawet nie trzeba się było domyślać, bo to jedyna agresywna osoba.

ocenił(a) serial na 6
yamaha299_fw

Po drugim odcinku wiadomo, kto jest gwałcicielem,Niestety trochę się zawiodłem bo serial jest zbyt przewidywalny i mam wrażenie ,że zbyt przehaypowany !

ocenił(a) serial na 9
yamaha299_fw

W 4 chociaż cały czas powtarzałam sobie że to by było za proste i nadal szukałam kogoś innego

yamaha299_fw

a ja nie podejrzewałam akurat tej osoby,typowałam Eda bo jakoś się dziwnie patrzył na bohaterki a później nawet męża Renaty xD.
Pomyślałam sobie,że to byłoby za proste gdyby okazało się ze to Perry.

ocenił(a) serial na 9
yamaha299_fw

Przez Ciebie... Od razu. Dzięki za spojler.

ocenił(a) serial na 8
yamaha299_fw

Ja w ogóle nie sądziłam, że tym gwałcicielem ma się okazać któryś ze znanych nam bohaterów, nie przyszło mi nawet do głowy żeby się nad tym zastanawiać. I w ogóle nie patrzyłam na ten serial w kategorii kto zginął/zabił, a już tym bardziej kto zgwałcił. Trochę chodziło mi to wiadomo po głowie, właściwie nawet zgadłam kto znęcał się nad Amabellą i kogo zabito, ale jakoś niespecjalnie to przeżyłam (fakt, że zgadłam) bo nie traktowałam tego jak najważniejszą rzecz w tym serialu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones