PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=770269}

Klątwa Wyspy Dębów

The Curse of Oak Island
6,7 210
ocen
6,7 10 1 210
Klątwa Wyspy Dębów
powrót do forum programu Klątwa Wyspy Dębów

Aż się wierzyć nie chce, że po 4 sezonach nikt nie napisał opinii…
Generalnie zacząłem oglądać od 3 sezonu i z tego co widzę nie wiele straciłem.
Większość każdego odcinka to powtórki z wcześniejszych odcinków lub zapowiedzi co będzie się działo po reklamie oraz gadające głowy w „warroom” o tym co będą robić.
A robią niewiele – w sumie z 10 minut na odcinek.

Nie wiem dlaczego ludzie wierzą, że artykuł w gazecie sprzed 160 lat jest prawdziwy i nie był zwykłą kaczką dziennikarską.
Wszystko to jest absurdalne – ktoś kilkaset lat temu zadał sobie ogromny trud by wykopać niewiarygodnie głęboką studnie, schować tam jakiś skarb a potem zasypywać,
przedzielając ją drewnianymi podłogami , do tego niby pułapki wodne, zalewające kopiących poszukiwaczy..
Ciśnie się pytanie : po co ukryć coś czego nie da się potem praktycznie wydobyć?
I dlaczego na te teorie nie ma żadnych dowodów?

Całe te pułapki, kanały zalewające to bujda na resorach. Wysepka jest mała, otoczona oceanem to normalne, że kopiąc tam pojawia się woda – ja się tylko dziwię, że dopiero po 30 czy 40 metrach głębokości..a oni dorobili teorię o celowym systemie nawadniającym..
Wszystko zostało zryte, rozwalone, skopane, szyby i inne pozostałości po dawnych poszukiwaczach nadal spoczywają kilkadziesiąt metrów w dół – czego więc się spodziewają robiąc odwierty teraz?
Bo ja nie wierzę, że jest tam jakiś mega skarb, być może coś było małego, ale już dawno zostało wydobyte z płytkiej skrytki.
To czemu oglądam? Nie wiem, wciągnęło mnie..pewnie liczę po cichu na kolejne wskazówki które doprowadzą do kolejnych wskazówek (jak w filmie Skarb Narodów :))
Szkoda, że show jest chwilami nudne, przegadane i brak w nim akcji (poszukiwań) dłuższych niż 5 minut.. I te tragiczne teksty lektora…
Być może jest to wina sponsorów czyli kanału History, a może tego że poszukiwacze już nie wierzą że coś znajda i po prostu grają w show dla pieniędzy i rozgłosu :)

ocenił(a) program na 6
jacek13700

Myślę że odcinki 11 i 12 sezonu czwartego były tragiczne. Zero poszukiwań tylko w kółko jakieś paplanie o prezydencie USA że był zafascynowany tą historią. No i co z tego? Jeśli wszystkie pozostałe odcinki będą tak wyglądać to nie będzie piątego sezonu.
Nie ma w tym nic dziwnego że woda jest dopiero na 30 metrach. Sucho może być nawet na 100 metrach, wszystko zależy od rodzaju gleby. Oglądam to ze względu na to że do tej pory było to interesujące show (również 1 i 2 sezon), dopiero od niedawna zaczęło się psuć ale na pewno dokończę czwarty sezon. History ma ciekawe programy - oglądam również Polowanie na Hitlera, Starożytnych Kosmitów i Wykute w Ogniu.

jacek13700

Przypadek tej wyspy, to nie fake na potrzeby programu. Czytałem kiedyś książkę, wydaną chyba w latach 70tych, a czytałem to dobre 10 lat przed wyjściem programu. I wyspa faktycznie jest zagadką, a odpowiedzi na pytania, na które chcesz odpowiedzieć tak po prostu "to nie możliwe, bo to bez sensu" szuka się długo - już w 19 wieku bywały tam wyprawy.
W ogóle polecam książeczkę, te systemy naprawdę mają tam miejsce (w 1 sezonie też właśnie o nich była mowa i pokazano je nawet). jednak z ksiązki na pewno dowiesz się więcej niż przez 50 sezonów tego crapu.
Ale obejrzałem kilka odcinków sezonu 1 i tu masz rację, że jest to przede wszystkim serial, którego celem jest zarobek i jak najdłuższe trwanie, a zatem nie ma co liczyć na jakiekolwiek wyjaśnienie czegokolwiek. I faktycznie opiera się to na tym co już było i co będzie, przy okazji jak to w każdym paradokumencie częste powtarzanie tego samego w kilku różnych formach, potem wrzucenie jakiejś rozmowy i... pogadanka lektora na temat tego co właśnie się usłyszało. Taki trochę program dla upośledzonych.

jacek13700

Ostatnio z "braku laku" obejrzałem 2-3 odc. Fajnie się ogląda i lubię takie historię ale jak dla mnie to bajki i nic więcej. Kto byłby w stanie wykopać tunel na głębokość 30-50 metrów (według poszukiwaczy gł. nie jest dokładnie określona) i to w 17 czy 18 wieku (w każdym razie minimum 200 parę lat temu). Plus do tego rzekome pułapki w postaci (według opowieści poszukiwaczy) "bocznych" tuneli z wodą. Nawet dzisiaj wykopanie czegoś takiego przy obecnym poziomie technologicznym byłoby nie lada wyzwaniem. Według mnie to bajka powielana przez pokolenia i wyolbrzymiana... Po drugie gdzie dowody ? Kawałek drewna czy rzekomo jakiś pergamin odnaleziony na początku 19 wieku (rzekomo) to lekka lipa ...

kamil111_16

Jakby nie było, dwóch panów posiada obecnie wyłączność na prowadzenie wykopalisk. Wyspa jest prywatną własnością.
Sami to finansują i jeśli cokolwiek odnajdą zysk idzie do ich kieszeni. Dla mnie sam program jest ciekawy, niestety gdyby history chanel zamiast robić 15 odcinków na sezon, wyemitowałoby 6-7 ale bardziej skondensowanych, sądzę, że byłoby to ciekawsze dla widzów i mniej uciążliwe dla poszukiwaczy. Z tego co wiem, nie będzie dalszych sezonów właśnie z tego powodu.

Co do faktów, wszystko jest bardzo mgliste jednak ostatnie odcinki dowodzą, że coś ktoś kiedyś bardzo głęboko tam zakopał.

ocenił(a) program na 6
Kopczas

Sami tego nie finansują. To się samo finansuje i jest z tego niezła kasa. Aż dziwne że powstało tyle sezonów bo po tylu latach de facto GÓWNO WIELKIE znaleźli. Tu chodzi tylko o pieniądze z show.

jacek13700

Na samym początku myślałem tak samo jak ty, byłem sceptyczny do tego całego show. Większość takich programów to zwykłe ustawki. Jednak zacząłem się przekonywać co do tego programu. Moim zdaniem to wszystko wydaje się takie bez sensu przez beznadziejny montaż. Domyślam się, że dużo ujęć nie jest chronologicznie, w końcu muszą zrobić ten klimat, stąd multum tych głupich spojrzeń po sobie. Prawdopodobnie też muszą coś tam dogrywać, żeby zrobić pewne napięcie. Gdy tam rozprawiali się na tematy finansowe czy im w ogóle starczy. Wiadomo, że to reżyserka, raczej nie narzekają na finanse kiedy kręci ich telewizja. Zarazem ten program nie miałby sensu gdyby czegoś takiego nie zrobili, bo byłby jeszcze nudniejszy niż te flashbacki co reklamę. Moim zdaniem można śmiało to oglądać przymykając oko na pewne rzeczy. Koniec końców coś tam jest, bo ludzie tam już coś znajdywali z telewizją czy nie. W pułapki jestem w stanie uwierzyć, tam ludzie normalnie kopali na dużą głębokość bez zalania, jak było mówione w programie, tylko zawsze dokopywali się do jakiegoś momentu gdzie nagle ich zalewało(to nagle jest istotne). Te pokazywanie artykułów czy innych rzeczy też ma tylko na celu urozmaicenie programu, coś muszą pokazywać by zwykły widź się zaciekawił. To nie są jednak łowcy magazynów których można ustawić od początku do końca, kopią w tej ziemi i raczej nie dlatego by zrobić średniej jakości program o skarbach.


+kamil111_16 ,, Kto byłby w stanie wykopać tunel na głębokość 30-50 metrów (według poszukiwaczy gł. nie jest dokładnie określona) i to w 17 czy 18 wieku'' Ty sobie jaja robisz? Ty myślisz, że jak nie ma koparek to sobie możemy co najwyżej kilkumetrowy dołek wykopać? Ludzie setki lat temu byli sprytniejsi od ciebie i potrafili robić bardziej wymagające rzeczy.

ocenił(a) program na 6
foxlifejenkins

Oczywiste jest że nigdy tam niczego wartościowego nie znajdą. Na 100%. Ile wg ciebie te poszukiwania mają trwać lat? Ile sezonów jeszcze będzie? Na pewno ciekawe w tym show jest wykorzystanie nietypowych maszyn i rozwiązań technologicznych o których nie wiedziałem, ale co do rewelacji o skrzyniach ze skarbami to już ten nurek w którymś z sezonów udowodnił że to kompletna bzdura. Gwoździe, monety, deski... jeśli nawet była tam skrzynia z księgami lub tzw. "świętym gralem" to wszystko zostało już rozpieprzone przez świdry.

użytkownik usunięty
jacek13700

Oni już kopią ten dół ileś tam sezonów. Przez te wszystkie lata to już daliby radę wykopać to gołymi rękoma. A oni dalej siedzą w tym błocie. Taki pic na wodę fotomontaż. Nikomu nie zależy na wykopaniu czegokolwiek. Program ma się kręcić i zarabiać kabonę.

ocenił(a) program na 6

...a do błota zawsze warto podrzucić jakieś stare rupiecie i zrobić o nich odcinek lub dwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones