PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659055}

Wikingowie

Vikings
8,4 173 991
ocen
8,4 10 1 173991
6,8 8
ocen krytyków
Wikingowie
powrót do forum serialu Wikingowie

sezon pierwszego i połowa drugiego zajęły mi 1 dzień. to coś niesamowitego, serial wciąga jak ruchome piaski. Ragnar jest przekozakiem tak samo jego brat Rollo i Floki. Sceny walki to po prostu poezja, mogę je oglądać w nieskończoność. ŻADNE TV show nie przyciągnęło mojej uwagi tak jak Wikingowie. Brawo.

MagiaJego18

Jakbym czytał własną wypowiedź :) Fakt, serial wciąga niesamowicie i obecnie jest moim ulubionym na rynku.

ocenił(a) serial na 10
MagiaJego18

to samo ja 3 sezony w 3 dni jednym tchem pooglądałem

ocenił(a) serial na 10
sashadolan

polecam kazdemu ragnar rzadzi!

ocenił(a) serial na 9
sashadolan

Dopiero skończyłem oglądać,rewelacja-jakże bedą chrząkać warchlaki gdy usłyszą jak cierpiał stary dzik....

MagiaJego18

Jest nowy trailer https://www.youtube.com/watch?v=UKf5aYaA0tI wygląda na to, że Rollo dołączy do wyprawy Bjorna na morze śródziemne, albo to on przejdzie na służbę do niego. Najwyraźniej też, dużą rolę odegra Ivar.

ocenił(a) serial na 5
MagiaJego18

Nie rozumiem kultu tego serialu, dla mnie jest mocno przereklamowany. Zgoda, 1 i 2 sezon fajne były, 3 też mi się nawet podobał, ale właśnie poddałem się po połowie 4 sezonu, bo nie chce mi się nawet wypunktować wszystkich idiotyzmów i rzeczy nielogicznych, które w tym serialu mają miejsce. Po prostu oglądanie mnie zaczęło męczyć :|

ocenił(a) serial na 10
herzlicheinladen

serial jest masakrujący. Chyba najlepszy serial historyczny ever

ocenił(a) serial na 6
Bratis

To nie jest serial historyczny, tylko serial przygodowy-dramatyczny oparty baaardzo luźno na sadze o synach Ragnarra. I niestety jest masakrujący, ale wszelkie fakty historyczne, które traktuje tak luźno i wybiórczo, jak partia rządząca prawo i konstytucję. O ile pierwszy i drugi sezon były wyśmienite, tak czwarty niebezpiecznie zbliżył się do poziomu polskich seriali rodem z TVP.

ocenił(a) serial na 10
Nnorm

bzdura, czwarty sezon jest rownie dobry co pierwszy.Serial trzyma w napieciu oglada sie go z nieslabnacym zainteresowaniem.
Jest to serial historyczny , o samych wikingach wiemy nieweile i o tamtych czasach tez wiec nie mozna mu zarzucic że opowiada nieprawde.na pewno jest to luzna historia o wikingach napisana przez bardzo dobry zespol scenarzystow.
i na pewno jest to najlepszy serial ever jaki ogladalem.

ocenił(a) serial na 6
Bratis

Akurat wiemy o wikingach na tyle, aby wiedzieć, że historia przedstawiona w serialu jest bardzo niezgodna z faktami. Przykładowo - Atak na Lindisfarne i śmierć Ragnarra dzieli 100 lat. W serialu jest to jakieś 20-25 lat. Dodatkowo kampania wikingów w Anglii ukazana w ostatnim sezonie też jest niesamowicie skrótowa i niezgodna z historią. Gdybym chciał zrobić tutaj podsumowanie wszystkich przeinaczeń to palec by cię rozbolał od używania scrolla :-)
Jeżeli chodzi o ostatni sezon, to mam - jak wspomniałem - radykalnie odmienną opinię.

Nnorm

mnie ten serial zaczął śmieszyć i nudzić juz w połowie 2 sezonu gdy do Anglii przypłynęła łódź wikingów aby powiadomić juz znajdującą się tam drużynę Ragnarra i Horika ze osada głównego bohatera została podbita przez Borga. Jakim cudem załoga owej łodzi wiedziała gdzie ich szukać skoro według serialu oni wszyscy płynęli na chybił trafił "tam gdzie ich Odyn poniesie" posługując się jedynie prymitywnym kompasem, jeszcze w głębi lądu ??? Mieli GPS ????

Nnorm

Ile razy przeczytałeś konstytucje? Kiedy została napisana i przez kogo? Które artykuły konstytucji zostały złamane i które paragrafy prawa? tylko bez szukania w google, podpierania sie tvn i wybiorcza

MagiaJego18

kolejny zafascynowany filmem o psychopatach przedstawianych a jakże... w dobrym świetle. Oskóruje taki, żebra wyrwie ale potem przykładny mąż i tatuś.
Czy wy już całkiem na głowę upadliście żeby fascynować się takimi bredniami?

MagiaJego18

Naprawde? Weszlam na filmweb i bylam w szoku ze ten serial ma tak wysokie oceny. Nie wiem jak reszta sezonow ale 1 ktory obejrzalam, to jakies flaki na oleju. Przeciez ludzie - tu sie nic nie dzieje. Najbardziej denerwujaca jest postac mlodego ksiedza. Myslalam ze rozwina jakos ciekawie ten watek, pokaza go jako osobe z charakterem, a okazal sie zwyklym chlopkiem roztropkiem, niewierzacym w swego Boga. Jak niewiele mu bylo trzeba zeby zapomnial o wlasnym Bogu. W serialu nie dzieje sie kompletnie nic. Kilka krwawych walk, ale zero jakiegos celu..

ocenił(a) serial na 8
Beatrice_A

Moim zdaniem to był ciekawy wątek człowieka rozdartego, na styku dwóch kultur, między królem - przyjacielem a swoim Bogiem. Sam zadaje wiele pytań odnośnie swojej tożsamości, wybiera, stara się przekuć swoją niewolę w wyjątkową pozycje na dworze Ragnara. Mamy konflikt z Flokim o to samo stanowisko u boku króla. Aethelstan popełnia błędy, inne chce naprawić. Otwiera oczy ludziom północy i Ragnarowi, pokazuje im nowy świat. Na koniec musi wybrać Odyn albo Jezus. Najlepszy tekst powiedział o nim król Eckbert: "Ten człowiek wyparł się Boga, spał z przyszłą królową Wessex, przystał do morderców rabujących klasztory, ale i tak był najbardziej świętym mężem jakiego znałem".

Lucas207

No wlasnie- wyparl się Boga, przyssal do mordercow, wiec co niby czyni go świętym mężem? Sorry ale to jakis cytat z dupy i logiki w nim ani krzty. Piszesz ze byl rozdarty, ze toczyl z soba wewnetrzna walke. Podaj mi choc jedna scene jako przyklad, bo z twgo co pamietam gdziekolwiek i kiedykolwiek byl poddany probie- ZAWSZE zawalal.

ocenił(a) serial na 9
Beatrice_A

Już kilka lat temu przy premierze oglądałem każdy poszczególny sezon, ale z tego co pamiętam wątek Athelstana był na tyle rozwinięty, że koniec końców nie zmienił swojej wiary mimo, że próbował i umarł jako chrześcijanin, i sprawił też , że Ragnar zaczął wątpić w swoich bogów. Mam nadzieję, że taki mały spojler cie za bardzo nie ruszy skoro serial i tak cie nie porwał .

Beatrice_A

W pierwszym sezonie najważniejsze jest odzwierciedlenie realiów życia wikingów, co do akcji - najlepszy jest 2 i 3 sezon. Młody mnich jeszcze się rozwinie w następnych sezonach, daj mu szansę.

ocenił(a) serial na 10
Beatrice_A

Beatrice_A serio? W wikingach nic się nie dzieje... A Wspaniałe Stulecie to taki świetny serial i zastanawiam się za co to gówno ma taką średnią

MagiaJego18

Zwiastun szóstego i ostatniego sezonu...
https://www.youtube.com/watch?v=Y7d0A5re7-0
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

ocenił(a) serial na 8
Falkor1

Oglądam sezon szósty i muszę powiedzieć, że wzorem średniowiecznych chrześcijan twórcy wykazali w swej dobroci solenne praktyki pokutne. Dużo się poprawiło od koszmarnej piątki, a choreografia walk nigdy chyba nie była tak dobra. Pojedynek Lagerthy z hersztem banitów był nieziemski. Jestem pod wielkim wrażeniem i jaram się jakby to był 1 czy 2 sezon!

ocenił(a) serial na 10
Lucas207

Dokładnie mam tak samo!

ocenił(a) serial na 8
MagiaJego18

MI podobały się pierwsze 3 sezony najbardziej. Nie był to poziom Gry o tron, ale było dobrze.
Zwłaszcza zaimponowali mi wikingowie w 2 sezonie, który był najlepszym sezonem dla mnie pod względem fabularnym i klimatycznym. Bez Ragnara serial nie jest już taki sam.

Niestety sezony 4-6, które mają o połowę większą ilość odcinków rozmieniły się na drobne.
Cały sezon 4A był kiepski z ćpającym Ragnarem. Trochę lepiej było w sezonie 4B z powrotem Ragnara do Anglii, jego śmiercią i zemstą synów. Ale sezony 5A, 5B, 6A znów mają słabszy poziom 4A.

Tak to widzę:
Gra o tron sezony 1-4 - 10/10
Gra o tron sezony 5-8 - 8/10

Vikings sezony 1-3 - 8,5/10
Vikings sezony 4-6 - 6,5/10

ocenił(a) serial na 9
MagiaJego18

A recenzent Krawczyk dał tylko 5 gwiazdek :) filmwebowym recenzentom ciężko dogodzić

ocenił(a) serial na 6
MagiaJego18

Nie wiem gdzie to dodać, to najlepszym miejscem będzie jeden z lepszych postów. W sezonie nr 3 pada nazwa Oslofjord. To jakieś ponad 1000 lat za wcześnie chyba. Christiania powinna być najpierw, też około 1000 lat później, Oslo po Christiania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones